Ar@sh

Moderator
لایک ها
530
پاسخ : در چ رشته در دوران دبیرستان تحصیل کرده اید / میکنید / خواهید کرد؟ دلیل

ریاضی فیزیک

ریاضی فیزیک لازم به توضیح نیست دیگه :دی

شما اصلا اسم رو ببین ! اباهت رو ببین ! شکوه رو ببین ! سطح علمی رو ببین !

D:

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

سلام شاید این موضوع بتونه ذهن آشتفته من و خیلی از افراد مث من رو یه خورده سر و سامان بده.
دوران دبیرستان رشته شما چی بوده؟چی خواهید برداشت؟

چرا ؟ دلیل خاصی داشت؟

بیشتر میگید من برم ریاضی یا تجربی؟

ممنون
من ریاضی بود رشته م.....
اول از همه عااااشق ریاضی و فیزیک بودم...
دوم از درسای حفظی متنفر بودم(رد انسانی)
همینطور هیییییچ علاقه ای به زیست نداشتم(رد تجربی)

iSalar

New Member
لایک ها
112

سلام من تجربیم چون عاشق پزشکیم تحصیل صرفا به دلیل کسب اطلاعات ومهارت برای کسب شغل آینده ست ببین شغل مورد علاقت چیه؟ به اطرافیان و نوستالژی های کودکیت فکرنکن ببین سرچه کاری حاضری بدون پول دوشیفت با عشق کارکنی اون شغل موردعلاقته!بعدببین درسایی که باید تواون رشته بخونی رو دوست داری و میتونی یادبگیری اگه آره پس اون رشته ی توئه موفق باشی

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام من تجربیم چون عاشق پزشکیم تحصیل صرفا به دلیل کسب اطلاعات ومهارت برای کسب شغل آینده ست ببین شغل مورد علاقت چیه؟ به اطرافیان و نوستالژی های کودکیت فکرنکن ببین سرچه کاری حاضری بدون پول دوشیفت با عشق کارکنی اون شغل موردعلاقته!بعدببین درسایی که باید تواون رشته بخونی رو دوست داری و میتونی یادبگیری اگه آره پس اون رشته ی توئه موفق باشی
خوب من صرفا به یک درس خاص علاقه ندارم!به همشون علاقه دارم! خوب چون گفتید بدون بول باید بگم
خوب اگه اینو بگم دروغ نگفتم عشق من تنها عشق و علاقم پوووله! :دی نمیخوام مثله بابام باشم که دقیقا 6 ماه قبل بهش گفتم واسم یه گوشی سونی اکسپریا پی بگیر هنوزم که هنوز قراره بگیره :دی

خوب علاقه من هم صد در صد به رشته ای گرایش داره که توش پول زیاد باشه یعنی در آمد آیندم خوب باشه!
اینو تو این چند سالی که میشه گفت از خودم شناخت نسبی داشتم تجربه کردم!

راستی اینم بگم که من تست هایی که تا حالا دادم علوم رو بهتر از ریاضی زدم!

ریاضی رو تو امتحان مدارس نمونه منفی زده بودم :دی ولی علوم رو 50 !

خوب میدونم این دلیل قانع کننده ای نمیشه !!!! چرا ؟؟! چون تا حالا بنده با هیچ سوال تست ریاضی رو به رو نشده بودم فک میکردم عین سوالات مدرسه و امتحانای معلممونه! فک میکردم میرم اونجا هم مث مدرسه 20 میگیرم (منظور همون 100)

راستی نه تنها با سوالات تست ریاضی رو به رو نشده بودم بلکه با هیچ تستی از هیچ کتابی رو به رو نشده بودم!

و یه توضیح مختصر دیگه اینه که من علاقم یعنی علاقه حتمم یعنی مطمعنم علاقم به کامپیوتر و زبانه (انگلیش) یعنی اینو مطمئنم!
اما کو توش پوول ؟! ! ! یعنی اگه این دو تا رشته رو دنبال کنم آخرش باید برم همون نجاری آرماتور بندی :دی

و زبان رو تو همه امتحانا و تست ها کمتر از 100 نزدم :97:

chimica

New Member
لایک ها
256

من ریاضی بودم...چون زیست دوست نداشتم...عربی هم همینطور...اگه عربی نبود، صددرصد میرفتم انسانی...
هرچند که همه میگن اشتباهه و ریاضیت خوبه
به همین سادگی

iSalar

New Member
لایک ها
112

من ریاضی بودم...چون زیست دوست نداشتم...عربی هم همینطور...اگه عربی نبود، صددرصد میرفتم انسانی...
هرچند که همه میگن اشتباهه و ریاضیت خوبه
به همین سادگی
ممنون!
میگم یعنی تو ریاضی و تجربی خبرب از عربی نیس؟؟
:)
عجب چیزی شد اگه اینطور باشه!

