amir_j

New Member
لایک ها
235
پاسخ : درخواست جواب دادن به چند سوال نجوم

سلام.ميشه اين سؤالو حل كنين؟تو اين مغناطيس ها و فلان من كلا مشكل دارم.لطفا راه حل كاملي بگين.
سؤال3 دوره 5:يه كوتوله سفيد داريم كه از تحول خورشيد ساخته شده.و طي اين تحول ماده ي مجاور سطح اين ستاره يه رساناي خوبيه.طوري كه هر مدار فرضي كه بگيريم نيروي محركه ي الكتروموتوري در اون صفره.شارمغناطيسي كه از يك مدار فرضي مي گذرد را در نظر بگيريد انقباض مدار همراه با ستاره را دنبال كنيد و از انجا شدت ميدان مغناطيسي در سطح ستاره (B)رو وقتي شعاع ستاره در حال انقباض (r)است حساب كنيد.
ب)شدت ميدان مغناطيسي در سطح خورشيد2*10به توان-4.شدت ميدا مغناطيسي در سطح كوتوله سفيد؟
اون جمله ي سياه رو هم لطفا توضيح بدين.ممنون.
سلام ، در فرآیند شارش مغناطیسی یه نیروی محرکه ی القایی بوجود میاد که اینجا از اون به عنوان نیروی محرکه الکتروموتوری یاد گردیده است ..
در واقع تغییرات شار مغناطیسی نسبت به زمان همون تغییرات نیروی الکتروموتوریه ؟ تا اینجا حله ؟ :4:
پس dv / dt = 0 شد .. (روی سوال گفته )
پس الان تغییرات شدت میدان مغناطیسی شما فقط با سطح (شعاع ) متناسب خواهد شد که برابر با مقداریست ثابت ..
یه انتگرال سطح بر حسب میدان مغناطیسی بگیرید هم برای خورشید هم برای کوتوله (خورشید ثانویه) ..
دو تا v دارید و دو تا شعاع که کافیه معادله یکی رو بر حسب اون یکی بنویسید ..
شعاع خورشید در V خورشید = شعاع کوتوله در V کوتوله

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام ، در فرآیند شارش مغناطیسی یه نیروی محرکه ی القایی بوجود میاد که اینجا از اون به عنوان نیروی محرکه الکتروموتوری یاد گردیده است ..
در واقع تغییرات شار مغناطیسی نسبت به زمان همون تغییرات نیروی الکتروموتوریه ؟ تا اینجا حله ؟ :4:
پس dv / dt = 0 شد .. (روی سوال گفته )
پس الان تغییرات شدت میدان مغناطیسی شما فقط با سطح (شعاع ) متناسب خواهد شد که برابر با مقداریست ثابت ..
یه انتگرال سطح بر حسب میدان مغناطیسی بگیرید هم برای خورشید هم برای کوتوله (خورشید ثانویه) ..
دو تا v دارید و دو تا شعاع که کافیه معادله یکی رو بر حسب اون یکی بنویسید ..
شعاع خورشید در V خورشید = شعاع کوتوله در V کوتوله
سلام
دوست عزیز توجه کنید که سطح با توان دوم شعاع متناسب است.

و همچنین توجه کنید که v شار مغناطیسی است (که البته معمولا اون رو با فی نشون میدن) و B شدت میدان مغناطیسی که با رابطه ی زیر به هم مربوط می شوند:

که با انتگرال گیری روی سطح ستاره بدست می آید:

آخرین ویرایش توسط مدیر

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام
میگم یه سوال: وقتی ما خاموشی بین ستاره ای رو در نظر میگیریم فاصله ای که بدست میاریم از وقتی در نظر نمیگیریم باید کمتر بشه درسته؟؟ چون بهر حال یه مقدار کاهش نور بخاطر خاموشی بوده که ما اونو بخاطر فاصله در نظر میگرفتیم پس فاصله ی بدست اومده ب اخاموشی باید کمتر بشه.

