najafi2020

New Member
لایک ها
195
من هرگز منظور شما را متوجه نمی شم ! حالا شما من را ببخشید.

M

Movafaghiat

Guest
بلاخره شیمی محض محضم کسل کننده است البته من زیستیم به نظرم باید یه رشته بریم که جدید باشه زمینه پیشرفتش زیاد باشه
البته رشته های محض، طبیعتاً جدید نیستند؛ اما وحشتناک جای کار دارند! ببینید، اگه کسی به علوم، بیشتر از جنبه تئوری اهمیت میده (برای مثال الگوی علمیش کسی مثل اینشتینه) رشته های محض انتخاب مناسبتریه... اما چنانچه علاقه به کارگاه و آزمایشگاه و اصولاً واژه ی کاربرد علم داره(برای مثال الگوی علمیش کسی مثل موزلیه) رشته های کاربردی مناسب تره.
ضمن اینکه توجه کنید تمایل علمی دنیا در حال سوق به دسته دومه... و اصولاً یک دانشمند مدرن، یک دانشمند کاربردیه... که همین مساله (یعنی فقدان دانشمند نظری) انتقادات زیادی رو تو دنیا به روشهای آموزشی متوجه ساخته...به طوری که همونطور که می بینیم چندین ساله ، جایزه نوبل در حسرت ظهور یک تئورسین برجسته است.

لایک ها
6
من که میریم مهندسی نفت یا شیمی تجزیه

setareh-n

New Member
لایک ها
40
بهتره فعالا به این فکر کنین که چطور برنامه ریزی کنین و درس بخونین تا طلا بیارین. بعد اینکه طلا اوردین فرصت برای فکر در مورد رشته دانشگاهی زیاده... هنوز که هیچی معلوم نیست الکی اینجا نشینین را به را خیال بافی کنین. یزه پاشینبرین شیمی بخونین. هرچند من خودممزیاد نمی تونم یه ریز بشینم شیمی بخونم.

setareh-n

New Member
لایک ها
40
یه سوال دارم؟
خداییش کدومتون مطمئنین که طلا میگیرین؟

setareh-n

New Member
لایک ها
40
100 نفر چیه من اینجوری که میبینم شمار اونایی که طلا می خوان از اون هایی که المپیاد شیمی دادن بیشتره...

najafi2020

New Member
لایک ها
195
حالا زیاد پچ پچ نکنید، دوستان ناراحت می شن. امیدوارم دوستان به آرزوشون برسن.

setareh-n

New Member
لایک ها
40
ما که از خدامونه .... من منظورم این نبود که کسی نمی تونه. فقط می خواستم بگم زیادم به خودتون مطمئن نباشید یه کمی هم که شده واقع بین باشین. فعلا خداحافظ.

Enantiomer

New Member
لایک ها
1
setareh-n گفت
بهتره فعالا به این فکر کنین که چطور برنامه ریزی کنین و درس بخونین تا طلا بیارین. بعد اینکه طلا اوردین فرصت برای فکر در مورد رشته دانشگاهی زیاده... هنوز که هیچی معلوم نیست الکی اینجا نشینین را به را خیال بافی کنین. یزه پاشینبرین شیمی بخونین. هرچند من خودممزیاد نمی تونم یه ریز بشینم شیمی بخونم.
سلام.به نظر من این حرفتون اصلا درست نیست.من قبل از اینکه طلا بگیرم و حتئ بعد از نتایج تیم ،مطمئن بودم که میرم پلیمر امیرکبیر ولی‌ بعدش که با چند نفر مشورت کردم دیدم که گزینه‌های بهتری هم هست! به نظر من از الان باید به رشته‌ای که میخواین ادامش بدین خوب فکر کنین.اصلا مهم نیست که به وسیله المپیاد وارد رشته مورد علاقتون میشین یا کنکور ، مهم اینه که به این که توی اون رشته موفق میشین ایمان داشته باشین.البته میدونم که المپیاد خیلی‌ از کنکور شیرین تره ! ولی‌ انتخاب رشته خیلی‌ مهم تر از المپیاد ه مخصوصاً برای اونایی که الان طلا گرفتن خیلی‌ مهم تر از جهانی!!!!ببخشید که خیلی‌ طولانی‌ شد !هر وقت میام اینجا حرفای شما رو میخونم میرم بالای منبر!!!!

rezoos

New Member
لایک ها
17
ای خدا چی می شه منم طلا بگیرم؟ مگه من از برزگر چی کمتر دارم؟

Goharshady

New Member
لایک ها
166
setareh-n گفت
یه سوال دارم؟
من خیلی اعتماد به نفس دارم
همیشه بهترین حالت رو به عنوان نرمال در نظر می گیرم هر چند بدترین حالت را هم بی خیال نمی شوم

Goharshady

New Member
لایک ها
166
M

Movafaghiat

Guest
توی دوره که بودیم (سال 85) یه حاج آقایی بود میومد خوابگاه تا بچه ها نماز مغرب رو جماعت بخونن. استقبال هم خوب بود، مثلاً یادمه معمولاً از هر رشته ای 13-12 نفر بودند.
خوب یادمه، همیشه بعد از نماز موقع دعا -به شوخی- می گفت: « خدایا! همه ما را طلا عنایت بفرما! »
ولی خوب طبیعتاً 12 تای شیمی طلا نشدند.

setareh-n

New Member
لایک ها
40
شما اینجا فقط حرف کسایی رو می شنوین که طلا آوردن و بهنوعی موفق تر از بقیه بودن ولی خواهشا حرف اونهایی رو هم که طلا نیاوردن هم بشنوین. از کجا معلوم شما جزو اونا نباشین؟؟؟؟؟
البته من با این حرف هام نمی خوام بدبینی خودم رو اثبات کنم ولی وقتی دیدم همه خوشبینانه به این موضوع نگاه می کنن خواستم یکمی هم که شده از یه دیدگاه دیگه به این موضوع نگاه کنیم. همیشه کارهای دنیا همونطوری که ما می خوایمپیش نمی ره.
با آرزوی موفقیت برای هممون در مراحل بعدی المپیاد .....

Goharshady

New Member
لایک ها
166
اگر ما واقعا بخواهیم ، همه چیز همانطور که می خواهیم پیش می رود.

shahara

New Member
لایک ها
0
Goharshady گفت
اگر ما واقعا بخواهیم ، همه چیز همانطور که می خواهیم پیش می رود.
اشتباه نکنید سرنوشت چیزی نیست که ما تعیین می کنیم سرنوشت تعیین شده است

بالا