dbahar

New Member
لایک ها
22
پاسخ : دانستنی های دوره تابستان المپیاد نانو

سلام شکیبا خانم:)
شما مرحله اول چند سوال غلط و نزده داشتید؟؟؟
آقا دارستانی برای دبیرستان شما هم تدریس کردند؟
آخه ایشون سمنان هم رفتند واسه کلاس های نانو.
"آقای"
من گفتم خانم دانشجو نانو مواد.. نگفتم ک خانم دانشجو "هستم" نانو مواد!.. گفتم اسم گروه ایشونم بگم ک گروه بندیاتون کامل شن!

بله ایشون اینجا هم تدریس کردن

dbahar
پس از کجا فهمیدید ایشون واد هستن؟
هم مدرسه ایم!

آخرین ویرایش توسط مدیر

kfxray13

New Member
لایک ها
201

جهت اطلاع دو نفر 33وم شدن.
اگه نفر3ومی هم انصراف بده , معلوم نیس چه تصمیمی اتخاذ میشه توسط باجگاه!

M.A.GHarAat

New Member
لایک ها
37

مطمئني برادر؟!

ههه ، پس اگه يكي ديگه هم انصراف بده گوشي من با يكي ديگه همزمان زنگ مي خوره :دي

از اون جايي كه آقاى قدمگاهي تو همه اتفاقات نقش پررنگشونو ايفا ميكنن ، اينجا هم اون يه نفر ديگه رو اول دعوت ميكنن بعد منو

(من اولين سوالي كه ميخوام بپرسم از مسئولين اونجا ، اينه كه آقاي قدمگاهي اونجا چه كاري بر عهدشون نيست؟!)

r7avan

New Member
لایک ها
57

میگم این دوره مروجین هم افتاده 5 تا 7 شهریور سازمان پژوهش های علمی صنعتی!!! باشگاه درنظر داره تمام دوره ها رو یجا برگزار کنه! :|

آخرین ویرایش توسط مدیر

kfxray13

New Member
لایک ها
201

میگم این دوره مروجین هم افتاده 3 تا 7 شهریور سازمان پژوهش های علمی صنعتی!!! باشگاه درنظر داره تمام دوره ها رو یجا برگزار کنه! :|
قیمت سازمان پژوهش ها از سایر جاها پایین تره واسه اسکان و غذا .... تقریبن نصف جاهای درون شهری.
پس جای خوبیه واسه باشگاه + "گراز ها" + هرکس دیگه!
چقد شلوغ میشه امسال اونجا!!

M.A.GHarAat

New Member
لایک ها
37

يادته كيوان سال پيش فوتباليست آورده بودن تو سازمان پژوهش ها ؟ (هر چي بودن بهتر از گراز مرازا بودن :دي)

فك كنم مسئول و سرپرست هر سه تا دوره هم اقاي قدمگاهي باشه ، كلن نماز ستون دينه ، ايشون هم ستون باشگاهه :دي

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

میگم این دوره مروجین هم افتاده 3 تا 7 شهریور سازمان پژوهش های علمی صنعتی!!! باشگاه درنظر داره تمام دوره ها رو یجا برگزار کنه! :|
نميخوام غلط بگيرما ، پ خ هم نميتونم بدم ، ولي دوره رو نوشته از ٥-٧ ام

* viva *

New Member
لایک ها
65

شعاع نانو سیم های MOS در مقیاس طول دبای در بازه وسیع دمایی قرار دارد !
میشه یکی بگه جمله بالا دقیقا یعنی چی ؟!!!!:7::22:

میگم ... بعضیااااا قرار بود ادامه ی مبحث Ft-ir رو توضیح بدناااا !!! کچلم ما همچنان منتظریم !:4::14:

minshr

New Member
لایک ها
16

دوستان کسی هست بخواد گروهشو عوض کنه نانوبیو باشه؟؟؟

nano77

New Member
لایک ها
22

سلام در زمیه طول دبای من دو تعرییف متفاوت رو یکی از ویکی پدیا و دیگری از کتاب شیمی عمومی سیلبربرگ پیدا کردم
1- این طول به طولی از یک گاز یونیده می‌گویند که اگر طول (یا حجم) گاز یونیده از طول دبای کمتر باشد آن گاز هیچ گاه خصوصیات یک پلاسما را از خود نشان نخواهد داد این طول به افتخار پیتر دبای نامیده شده است.
2-در بحث قطبیت مولکول کمیتی به نام گشتاور دو قطبی داریم که برابر حاصل ضرب بارهای جزئی در فاصله بین دو بار است که این کمیت رو بر حسب واحد دبای(D) اندازه گیری می کنند. با استفاده از واحد های SI برای بار (کولنC) و طول (مترm) داریم 1D=3.34*10[FONT=&amp]-34[/FONT] مثلا در مولکول H2O گشتاور دو قطبی برار (1.85D) است. و در مولکول های ناقطبی برای صفر است.

آخرین ویرایش توسط مدیر

yousef

New Member
لایک ها
50

ولی بازم با این تعریفا نمیشه جمله ای که تو جزوه نوشته شده رو درست فهمید....