پس من چرا هر جوری اینو حساب میکنم حدود 20 برابر بیشتر در میاد؟؟؟

مدول فاصله رو بدست آوردیم 26.5
صورت سوال هم گفته که خاموشی 0.2 قدر در هر کیلو پارسک است.
فاصله عادی(بدون خاموشی) که خیلی راحت بدست میاد 2000 کیلو پارسک.
اما وقتی خاموشی رو در نظر میگیریم:

اینی که نوشتم مگه درست نیست؟؟ اما وقتی معادله اش رو حل میکنیم فاصله رو میده 42000 کیلو پارسک:179:

کجا رو اشتباه کردم؟

math1998

New Member
لایک ها
224

سلام
میگم یه سوال: وقتی ما خاموشی بین ستاره ای رو در نظر میگیریم فاصله ای که بدست میاریم از وقتی در نظر نمیگیریم باید کمتر بشه درسته؟؟ چون بهر حال یه مقدار کاهش نور بخاطر خاموشی بوده که ما اونو بخاطر فاصله در نظر میگرفتیم پس فاصله ی بدست اومده ب اخاموشی باید کمتر بشه.

پس من چرا هر جوری اینو حساب میکنم حدود 20 برابر بیشتر در میاد؟؟؟

مدول فاصله رو بدست آوردیم 26.5
صورت سوال هم گفته که خاموشی 0.2 قدر در هر کیلو پارسک است.
فاصله عادی(بدون خاموشی) که خیلی راحت بدست میاد 2000 کیلو پارسک.
اما وقتی خاموشی رو در نظر میگیریم:

اینی که نوشتم مگه درست نیست؟؟ اما وقتی معادله اش رو حل میکنیم فاصله رو میده 42000 کیلو پارسک:179:

کجا رو اشتباه کردم؟
راه حلتون درسته شاید جوابتون اشتباس.

va.ahmadi

New Member
لایک ها
54

سلام

همه چی درسته به جز تنیجه گیری تون
وقتی جذب داریم قدر رو بیش تر از حالت عادی اندازه میگیریم پس ستاره رو کم نور تر از حالت بدون جذب می بینیم. پس فاصله رو بیشتر از حالت بدون جذب باید دربیارید که همین طوره

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام

همه چی درسته به جز تنیجه گیری تون
وقتی جذب داریم قدر رو بیش تر از حالت عادی اندازه میگیریم پس ستاره رو کم نور تر از حالت بدون جذب می بینیم. پس فاصله رو بیشتر از حالت بدون جذب باید دربیارید که همین طوره
سلام
ببینید ما قدر ستاره رو اندازه گیری کردیم.(در واقع در هر دو حالت مدول فاصله برابره) اما ما یک بار برای اندازه گیری فاصله جذب نور را در محاسبات وارد کردیم و یک بار نکردیم. و قاعدتا باید وقتی جذب را در نظر نمیگیریم آن تاریک شدن را به فاصله ی زیادتر نسبت بدهیم. اما جواب کاملا متناقض شده!

چررررررررررراااااااا؟؟؟

پ.ن:جوابهای آخر هم درسته. چندین بار چک کردم.

va.ahmadi

New Member
لایک ها
54

سلام
میدونم تو این سوال مدول در هر دو حالت برابره ولی بیاید کلی برسی کنیم:

1.ستاره ای داریم و بدون جذب یه قدری براش اندازه میگیریم
2.حالا همون ستاره و جذب هم داریم،چون جذب داریم ستاره کم نور تر میشود ،پس اگه بخوایم شرایط رو تو 2حالت یکی کنیم انگار همون ستاره تو حالت 1 رو بردیم دور تر (تا حالت 2 بشه)

پس یعنی جذب باعث میشه ستاره رو دور تر از چیزی که واقعا هست اندازه بگیریم

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

سلام! من از بچه های زیستم ولی به نجوم خیلی علاقه دارم !
میخوام از شماها چند تا سوال بپرسم که بعضی وقتا ذهنمو درگیر میکنن ( وقتایی که خالی از فکره سوالای قدیمیه خاک خورده تجدید میشن)

اول اینکه : آیا میشه بین زمان و مکان گم شد ؟؟؟؟!

دوم اینکه : آیا این درسته که سیاهچاله ها اسانسورهایی بین کهکشان ها هستن؟؟؟؟!

