moein1234

New Member
لایک ها
19
پاسخ : درخواست اطلاعات درباره رفتن به تیزهوشان

سلام.براي تيزهوشان درس خوندن اراده مي خواد و نبايد براساس احساسات باشه چون اگر براساس احساسات باشد كم كم تلاشت كم مي شود.درضمن انسان هاي موفق به شيريني رسيدن به هدف فكر مي كنند نه به سختي راه.

لایک ها
134

من همه نوشته هارو 2باره خوندم و به نتیجه باحال رسیدم که تقریبا چیزیه که اکثر دوستان روش تاکید داشتن:

-بیشتر کتاب های مبتکران رو بخونم

-کلاس نرم(این رو با توجه به علایق خودم گفتم؛آخه کلاس برم فایده کمتری داره تا اینکه خودم بخونم......نیازی هم نیست چون میتونم خودم یاد بگیرم و به خودم یاد بدم بهتر از کلاس :دی)

-تفریحاتم به جا باشه و کمترش کنم

-راستی تو آزمون های کانون هم شرکت میکنم که فکر کنم بهم کمک کنه....البته آزمون عادی که من میدم زیاد تاثیر گذار نیست و اگه بتونم تو بخش تیزهوشان آزمون بدم خیلی بهتره)

-درس های تیزهوشان رو هم کلن از مدرسه جدا میکنم و به صورت جداگانه هر روز تبغ برنامه میخونم(تو دفتر برنامه ریزی هم ساعاتش رو جدا میکنم)

حالا اگه برنامم خوبه بگید خوبه و اگه مشکل داره بگید اصلاحش کنم
خیلی ممنون بازم

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
134

دوستان لدفن جواب بدن:218:

Loreen.N

New Member
لایک ها
45

واسه رفع اشکال کلاس برو و اگه تو یک مبحثی اشکال داری...........
اما خودت می تونی بخونی ولی باید جدّی بخونی تا موفق شی........
من خودم به آزمونهای مبتکران می رفتم
هم معمولی و هم تیزهوشان، و مرحله 1 تیزهوشان سوالاش شبیه آزمونها بود
یعنی من ریاضی بودم.....

آخرین ویرایش توسط مدیر

mefmef

New Member
لایک ها
232

نوع تست زدن هم خیلی مهم است باید هر تستی را که حل کردی همونن موقع تا سوال از ذهن تون نپریده به پاسخ نامه رجوع کنید و پاسخ خود تون را با پاسخ کتاب منطبق کنید اشکالات را علامت بزنید وسعی کنید بعد از چند روز خودتان حل کنید اگر کتاب می خرید به داشتن پاسخ نامه تشریحی توجه کنید با نفر ات برتر مدرسه رقابت کنید در ضمن وقدار خواندن و تست زدن مهم نیست کیفیت آن مهم است
موفق باشید

لایک ها
134

ممنون از دوستان که همه چیو گفتن
فقط یه سوال دارم:
آزمون شما بعد از امتحانای خرداد برگزار شد(آزمون پارسال)
مال ما کی برگزار میشه؟؟؟؟؟؟
اصلن معلومه؟؟؟؟؟
بعد از خرداد یا قبلش
قبل عید که نیست؟؟؟؟؟؟؟:179:

peymandroid

New Member
لایک ها
9

هر رو عالین
بابا به خودت سخت نگیر اهههههههههههههه فکر میکنی چیه؟؟؟!
من کتاب ریاضی کامل جویا مجد رو خوندم المپیاد 3 کشور آوردم.!

