حیات فرازمینی

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428
آیا به نظر شما حیات فرازمینی وجود دارد ؟ آیا سیارات دیگر نیز می توانند پذیرای حیات باشند ؟ اگر می توانند چگونه و اگر نه چرا؟
چه چیزهایی برای حیاتکاملا ضروری اند؟
باز هم لطفا با دلیل و استدلال و منبع صحبت کنید.
ممنون.....

لایک ها
344
پاسخ : حیات فرازمینی

سلام من اتفاقا یکی از تحقیقای امسالم که ارائه دادم در مورد همین بود و خودمم اخرش نفهمیدم که وجود دارن یا نه!!!ولی در کل من اینو فهمیدم که موجودات فرازمینی با توجه به نظریه اخترفیزیکدان های شوروی و روسیه و کلا اروپا این موجودات وجو دارند فقط ما چون هنوز امکاناتشو نداریم نمیتونیم با اونا ارتباط برقرار کنیم.ولی اونا از وجود ما با خبرند.

Homayoon

New Member
لایک ها
192

آیا به نظر شما حیات فرازمینی وجود دارد ؟ آیا سیارات دیگر نیز می توانند پذیرای حیات باشند ؟ اگر می توانند چگونه و اگر نه چرا؟
ممنون.....
نظرم درباره سوالات :
آیا به نظر شما حیات فرازمینی وجود دارد ؟ --> بله
آیا سیارات دیگر نیز می توانند پذیرای حیات باشند ؟ --> بله
اگر می توانند چگونه و اگر نه چرا؟ --> می تونن! خب همون جور که ما تونستیم!:4: جدی میگم! همون جور که زمین تونست پذیرای حیات باشه هیچ دلیلی نمی بینم که سیارات دیگه ( البته نه همه) نتونن
همون فرضیاتی که برای پیدایش حیات رو زمین گفته شده می تونن (البته یه کم نیاز به تغییر فرضیه ها هست) دلیل وجود حیات روی سیارات دیگه باشن
چه چیزهایی برای حیاتکاملا ضروری اند؟ -->
- h[sub]2[/sub]o یا چیز شبیه این
- کربن یا چیز شبیه این

موفق هستیم!

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

ممنون.....
سلام...من زیستی نیستم ولی چون یه تحقیقات کوچولویی به خاطر وبلاگم در این مورد داشتم نظر میدم...به نظر من بله داره...چون خود قرآن تو یه آیه ای گفته بود "ما موجودات را آفریدیم و در همه جا پراکنده ساختیم..."بعد وقتی سراغ تفسیرش رفتم گفته بود منظورش موجودات فرا زمینیه...

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

سلام من اتفاقا یکی از تحقیقای امسالم که ارائه دادم در مورد همین بود و خودمم اخرش نفهمیدم که وجود دارن یا نه!!!ولی در کل من اینو فهمیدم که موجودات فرازمینی با توجه به نظریه اخترفیزیکدان های شوروی و روسیه و کلا اروپا این موجودات وجو دارند فقط ما چون هنوز امکاناتشو نداریم نمیتونیم با اونا ارتباط برقرار کنیم.ولی اونا از وجود ما با خبرند.
کی دانشمندای اروپایی همچین حرفی زدن؟؟؟؟تا زمانی که علم چیزی رو ثابت نکرده باشه فرضیه ها صرفا یک تخیل و توهم بیشتر نیست(حتی اگه از وجودش تقریبامطمئن باشیم ولی نتونیم اثباتش کنیم )

ممنون.....
از نظر زیستی نمیتونم بگم ولی به شما هم توصیه میکنم در این مورد مصاحبه استیون هاوکینگ رو با شبکه مه بانگ تی وی مشاهده کنید..همچنین کتابهای ریچارد داوکینز در این موردو بخونید..