توی سایت هم سرچ کردم جواب سوال هام نبود ....موفق باشید

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام
میدونم تو این سوال مدول در هر دو حالت برابره ولی بیاید کلی برسی کنیم:

1.ستاره ای داریم و بدون جذب یه قدری براش اندازه میگیریم
2.حالا همون ستاره و جذب هم داریم،چون جذب داریم ستاره کم نور تر میشود ،پس اگه بخوایم شرایط رو تو 2حالت یکی کنیم انگار همون ستاره تو حالت 1 رو بردیم دور تر (تا حالت 2 بشه)

پس یعنی جذب باعث میشه ستاره رو دور تر از چیزی که واقعا هست اندازه بگیریم
سلام!
من یک بار دیگه هم توضیح دادم! در هر دو حالت مدول برابره یعنی قدری که اندازه می گیریم برابره. وقتی جذب رو در نظر نمی گیریم یه مقدار از اون تاریکی نور رو به دورتر بودن ستاره نسبت میدیم بنابراین فاصله ی بیشتری بدست میاد.
اون سوال هم من واحدهام اشتباه بوده گویا و با واحدهای درست واقعا با در نظر گرفتن جذب فاصله کمتری محاسبه میشه.
توصیه میکنم یه نگاهی به صفحات 399 و 878 کتاب مادرن بندازید:)

سلام! من از بچه های زیستم ولی به نجوم خیلی علاقه دارم !
میخوام از شماها چند تا سوال بپرسم که بعضی وقتا ذهنمو درگیر میکنن ( وقتایی که خالی از فکره سوالای قدیمیه خاک خورده تجدید میشن)

اول اینکه : آیا میشه بین زمان و مکان گم شد ؟؟؟؟!

دوم اینکه : آیا این درسته که سیاهچاله ها اسانسورهایی بین کهکشان ها هستن؟؟؟؟!

توی سایت هم سرچ کردم جواب سوال هام نبود ....موفق باشید
سلام!
شاید علت اینکه جواب سوالهاتون رو پیدا نکردین اینه که سوال هاتون رو خوب نپرسیدین!! در واقع کمی(شاید هم زیادی!) مبهم اند:)
منظورتون از گم شدن بین مکان و زمان چیه؟؟؟ در زندگی روزمره گم شدن یعنی اینکه نمی دونیم کجاییم!! منظورتون اینه که آیا میشه ندونیم کجاییم و در چه زمانی هستیم؟؟؟ خب این یک سوال فلسفیه. نمیدونم ولی میدونم زمان و مکان چیزهای نسبی هستن!!!
اما اگر منظورتون سفر در مکان و زمانه: خب برای سفرِ آنی در مکان که کوانتوم میگه ممکنه! و برای سفر در زمان تا جایی که من میدونم فعلا فقط یه فرضیه کرمچاله وجود داره که مثل یه "تونلی" در فضا-زمانه که در حد همون فرضیه است. بنظرم هایزنبرگ در این باره یه چیزایی گفته. شاید مطالبی درباره پروژه های فیلادلفیا و مونتاک هم براتون جالب باشه.

و اما سوال دوم:
آسانسور؟؟؟:4:
ببینید ستاره ها هم مثل ما آدما هستن! به دنیا میان، نوزادی میکنن، کم کم بزرگ میشن و در آخر می میرن. منتها مرگشون یکمی با مرگ ما آدما فرق داره. وقتی واکنش های هسته ای درون ستاره ها متوقف میشه اصطلاحا میگیم ستاره ها میمیرن. حالا بسته به اینکه ستاره ها قبلا چه جرمی داشتن سه نوع مرگ ممکنه براشون اتفاق بیفته. یا میشن کوتوله ی سفید یا ستاره ی نوترونی و یا اگه جرمشون خیلی زیاد (بیشتر از 8 برابر جرم خورشید) باشه میشن سیاهچاله. پس در واقع سیاهچاله ها یه جور بقایای ستاره ها هستن. منتها یه ویژگی دارن که خیلی اونها رو جالب میکنه و اون این که حتی نور هم نمیتونه از جاذبه ی گرانشیشون فرار کنه!! و برخی نکات جالبتر تو نسبیت هست دربارشون که فکر نمیکنم نسبیت بلد باشید. (البته خودمم خ بلد نیستم:4:)
با این اوصاف میتونم بگم که جواب این سوالتون "خیر" هست! چون سیاهچاله ها چیزهایی درون کهکشان ها هستن نه بینشون یا... . مثلا یه فرضیه وجود داره که میگه تو مرکز کهکشان ما یه سیاهچاله وجود داره.
امیدوارم خوب توضیح داده باشم:)

