soroush-lp

New Member
لایک ها
33
سلام دوستان
به نظرتون در اين دو هفته باقيمانده تا امتحانات ترم اول چه كار كنم كه يكي درس هام شب امتحاني نشه و يكي ديگه معدلم بالا بشه ؟ شما شاگرد اول ها و ... چه پيشنهادي داريد؟
با تشكر

NiLOOFAR-Z

New Member
لایک ها
161
پاسخ : در اين دوهفته تا امتحانات ترم اول

اگه از اون بچه زرنگا باشی که از اول سال درساتو خوندی و سر کلاس گوش دادی، 90 درصدش حله. فقط تو این 2 هفته باید قسمتایی که حس میکنی خوب یاد نگرفتی رو یه نگاهیش بندازی و اشکالاتو بپرسی که شب امتحان نخوای هی به این و اون زنگ بزنی!!!

اگرم تا حالا نخوندی، اول برو سراغ فیزیک و بعدش عربی و بعد شیمی (زیست هم که نداری کلی خوش به حالته!!!!). چون بیشتر کار میبرن!

پیرووووووووووووز باشی............ :197:

omid-z

New Member
لایک ها
319

به قول نيلوفر خانوم اگه از اول سال كه خونده باشي حله
يه كار ديگه هم كه ميتوني بكني اينكه دو هفته قبل از امتحانا برنامه ريزي كني و فقط هم نري سوال ها رو حفظ كني
بهتره كه مطلب درسا رو بخوني بعد كه مطلب درك كردي فهميدي چي به چيه بري سوالارو بخوني
و يه نكته مهم يادت نره اونم اينكه انرژي مكنفي به خودت نده هميشه انرژي مثبت به خودت بده اينم موثره:197:

راستي يه سوال نظرتون راجع به روش جي پنچ چي هست؟ روش خوبي هست؟

mehran-kh

New Member
لایک ها
21

تو سيستمه آمووووزشي ايران جواب نميدهههه،،،

omid-z

New Member
لایک ها
319

چرا؟ براي چي؟
جواب ميده ها ولي بعد يه ماه كه خواستي امتحان بدي يه دور كه روش بندازي همه چي يادت مياد

only physics

New Member
لایک ها
2,386

روش جي پنج چيه؟:69:

mehran-kh

New Member
لایک ها
21

چرا؟ براي چي؟
جواب ميده ها ولي بعد يه ماه كه خواستي امتحان بدي يه دور كه روش بندازي همه چي يادت مياد
ببين دوست من ،من تمامروش هاروامتحان كردم و پيش دانشگاهيم!
و به اين نتيجه رسيدم كه اون روش و لايتنر فقط واسه لغات خوبن اون هم وقتي استرسي و اضطرابي مثله كنكوريا هرچي نداشته باشي كه تو ايران با اين احتساب احتمالش ميل ميكنهبه صفر!!!!

tressa

New Member
لایک ها
128

به قول نيلوفر خانوم اگه از اول سال كه خونده باشي حله
يه كار ديگه هم كه ميتوني بكني اينكه دو هفته قبل از امتحانا برنامه ريزي كني و فقط هم نري سوال ها رو حفظ كني
بهتره كه مطلب درسا رو بخوني بعد كه مطلب درك كردي فهميدي چي به چيه بري سوالارو بخوني
و يه نكته مهم يادت نره اونم اينكه انرژي مكنفي به خودت نده هميشه انرژي مثبت به خودت بده اينم موثره:197:

راستي يه سوال نظرتون راجع به روش جي پنچ چي هست؟ روش خوبي هست؟
من که جعبه لایتنرو واقعا قبول دارم و خیلی کارآمد بوده برام. البته من فقط برای لغات زبان کار کردم.

bemoniri

New Member
لایک ها
200

یک جوری بگید ما هم بفهمیم!!!
ما که لودر میندازیم زیر درسا یهو به یه درس گیر میدیم بعد لهش میکنیم!!

mehran-kh

New Member
لایک ها
21

یک جوری بگید ما هم بفهمیم!!!
ما که لودر میندازیم زیر درسا یهو به یه درس گیر میدیم بعد لهش میکنیم!!
Aaafarin,,,
albattte taghsir az khodet nissss... Taghsireeee ghanbariyeeeeee,,,

soroush-lp

New Member
لایک ها
33

بچه ها به نظرتون كتاب هاي دوسالانه قلمچي براي اينكه نمره هام بالا شه خوبه ؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

بچه ها به نظرتون كتاب هاي دوسالانه قلمچي براي اينكه نمره هام بالا شه خوبه ؟
كتابهاي خيلي بهتر از قلم چي هم هست....

دوسالانه غالبا سوالاش آسونه.

شما واسه فيزيك و رياضي ، نشر الگو بگيريد.

واسه هندسه ، ميكروطبقه بندي گاج.

واسه شيمي ، مبتكران.

ديگه......

همينا فعلا يادمه.اينا نسبت به كتاباي كانون خيلي بهترن.

soroush-lp

New Member
لایک ها
33

كتابهاي خيلي بهتر از قلم چي هم هست....

دوسالانه غالبا سوالاش آسونه.

شما واسه فيزيك و رياضي ، نشر الگو بگيريد.

واسه هندسه ، ميكروطبقه بندي گاج.

واسه شيمي ، مبتكران.

ديگه......