لایک ها
130

آقا سراغ این داوکینز و هاوکینگ تو تابستون برید وقتی مقالات مصاحبه هاشون میخونی احساس میکنی دینت داره می پکه بعد به کلی فکرو، شب تا ساعت 2 بیدار موندن از اینا نیاز داری خلاصه امتحانا رو میوفتی(البته اگه دین برات مهم باشه)من خودم بیخوابی کشیده ام هنورم یه مقدار نسبتا زیادی درگیری دارم(ذهنی)

آخرین ویرایش توسط مدیر

New Member
لایک ها
120

آقا سراغ این داکینز و هاوکینگ تو تابستون برید وقتی مقالات مصاحبه هاشون میخونی احساس میکنی دینت داره می پکه بعد به کلی فکرو، شب تا ساعت 2 بیدار موندن از اینا نیاز داری خلاصه امتحانا رو میوفتی(البته اگه دین برات مهم باشه)من خودم بیخوابی کشیده ام هنورم یه مقدار نسبتا زیادی درگیری دارم(ذهنی)
کاملا موافقم :117:

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

کی دانشمندای اروپایی همچین حرفی زدن؟؟؟؟تا زمانی که علم چیزی رو ثابت نکرده باشه فرضیه ها صرفا یک تخیل و توهم بیشتر نیست(حتی اگه از وجودش تقریبامطمئن باشیم ولی نتونیم اثباتش کنیم )

از نظر زیستی نمیتونم بگم ولی به شما هم توصیه میکنم در این مورد مصاحبه استیون هاوکینگ رو با شبکه مه بانگ تی وی مشاهده کنید..همچنین کتابهای ریچارد داوکینز در این موردو بخونید..
می تونید اثبات کنید که نور به خط راست منتشر میشه؟؟؟
نه نمیشه ولی ما قبول می کنیمش!!!

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

جای این بحث اینجا نیست ولی بله میشه..ساد ترین اثباتش هم اینه که یک صفحه سوراخ رو در مقابل لیزر قرار میدیم.

لایک ها
344

بله؟نمیشه اثبات کرد نور به خط راست می تابه............؟بگید که جدی نگفتید......بعدشم درمورد اون دوستمون من خودم از یه سایت معتبر که دقیقا یادم نمیاد کجا بود این موضوع رو خوندم به هر حال اونا گفتند هست.

geniusnavid

New Member
لایک ها
84

حیات که حتما وجود داره اما ما تا اون ساکنین رو نشناسیم و مکانیسم بدنشون رو ندونیم که نمیتونیم بگیم به چی نیاز دارن برا زنده موندن.

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

نظرم درباره سوالات :
آیا به نظر شما حیات فرازمینی وجود دارد ؟ --> بله
آیا سیارات دیگر نیز می توانند پذیرای حیات باشند ؟ --> بله
اگر می توانند چگونه و اگر نه چرا؟ --> می تونن! خب همون جور که ما تونستیم!:4: جدی میگم! همون جور که زمین تونست پذیرای حیات باشه هیچ دلیلی نمی بینم که سیارات دیگه ( البته نه همه) نتونن
همون فرضیاتی که برای پیدایش حیات رو زمین گفته شده می تونن (البته یه کم نیاز به تغییر فرضیه ها هست) دلیل وجود حیات روی سیارات دیگه باشن
چه چیزهایی برای حیاتکاملا ضروری اند؟ -->
- h[SUB]2[/SUB]o یا چیز شبیه این
- کربن یا چیز شبیه این

موفق هستیم!
من منظورت از طرح این تاپیک دادن ایده های نو بود ، نه صرفا جواب دادن به سوالات و گرنه یک نفر یه ذره کمپل خونده باشه اینا راحت به ذهنش می یاد !!
منظورم از ایده هم اینه که مثلا وقتی می گید آب یا چیز مشابه آن بفرمایید چه ویژگی هایی باید در آن چیز مشابه باشد یا ....

Homayoon

New Member
لایک ها
192

من منظورت از طرح این تاپیک دادن ایده های نو بود ، نه صرفا جواب دادن به سوالات و گرنه یک نفر یه ذره کمپل خونده باشه اینا راحت به ذهنش می یاد !!
منظورم از ایده هم اینه که مثلا وقتی می گید آب یا چیز مشابه آن بفرمایید چه ویژگی هایی باید در آن چیز مشابه باشد یا ....
یه چیز شبیه آب منظورم ماده ای هست که اولن مایع باشه و در ضمن (حداقل) واکنش های شیمیایی مورد نیاز برای حیات مثلن رشد و تغذیه و تولیدمثل و ... توانایی انجام شدن توی محیط حاوی این ماده رو داشته
یه چیز شبیه کربن هم منظورم یه اتم (یا مولکول خیلی کوچیک) که توانایی برقراری پیوند با عناصر مختلف و هم چنین برقراری پیوند به تعداد زیاد رو داشته باشه