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

سلام!
من یک بار دیگه هم توضیح دادم! در هر دو حالت مدول برابره یعنی قدری که اندازه می گیریم برابره. وقتی جذب رو در نظر نمی گیریم یه مقدار از اون تاریکی نور رو به دورتر بودن ستاره نسبت میدیم بنابراین فاصله ی بیشتری بدست میاد.
اون سوال هم من واحدهام اشتباه بوده گویا و با واحدهای درست واقعا با در نظر گرفتن جذب فاصله کمتری محاسبه میشه.

سلام!
شاید علت اینکه جواب سوالهاتون رو پیدا نکردین اینه که سوال هاتون رو خوب نپرسیدین!! در واقع کمی(شاید هم زیادی!) مبهم اند:)
منظورتون از گم شدن بین مکان و زمان چیه؟؟؟ در زندگی روزمره گم شدن یعنی اینکه نمی دونیم کجاییم!! منظورتون اینه که آیا میشه ندونیم کجاییم و در چه زمانی هستیم؟؟؟ خب این یک سوال فلسفیه. نمیدونم ولی میدونم زمان و مکان چیزهای نسبی هستن!!!
اما اگر منظورتون سفر در مکان و زمانه: خب برای سفرِ آنی در مکان که کوانتوم میگه ممکنه! و برای سفر در زمان تا جایی که من میدونم فعلا فقط یه فرضیه کرمچاله وجود داره که مثل یه "تونلی" در فضا-زمانه که در حد همون فرضیه است. بنظرم هایزنبرگ در این باره یه چیزایی گفته. شاید مطالبی درباره پروژه های فیلادلفیا و مونتاک هم براتون جالب باشه.

و اما سوال دوم:
ببینید ستاره ها هم مثل ما آدما هستن! به دنیا میان، نوزادی میکنن، کم کم بزرگ میشن و در آخر می میرن. منتها مرگشون یکمی با مرگ ما آدما فرق داره. وقتی واکنش های هسته ای درون ستاره ها متوقف میشه اصطلاحا میگیم ستاره ها میمیرن. حالا بسته به اینکه ستاره ها قبلا چه جرمی داشتن سه نوع مرگ ممکنه براشون اتفاق بیفته. یا میشن کوتوله ی سفید یا ستاره ی نوترونی و یا اگه جرمشون خیلی زیاد (بیشتر از 8 برابر جرم خورشید) باشه میشن سیاهچاله. پس در واقع سیاهچاله ها یه جور بقایای ستاره ها هستن. منتها یه ویژگی دارن که خیلی اونها رو جالب میکنه و اون این که حتی نور هم نمیتونه از جاذبه ی گرانشیشون فرار کنه!! و برخی نکات جالبتر تو نسبیت هست دربارشون که فکر نمیکنم نسبیت بلد باشید. (البته خودمم خ بلد نیستم:4:)
با این اوصاف میتونم بگم که جواب این سوالتون "خیر" هست! چون سیاهچاله ها چیزهایی درون کهکشان ها هستن نه بینشون یا... . مثلا یه فرضیه وجود داره که میگه تو مرکز کهکشان ما یه سیاهچاله وجود داره.
احتمالا منظورشون همون گم شدن در بعد پنجم هست!

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

میتونید بیشتر توضیح بدید؟ هنوز هم معنی "گم شدن" رو متوجه نمی شم!

math1998

New Member
لایک ها
224

ممکنه بگید چرا بعد پنجم فکر نکنم اینجا مسله ی ابعاد مطرح باشه .

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

ممکنه بگید چرا بعد پنجم فکر نکنم اینجا مسله ی ابعاد مطرح باشه .
در بعد پنجم مسئله ی زمان در میان است پس بالتبع مسئله ی مکان نیز در میان است از اون حیث گفتم!

math1998

New Member
لایک ها
224

در بعد پنجم مسئله ی زمان در میان است پس بالتبع مسئله ی مکان نیز در میان است از اون حیث گفتم!
این فقط در حد فرضیه هست و هنوز ثابت نشده در ضمن همچین فرضیه ای رو هم برای بعد 4ام گفتن.