لایک ها
134

سخت چیه بابا من اصلن به خودم نمیگیرم
سخت و راحتشو بیخیال
ولی میخوام جدی برم سراغ آزمون سمپاد امسال:168:
میخورمش:165:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

ریاضی فقط کتاب های سیامک قادر

دوست عزيز.من خودم وقتي براي تيزهوشان مي خواندم اين كارهارا مي كردم:
1- فقط فكر درسم بودم و به فكر هيچ چيز ديگر هم نبودم.خانه ي فاميل و آشنا هم 2 ماه يكبار يا 3ماه يكبار مي رفتم.
2- كتاب هاي مبتكران علوم و رياضي(سيامك انصار-حسين قادر )وادبيات(طالب تبار)و2000پرسش چهارگزينه اي رياضيات دوره ي راهنمايي و عربي را كار مي كردم.
3- عيدهم مسافرت نرفتم.
4-در مورد آزمون هم با يك نفر اهل فن مشورت كن.
تازه اصلا لازم نیست عید مسافرت نری
من خودم برا امتحان تیزهوشان ورود به راهنمایی مسافرت رفته بودیم زنجان اونجا تو مهمانسرا 1 کتاب 10 آزمون جامع واله ( هر آزمون 100 سوال ) و تست هوش رو تموم کردم

kim.kl

New Member
لایک ها
151

بذارید اول یه چیزیو بگم!! من خودم راهنمایی تیزهوشان نبودم!! تو یکی از مدارس غیر انتفاعی تاپ تهران درس میخوندم!! سال سوم تصمیم گرفتم ک تیزهوشان قبول شم!! از اول مهر تا 21 خرداد ک آزمون بود یک سال تمام روز بین 4 تا 8 ساعت درس خوندم!! فقط 4 روز اون وسط استراحت کردم!! کل تلاشمو کردم و چیزی کم نذاشتم . تو مدرسه ی ما ک بشه فرزانگان 1 از کل شهر تهران 15-16 نفر اولو میخواستن و من تو اونا بودم و قبول شدم!! فک میکردم اینجا بهشته!! فک میکردم اگه برم پزشکی تهرانم قطعیه!! فک میکردم کلید همه ی آرزوهامه!! ولی راستش وقتی رفتم توش واقعا خورد تو ذوقم!! من ک از ی مدرسه ی غیر انتفاعی تاپ(خرد) اومده بودم و یک سال عمر و جوونیمو گذاشته بودم!! حداقل انتظار داشتم از اونجا بهتر باشه!! ولی نبود متاسفانه!! حالا خود دانید!! سمپاد سمپاد سابق نیست!! افتضاح شده!! حتی شعبه یک مدرسه هاش!! بازم بیشتر پرس و جو کنین!! این از مدرسه هاش!!
اما آزمونش!!! سال ما 89 آخرین سال بود ک آزمونش عین آدم بود!! از 90 دوباره گند خورد!! یعنی اگه شما کتاب آموزش پرورشو می خوندین و هیچی اضافه نمی کردین قبول بودین!! آخه یکی نیس بگه این مثلا سوال تیزهوشانه؟!: مردم با کدام یک از سازمانهای زیر مستقیم سروکار ندارند؟ گزینه داشته باشه سازمان انرژی اتمی!!
تیزهوشانی ک سوالاش این تیپی باشن دیگه تیزهوشان نیست!! سال ما آخرین سالی بود ک سوالاش واقعن تیزهوشانی بود!! آزمونی ک همه 100 بزنن آزمون واقعی نیس!! آزمون واقعی اونه ک با ادبیات 50 تو 10 نفر اول شهر تهران با این عظمت باشی!! امسالم ک با نمونه دولتی یکی شده آزمونو تاریخ و جغرافی و اینا اضافه شده!!
یکیم نیس بگه آخه این چ وضعشه؟! :| :|

لایک ها
134

تازه اصلا لازم نیست عید مسافرت نری
من خودم برا امتحان تیزهوشان ورود به راهنمایی مسافرت رفته بودیم زنجان اونجا تو مهمانسرا 1 کتاب 10 آزمون جامع واله ( هر آزمون 100 سوال ) و تست هوش رو تموم کردم

این آزمون دبیرستانه دوست عزیز
درضمن نمیدونم چندمین باره میگم ولی بعضیا هنوز متوجه نشدن
من علامه حلی 1 تهران رو میخوام