همينا فعلا يادمه.اينا نسبت به كتاباي كانون خيلي بهترن.
ميدونم من بيشتر اينايي كه گفتينو دارم ولي من فقط براي امتحان ميخوام يعني براي اينكه نمره هام و معدل ام بالا شه براي اينكه موقع امتحانا نمونه سوال داشته باشم . بعد به نظرتون براي عمومي ها نمونه سوال حل كردن خوبه يا فقط زياد خوندن ؟

NiLOOFAR-Z

New Member
لایک ها
161

ميدونم من بيشتر اينايي كه گفتينو دارم ولي من فقط براي امتحان ميخوام يعني براي اينكه نمره هام و معدل ام بالا شه براي اينكه موقع امتحانا نمونه سوال داشته باشم . بعد به نظرتون براي عمومي ها نمونه سوال حل كردن خوبه يا فقط زياد خوندن ؟
واسه ادبیات و دینی هر چی بیشتر بخونی بهتره. زبان انگلیسی که خیلی سخت نیست و بسته به سطح سوالای معلمتون عموما تمرینای کتاب کافیشه. زبان فارسی مبحث شمارش واج و تکواژ راهی جز حل سوال نداره. بقیشو فقط باید بخونی. عربی هم خوندنش خیلی مهمه و اگه تونستی خیلی سوال حل کن که بعضی فعلا رو باهم قاظی نکنی! دین و زدنگی بیشترش خوندنیه ولی اگه بتونی تستای هر درسو حل کنی بیشتر برات جا میوفته!

mefmef

New Member
لایک ها
232

سلام دوستان
به نظرتون در اين دو هفته باقيمانده تا امتحانات ترم اول چه كار كنم كه يكي درس هام شب امتحاني نشه و يكي ديگه معدلم بالا بشه ؟ شما شاگرد اول ها و ... چه پيشنهادي داريد؟
با تشكر
در این دو هفته همه ی درس ها را مرور کن و نکات مهم را بنویس یا هایلات کن و اشکالات را بیاب و از معلمان بپرسید و سوالات پارسال و چندین سال پیش مدرسه خود را بیابید و سعی کنید به سالن مطالعه بروید اگر هم کارت ندارید در این 2 هفته برای گرفتن تلاش کنید تا بتوانید در فاصله امتحانات به سالن مطالعه بروید
موفق باشید

mefmef

New Member
لایک ها
232

برای پیدا کردن نمونه سوالات بستگی به نوع مدرستون داره که به سه دسته کلی تقسیم می شود تدریس ساده تدریس با کتاب ها ی اضافی و تدریس با کتاب اضافه و یا بدون آن و امتحانات بسیار دشوار (سیستم سمپاد)
نوع اول را می توان در همه سایت ها پیدا کرد
نوع دوم نمونه سوال های معلم وکتاب که در امتحانات سال گذشته آمده
نوع سوم نمونه سوال های سال پیش همان معلم

soroush-lp

New Member
لایک ها
33

در این دو هفته همه ی درس ها را مرور کن و نکات مهم را بنویس یا هایلات کن و اشکالات را بیاب و از معلمان بپرسید و سوالات پارسال و چندین سال پیش مدرسه خود را بیابید و سعی کنید به سالن مطالعه بروید اگر هم کارت ندارید در این 2 هفته برای گرفتن تلاش کنید تا بتوانید در فاصله امتحانات به سالن مطالعه بروید
موفق باشید
من كتاخونه ميرم ، ولي مگه خونه چه اشكالي داره ؟

mefmef

New Member
لایک ها
232

من كتاخونه ميرم ، ولي مگه خونه چه اشكالي داره ؟
مثل بحث راندمان در فیزیک می ماند چون در کتاب خانه حواستان بیشتر به درس است و وقتی استراحت می کنید سریع به درس باز می گردید و و وقتی سرتان را از روی کتاب بر می گردانید با صحنه مواجه می شوید که همه دارند درس می خوانند پس تلاش خودرا بیشتر می کنید
اما در خانه حواستان درگیر اصوات و تصاویر می شود و کمتر توجه می کنید
مثلا راندمان خواندن یک مطلب در خانه 30% و در کتاب خانه 85% است و اگر مقایسه کرده باشی مطلب 1 صفحه ای در کتاب خانه بازمان 5 دقیقه الی 8 دقیقه ولی همان صفحه در خانه 8 دقیقه الی 15 دقیقه خوانده می شود حال اگر آنرا در مقیاس بالاتر ببریم شما در هر روز وقت بیشتر برای سایر کار ها می آورید

soroush-lp

New Member
لایک ها
33

مثل بحث راندمان در فیزیک می ماند چون در کتاب خانه حواستان بیشتر به درس است و وقتی استراحت می کنید سریع به درس باز می گردید و و وقتی سرتان را از روی کتاب بر می گردانید با صحنه مواجه می شوید که همه دارند درس می خوانند پس تلاش خودرا بیشتر می کنید
اما در خانه حواستان درگیر اصوات و تصاویر می شود و کمتر توجه می کنید
مثلا راندمان خواندن یک مطلب در خانه 30% و در کتاب خانه 85% است و اگر مقایسه کرده باشی مطلب 1 صفحه ای در کتاب خانه بازمان 5 دقیقه الی 8 دقیقه ولی همان صفحه در خانه 8 دقیقه الی 15 دقیقه خوانده می شود حال اگر آنرا در مقیاس بالاتر ببریم شما در هر روز وقت بیشتر برای سایر کار ها می آورید
درسته ولي كتابخانه براي درس هاي حفظ كردني زياد مناسب نيست

mefmef

New Member
لایک ها
232

درسته ولي كتابخانه براي درس هاي حفظ كردني زياد مناسب نيست
فکر کنم بر عکس می گید چون خودم تجربش را داشته ام برای هر دو مورد خوب است
البته هر جور خودتان می دانید

بالا