لایک ها
344
پاسخ : در چ رشته در دوران دبیرستان تحصیل کرده اید / میکنید / خواهید کرد؟ دلیل

سلام....
من رشتم ریاضیه.......
رفتم رشته ریاضی چون.............................چون.................چون نمیدونم حقیقتش!!!
من همه چیز برام یکیه.....!!!!فقط یکم شیمیو بیشتر دوست دارم و دوست دارم روش وقت بیشتری بزارم ........
و کلا نمیدونم چرا اومدم ریاضی....شاید یه حماقت.....(درگوشی :باتوجه به اینکه تمام درسا برام یکی بود چون دوستم رفت ریاضی منم اومدم ریاضی....نکته جالب اینه که منو ودوستم الان یه چند وقتیه رابطمون کاملا بهم خورده و دنبال لهیدن هم هستیم!)خب داشتم میگفتم....اره من از نظز خودم حماقت کردم.
کلا قصد خیلی جدی هم برای تغییر رشته ندارم....چون من برم تجربی هم احساس گناه میکنم که چرا ریاضی نموندم.
نمیدونم میخوام اینده چیکاره بشم.
اگه دوست داشتید یکم در مورد شرایط من فکر کنید وبهم بگید چیکار کنم.
کلا بی هدفم.
صاحب تاپیک هر چی علاقه داری بخون.هرچیییییییییییی حتی اگه هنر و نقاشی باشه.........چون بالترین میزان موفقیتت تو همونه.
بای بای.(نمیدونم این پستم چرا عجیب بود و احمقانه)

فهیمه H

New Member
لایک ها
45

سلام من رشتم ریاضیه
ببین باید فکر کنی به چه رشته ای علاقه داری
من به رشته ریاضی علاقه داشتم بر خلاف اینکه پدرم ارزوش بود من رشته ی تجربیو انتخوابب کنم من رفتم ریاضی باید ببینی با زیست حال میکنی یا نه من با اینکه زیست اولم خوب بود اما دوسش نداشتم.در ضمن باید انتخواب رشته دبیرستانت در راستای شغل ایندت باشه من چون از اول به معماری علاقه داشتم این رشترو انتخاب کردم دوستام چون پزشکیو دوس داشتن رفتن تجربی بهت پیشنهاد میکنم اگ به پزشکی علاقه نداری تو انتخواب رشتت برای تجربی تردید کنی
تازه تو رشته تجربی باید حداقل 10 سال درس بخونی تا یه پزشک خوب شی اگ میتونی و علاقه هم داری بسم الله

Dark Sky

New Member
لایک ها
7

رياضي فيزيكم .از پنجم ابتدايي انتخاب رشته كرده بودم.نه رياضيش بلكه فيزيك.
اميدوارم حالا با اين وضع اقتصادي فيزيك به جايي برسيم:)

HIvAD

New Member
لایک ها
193

سلام رشته منم ریاضیه
تنها دلیلم برای اومدن به این رشته تنها اینه که نسبت به اسیر رشته ها قبولیش تو کنکور بیشتره ..
حالا موندم در اینده چیکاره بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

scouts

New Member
لایک ها
8

من ریاضی فیزیکم!!.....عشق هندسم!... تا سوم راهنمایی می خواستم برم تجربی .. ولی یهو یه تغییر ذائقه کلی دادم!!

ریاضی رو انتخاب کردم چون:

1- دوستش داشتم
2- به رشته های مهندسی علاقه داشتم
3- ریاضیم خوب بود( البته بقیه درسام هم خوب بود از جمله زیست!!)
3- از زیست خوشم نمیومد!

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام..
من رشته ام تجربیه...
سال اول دبیرستان، (حتی قبل ترش!!!) علاقه خیلی خیلی شدیدی به ریاضی داشتم و به خودم می گفتم من صد درصد می رم ریاضی...
البته همه ی درس هام خوب بود ا...:4:
امااااااااااا.... متاسفانه رشته ی ریاضی تشکیل نشد و اکثریت می خواستن برن تجربی... فقط من و یکی دو نفر دیگه می خواستیم بریم ریاضی...
خلاصه اینکه دیگه چاره ای نداشتم که برم تجربی( البته انسانی هم بود که اصلا بهش علاقه نداشتم...)...:177::177:

شاید بگید که من توی رشته ام موفق نیستم و علاقه ای بهش ندارم...(اشتباه میکنید.!!!!!.)

چون من الان واقعا دیوونه ی تجربی هستم ... و خیلی هم زیستو دوست دارم و در آینده هم اگه خدا بخواد می خوام برم پزشکی...

و در تصدیق حرف اون دوستمون که می گفت استعداد مهمتر از علاقه است باید بگم که واقعا همینطوره....