آمین یا رب العالمین

chimica

New Member
لایک ها
256

نههههههههه
اتفاقا هردوشون عربی 1 و 2و 3 دارن...
اما انسانی عربی پیشرفته داره که خیلی خفنه فکر کنم..
من که کلا یه زمانی میخواستم برم هنرستان که عربی نخونم..در این حد..اصن یه وضی

iSalar

New Member
لایک ها
112

نههههههههه
اتفاقا هردوشون عربی 1 و 2و 3 دارن...
اما انسانی عربی پیشرفته داره که خیلی خفنه فکر کنم..
من که کلا یه زمانی میخواستم برم هنرستان که عربی نخونم..در این حد..اصن یه وضی
:( حیف شد! کاش نبود!!من نمیدونم چرا ما باید زبان اعراب جاهل رو بخونیم!!! خوبه اسمشون روشونه! اه

بگزریم :دی

chimica

New Member
لایک ها
256

خواهشا دوباره این بحثو شروع نکنید که این قصه سر دراز دارد..
موفق باشیم
بدرود

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

حدود 20 پست رو خوندم که همتون از علاقه صحبت کردید و گفتید هرچی علاقه داری برو!
ولی همتون اشتباه میکنید (ببخشیدا:4:)
مهمترین فاکتور قبل از علاقه استعداده!!!!
تو هرچی استعداد داشته باشید موفق میشید و در نتیجه علاقه مند!!
مثلا اول دبیرستان علاقم به ریاضی خیلی خیلی بیشتر بود! تا جایی که پسر یکی از همکارای پدرم المپ شیمی بود و نقره داشت منم همیشه تو دلم مسخرش میکردم که شیمی که نشد درس!!! هروقت مادر پدرم میگفتن شیمی قشنگه من هیچ علاقه ای نشون نمیدادم و فقط میگفتم ریاضی!! و سال اول هم المپ ریاضی میخوندم. تو دوره استانی هم المپ ریاضی بودم تا اینکه یه روز تو دوره استاد ریاضی ها میخواست 2 زنگ اخر زودتر تعطیل کنه. منم برا اینکه بیکار نباشم رفتم سره کلاس المپ شیمی نشستم! هرچی استاد میگفت با اینکه خیلی سخت و پیشرفته بود حس میکردم یاد گرفتم و خیلی ذوق کرده بودم. فهمیدم استعدادم تو شیمیه! و موفقیت رو توش دیدم (اینکه سوالاتی رو که استاد توضیح میدادن حس میکردم کامل بلدم و واقعا هم یاد میگرفتم) باعث شد علاقه مند بشم و بخونم و همین باعث شد اومدم المپیاد شیمی و الان حاضر نیستم شیمی رو با هیچی عوض کنم!
داستان گفتم که به همون جمله برسم! استعداد خیلی مهمتر از علاقه هست!
اگر خودتون نمیتونید بین رشته ی ریاضی و تجربی و انسانی متوجه بشید کدوم رو بیشتر دوست دارید روانشناس ها یه تست هایی میگیرن به نام رغبت سنجی تحصیلی برای کمک به تعیین رشته تو دبیرستانه! تست خوبیه. کمک میکنه استعدادتونو متوجه بشید! همه ی روان شناس ها هم میگیرن حتی عمومی ها البته اگر روانشناس تربیتی باشه شاید بهتر باشه!
موفق باشید