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

سلام!

سلام!

و اما سوال دوم:
فک کنم فیلم علمی تخیلی روی مخم تاثیر گذاشته :4::4:

در مورد سوال اول : چند وقت پیش داشتم یه کتابی در مورد مثلث برمودا میخوندم ، یه مطلبی داشت که گفته بود یه پرفسوری توی امریکا به نام مورفی یه نظریه داده ای که اگه
یه شی رو تحت میدان مغناطیسی قرار بدیم اون شی ناپدید میشه و یه ازمایشی انجام داده بود دولت امریکا و اخر سر طرف به طرز مشکوکی مرده بود !!!!
من با خودن گفتم میشه این ناپدید شدن به گم شدن تعبیر بشه ؟؟! یعنی مثلا اون شخص ناپدید شده به 27 اردیبهشت سال پیش برگرده در همین ساعت هفت و نیم برگرده ؟؟؟؟؟؟؟؟!
اصلا یه همچین چیزی امکان داره ؟
در مرد سوال دوم هم باید بگم که از همه این سیاهچاله ها مرگ زندگیشونو تولدشون اطلاع دارم ولی یه چیزی از همیشه برام سوال بوده اگه بشه رفت داخل یه سیاهچاله که نمیشه مثلا وارد سیاهچاله وسط کهکشان خودمون شد ایا میشه از یه کهکشان دیگه سر در اورد ؟؟؟؟؟!

اگه سوالم مسخره اس ببخشید به هر حال من یه زیستیم :4::4::4::4:

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

فک کنم فیلم علمی تخیلی روی مخم تاثیر گذاشته :4::4:

در مورد سوال اول : چند وقت پیش داشتم یه کتابی در مورد مثلث برمودا میخوندم ، یه مطلبی داشت که گفته بود یه پرفسوری توی امریکا به نام مورفی یه نظریه داده ای که اگه
یه شی رو تحت میدان مغناطیسی قرار بدیم اون شی ناپدید میشه و یه ازمایشی انجام داده بود دولت امریکا و اخر سر طرف به طرز مشکوکی مرده بود !!!!
من با خودن گفتم میشه این ناپدید شدن به گم شدن تعبیر بشه ؟؟! یعنی مثلا اون شخص ناپدید شده به 27 اردیبهشت سال پیش برگرده در همین ساعت هفت و نیم برگرده ؟؟؟؟؟؟؟؟!
اصلا یه همچین چیزی امکان داره ؟
در مرد سوال دوم هم باید بگم که از همه این سیاهچاله ها مرگ زندگیشونو تولدشون اطلاع دارم ولی یه چیزی از همیشه برام سوال بوده اگه بشه رفت داخل یه سیاهچاله که نمیشه مثلا وارد سیاهچاله وسط کهکشان خودمون شد ایا میشه از یه کهکشان دیگه سر در اورد ؟؟؟؟؟!

اگه سوالم مسخره اس ببخشید به هر حال من یه زیستیم :4::4::4::4:
بسیار خوشحلیم که زیستی هستین ولی به نجوم علاقه مندید:)

خب سوال اول بنظر ممکن میاد! تو همون پروژه ی فیلا دلفیا یه سری دانشمند میان تحقیق و آزمایش میکنن که ببینن میشه توی فضا-زمان سفر کرد یا نه. و یک کشتی با سرنشیناش رو ناپدید میکنن! بعد از چند ساعت کشتیه دوباره ظاهر میشه اما بعضی ادماش مرده بودن یا داشتن میسوختن یا دیوونه شده بودن و ... . 40 سال بعد وقتی همون جا داشتن یه پروژه مشابه به نام پروژه مونتاک انجام میدادن اون کشتی ظاهر میشه دو تا آدم از توش میپرن بیرون و دوباره ناپدید میشه!!! اون دو تا دوستای دانشمندا بودن و اصلا پیر نشده بودن درحالی که دانشمندا پیر شده بودن!!!!! یه سرچ تو نت بزنین چیزای جالبی درباره ی این دو تا پروژه وجود داره:)