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

یه چیز شبیه آب منظورم ماده ای هست که اولن مایع باشه و در ضمن (حداقل) واکنش های شیمیایی مورد نیاز برای حیات مثلن رشد و تغذیه و تولیدمثل و ... توانایی انجام شدن توی محیط حاوی این ماده رو داشته
یه چیز شبیه کربن هم منظورم یه اتم (یا مولکول خیلی کوچیک) که توانایی برقراری پیوند با عناصر مختلف و هم چنین برقراری پیوند به تعداد زیاد رو داشته باشه
آبا نمی دونم ولی کربنا می دونم که هیچ ماده ای دیگری با چنین خواصی وجود ندارد !! اگه مثال داری بگو ما هم یاد بگیریم !!

Homayoon

New Member
لایک ها
192

آبا نمی دونم ولی کربنا می دونم که هیچ ماده ای دیگری با چنین خواصی وجود ندارد !! اگه مثال داری بگو ما هم یاد بگیریم !!
اگه می دونستم می گفتم!

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

اولا که این مسئله اثبات نمیشه که حیات فرازمینی هست یا نه ! ولی با توجه به تعداد زیاد سیارات شناخته و ناشناخته ( تعداد واقعا زیاد ) احتمال تنها بودن ما در جهان خیلی خیلی کمه
ضمنا چه دلیل داره حتما چیزی غیر از آب و کربن باشه ؟ خب شاید همون آب و کربن باشه ! چه دلیلی داره حتما هوشمند باشند ؟ شاید هنوز در حد باکتری باشند !!!
کی گفته دانشمندان شوروی(!) نظریه دادند که اونا از وجود ما خبر دارند ؟

Homayoon

New Member
لایک ها
192

اولا که این مسئله اثبات نمیشه که حیات فرازمینی هست یا نه ! ولی با توجه به تعداد زیاد سیارات شناخته و ناشناخته ( تعداد واقعا زیاد ) احتمال تنها بودن ما در جهان خیلی خیلی کمه
ضمنا چه دلیل داره حتما چیزی غیر از آب و کربن باشه ؟ خب شاید همون آب و کربن باشه ! چه دلیلی داره حتما هوشمند باشند ؟ شاید هنوز در حد باکتری باشند !!!
کی گفته دانشمندان شوروی(!) نظریه دادند که اونا از وجود ما خبر دارند ؟
خب من هم گفتم که:
- h[SUB]2[/SUB]o یا چیز شبیه این
- کربن یا چیز شبیه این

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

بابا من هدفت از این تاپیک این بود که چه چیزهایی در حیات روی زمین باعث شده ما فکر کنیم به دلیل ان عوامل حیات محدود می شود؟ و چرا ؟

geniusnavid

New Member
لایک ها
84

بابا من هدفت از این تاپیک این بود که چه چیزهایی در حیات روی زمین باعث شده ما فکر کنیم به دلیل ان عوامل حیات محدود می شود؟ و چرا ؟
بابا خب ببین الان حیات ما و موجودات زمینی به عوامل زمین نیازمنده و اگه این عوامل رو به وجود بیاریم میتونیم به حیات ادامه بدیم اما شما مثلا فرض کن یه موجود دیگه در یک جای دیگه از عالم زندگی میکنه اونوقت دیگه عوامل حیاتی زمین براش تعریف نمیشه.خودش عوامل خاص دیگه نیاز داره که ممکنه از زمین تا آسمون با ماله ما فرق داشته باشه.بعدشم جملتو اصلاح کن حیات موجودات زمینی.نه حیات.

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

بابا خب ببین الان حیات ما و موجودات زمینی به عوامل زمین نیازمنده و اگه این عوامل رو به وجود بیاریم میتونیم به حیات ادامه بدیم اما شما مثلا فرض کن یه موجود دیگه در یک جای دیگه از عالم زندگی میکنه اونوقت دیگه عوامل حیاتی زمین براش تعریف نمیشه.خودش عوامل خاص دیگه نیاز داره که ممکنه از زمین تا آسمون با ماله ما فرق داشته باشه.بعدشم جملتو اصلاح کن حیات موجودات زمینی.نه حیات.
دقیقا حرف من هم همین است که چه عواملی باعث شده ما فکر کنیم حیات به آن ها محدود می شود؟

بالا