shahara

New Member
لایک ها
0
najafi2020 گفت
اما کسی که از کنکور عبور میکنه تازه باید بدونه کتاب چیه! جزوه نوشتن فایده نداره. مرجع چیه. فرق دانشجو با دانش آموز چیه!
ببخشید برای من یه سول ایجاد شد. کسی که مدال نقره یا برنز در المپیاد می گیره. و مجبور میشه برای کنکور بخونه انصاف این صفات رو بهشون نسبت بدیم؟

shady

New Member
لایک ها
0
من که گیجم
!!!!!!!!!خیلیییییییی فیزیک رو دوس دارم ولی نمیدونم استعدادشو دارم یا نه؟؟؟؟
اگه داشتم حتما میزدم فیزیک ولی به نظرم مهندسی بخونم سنگین ترم....ولی همیشه عاشق فیزیک بودم و هستم//////

amin0202

New Member
لایک ها
1
بچه ها اگه یه نفر طلای شیمی بگیره حتما باید رشته ی دانشگاهی مربوط به شیمی بره یا مثلا تجربیا میتونن پزشکی بخونن؟

elichem

New Member
لایک ها
7
کسی نانو تکنولوژی دوست نداره؟!خیلی باحاله ها . کشف و اختراع هم توش هست
البته باید ببینیم وضع این رشته تو ایران چه جوری میشه.اگه خوب نبود یا شیمی محض یا میو شیمی یا متالوژی

AJ94

New Member
لایک ها
11
IsaacNewton جان معلومه كه ميتوني...
طلاي شيمي هر چي بخواد بره ميتونه...

AJ94

New Member
لایک ها
11
هدف اونایی که میخوان برن رشته ی محض چیه؟ آینده ی شغلیش چطوره؟

ostadkalhor

New Member
لایک ها
0
بستگی داره تو لیسانس چند تا شاخه می شه . البته من خودمم همچینی اطلاعی ندارم در همین حده ولی معمولا اگه دوست داشته باشه باید دکتری بگیری بری استاد دانشگاه بشی .

najafi2020

New Member
لایک ها
195
shahara گفت
najafi2020 گفت
اما کسی که از کنکور عبور میکنه تازه باید بدونه کتاب چیه! جزوه نوشتن فایده نداره. مرجع چیه. فرق دانشجو با دانش آموز چیه!
ببخشید برای من یه سول ایجاد شد. کسی که مدال نقره یا برنز در المپیاد می گیره. و مجبور میشه برای کنکور بخونه انصاف این صفات رو بهشون نسبت بدیم؟
منظور من فقط طلا نبود.تازه منظور من المپیادی هایی هم بود که موفق نمی شن. در کل منظور من اونایی بود که واقعا دانشجو وارد دانشگاه میشن.

M

Movafaghiat

Guest
به نظر من، برای اتنخاب رشته دانشگاهی بیشتر از استعداد، به علاقه توجه داشته باشید.
مثلاً کسایی که توی المپیاد، با علاقه المپیاد شیمی رو خوندن، معمولاً در رشته ی شیمی محض موفق ترند یا مثلاً برای ریاضی ها ریاضی محض.

avashk

New Member
لایک ها
0
موافق نیستم بلاخره شیمی محض محضم کسل کننده است البته من زیستیم به نظرم باید یه رشته بریم که جدید باشه زمینه پیشرفتش زیاد باشه و اگه شد کسی که مدال طلا میاره بهتره که بره خارج مثلا رشته بیوتکنولوژِی در ایران زیاد پیشرفت نداره(این رشته برا تجربی و ریاضی مشترکه) کسی زحمت کشیده مدرک گرفته اونم تو همچین رشته ی بدرد بخوری بهتره بره استرالیا یا هر جا که جور شد

ali_iq

New Member
لایک ها
2
از بحث دور شدين ها راستي تاپيك شبيه كي كجا ... است

من كه ميرو فيزيك بعدشم كيهان شناسي رو ادامه مي دم تا.....

najafi2020

New Member
لایک ها
195
Movafaghiat گفت
به نظر من، برای اتنخاب رشته دانشگاهی بیشتر از استعداد، به علاقه توجه داشته باشید.
مثلاً کسایی که توی المپیاد، با علاقه المپیاد شیمی رو خوندن، معمولاً در رشته ی شیمی محض موفق ترند یا مثلاً برای ریاضی ها ریاضی محض.
من هم کاملا با شما موافق هستم اما مشکل این است که المپیاد برای خیلی از دوستان یه وسیله شده برای دور زدن کنکور.خیلی جالب بود اگه کنکوری در کار نبود و المپیاد شیمی و کسب مدال طلا هیچ پاداشی نداشت، چون اون موقع عاشق شیمی و المپیاد خودش را نشون می داد. البته من نمی گم خودم فرشته هستم و اصلا به پاداش فکر نمی کنم اما حداقل دارم برای رشته ای تلاش می کنم که دوستش دارم. آقایان تجربی اگه می گن ما برای این در المپیاد شیمی شرکت می کنیم چون عاشق المپیاد هستیم باید بدونن اگه حرفی برای گفتن دارن باید بتونن در المپیاد زیست بزنن. من که دارم 100 درصد تلاش خودم را می کنم تا حداقل یک نفر از این افراد را سر جاشون بنشونم و نشون بدم که عاشق شیمی به کسانی که المپیاد شیمی را یه وسیله برای دور زدن کنکور می دونن سخت در اشتباه هستند.

امیدوارم کسی از حرفام ناراحت نشده باشه. کاشکی کنکور نداشتیم و دانشگاه هم به اندازه کافی داشتیم( البته شغل هم داشتیم !)

shahara

New Member
لایک ها
0
najafi2020 گفت
shahara گفت
najafi2020 گفت
منظور من فقط طلا نبود.تازه منظور من المپیادی هایی هم بود که موفق نمی شن. در کل منظور من اونایی بود که واقعا دانشجو وارد دانشگاه میشن.
من فکر می کنم شما منظور من رو متوجه نشدید!!

بالا