وضعیت
موضوع بسته شده است.

mefmef

New Member
لایک ها
232
طبق گفته اخبار کانال های سراسری ایران مجلس ایران اعلام کرد که تا سال 1394 کنکور حذف خواهد شد البته جای آن آزمون های دیگری مثل امتحان نهایی و غیره جاگزین خواهد شد (هنوز جایگزینش معلوم نشده) آیا این خبر واقعیت دارد و تصویب شده یا نه اگر هست چه پیش خواهد آمد و جایگزین های آن چه خواهد بود
ممنون

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166
پاسخ : حذف کنکور سراسری تا سال 94

اولاً که منبع بذارین لطفاً
دوماً که الآن 20 ساله میگن میخوان حذف کنن !
سوماً که نمیشه با این وضع ! چون هر سه سال دبیرستان باید امتهان نهایی بشه و آزمون ورودی هر دانشگاه برا خودش میذاره و...
چهارماً که فک کنم برا اون عزیزانی که سال پیش رفتن ششم دبستان کنکورو بردارن ! چون کلاً تغییر قراره بدن همه چیو !

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

من دو هفته پیش توی یکی از روزنامه ها خوندم که کنکور تا 5 سال دیگر هم حذف نمیشه یعنی تا 97 پابرجاست!

3DAli

New Member
لایک ها
110

من فکر میکنم هنوز خیلی هاتصور دارن که کنکور کاملا حذف میشه..به همین دلیل پیشنهاد میکنم سخنان رئیس سازمان سنجش که میگوید کنکور برای رشته های پرمتقاضی پابرجاست و طبق روال صعودی درصد تاثیر سوابق تحصیلی هرسال بیشتر میشه رو مطالعه کنید

خدایی خاطرنشان کرد: حال طی سالهای بعد شورای سنجش و پذیرش که به این منظور در قانون دیده شده است، بر اساس میزان سوابق تحصیلی استاندارد و مطابق سنجش و اندازه گیری می تواند این درصد را افزایش دهد. برای ایجاد کردن سوابق تحصیلی باید امتحانات نهایی برگزار شود پس این میزان بر اساس سوابق تحصیلی ایجاد شده افزایش پیدا می کند.
وی تاکید کرد: بر این اساس کنکور حذف نمی شود و این تلقی غلطی است چرا که حتی کنکور عمومی یا آسان نیز بر اساس میزان تقاضا در آن رشته ها تعیین می شود. در 15 درصد رشته های پر رقابت بحث های جدی برای عدالت آموزشی وجود دارد و از همین رو در یکی از این تبصره های قانون آموزش و پرورش مکلف شده است که سازوکارهای عدالت آموزشی را فراهم کند.

متن کامل خبر: http://www.mehrnews.com/detail/News/2112323

آخرین ویرایش توسط مدیر

math

New Member
لایک ها
1,096

اگر کنکور برداشته بشه و دانشگاه ها ازمون ورودی برگزار کنند یه خوبی داره که احتمالا برای رشته برق لازم نیست بازهم یه درسی مثل عربی یا .... امتحان بدی ( البته شاید ):98:

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

من خودم چند روز پیش تو اخبار بیس و سی شنیدم که گفتن 94 کنکور به شیوه ی فعلی برگزار نخواهد شد!!!دیگه چیز اضافه ای نگفتن!!!

sina16

New Member
لایک ها
313

من خودم چند روز پیش تو اخبار بیس و سی شنیدم که گفتن 94 کنکور به شیوه ی فعلی برگزار نخواهد شد!!!دیگه چیز اضافه ای نگفتن!!!
اینا کارشون معلوم نیست!!

پس فردا میگن کنکور94به همین شکل برگزار خواهد شد!!!

m_chemist

New Member
لایک ها
27

آره توروخداهمینجوری برگزارکنن ازمابگذره حالابعدش هرجوری خواستن ازبقیه آزمون ورودی بگیرن..:22:

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

اگر کنکور برداشته بشه و دانشگاه ها ازمون ورودی برگزار کنند یه خوبی داره که احتمالا برای رشته برق لازم نیست بازهم یه درسی مثل عربی یا .... امتحان بدی ( البته شاید ):98:
اگه اینجوری بشه ک خیلیییییییییی خوبه! ولی بزار خیالتو راحت کنم! این عربی هییییچ وقت مارو ول نمیکنه!

saba75

New Member
لایک ها
1,143

اگه اینجوری بشه ک خیلیییییییییی خوبه! ولی بزار خیالتو راحت کنم! این عربی هییییچ وقت مارو ول نمیکنه!
اتفاقا عربی خیلی باصفاست. من که خیلی دوستش دارم لذت میبرم.:53::eek:

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

اتفاقا عربی خیلی باصفاست. من که خیلی دوستش دارم لذت میبرم.:53::eek:
راستش منم بضی موقعا از نظمش خوشم میاد!