AlcorStar

New Member
لایک ها
73

باز هم برای جمع بندی ...
خانم خسرونژاد , خودم ، آقای فرهاد پور و (90 درصد ) آقای هادی زاده گروه مواد
خانم طاعی زاده , خانم علیدوست , خانم بیان و آقای حاتمی و اقای مجیدی و آقای فرهادی گروه بیو
خانم ابراهیمیان و اقای انصاری و آقای زارع گروه الکترونیک .
خانم رضایی نیا الکترونیک هستند

* viva *

New Member
لایک ها
65

سلام در زمیه طول دبای من دو تعرییف متفاوت رو یکی از ویکی پدیا و دیگری از کتاب شیمی عمومی سیلبربرگ پیدا کردم
1- این طول به طولی از یک گاز یونیده می‌گویند که اگر طول (یا حجم) گاز یونیده از طول دبای کمتر باشد آن گاز هیچ گاه خصوصیات یک پلاسما را از خود نشان نخواهد داد این طول به افتخار پیتر دبای نامیده شده است.
2-در بحث قطبیت مولکول کمیتی به نام گشتاور دو قطبی داریم که برابر حاصل ضرب بارهای جزئی در فاصله بین دو بار است که این کمیت رو بر حسب واحد دبای(D) اندازه گیری می کنند. با استفاده از واحد های SI برای بار (کولنC) و طول (مترm) داریم 1D=3.34*10[FONT=&amp]-34[/FONT] مثلا در مولکول H2O گشتاور دو قطبی برار (1.85D) است. و در مولکول های ناقطبی برای صفر است.
ولی بازم با این تعریفا نمیشه جمله ای که تو جزوه نوشته شده رو درست فهمید....

بله تعریف اولشون از ویکیپدیا و تعریف دومشون از کتاب شیمی عمومی بود ... اما باز هم جمله جزوه کمی گنگه ... با این تعاریف هم من نمیتونم درکش کنم !!!!!:2:

loyal75

New Member
لایک ها
211

بله تعریف اولشون از ویکیپدیا و تعریف دومشون از کتاب شیمی عمومی بود ... اما باز هم جمله جزوه کمی گنگه ... با این تعاریف هم من نمیتونم درکش کنم !!!!!:2:
میشه قبل و بعدشم بگی! شاید تونستیم حدس بزنیم!

* viva *

New Member
لایک ها
65

میشه قبل و بعدشم بگی! شاید تونستیم حدس بزنیم!

انتظار می رود که نانو ساختار های mos شبه یک بعدی از قبیل نانو سیم ها و نانو میله ها حساسیت بیشتری از حسگر گاز حجیم به دلایل زیر نشان دهند ؛ اول , نانو ساختار های شبکه یک بعدی نسبت سطح به حجم زیادی دارند, بدین معنا که کسر قابل توجهی از اتم ها در چنین سامانه هایی اتم های سطحی هستند که می توانند در واکنش های سطحی مشارکت کنند , در نتیجه منجر به خساسیت فوق العاده به گونه های جذب شده روی این سطوح می شوند. دوم , شعاع نانو سیم های mos در مقیاس طول دبای در بازه ی وسیع دمایی هستند . این موضوع موجب می شود تا خواص الکترونیکی آنها شدیدا تحت تاثیر فرایند ها در سطوحشان باشد و...

احساس شدید خنگ بودن دارم:20::22::22:

loyal75

New Member
لایک ها
211

انتظار می رود که نانو ساختار های mos شبه یک بعدی از قبیل نانو سیم ها و نانو میله ها حساسیت بیشتری از حسگر گاز حجیم به دلایل زیر نشان دهند ؛ اول , نانو ساختار های شبکه یک بعدی نسبت سطح به حجم زیادی دارند, بدین معنا که کسر قابل توجهی از اتم ها در چنین سامانه هایی اتم های سطحی هستند که می توانند در واکنش های سطحی مشارکت کنند , در نتیجه منجر به خساسیت فوق العاده به گونه های جذب شده روی این سطوح می شوند. دوم , شعاع نانو سیم های mos در مقیاس طول دبای در بازه ی وسیع دمایی هستند . این موضوع موجب می شود تا خواص الکترونیکی آنها شدیدا تحت تاثیر فرایند ها در سطوحشان باشد و...

احساس شدید خنگ بودن دارم:20::22::22:
مطمئن نیستم ولی یکم جابجایی کلمات!
در بازه ی وسیع دمایی ، شعاع نانوسیمهای mos در مقیاس طول دبای است.
و طول دبای هم اونطوری که فهمیدم یه طول معینیه برا هر ماده تو شرایط مشخص...

* viva *

New Member
لایک ها
65

مطمئن نیستم ولی یکم جابجایی کلمات!
در بازه ی وسیع دمایی ، شعاع نانوسیمهای mos در مقیاس طول دبای است.
و طول دبای هم اونطوری که فهمیدم یه طول معینیه برا هر ماده تو شرایط مشخص...
هر ماده که نه کچلم ... فکر کنم فقط واسه گاز هاست :22: خدا به خیر کنه دوره امسالو ... هر گوشه جزوشو نگاه کنی از همین چیزا پیدا میشه :42:
تو جزوه الکترونیک دارین از اینا ؟؟؟:23:

M.A.GHarAat

New Member
لایک ها
37

نه...خب خانم شريفي رشتشون رياضيه!!!بعد افتادن بيو!!
طوري پيام دادن كه انگار رشته خودشون يه چيز ديگس ، بعد مي خوان برن بيو!

"دوستان کسی هست بخواد گروهشو عوض کنه نانوبیو باشه؟؟؟"

loyal75

New Member
لایک ها
211

هر ماده که نه کچلم ... فکر کنم فقط واسه گاز هاست :22: خدا به خیر کنه دوره امسالو ... هر گوشه جزوشو نگاه کنی از همین چیزا پیدا میشه :42:
تو جزوه الکترونیک دارین از اینا ؟؟؟:23:
صد بار گفتم نگو.... :45: میام میزنمتا! خودت میدونی دگ تنبیهم چه شکلیه! :11::87:
نه والا ( تا اینجایی که من خوندم :65:) از اینا نداشت!

بالا