البته فکر کنم یه نفر یه تناقضی مطرح کرده بود که میگفت به گذشته نمیشه سفر کرد. درست یادم نیست :4:

سوال دوم هم با توجه به فرضیه کرمچاله (اگه بگیم درسته) ممکنه. توی نسبیت عام یه اصل هست که میگه وجود جرم در یک نقطه از فضا-زمان باعث خمیدگی فضا-زمان میشه. اگه بخوایم یه مثال دو بعدی بزنیم مثلا میتونین یه رومیزی کشیده شده رو در نظر بگیرید که یه توپ بولینگ میندازیم روش و اون توپ باعث خمیده شدن رومیزی میشه. اما خب خمیدگی فضا-زمان برای ما قابل درک و یا تصور نیست. چون ما آدما تا سه بعد بیشتر درکمون نمیکشه:4:

حالا هر چی اون جرم بیشتر باشه فضا-زمان هم بیشتر خمیده میشه. مثلا سیاهچاله خیلی فضا-زمان رو خمیده میکنه.

حالا بیاید فرض کنیم یه خاصیت دیگه (در مقابل جرم) وجود داره که اون هم باعث خمیدگی فضا-زمان میشه اما بجای اینکه همه چیز رو به سمت خودش بکشه (جاذبه ی گرانشی) همه چیز رو از خودش دفع کنه!!! و اون چیزی که مشابه سیاهچاله است ولی بجای جرم این خاصیت رو داره اسمشو بذاریم سفید چاله.

و فرض کنید که یه سیاهچاله و یه سفیدچاله توی دو تا فضا-زمان مختلف وجود داشته باشن اما به هم اونقدر نزدیک باشن که خمیدگی فضا-زمانها یه تونل اونجا ایجاد کنه(کرمچاله). اونوقت احتمالا میشه از طرف سیاهچاله پرید تو کرمچاله و از طرف سفیدچاله در اومد!!! (به شکل ها توجه کنین فکر کنم بهتر متوجه شین)
می بینید که این فرضیه فرض های عجیب و غریب زیادی داره. (تا حالا حتی یه سفیدچاله هم کشف نشده) اما خب نمیشه گفت غیر ممکنه! به قول کتاب دینی، یک امر غیر عادیه نه غیر عقلی:4:
این هم چند تا عکس از کرمچاله:

آخرین ویرایش توسط مدیر

hellium

New Member
لایک ها
76

نظریه ی ریسمان ها شاید بتونه بهتون کمک کنه

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

بسیار خوشحلیم که زیستی هستین ولی به نجوم علاقه مندید:)

خب سوال اول بنظر ممکن میاد! تو همون پروژه ی فیلا دلفیا یه سری دانشمند میان تحقیق و آزمایش میکنن که ببینن میشه توی فضا-زمان سفر کرد یا نه. و یک کشتی با سرنشیناش رو ناپدید میکنن! بعد از چند ساعت کشتیه دوباره ظاهر میشه اما بعضی ادماش مرده بودن یا داشتن میسوختن یا دیوونه شده بودن و ... . 40 سال بعد وقتی همون جا داشتن یه پروژه مشابه به نام پروژه مونتاک انجام میدادن اون کشتی ظاهر میشه دو تا آدم از توش میپرن بیرون و دوباره ناپدید میشه!!! اون دو تا دوستای دانشمندا بودن و اصلا پیر نشده بودن درحالی که دانشمندا پیر شده بودن!!!!! یه سرچ تو نت بزنین چیزای جالبی درباره ی این دو تا پروژه وجود داره:)

البته فکر کنم یه نفر یه تناقضی مطرح کرده بود که میگفت به گذشته نمیشه سفر کرد. درست یادم نیست :4:

سوال دوم هم با توجه به فرضیه کرمچاله (اگه بگیم درسته) ممکنه. توی نسبیت عام یه اصل هست که میگه وجود جرم در یک نقطه از فضا-زمان باعث خمیدگی فضا-زمان میشه. اگه بخوایم یه مثال دو بعدی بزنیم مثلا میتونین یه رومیزی کشیده شده رو در نظر بگیرید که یه توپ بولینگ میندازیم روش و اون توپ باعث خمیده شدن رومیزی میشه. اما خب خمیدگی فضا-زمان برای ما قابل درک و یا تصور نیست. چون ما آدما تا سه بعد بیشتر درکمون نمیکشه:4:

حالا هر چی اون جرم بیشتر باشه فضا-زمان هم بیشتر خمیده میشه. مثلا سیاهچاله خیلی فضا-زمان رو خمیده میکنه.

