mefmef

New Member
لایک ها
232
کتاب علوم زیستی وبهداشت اول دبیرستان تغیر کرده است تغیرات به شرح زیر است
حذف کامل فصل ساختار سلولی
تبدیل 8 فصل به 7 فصل
تغیر فصل میکروب بیماری سلامتی به سلامتی وبیماری شکل ها نوشته ها ی آن
تغیر سوالات و فعالیت
تبدیل115 صفحه به 107 صفحه
پایین تر آمدن سطح کلی و محتوا

لایک ها
3,082
پاسخ : تغیر زیست اول دبیرستان

خوش به حالشون ما که پدرمون در اومد.....

سالای بعد فکر کنم 7 فصل رو بکنن 1 فصل اونم با این مضمون : زیست چیست؟

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

اخه برا جي اين كارارو مي كنن؟!
الان بجه هاي رياضي ديكه با ساختار سلولي ك اشنا نمي شن!!!....
واقعا حيف نيست؟؟؟!!!
تازه با اين وجود اولي هايي ك بعدا ميان دوم تجربي تو بخش سلولي كمي با مشكل مواجه مي شن يعني جون براشون تازكي داره طول مي كشه تا با اين درس اخت بشن نسبت ب ساير دانش اموزان دوم تجربي درسال هاي قبل!
تازه بجه ها بايد تو سال اول انتخاب رشاه كنند شايد يكي ب خاطر علاقه ب ساختارسلولي بياد تجربي(!)ب هرحال بايد مباحث مختلف زيست رو ب طور سربسته و خلاصه دراختيار دانش اموزان قرار بدن تا با ي اكاهي درس رشته تحصيلي شونو انتخاب كنند!

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

ساختار سلولي خيلي بخش مهميه،چرا برش داشتن!
حتي تو كتاباي فيزيولوژي پزشكي هم يكي دو فصل راجب همين موضوعه!معلوم نيست دارن چيكار ميكنن!

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

به نام خداوند دانا و توانا

سلام بر همگی

من با حذف فصل مخالفم. اصلا این ها توجه نمی کنند که کسی که سال بعد به تجربی می آد . چقدر رنج می کشه(( چون مقاطع دبیرستان مثل پله است.

هرچه پله ها بلند تر باشند. بالا رفتن سخت تر است))

نه هندسشون به اصوله، نه زیست شناسیشون(( هندسشون برای اینکه در سال اول دبیرستان مطلقا هندسه می پره و مگر گه گداری بیاد، در صورتی که

دو رشته ریاضی و تجربی باید در سال دوم هندسه بخوانند. و این باعث می شه مهارت هایی که شخص در دوران راهنمایی در درس هندسه بدست آورده ،

کاسته شود.)) زیست شناسی سال اول دبیرستان در مقیاس با زیست شناسی دوم دبیرستان همچون مقایسه کاتلوگ با کتاب است. به نظر من باید بجای

اینکه مطلبی از زیست شناسی حذف بشه مطالب یکم ویرایش بشن، چون به نظرم گاهی وقت ها مطلب ها گیج کننده بودند. یعنی باید در نوشتار از لحاظ ادبی

اصلاحیات صورت بگیره، ولی از لحاظ متنی به نظر من زیاد که نبوده، کم نیز بوده(( البته یکم همیشه با اون فصلی که مربوط به کنام و جایگاه هست مشکل اینجاد

می شه ولی بقیه اینطوری اند)) . چون من به عنوان کسی که کتاب زیست سال دوم را نگاه نظری انداخته . می گم که در زیست سال اول انواع گلبول های

سفید ها رو دو نوع لنفوسیت و فاگوسیت نام برده شده. ولی در زیست سال دوم دبیرستان صفحه ی 88 ، چاپ سال 1391 اصل تقسیم بندی گلبول های سفید به دو گروه

گرانولوسیت
و آگرانولوسیت است و خود این تقسیم بندی باز شامل تقسیم بندی شده، به طوری که گرانولوسیت ها شامل سه گروه:

نوتروفیل، ائوزینوفیل و بازوفیل بوده.... و آگرانولوسیت ها به دو گروه لنفوسیت و مونوسیت تقسیم می شود.

