hossein11

New Member
لایک ها
109
از اول فروردین امسال شروع زار بودن های من...چیز های و اتفاقات شخصی که برام افتاده نمیگم..امتحانات نهایی شروع شد به قدری وضعم لجنی بود که دنبال این و اون بودم تا فقط قبولی بگیرم....اوایل تیر نمرات دستم اومد..معدل15..اونوقع هم خیالم نبود.ولی الان که دارم با گریه این حرفا رو میگم یادم میوفته میخواستم رتبه تک رقمی کشوری باشم یادم موفته چقدر قبلا درسم فوقالعاده بود و حسرت میکشم معدل 19 و 20 دوستامو میبینم...میگن تاثیر معدل 35 درصد شده ..میگن دانشگاه شریف معدل پایین به خودش راه نمیده..میگن غیر ممکنه معدل 15 رتبه زیر 100 کشوری بشه....بدجور باختم..دلداری نمیخوام...حقیقت بهم بگید من وضعیتم توی ازموشن های ازمایشی خوبه ترازی حدود7000 ایا امیدی به خواسته های من هست؟:177:

آخرین ویرایش توسط مدیر

razieh.ze

New Member
لایک ها
45
پاسخ : توقف به خاطر معدل نهایی کم

دوست عزیز اولا کی گفته تاثیر 35 درصده منم اول فک میکردم 35 باشه اما اگر قرار بود 35 درصد باشه قبل امتحانات نهایی اعلام میشد ...
این از این ...
ضمن اینکه به ما گفتن احتمال اینکه دروس نهایی پیش تاثیر داشته باشه در کنکور هست ...
موضع معدل هم درسته کم شدید ...اما دگ گذشته رفته ...با حسرت و فک کردن بهش فقط خودتون و اذیت میکنید و از این مسیر کنکور جا می مانید !
خیلی ها هستن بلد نیستن تست بزنند با اینکه تشریحی خوب مینویسند
شما باید خودتون و با معدل کل کشور محاسبه کنید ...اونم امسال که واقعا سطح سوالات واسه همه سخت بوده است ...
به نظر من چیزی ک الان شما نیاز دارید اعتماد به نفس روحیه و برنامه ریزی و توکل به خداست ...
شما با معدل پایین میتوانید از الان درصد هاتون و برای 80 به بالا تنظیم کنید ...
من وقتی دل سرد میشم از معدلم و اینا پدرم میگه فرض کن 25 درصد و کلا نگرفتی و کارنامه ات از 75 درصد حساب میشه تو باید کاری کنی همه درصد هات 100 بشه...
شما زمان زیادی برای کنکور ندارید و نمیتونیم به خاطر گذشته وقتتان رو هدر بدید ...
از الان آنقدر بخونید تا بتوانید درصد های یک رتبه تک رقمی را در کنکور کسب کنید و معدل جبران بشه ...
پشتیبان من میگفت اینایی ک میگن معدل خیلی تاثیر داره میخان جبران کم کاری خودشان و با یه بهانه آوردن بکنند ...
تازه پشتیبان من میگفت فقط تاثیر مثبته ک غلطه 100 درصد ..
شما دیگه از این لحظه حق ندارید به گذشته فک کنید ..
موفق باشید
التماس دعا

ahmed janson

New Member
لایک ها
2

این نمره ها خوب به حساب میان ? ( برای رتبه زیر 500 کشوری صرفا با آزمون تاثیر مثبت داره یا منفی یعنی رتبه را کمتر میکنه یا بیشتر به نظر شما?)
ادبیات 19.75
زبان فارسی 19.5
عربی 18
دینی 19.75
زبان 18.75
حسابان 20
جبر 17.5
هندسه 18
شیمی 18
فیزیک 18

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

این نمره ها خوب به حساب میان ? ( برای رتبه زیر 500 کشوری صرفا با آزمون تاثیر مثبت داره یا منفی یعنی رتبه را کمتر میکنه یا بیشتر به نظر شما?)
ادبیات 19.75
زبان فارسی 19.5
عربی 18
دینی 19.75
زبان 18.75
حسابان 20
جبر 17.5
هندسه 18
شیمی 18
فیزیک 18
چرا اختصاصیارو با توجه به دینیت خراب کردی؟معدلت چند میشه تا بهت بگم