حالا بیاید فرض کنیم یه خاصیت دیگه (در مقابل جرم) وجود داره که اون هم باعث خمیدگی فضا-زمان میشه اما بجای اینکه همه چیز رو به سمت خودش بکشه (جاذبه ی گرانشی) همه چیز رو از خودش دفع کنه!!! و اون چیزی که مشابه سیاهچاله است ولی بجای جرم این خاصیت رو داره اسمشو بذاریم سفید چاله.

و فرض کنید که یه سیاهچاله و یه سفیدچاله توی دو تا فضا-زمان مختلف وجود داشته باشن اما به هم اونقدر نزدیک باشن که خمیدگی فضا-زمانها یه تونل اونجا ایجاد کنه(کرمچاله). اونوقت احتمالا میشه از طرف سیاهچاله پرید تو کرمچاله و از طرف سفیدچاله در اومد!!! (به شکل ها توجه کنین فکر کنم بهتر متوجه شین)
می بینید که این فرضیه فرض های عجیب و غریب زیادی داره. (تا حالا حتی یه سفیدچاله هم کشف نشده) اما خب نمیشه گفت غیر ممکنه! به قول کتاب دینی، یک امر غیر عادیه نه غیر عقلی:4:
این هم چند تا عکس از کرمچاله:

چقد دارم چیز یاد میگیرم :4:

در مورد سوال اول :
چجوری ناپدیدش کردن ؟ با قرار دادنش تحت یه میدان مغناطیسی ؟؟؟
یعنی الان ممکنه بازم کشتیه ظاهر بشه ؟؟؟
ظاهر شدنش به چه عواملی بستگی داره ؟؟؟؟

در مورد سوال دومم پس میشه گفت طبق این نظریه کرمچال سیاهچاله ها اسانسور باشن !
حالا چجوری میتونن تشخیص بدن این یه سیاهجاله است و این سفید چاله ؟؟؟ فقظ از طریق اینکه سفید چاله اجرام اطرافشو دفع میکنه ؟؟؟ اگه چیزی دورو برش نباشه چی ؟؟؟
اگه بتونه اجرام دفع کنه یعنی مثلا یه سیاره رو بعد اون وقت این سیاره در فضا تا چه مدتی تحت تاثیر اون نیرو سرگردونه ؟؟؟

دوست عزیز واقعا از اینکه به سوالای خنده دار منپ اینقد خوب پاسخ میدی سپاسگذارم ...:eek:
شما هم به زیست علاقه مند شو تا من به سوالات جواب بدم :4:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نظریه ی ریسمان ها شاید بتونه بهتون کمک کنه
ها؟؟این دیگر چیست؟؟؟:39:

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

چقد دارم چیز یاد میگیرم :4:

در مورد سوال اول :
چجوری ناپدیدش کردن ؟ با قرار دادنش تحت یه میدان مغناطیسی ؟؟؟
یعنی الان ممکنه بازم کشتیه ظاهر بشه ؟؟؟
ظاهر شدنش به چه عواملی بستگی داره ؟؟؟؟

در مورد سوال دومم پس میشه گفت طبق این نظریه کرمچال سیاهچاله ها اسانسور باشن !
حالا چجوری میتونن تشخیص بدن این یه سیاهجاله است و این سفید چاله ؟؟؟ فقظ از طریق اینکه سفید چاله اجرام اطرافشو دفع میکنه ؟؟؟ اگه چیزی دورو برش نباشه چی ؟؟؟
اگه بتونه اجرام دفع کنه یعنی مثلا یه سیاره رو بعد اون وقت این سیاره در فضا تا چه مدتی تحت تاثیر اون نیرو سرگردونه ؟؟؟