لایک ها
7

تجربی هر چند انسانی را خیلی دوست دارم و دوست دارم وکیل بشم ولی به دلیل مخالفت سایرین من باید دکتر بشم

ali19

New Member
لایک ها
260

حدود 20 پست رو خوندم که همتون از علاقه صحبت کردید و گفتید هرچی علاقه داری برو!
ولی همتون اشتباه میکنید (ببخشیدا:4:)
مهمترین فاکتور قبل از علاقه استعداده!!!!
تو هرچی استعداد داشته باشید موفق میشید و در نتیجه علاقه مند!!
مثلا اول دبیرستان علاقم به ریاضی خیلی خیلی بیشتر بود! تا جایی که پسر یکی از همکارای پدرم المپ شیمی بود و نقره داشت منم همیشه تو دلم مسخرش میکردم که شیمی که نشد درس!!! هروقت مادر پدرم میگفتن شیمی قشنگه من هیچ علاقه ای نشون نمیدادم و فقط میگفتم ریاضی!! و سال اول هم المپ ریاضی میخوندم. تو دوره استانی هم المپ ریاضی بودم تا اینکه یه روز تو دوره استاد ریاضی ها میخواست 2 زنگ اخر زودتر تعطیل کنه. منم برا اینکه بیکار نباشم رفتم سره کلاس المپ شیمی نشستم! هرچی استاد میگفت با اینکه خیلی سخت و پیشرفته بود حس میکردم یاد گرفتم و خیلی ذوق کرده بودم. فهمیدم استعدادم تو شیمیه! و موفقیت رو توش دیدم (اینکه سوالاتی رو که استاد توضیح میدادن حس میکردم کامل بلدم و واقعا هم یاد میگرفتم) باعث شد علاقه مند بشم و بخونم و همین باعث شد اومدم المپیاد شیمی و الان حاضر نیستم شیمی رو با هیچی عوض کنم!
داستان گفتم که به همون جمله برسم! استعداد خیلی مهمتر از علاقه هست!
اگر خودتون نمیتونید بین رشته ی ریاضی و تجربی و انسانی متوجه بشید کدوم رو بیشتر دوست دارید روانشناس ها یه تست هایی میگیرن به نام رغبت سنجی تحصیلی برای کمک به تعیین رشته تو دبیرستانه! تست خوبیه. کمک میکنه استعدادتونو متوجه بشید! همه ی روان شناس ها هم میگیرن حتی عمومی ها البته اگر روانشناس تربیتی باشه شاید بهتر باشه!
موفق باشید
سلام

چه قدر جالب قضیه که واستون پیش اومده خیلی مث داستان زندگی منه !!! منم از دوره راهنمایی خیلی به ریاضی و فیزیک علاقه داشتم و دارم و در مقابل از درس شیمی در تمام دوره راهنمایی متنفر بودم ولی طی جریاناتی شدیدا به شیمی علاقه مند شدم

با نظرتون موافقم که می گین اول استعداد مهمه ولی (به نظر من) باید همه فاکتور ها رو با هم در نظر بگیریم
علاقه / استعداد / آینده شغلی و ... چون اگه اول به یک رشته ای علاقه ای نداشته باشی ( ولی استعدادشو داشته باشی) اون علاقه بوجود می آد.

فقط باید طرز نگاه کردن به یک مسئله رو عوض کرد مثلا اگه کسی از عربی بدش می آد اگه سعی در ایجاد علاقه در خودش نکنه مسلما نمی تونه پیشرفت کنه

ولی در کل علاقه و استعداد کاملا به هم مربوط میشن و چه بسا که استعداد به مراتب از علاقه مهم تره :)

رشته بنده هم تجربی هست فقط به خاطر شیمی - زیست - فیزیک و ریاضیش !(و آینده شغلی)

لایک ها
841

ریاضی فیزیک، به دلیل علاقه و همچنین شرکت در المپیاد نجوم.

mahdi77

New Member
لایک ها
215

سلام، به رشته ی انسانی شدیدا علاقه داشتم و دارم، مخصوصا ادبیات و فلسفه! اما به دلیل آینده شغلی و مسایلی از این دست، رفتم ریاضی فیزیک. گرچه اگر ریاضی یا فیزیکم خوب نبود، نمی رفتم! چون ریاضی و فیزیکم خوب بود واسه همین خیلی ها منو تشویق هم کردن که برم ریاضی فیزیک. مخصوصا فیزیک که هم توش استعداد دارم هم عااااشقشم!!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