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

غک نکنم تاثیر بدی داشته باشه نگان نباش ایشالا به هدفت میرسی

لایک ها
141

از اول فروردین امسال شروع زار بودن های من...چیز های و اتفاقات شخصی که برام افتاده نمیگم..امتحانات نهایی شروع شد به قدری وضعم لجنی بود که دنبال این و اون بودم تا فقط قبولی بگیرم....اوایل تیر نمرات دستم اومد..معدل15..اونوقع هم خیالم نبود.ولی الان که دارم با گریه این حرفا رو میگم یادم میوفته میخواستم رتبه تک رقمی کشوری باشم یادم موفته چقدر قبلا درسم فوقالعاده بود و حسرت میکشم معدل 19 و 20 دوستامو میبینم...میگن تاثیر معدل 35 درصد شده ..میگن دانشگاه شریف معدل پایین به خودش راه نمیده..میگن غیر ممکنه معدل 15 رتبه زیر 100 کشوری بشه....بدجور باختم..دلداری نمیخوام...حقیقت بهم بگید من وضعیتم توی ازموشن های ازمایشی خوبه ترازی حدود7000 ایا امیدی به خواسته های من هست؟:177:
سلام برادر ببین داداش

اين قسمت های رو که قرمز کردم دقت کنید ((میگن)) یک فعل مجهول است از افعال تمریض در افعال عربی است و در زبان عربی یعنی اینکه این سخن اصلا اعتباری برش نیست !!!!!!

اگر به می گند ها اعتنا می کردیم که الان مسلمون نباید می بودیم !!!چون غیر از 1 میلیارد مسلمان اونا((( می گن)) که ما حقیم
!!!
شیطان چی می گه ؟؟؟

الشیطان یعدکم الفقر شیطان همش می گه نمیشه انفال ایه 29

شیطان هم دو قسمت می شند شیطان انسی ، شیطان جنی !!!!

حالا خودتون بسنجید این حرفا از کجا اب می خوره

با این فعل (((میگن ها)) خیلی ابرو برده شده خیلی ناامید شدند خدا به داد این اشخاص برسه که این می گند ها رو بدون تحقیق گسترش می دند !!!

اولا امسال نهایی ها رو یه مقدار سخت دادند(واسه بعضی از دوستان اینجا وخودم چنین بود ولی واسه همه نمی گم!!)

پس خودت را با همه بسنج

اقا اميد چهره گشا رتبه 5 ریاضی کشوری(که انصافا خیلی برای کنکوری ها زحمت کشیدند) سال 1393 از ایشون سوالی پرسیدند جواب رو دقت بفرمایید::

سوال ::
سلام من معدل نهايي خوب نيست ،17.50 شده، ديگه اميد ندارم
لطفا کمک کنيد.
اميد چهره گشا - اصفهان پسندیدم ( 5 )3 شهریور 1393
سلام خوبي؟
بابا دنيا که آخر نشده!
ما المپيادي داشتيم با معدل 16.25 درسشو خوند نا اميدم نشد رتبش شده 147
معدلت کارتو واسه تکرقمي سخت ميکنه همين!
از چي نا اميدي ! بلند شو بهونه نيار
منبع صفحه ایشون در سایت کانون ::
اميد چهره گشا

دقت کنید از سخنان ایشون چنین برداشت می شود ::
1-فقط معدل برای تک رقمی کارت رو سخت می کنه یعنی اولا نفی نمی کنه که رتبه تک رقمی نمیشه شد !!!
2- می گویند تک رقمی نه دو رقمی

در ضمن من به شما می گم واقعا هر کی حرف زد باید بگیم چشم و درسته؟؟ متاسفانه الان دیگه مد شده هر حرفی رو بی منبع ول می دند یک منبع معتبر برای این حرفا می خواد

سوالی که دیگر از ایشون پرسیدند

سوال ::

سلام اقا اميد
منکه معدلم 16 شده يني نميتونم اميدي به رتبه‌ي زير 30 داشته باشم؟

اميد چهره گشا، چهارم رياضي - اصفهانمی پسندم ( 9 )28 مرداد 1393
آره بخدا من پايين ترن گفتم
غير تکرقمي که شانس ميخواد،بقيه رتبه‌ها نسبت به تلاشه
فقط تو بايد به خاطر معدلت خيلي بيشتر تلاش کني

سوالی دیگر ::

متن سوال ::
با توجه به معدل هايي که داشتيد آدم خيلي به خودش اميدوار ميشه و واقعا تبريک ميگم اين تلاش و پشتکار رو! چون من به شخصه هميشه فکر ميکردم رتبه‌هاي تک رقمي از همون اولش معدلاشون٢٠ بوده و تست کار ميکردن و اينا،ولي الان اين نشون داد که حتي اگر تا سال سوم زياد جدي درس نخوندي ولي ميتوني، اگر ازپيش با جديت شروع کني موفقيت خوبي کسب کني،ولي موفقيتي که شما کسب کرديد ديگه شاهکاره :دي
چه چيزي يا چه تصميم و عواملي باعث شد که از يه جايي ديگه جدي شروع کنين؟
و يه سوال ديگه :دي ، روزي که تابستان پيش شروع شد آيا با معدل هايي که داشتيد فکر ميکرديد تک رقمي بشويد؟