لایک ها
120

سلام
من رشتم تجربیه
من شخصا به ریاضی علاقه دارم و تو این درس قوی هستم
اما ررشته تجربی را انتخاب کردم جون
1:از همه مهمتر علاقه زیادم به این رشته
2: بازار ار بهتر
3:چیزهایی که همه ازش به عنوان شعار یاد می کنند
رشته تجربی تعداد شرکت کنندش بیشتر از بقیه است و رقابت سخت تر اما اگه ازش بگذری به قول بعضیا افتادی تو اوتوبان 4 بانده.

علی ...

New Member
لایک ها
5

ریاضی بهتره ولی تجربی واسه ایران و آینده شغلی توی ایران بهتره

vilson999

New Member
لایک ها
43

منم می خوام برم ریاضی از درس های حفظی متنفرم برای همین نمی رم انسانی از زیست بدم نمی آید ولی چون نتیجه ی دلخواه رو در امتحاناتی که در طول سال می گرفتند نداشتم نمی خوام برم تجربی عاشق حل کردن مسئله های ریاضی و فیزیکم مخصوصا اثبات فرمول های فیزیک شما فقط به علاقه تان نگاه کنید حتی اگر در رشته ای برید استعداد هم در موفق شدن در آن رشته داشته باشید(منظورم رشته ی دانشگاهی)وشغل هم انتخاب کنید همین طور که درکتاب مطالعات خوندیم بخش عظیمی از زندگی خود بهره ای نبردید.یکی دیگه از دلایلم برای رفتن به ریاضی این که عاشق اختراع هستم هم چنین کشور ما در عرصه ی صنایع دفاعی تمرکز زیادی کرده من هم دوست دارم جزو این مهندسین باشم(البته اگر جایی برای من باشه)به هر حال من تلاشم می کنم.

لایک ها
181

درود!
من ریاضی هستم،به این دلایل:
1.بازار کار.شاید الان بازار کار تجربی خوب به نظر برسه ولی با توجه به اینکه تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان گرامی این رشته رو انتخاب کردن نخست ورود به دانشگاه های برتر بسیار سخت خواهد بود،دوم در آینده همون افتضاحی که در مورد مهندس های الان وجود داره و بازار کار خیلی بده، برای رشته ها و متخصصین تجربی بوجود خواهد اومد. بنابراین از نظر بازار کار چندان تفاوتی این دو رشته نخواهند داشت.پس پارامتر بازار کار رو کلا گذاشتم کنار!
2.از خون میترسیدم و میترسم،خجالت هم نداره! از گوشت هم بسیار بدم میاد،برای همین رژیم لاکتو گیاهخواری رو انتخاب کردم.
3.قویترین درسام ریاضی و شیمی بودن،ولی چون زیستم خوب نبود و به همون دلیل دوم جز جانور شناسی و گیاهشناسی از دیگر بخش های زیست خوشم نمیاد.
4. تا مدتی بدم نمیومد برم انسانی ولی بعد از اینکه کتاب منطقشونو دیدم منصرف شدم،با این که ادبیات پارسی و عرب علاقه ی من بوده و هست.
الان هم خیلی از انتخاب خودم راضیم!

love star

Moderator
لایک ها
942

منم رشتم ریاضیه...
حالا ...آقا ما چشم وا کردیم دیدیم فقط از فضا نقاشی میکشیم گفتیم بریم نجوم بخونیم!!(بچه بودیم!۴یا۵سال)یاد گرفتیم بنویسیم اولین چیزی که نوشتیم شعر بود گفتیم ادبیات میخواهیم...یه مدت بیخیال شدیم!!!رفتیم راهنمایی ماندیم بین ریاضی و هنر!رفتیم سوم راهنمایی گفتیم یا ژنتیک یا مرگ!رسیدیم به دی ماه سال۹۱گفتیم یا نانو یامرگ!خلاصه با اساتید نانو مشورت نمودیم توصیه نمودند بیاییم ریاضی برقی مرقی...شیمی ای مکانیکی خلاصه یه چی تو این مایه ها...و چون منم به همه ی رشته ها علاقه داشتم تردید نکردم...
فقطو فقطم واسه نانو اومدم ریاضی اما به مرور شدیدا عاشق رشتم شدم...
اما خب هم عاشق زیستم هم روانشناسی..هم گرافیک هم نجوم....هیچی دیگه هنوزم خود درگیری دارم!
چند نفرم تا الان بهم گفتن تو هر رشته ای بری میتونی موفق شی چون استعداده لازمو داری...ببین به چی علاقه داری...هرچند که گاهی هنوزم دو دل میشم اما خب چون هدفم نانو بود سعی کردم اول رشته ی دانشگاهی رو انتخاب کنم...
شما هم اول برو بگردو راجع‌ به رشته های دانشگاهی اطلاعات بدست بیار..من خودم همینکارو کردمو مشاورام گفتن که این بهترین راهه....
موفق باشی...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mahyar2020

New Member
لایک ها
11

به نام خداوند خورشید وماه که دل را به نامش خرد داد راه

بنده پشت کنکوری رشته محبوب کامپیوتر هستم

همانطور که میدانید کامپیوتر یکی از بهترین و بزرگ ترین رشته هاست،

و آقای مهندس بیل گیتس یکی از همکاران بنده میباشند.