خوب من سال اول هم ریاضی وفیزیکم خوب بود وهم زیست وشیمی
وشدید بین این دورشته گیر کرده بودم(مثل شما)
اما الآن ریاضی میخونم وخیلی هم راضیم
من خیلی به پزشکی علاقه داشتم ولی قبولی توی رشته های پزشکی خیلی سخته.حالا سختیش به کنار....
من حتی اگر رتبه یک تجربی هم میشدم فکر میکنم که اصلا توی این رشته موفق نمیشدم.چون من از سوختگی به شدت میترسم وبا شناختی که از خودم دارم مطمئنم که دووم نمی آوردم.در ضمن اگر شما ریاضی بخونید وسال چهارم تصمیم بگیرید که کنکور تجربی بدین کارتون خیلی راحت تر از کسی هست که تجربی خونده وبعد تصمیم میگیره کنکور ریاضی بده.
پس خوب فکر کنید.خودتون بهتر از هر کسی توانایی های خودتونو میشناسید.موفق باشید

persianbamo

New Member
لایک ها
122

موضوعِ جالبیه و تعداد کسانی که انسانی دوست داشتند و نرفتند انسانی برای من تعجّب برانگیزه!
بنده از راهنمایی انسانیُ دوست داشتم، در دبیرستان به دلیل اصرار خانواده و امکان تغییرنظری که برای خودم متصوّر بودم و همچنین برای مجبور نشدن به ترک سمپاد، ریاضی خوندم.
بعد المپیاد ادبی شرکت کردم ولی به هر دلیلی ، نتونستم طلا بگیرم. الآن ولی برای کنکور، دارم رشته‌ی انسانیُ میخونم و دنبال می‌کنم. مثل خیلی‌های دیگه که اینطوری نتایج خوبی گرفتن.
یه نکته به نظرم اینجا لازمه گفتنش: هیچوقت زندگیِ کسِ دیگه‌ایُ زندگی نکنید! خودتونُ پیدا کنید و به خواسته‌هاتون بها بدید. انگیزه‌های مالی و فشارهای اطرافیان و ...، نباید باعث گم کردن علایقِ ما بشن.
+ یه کمک دیگه که از طرف مشاورا به من شد، این بود که گفتن ببین خودتُ در ده سال دیگه چطور تصوّر می‌کنی! و من دیدم یه شخصیّتِ -مثلاً- روانشناس اجتماعی، برای من مطلوب‌تر از یه مهندسه.
+ ولی ورود به این مسیر، سختی‌های خودشُ داره. یادمه دکتر کزّازی در دوره به ما گفت (موفّق شدن و سری در سرها پیدا کردن در علوم انسانی به مراتب دشوارتر از علوم دیگه‌ست.) ولی من این چالشِ بیشترُ هم، به شخصه خیلی دوست دارم.
+یه نکته‌ی مهم دیگه توجّه به استعداد و علاقه‌ست. دیگه باید بعد از 12 سال درس خوندن، اونقدر از خودمون و استعدادها و علایقمون شناخت پیدا کرده باشیم که بتونیم راحت تصمیم بگیریم.
+من سر انتخاب رشته از سال اوّل دبیرستان تا الآن، هرنوع درگیری و اضطراب و دودلی و سختیُ پشت سر گذاشتم! برای همین بعد از این تجارب، شاید بتونم راهنمای خوبی در این مورد باشم! اگر کسی سؤالی داشت، در خدمتم.

shina.f

New Member
لایک ها
4

زیست به دلیل علاقه خودم و خانوادم

iSalar

New Member
لایک ها
112

در ضمن اگر شما ریاضی بخونید وسال چهارم تصمیم بگیرید که کنکور تجربی بدین کارتون خیلی راحت تر از کسی هست که تجربی خونده وبعد تصمیم میگیره کنکور ریاضی بده.
با تشکر از همه دوستان !
امکان داره این قسمتو یکی واسم توضیح بده ؟ ممنونم

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

با تشکر از همه دوستان !
امکان داره این قسمتو یکی واسم توضیح بده ؟ ممنونم
خوب شما اگر سال چهارم تصمیم بگیرید برید تجربی فقط باید زیست دوم وسوم و زمین 2و3 رو امتحان بدید یا برای کنکور بخونید.
اما اگر تجربی باشید وبخواین بیاین ریاضی باید حسابان،هندسه 2،جبر،و فکر کنم چندتا درس دیگه که مطمئن نیستم.برا همین نمیگم که اشتباه راهنمایی کرده باشم.
البته به نظر من راحت تره،شاید نظر دوستان متفاوت باشه....
به هر حال،موفق وپیروز باشی

S_A_M

New Member
لایک ها
413

صد در صد ریاضی!
با این که عشق زیست هستم !
با بحرانی به نام فیزیک برخورد کردم که شد برهانی برای رفتن به ریاضی!

بالا