farzam

Active Member
لایک ها
149
سلام دوستان.

ایا فکر میکنید باید اختلالات ecg را بلد باشیم؟

یعنی از روی نوار قلب بتونیم نوع اختلال را تشخیص بدیم.

bloodborne

New Member
لایک ها
215
پاسخ : تفسیر ecg

اصولا با تشخیص ناهنجاری هایی که طی زمان در انبساط وانقباض یعنی باز و بسته شدن دریچه ها رخ میده می تونن بفهمن

mmed94

New Member
لایک ها
119

بله باید ناهنجاری های شاخص مثل تاکی کاردی برادی کاردی تنگی دریچه افزایش فشار بزرگ شدن قلب و نمودار فشار رو بدونین!

farzam

Active Member
لایک ها
149

بله باید ناهنجاری های شاخص مثل تاکی کاردی برادی کاردی تنگی دریچه افزایش فشار بزرگ شدن قلب و نمودار فشار رو بدونین!
از چه منبعی؟؟

یعنی از گایتون و برن و ..... یا یه کتاب تخصصی واسه تحلیل نوار قلب بخرم؟؟

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام!لازم نیست کتاب تخصصی ecg بگیرین الان من با پیغام براتون یکسری بیماری های خیلی ساده درحد کتاب درسی رو براتون ارسال میکنم اگر بتونید درباره گردش خون و قلب توی کتابای گایتون یا فیزیولوژی های دیگه تحقیق کنید نمودار خوانی نیاز به مطالعه نداره فقط تمرین کنید اگه اشتباه نکنم دوره هفدهم مرحله اول یه تفسیر شکل اومده بود بهتره اونجور سوالارو تمرین کنین

farzam

Active Member
لایک ها
149

سلام!لازم نیست کتاب تخصصی ecg بگیرین الان من با پیغام براتون یکسری بیماری های خیلی ساده درحد کتاب درسی رو براتون ارسال میکنم اگر بتونید درباره گردش خون و قلب توی کتابای گایتون یا فیزیولوژی های دیگه تحقیق کنید نمودار خوانی نیاز به مطالعه نداره فقط تمرین کنید اگه اشتباه نکنم دوره هفدهم مرحله اول یه تفسیر شکل اومده بود بهتره اونجور سوالارو تمرین کنین
مرسی.
بعد نحوه رسم ecg هم نیازه بلد باشیم یا فقط تشخیص انواع اختلالات؟
کلا از ecgچی نیازه بلد باشیم؟

j.khanali

New Member
لایک ها
160

این که نوار قلب رو بخونیم یا نه بایدبگم حتی اگه به خوندنش نیازی هم نباشه مگه میشه از خوندن چنین مبحث جالبی(البته به نظر من) گذشت؟
ولی در مورد این که چی بخونیم من که گایتونو خوندمو فکر کنم کافیه

mmed94

New Member
لایک ها
119

از چه منبعی؟؟

یعنی از گایتون و برن و ..... یا یه کتاب تخصصی واسه تحلیل نوار قلب بخرم؟؟
نه در حدی که توی کتابابی فیزیولوژی هست!کافیه!باید بتونی ضربان قلب حساب کنی و اختلالت مربوط به ضربان و برونده را بفهمی و حواست به موج های پی کیو آراس و ارتباطش بارعت هدایت الکتریکی قلب باشه

bloodborne

New Member
لایک ها
215

دوتا کتاب داشت دوستم یکیش مال نوار قلب بود و بیماری های قلب بعدیشم مال نوار مغز واز این جور اسکن ها مثل m.r.i و ct.scan و.......
اسمشو یادم نیست ولی بزودی می پرسم بهتون میگم.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

مرسی.
بعد نحوه رسم ecg هم نیازه بلد باشیم یا فقط تشخیص انواع اختلالات؟
کلا از ecgچی نیازه بلد باشیم؟
سلام خواهش میکنم،نه رسم نمیخواد دوستان کی گفته باید کتاب تخصصی ECGو MRIرو بخونین؟
همینکه بتونین اختلالات قلبی و بیماری ها و فشار های خون دهلیزی بطنی و رگهارو بلد باشین و بدونین درهر نقطه ی الکتروکاردیوگرام کدوم دریچه ها باز و کدوم ها بسته و از اینجور مسائل رو بلد باشین کافیه توی کتاب درسی و مرحله ی اول چیزی از MRI نیومده!تو مرحله ی دوما هم تاجایو اول به فیزیولوژی و سلولی مولکولی و بعد به ترتیب گیاهی و بعد ژنتیک اختصاص بدین م یا فقط تشخیص انواع اختلالات؟
کلا از ecgچی نیازه بلد باشیم؟[/QUOTE]

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دوتا کتاب داشت دوستم یکیش مال نوار قلب بود و بیماری های قلب بعدیشم مال نوار مغز واز این جور اسکن ها مثل m.r.i و ct.scan و.......
اسمشو یادم نیست ولی بزودی می پرسم بهتون میگم.
بابا به خدا لازم نيست

اما يحتمل كتاب " اطلس ecg به زبان ساده " نبوده ؟!

bloodborne

New Member
لایک ها
215

نگفتم که باید کتاب های مخصوص این نمودار هارو بخونید گفتم دوست کتاباشو داره.

بالا