و از ایشان و سخنان ایشان همیشه سر مشق میگرفتم.

شاید باعث تعجب تان شود که گفتم کامپیوتر یکی از بهترین رشته هاست.

کسی نمیتواند منکر آن شود، زیرا همکار پول دار ترین فرد جهان، آقای مهندس بیل گیتس هستیم.

و تنها دلیلم ایشان میباشند.

همان طور که میدانید کامپیوتر در همه ی خانه ها باید باشد و لازمه ی زندگی است.

در کنار رشته ی محبوب کامپیوتر، رشته ی تجربی نیز یکی از بهترین رشته هاست.

درست است که باید مراحلی زیادی را طی کرد تا پزشک شوید، اما برای این که به حرفم ایمان بیاورید کافیست دفتر حساب یک دکتر را نگاه کنید و ببینید در ماه چقدر حقوق میگیرد.

بدین دلیل برای انتخاب رشته باید به ترتیب موارد زیر را مد نظر بگیرید:
1-میزان در آمد
2-استعداد
3-علاقه

دلیل اینکه میزان در آمد را اول قرار دادم این بود که بدون پول نمیشود زندگی کرد و تنها در کل جهان پول مهم است،
و بدون پول هیچ چیز معنا ندارد.

توجه داشته باشید که کسانی که رشته ی کامپیوتر را انتخاب میکنند باید این را بدانند که باید حداقل تا لیسانس تحصیل کنند، زیرا دوران دیگر مخصوصا دوران دبیرستان مبتدی میباشد و دوران دانشگاه شروع آموزش اصلی میباشد.
و همیشه هم باید به روز باشند.

موفق باشید، یا حق

لایک ها
164

رشته = ریاضی

علت = ترس از خون:59:
رشته+تجربی=کل زندگی
دلیل چون زیست خییییییییییلی خوبه :4:
ولی اگر رشته ی خاصی رو میخوای بری فقط و فقط خودت مهمی و علاقه ات!(اینو برای صاحب تاپیک گفتم):4:

FaEzeh

New Member
لایک ها
178

بنده رشته ی ریاضی ام ...
دلیل : راستش اول دبیرستان بین تجربی و ریاضی مونده بودم زیست و ریاضیمم هر دو خوب بود .... من عاشق مغز و اعصاب بودم و هستم ... اما از زیست به اون اندازه که ریاضی دوست دارم خوشم نمیومد برا همین با خودم گفتم برم سراغ اون چیزی که واقعا دوسش دارم ، حتی تا ماه های اول دوم دبیرستان هم تزلزل داشتم ولی مامانم بهم گفت برم کتاب زیست تجربیا دقیق تر ببینم ، منم رفتم ولی اونقد علاقه مو توش ندیدم برا همین الان رشته م ریاضیهههه .....

علاقه دلیل خیلی مهمیه و در کنارش استعداد و پشتکار لازمه ...

H sahar H

New Member
لایک ها
457

من تجربی هستم:197:
رفتم تجربی چون تو شهرمون رشته ریاضی نبود...
اولش لج کردم دیدم ریاضی نیس گفتم پس تجربی هم نمیرم... رفتم انسانی...!:40: آخه شعر هم خیییییلی دوس داشتم
ولی یه هفته که سرکلاس بودم داشتم دیونه میشدم...اصلا اونجوری که من فکرمیکردم نبود..فکرمیکردم انسانی نصفش شعر و مشاعره و ...از ایناس!!! ولی وقتی رفتم دیدم همش باید بشینم سرکلاسای اقتصاد وجغی و تاریخ و ..... دقیقا همون درسایی که ازشون متنفربودم...
دیگه نتونستم به لج کردنم ادامه بدم:209:
به دوهفته نکشید برگشتم تجربی...:22:
هرچند انتخاب رشتم از رو علاقه نبود(اولش لجبازی بعدشم اجباری مجبورشدم برم تجربی چون نمیتونستم انسانی بمونم) ولی الان راضی هستم...:)

بالا