اميد چهره گشا - اصفهانمی پسندم ( 7 )30 مرداد 1393
بله من واقعا خوشحالم تونستم ثابت کنم واسه تکرقمي شدن هم دير نيست هيچوقت...
ببينيد الناز خانوم من ترازهامو اگه ببينيد اون اولا جز 100 تا هم نبودم...اما به مرور اومدم بالا در حالي که سپند و شايان از اول بالا بودن...
من معتقدم آدم بايد کار خودشو بکنه،درسته جو رقابته اما نبايد خودمونو با بقيه مقايسه کنيم
هر چقدر تلاش کني نتيجشو ميبيني
منم تلاش کردم
10ام آبان اولين بار تکرقمي شدم...
خوبي آزموناي کانون اين بود که واقعا بهم روحيه داد
من تا خود روز کنکور با اميد کلا دوتا تکرقمي که داشتم تو آزمونا سر ميکردم :)

رتبه 2 کشوری سال 93 خانم نگین یغمایی ::

متن سوال::

سلام نگين خانم
بهتون تبريک ميگم.من امسال کنکور دارم ولي چون معدل نهايي 17.50شده ، خيلي ميترسم که رتبه خوبي نيارم ،اگه امسال بخونم ،ميتونم؟
نگين يغمايى - تهرانمی پسندم ( 9 )5 شهریور 1393
سلام!معلومه که ميتونين!معدل تاثير گذار هست ولي همه کنکور نيس!اگه زياد تلاش کنين و توي کنکور عملکرد عالي داشته باشين معدل خيلي نمره کل شما رو پايين نمي‌کشه!فقط تلاش کنين توي کنکور درصداي بالايي به دست بيارين!موفق باشين!

http://www.kanoon.ir/Public/StudentProfile.aspx?year=93&pid=921505658

یا علی ع

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام و وقت بخير .

توي تاپيك ديگه اي جواب تون رو دادم اما فكر ميكنم لازمه كه اينجا هم بگم .

دوست من ، معدل چيزيه كه گرفتي و تموم شده رفته ، از اينجا به بعد شما ديگه هيچ جوره نميتوني اين معدل رو عوض كني اما آيا نتيجه ي كنكورت رو هم نميتوني عوض كني ؟

بديهتا ميتوني چون معدل فقط يه جزء موثر توي كنكوره ، اما درصدهايي كه توي كنكوري ميگيري ، تراز كنكورت ، سطح داوطلب ها و .... همه تعيين ميكنن كه رتبه ي كنكورت قراره چند بشه .

اما از اينجا به بعد به چندتا نكته توجه داشته باش :

اول اينكه بشين با خودت بررسي كن كه چه عواملي باعث شده كه معدلت انقدر كمم بشه و يه جا براي خودت يادداشت كن و هميشه حواست باشه كه توي دوران كنكور ، اونا رو تكرار نكني .

دوم اينكه سعي كن ترازت رو بياري بالاتر . البته بالا كشيدن تراز كاري نيست كه يه شبه انجام بشه يا اينكه يهو جهش داشته باشي ، بايد به مرور بهش برسي با يه سري چيزا مثل مطالعه ي درست ، يادگرفتن شيوه هاي درست آزمون دادن ، برنامه ي درست و ...

سوم اينكه سعي كن توي مسيري كه داري فقط و فقط به خودت و هدفت نگاه كني نه اينكه فلاني معدلش چند شده ، فلاني چقدر ميخونه ، فلاني چندتا كلاس ميره و ... اونا قرار نيست به جاي تو آزمون بدن و برات رتبه كسب كنن .

چهارم اينكه اين باور غلط رو از سرت بيرون كن كه هركس كه معدل نهاييش بيشتر شده پس الزاما قراره نتيجه ي بهتري بگيره . همين جا همين الان حاضرم برات حداقل 10 تا مثال بيارم كه درست نقض اينو اثبات ميكنه .

پنجم اينكه به جاي غصه خورد براي معدلي كه گذشته و نميتوني عوضش كني ، سعي كن واسه گرفتن درصد و تراز بالا توي كنكورت برنامه بچيني .

ششم اينكه هيچكس نميتونه نتيجه ي كسي رو توي كنكور پيش بيني كنه پس دنبال حرفاي اين و اون نباش . درعوض بدون هيچ چيزي غيرممكن نيست به شرط اينكه بخواي و براي رسيدن بهش درست تلاش كني .

موفق باشي .

بالا