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

به نظر منم زیاد به خودت سخت نگیر...دوستمون راست میگن یه زمانی بود که تیزهوشان واقعا تیزهوشان بود(تا قبل از این که اون رییس قبلیش عوض شه!!!)الان خیلی از مدارس تهران از علامه حلی ۲و۳بهترن.خیلی ها هم هستن که قبول میشن اما میرن مدرسه دیگه...نمونش خود من(البته من تهران نیستم)یه زمانی خیلی ذوق و شوق قبولی داشتم اما یه سال رفتم سمپاد و امسال مدرسمو عوض کردم ...تازه این وضعیت الان مدارس سمپاده با این سیاستی که واسه این مدارس در نظر گرفتن تا چند سال دیگه ببین چی میشه!!!!:192:البته قصدم از این حرفا این نیست که انگیزت رو از بین ببرم ولی من فکر میکنم تو تلاشتو بکن اگه همون سمپاد ۱تهران قبول نشدی کلا سمپادو بی خیال!:13:

لایک ها
134

من کامل فهمیدم باید چه کتابایی بخونم و چه کارایی بکنم

فقط دوستان لدفن بگن به طور میانگین روزانه چقدر واسه درس های تیزهوشان وقت بزارم

نکته مهم: من علامه حلی شعبه 1 رو میخوام:14:

آخرین ویرایش توسط مدیر

Yousefi

Well-Known Member
لایک ها
602

من کامل فهمیدم باید چه کتابایی بخونم و چه کارایی بکنم

فقط دوستان لدفن بگن به طور میانگین روزانه چقدر واسه درس های تیزهوشان وقت بزارم

نکته مهم: من علامه حلی شعبه 1 رو میخوام:14:
حلی 1 هم فکر نکن زیاد مالیه، کلا حلی همین نتایجی هم که بدست میاره از دانش آموزاشه نه از مدرسه!

parham_76

New Member
لایک ها
39

حلی 1 نمیتونی بری!
چون راهنمایی حلی 1 نبودی!
کلا اونایی که راهنمایی حیلی 1 بودن میتونن برن اونجا!
بسگی به منطقه زندگیت داره!
مثلا اگه طرفای پونک ، مرزداران باشی، حلی 4 میری!

لایک ها
134

میدونم
ولی میگن اگه رتبم خیلی خوب شه میتونم برم حلی 1
اگه خوب نشدهم هرجا خدا بخواد(اگه بخواد)

aida.nodet

New Member
لایک ها
2

سلام دوست عزیز.
من فرزانگان تبریزم. ورودی 87. در واقع امتحان ما، آخرین امتحانی بود که سمپاد داد و هنوز سمپاد ابهت داشت و سوالاشو خودش میداد و دخالتی تو امورش نبود...
ولی الان نوع سوال و ظرفیت اینا خیلی فرق کرده...
میخوام بگم من و 90% دوستام اصلا واسه تیزهوشان نخوندیم. اصلا.... الان تیزهوشان زیادم آش دهن سوزی نیس... زیاد خودتو اذیت نکن.

zoozoo20

New Member
لایک ها
1

الان دیگه قبول شدن تو تیزهوشان به نسبت سالای قبل راحت تر شده چون پنجاه درصدش معدله و ظرفیت و تعداد مدارس سمپاد هم زیادتر شده قبلا مثلا فرزانگان 2تابود الان 8تاست شما معدلتو بیست کن لازم هم نیست زیاد ریاضی یا علوم کار کنی من خودم به قران هیچی نخوندم قبول شدم سمپاد از بس که راحت شده اصلا سوالاش خیلی راحت تر از نمونه سوالایی هست که تو کتابای مبتکران و ... میبینی به عنوان سوالای سالای قبل آزمون خلاصه ..... بیاید دور هم باشیم:93:

Jula8

New Member
لایک ها
10

سلام من سال تحصيلي قبل امتحان دادم و كتاب دو هزار تست مبتكران كاهه رو خوندم براي علوم مرآت رو كار كردو راهنمايي نمونه بودم مدرسمون كلاسايي در سطح بالايي گذاشت كه شركت كردم و خدا رو شكر قبول هم شدم اما تو آز مون ما بيشتر هوش امده بود

بالا