دوست عزیز واقعا از اینکه به سوالای خنده دار منپ اینقد خوب پاسخ میدی سپاسگذارم ...:eek:
شما هم به زیست علاقه مند شو تا من به سوالات جواب بدم :4:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ها؟؟این دیگر چیست؟؟؟:39:
نمیدونم چجوری ناپدیدش کردن. در واقع کل این دو تا پروژه توسط دولت آمریکا مخفیانه انجام میشده و الان هم که بخشیش فاش شده هنوز دولت آمریکا اون رو انکار میکنه!!! اما خب یکی از دانشمندای اصلیشون نیکلاس تسلا بوده. همونی که واحد میدان مغناطیسی رو به افتخارش گذاشتن تسلا. بنابراین بعید نیست که پای میدان مغناطیسی اون وسط در میون باشه! :4: ناگفته نماند انیشتین هم جزو گروهشون بوده!
الان که اون کشتیه فکر نکنم ظاهر شه! چون اون قبلا به 40 سال بعدش سفر کرد و باز برگشت. مگر اینکه دوباره یه کشتی به زمان ما فرستاده باشن!!!
ظاهر شدنش به ما (دانشمندا!) بستگی داره. البته بعضیام معتقدن یوفو ها دست داشتن که از نظر من ایده ی مسخره ایه!!! این خیلی عجیبه که درست کشتی به اون زمانی فرستاده شد که باز دوباره داشتن روی سفر در زمان آزمایش میکردن. و وقتی اون دو نفر که گفتم از کشتی پیاده شدن یکی از دانشمندا میگه ما 40 سال منتظرتون بودیم. این نشون میده که این هماهنگی ها اتفاقی نبوده و با آگاهی انسانی انجام شده.
من یه چیزی خوندم در این باره که میگفت اونجایی که این آزمایش ها رو کردن (سواحل فیلادلفیا) یه تونل زمان باز شده که هنوز هم بسته نشده و گویا جانورهای عجیب و غریب که حدس میزنن مربوط به گذشته هستن تو اون سواحل پیدا شده! (اینجاش به زیستم ربط داشت! :4:)

آره کرمچاله ها میتونن به آسانسور تعبیر بشن. :)

فکر کنم از همین طریق بشه مشخص کرد. مثلا اون سیاهچاله ی توی مرکز کهکشانو از رو اینکه یه جسم دورش دور میزد، جرمشو بدست آوردن و فهمیدن سیاهچاله است. ولی نمیدونم آیا اگه دافعه ی گرانشی داشته باشیم باز هم ممکنه جسم به دور سفیدچاله گردش کنه یا نه؟ و اگه چیزی دور و برش نباشه بدبخت میشیم! :4: همونطور که اگه جسمی به دور سیاهچاله در مدار نباشه و یا روش سقوط نکنه نمیتونیم بفهمیم اونجا یه سیاهچاله هست! :)
اگه نیروش رو دقیقا مثل جاذبه ولی خلاف جهت در نظر بگیریم خب متناسب با عکس مجذور فاصله میشه و مثل همه ی نیروهای عکس مجذور فاصله ی دیگه، بردش تا بینهایت هست و توی فاصله ی بینهایت، نیرو صفر میشه. اما خب واضحه که فقط تا یه جاهایی این نیروی دافعه تاثیر قابل توجهی داره. مثلا الان همه ی ستاره ها دارن به زمین نیروی گرانشی اون هم توی جهات مختلف وارد میکنن (که لزوما هم همش با هم خنثی نمیشه) اما خب تاثیرشون قابل توجه نیست واسه همین هم چیز خاصی حس نمیکنیم و تو محاسباتمون هم جایگاهی ندارن!! :4:

نظریه ی ریسمان هم یه نظریه هست(!) که میگه بنیادی ترین ذرات در واقع نقطه ای نیستن، به شکل ریسمان هستن!!! :4: و بسته به اینکه این ریسمان باز باشه یا بسته باشه و یا اینکه چطور پیچیده شده باشه (فک کنم) نوع ذره ی بنیادی تغییر میکنه.

خواهش میکنم:)
من به بعضی قسمت های زیست علاقه دارم:4: مخصوصا این نظریه ی داروین! تازگیا یه شباهتی با بیگ بنگ ازش کشف کردم!!!

بالا