جفت

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171
به نظر شما چرا بدن مادر با وجودي كه جفت از لحاظ انتي ژنيك با رحم و مادر متفاوته اون رو از لحاظ ايمونولوژيك رد نميكنه؟؟!
نكته) فيزيولوژيك جواب بدين نه تكاملي ، همه ميدونن اگه رد بكنه جنين ميميره....

Homayoon

New Member
لایک ها
192
پاسخ : جفت

به نظر شما چرا بدن مادر با وجودي كه جفت از لحاظ انتي ژنيك با رحم و مادر متفاوته اون رو از لحاظ ايمونولوژيك رد نميكنه؟؟!

شاید توانایی این کار رو نداره!
یعنی مثلن جفت hcg یا چیز دیگه رو ترشح می کنه که این عمل رو سرکوب می کنه!
البته فقط یه ایده هست

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

شاید توانایی این کار رو نداره!
یعنی مثلن جفت hcg یا چیز دیگه رو ترشح می کنه که این عمل رو سرکوب می کنه!
البته فقط یه ایده هست
تواناييشو داره...ولي ايده دومت خوب بود نزديك به واقعيت بود

Homayoon

New Member
لایک ها
192

تواناييشو داره...ولي ايده دومت خوب بود نزديك به واقعيت بود
این دو تا ایده نبودا !!!;)
خط دوم توضیح خط اول بود. یعنی گفتم به این علت تواناییشو نداره که جفت یه ماده ای ( احتمالن hcg ) ترشح می کنه که این کار رو سرکوب می کنه و اگه این ماده نباشه بدن مادر جفت رو پس می زنه

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

این دو تا ایده نبودا !!!;)خط دوم توضیح خط اول بود. یعنی گفتم به این علت تواناییشو نداره که جفت یه ماده ای ( احتمالن hcg ) ترشح می کنه که این کار رو سرکوب می کنه و اگه این ماده نباشه بدن مادر جفت رو پس می زنه
اه عجي سوتي اي دادم....دير وقته اينطوري ميشه الان نيمه خوابم:) يعني رو يا خوندم:)

- - - Updated - - -

این دو تا ایده نبودا !!!;)خط دوم توضیح خط اول بود. یعنی گفتم به این علت تواناییشو نداره که جفت یه ماده ای ( احتمالن hcg ) ترشح می کنه که این کار رو سرکوب می کنه و اگه این ماده نباشه بدن مادر جفت رو پس می زنه
اه عجي سوتي اي دادم....دير وقته اينطوري ميشه الان نيمه خوابم:) يعني رو يا خوندم:)

Homayoon

New Member
لایک ها
192

raez.bio.logy

New Member
لایک ها
28

چون که از طرف بدن مادر یه چیزایی(اسمشون یادم رفته!) از جنین محافظت می کنن

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

چون که از طرف بدن مادر یه چیزایی(اسمشون یادم رفته!) از جنین محافظت می کنن
چنين چيزي از نظر عقلي مشكل داره كه مادر خودش بخواد نابود كنه و خودشم بخواد محافظت كنه:)

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

خیلی جالبه !! چون مدت ها پیش روی این سوال تحقیق زیادی کردم راحت جوابت را می توانم بدهم . فقط بگو جواب را خودت می دانی یا نه؟

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

خیلی جالبه !! چون مدت ها پیش روی این سوال تحقیق زیادی کردم راحت جوابت را می توانم بدهم . فقط بگو جواب را خودت می دانی یا نه؟
بله ميدونم...اول ميخواستم به عنوان يه خبر يا اطلاع رساني بزنم تاپيكو بعد گفتم بزار سواليش كنم:)

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

بله ميدونم...اول ميخواستم به عنوان يه خبر يا اطلاع رساني بزنم تاپيكو بعد گفتم بزار سواليش كنم:)
خوبه که یه مدت بذاری بقیه روش فکر کنند .چون سوال واقعا سوال جالبی است!!

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

همين كار رو ميكنم....ولي تو هم بيا جوابتو بعدا بگو شايد تفاوتي باشه بين جواب هامون:)

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

همين كار رو ميكنم....ولي تو هم بيا جوابتو بعدا بگو شايد تفاوتي باشه بين جواب هامون:)
چشم ..... می شه بگی خودت اولین بار اینا کجا خوندی ؟؟

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

چشم ..... می شه بگی خودت اولین بار اینا کجا خوندی ؟؟
اول به ذهنم خطور كرد بعد به يه كتاب نام اشنا مراجعه كردم و ديدم چي نوشته....(اسم كتابو نگفتم كه همه نرن ببينن،فكري باشه بهتره)

لایک ها
84

یه سوال باید یه جوری باشه که آنتی ژن های جفت توسط سیستم ایمنی مادر شناسایی نشه؟(آخه یه چیزی تواین مایه ها به ذهنم میرسه اما مطمئن نیستم درسته یانه)

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

یه سوال باید یه جوری باشه که آنتی ژن های جفت توسط سیستم ایمنی مادر شناسایی نشه؟(آخه یه چیزی تواین مایه ها به ذهنم میرسه اما مطمئن نیستم درسته یانه)
بيست سوالي نيست كه هر چي به ذهنتون ميرسه بگين مهم همين ايده هاست:)

geniusnavid

New Member
لایک ها
84

خب فک کنم باید سیستم ایمنی مادر ضعیف بشه دیگه اینم توسط جفت انجام میشه.فک کنم کورتیزولی چیزی ترشح کنه سیستمو ضعیف کنه پس نزنه.

- - - Updated - - -

راستی این تو لانگمن هس الان حالش نیس برم ببینم خودتون برین ببینین دیگه:4:

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

خب فک کنم باید سیستم ایمنی مادر ضعیف بشه دیگه اینم توسط جفت انجام میشه.فک کنم کورتیزولی چیزی ترشح کنه سیستمو ضعیف کنه پس نزنه.

- - - Updated - - -

راستی این تو لانگمن هس الان حالش نیس برم ببینم خودتون برین ببینین دیگه:4:
سیستم ایمنی مادر اگر تضعیف شود که بدتر می شود!! مادر بیمار می شود و میکروب ها از جفت عبور می کنند و فاجعه اغاز می شود ....

لایک ها
84

بيست سوالي نيست كه هر چي به ذهنتون ميرسه بگين مهم همين ايده هاست:)
خب میخواستم بدونم همچین فکری که داشتم درسته یانه....آخه یه چیزی فکمیکنم که باید حتماشناسایی بشه واسه همین جهت فککردنم رومیخوام بدونم چطوری باشه

بالا