حالا من به عنوان کسی که زیست سال اول و سال دوم رو کنار هم می گذاره

صفحه ی 90 زیست سال اول چاپ 1391 رو باور کنه که می گه: گلبول هاى سفيد، در دو گروه اصلى لنفوسيت و فاگوسيت جاى داده مى شوند.

یا صفحه ی 88 زیست سال دوم چاپ
1391 رو باور کنه که می گه : گلبول های سفید به دو نوع اصلی گرانولوسیت و آگرانولویست تقسیم می شوند.

و در زیست سال دوم مشاهده می کنیم که فاگوسیت اصلا نیست، و لنفوسیت جز آگرانولوسیت هست، در صورتی که در زیست سال اول لنفوسیت جز دسته های اصلی

است؟؟!!!! به هر حال، با این همه غلط ، کنکورشون رو سخت می گیرن و فکر می کنند شق القمر کردند که کنکور سخت گرفتند، بجای حذف فصل، فصلاشون رو درست کنند

با تشکر

منبع:

http://chap.sch.ir/index.asp?src=maghtalist.htm

آخرین ویرایش توسط مدیر

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

همینه دیگه....ما که عادت کردیم به این کارا
عشقشون هم به اینه که ویرایش میکنن......مثل حسابان ریاضی ها که فاجعه ی قرن بود و گند خورد توش

amideoxy

New Member
لایک ها
400

اوففففف

شمارو نمیدونم

تنها بخشی از زیست اول که تونستم تجملش کنم و از بقیه کمتر چرت بود همین سلولی بود

نمیدونم چرا برش داشتن

nilgoon

New Member
لایک ها
5

سلام،آدم از دست این مسوولین جوش میاره:14: چرا؟؟
به این دلیل که اگه از اول بشینن با چهارتا آدم کار بلد یه کتاب بنویسن که به درد همه ی بچه ها،هم اونایی که میخوان برن تجربی و هم اونایی که می خوان برن ریاضی بخوره دیگه لازم نیست هرسال هم به خودشون زحمت بدن ی کتاب جدید بنویسن ، هم سطح محتوایی که کتاب پایین نمیاد و هم اینکه حال و روز بچه ها این نمیشه.:102::177::188:

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

واقعا کاراشون مزخرفه!!!!
میدونستین ریاضی اول ابتدایی رو تا سطح سوم بالا اوردن؟یعنی الان ضرب رو هم تو اول بچه ها میخونن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:188:البته دوم هم خیلی قوی تر شده.
بعد جالبه که سوم،چهارم،پنجم رو عوض نکردن باز ششم(اول راهنمایی قدیم) رو اینقدر بالا اوردن که توش امار گذاشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا از اون طرف میان سطح زیست اول دبیرستان که دانش اموز ممکنه بخاطر همون مطالب حذف شده از زیست خوشش میومد و رشته تجربی رو انتخاب میکرد رو حذف کردن!!!!
اینا هنوز با خودشونم مشکل دارن.من نمیدونم کی بهشون گفته از متد های خارج تقلید کنن وقتی بلد نیستن؟

aida01

New Member
لایک ها
2

به نظر من فقط زیست نیست توی راهنمایی این قدر کتاب تاریخ رو حذف کردن که از پادشاهی کوروش به بعدمیرفتیم ایران بعد از اسلام این طور که تو کتابای تاریخ نوشته تا60 سال پیش دایناسور ها این جا زندگی میکردند:13:

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

نظام درسی ایرانه دیگه چه میشه کرد؟
میگم ادم تقلیدم میخواد کنه درست کنه!!! نه اینطوری!!!:21:

mefmef

New Member
لایک ها
232

خبر بد علاوه بر این که کتاب را کم حجم کردن بنا بر قانون سالی - واحدی فقط 2 واحد به زیست اختصاص دارد در صورتی که بیشتر دروس دارای 4و3 واحد می باشد
یعنی 2 ساعت در هفته

بالا