Mophys

New Member
لایک ها
71

کلا معلوم نیست چه خبره:
اول مجلس کلیاتش رو تصویب کرد، اخبار گفت تا 5 سال آینده حذف میشه و بجاش نمره های سه سال آخر مورد ارزیابی قرار میگیره. ینی سه سال آخر نهایی میشه.
چند روز بعد اخبار گفت 94 برداشته میشه
دوباره فرداش گفتن 5 سال بعد حذف میشه

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

از سر ما بگذره ... آیندگانو خودم راضی میکنم :4:

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

چقد راجب این موضوع حرف میزنین...
خب شما درستونو بخونین، اگه شرایط عوض شه واسه همه عوض میشه...
من سال 89 شب کنکور از رییس سازمام سنجش شنیدم که از 93 به بعد شیوه ی کنکور عوص میشه، یعنی دانش آموزا تو 4 ساعت سنجیده نمیشن، هر چند ماه یبار یه آزمون میگیرن بهد نتایج نهایی تعیین میکنه کی کجا بره..
نمیدونم تا چه حد درسته چون بعد اون شب جایی اینو نشنیدم:4:

mefmef

New Member
لایک ها
232

چقد راجب این موضوع حرف میزنین...
خب شما درستونو بخونین، اگه شرایط عوض شه واسه همه عوض میشه...
من سال 89 شب کنکور از رییس سازمام سنجش شنیدم که از 93 به بعد شیوه ی کنکور عوص میشه، یعنی دانش آموزا تو 4 ساعت سنجیده نمیشن، هر چند ماه یبار یه آزمون میگیرن بهد نتایج نهایی تعیین میکنه کی کجا بره..
نمیدونم تا چه حد درسته چون بعد اون شب جایی اینو نشنیدم:4:
خوب ماهم می خواهیم بدونیم چه جوری بخوانیم

Mophys

New Member
لایک ها
71

فوری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کنکور حداقل تا 4 -5 سال آینده حذف نخواهد شد
دکتر حسین توکلی مشاور عالی و سخنگوی سازمان سنجش با حضور در برنامه تهران 20 شبکه تهران به سوالات در خصوص حذف کنکور، سوابق تحصیلی، انتخاب رشته و ... پاسخ داد. خلاصشو براتون میذارم

دکتر حسین توکلی در خصوص حذف کنکور گفت: برنامه بر این اساس هست که سوابق سه سال اخر دوره متوسطه برای اکثر رشته ها تاثیر گذار باشد. به این صورت که در هر سه سال آزمون ها به صورت کشوری برگذار شده و در نهایت تاثیر گذار خواهد بود. که در این حین مجری از وی پرسید که این کار از چه زمانی اغاز خواهد شد؟ که در جواب گفت: ما سال قبل یک مرحله این کار را انجام داده ایم و در حال حاضر در حال تکمیل ان هستیم که تقریبا 4-5 سال به طول خواهد انجامید(نکته: طبق مصوبه مجلس این طرح 5 سالس)
وی در خصوص رشته های پر طرفدار افزود: در رشته ریاضی، رشته های مهندسی مکانیک، برق، معماری، و دو تای دیگه که یادم نیست، در تجربی، پزشکی دندان پزشکی، داروسازی و دامپزشکی و در انسانی روانشناسی و حسابداری و حقوق در کل این 13 رشته جزو رشته های پرطرفدار قرار می گیرند. (من از وسطاش زدم، درباره این که چه برنامه ای برا اونا دارن حرفی نزد)

حالا مهم نیس چی میشه مهم اینه که واسه ما حداقل کنکور حذف نمیشه. پس با خیال راحت درستونو بخونین!
:196:

آخرین ویرایش توسط مدیر

hossein11

New Member
لایک ها
109

صد در صد دروغ محضه .چون اگه قرار بود حذف بشه و آزمون نهایی به جاش بیاد . باید حداقل 4 یا پنج سال قبل از حذف کردن کنکور آزمون نهایی اومده بود تا اونایی که نه آزمون نهایی دادن و .نه کنکور آواره نمونن.پس حداقل تا سال 96 کنکور پابرجاست.:53:

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

خدا کنه کنکور باشه!چون میدونی ک اونقدر افراد بی لیاقت با پارتی میرن جای افراد بالیقت رو میگیرن!
دوست عزیز الانم که کنکور هست،همین جوره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا