Kia 24

New Member
لایک ها
131
پاسخ : دلايل بى اهميتى به المپياد ادبى

دیگه دارم کم میارم.نمیدونم چی کار کنم.هیچ مدرسه مناسبی واسه انسانی تو زنجان نیس.کمکم کنید.خواهش می کنم :229::2:

abrang

New Member
لایک ها
748

ول کن ....مدرسه و این حرفا چیه.... خودت بخون.... مستقل باش!!!:confused:

Kia 24

New Member
لایک ها
131

ول کن ....مدرسه و این حرفا چیه.... خودت بخون.... مستقل باش!!!:confused:
آخه یعنی چی خودم یخونم.یعنی انسانی بخونم و مستقل هم بخونم؟
یا ریاضی بخونم و مستقل انسانی؟

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

این ماها هستیم که باید با کارا و حرفامون این دیدگاه رو تغیر بدیم
من خودم تو کل خاندان اجدادی اولین کسی بودم که اومدم رشته انسانی و با تمام حرف ها طعنه ها مبارزه کردم...خیلی توهین شد...خیلی بد برخورد کردن...خیلی تحقیر شدم...اما وقتی المپیادو کنکورو خیلی خوب پشت سر گذاشتم باعث شدم خیلی ها دنباله رو من بشن و دیگه کسی نتونه بگه انسانی رشته تنبلاس الان خیلی های دیگه تو جمع آشنا و فامیل دارن علوم انسانی میخونن و افتخار میکنن...باعث شد تمام کسایی که منو واسه انتخابم تحقیر کردن از حرفشون برگردن و بقیه رو هم تشویق کنن
شما هم سعی کنین از خودتون و اقوام شروع کنید...فرهنگ سازی باید بشه...چیزی که توی کشور ما متاسفانه بهش بها داده نمیشه مفهوم درست رشته هاس...
آدم اگر بخواد موفق باشه تو هر رشته ای میتونه خودشو نشون بده...

abrang

New Member
لایک ها
748

آخه یعنی چی خودم یخونم.یعنی انسانی بخونم و مستقل هم بخونم؟
یا ریاضی بخونم و مستقل انسانی؟
نه منظورم اولی بود!.... میگم یعنی حالا اگه مدرسه ی خوبی پیدا نکدرید خودتون با علاقه بخونید... خیلی درگیر و وابسته ی مدرسه نباشید.

لایک ها
42

در کشور ما متاسفانه به دلیل خیلی از مسایل محیطی و فرهنگی ... مسایل کار و پز دادن و این حرفها رشته های مهندسی (دبیرستانیش -ریاضی) در درجه اول قرار گرفته ورشته های علوم انسانی و هنر و دردانشگاه هم رشته همی علوم پایه مورد ظلم شدید قرار گرفته اند ... البته در چند سال اخیر در قسمت دانشگاههی اوضاع داره بهبود پیدا میکنه .. اونم به این دلیل که کمی فرهنگ مردم رو به بهبودی هست و جوون ها به دنبال اون چیزی که واقعا دوست دارن میرن و البته مهندس های این دوره جیبشون اساسی خالی هست و دیگه مهندس بودن افتخاری نداره :29: و این کم کم به سمت مدارس هم کشیده میشه
البته باید توجه بکنید که یکسری ادمها هم نمی خوان که قشر زیادی به سمت علوم انسانی گرایش پیدا بکند که نمیشه اینجا مساله رو باز کرد .. به همین دلیل هم جلوی پیشرفت و اعتلای این رشته در مدارس و دانشگاه ها گرفته میشه

پ.ن : امیدوارم تمام شما دوستای عزیز علاقمند به علوم انسانی بتونید با موفقیت در رشته خودتون فعالیت کنید

frahmani110

New Member
لایک ها
163

حداقل میتونی سرتو بگیری بالا بگی من نقره ی ادبی دارم
حداقلش همینه

اگه برای پز دادن و فخرفروشی می رفتم تو این حوزه حرفت کاملا بود....
ولی من انتظار دیگه ای داشتم از سازمانی که ادعای نخبه پروری داره....

mym.ka

New Member
لایک ها
3

سلام به همگی،

نکته اول اینه که زبون مادری ما فارسیه،وخب وقتی کسی رشته ادبیات فارسی می خونه بقیه فکرمیکنن لابد میره یادبگیره فارسی حرف بزنه!
وقتی ما یه فرمول ریاضی رو نگاه می کنیم یه تعدادی عدد می بینیم و یه تعدادی علامت اما وقتی یه جمله فارسی رو نگاه می کنیم یه سری کلمه فارسی می بینیم ،دیگه توجه نمی کنیم آیا معنی اینارو هم می فهمیم یا نه. همین چندروز پیش من امتحان تاریخ جهانگشا داشتم یکی از بچه ها که رشته ش فیزیکه اومد یه نگاهی به لغتای کنار دست من انداخت و گفت ازایناامتحان میدی؟من اگه امتحانام اینابود معدلم بیست میشد!به نظر اون میاد که من میرم سر امتحان و چهارتا(فقط چهارتا)معنی لغت امتحان میدم ومیام.وخب فکرمیکنه این لغتارو میشه حفظ کرد دیگه!
بعد می رسیم به نگاه بالاتر،نگاه مسئولین:وقتی دبیرستان بودم مشاور مدرسه مون تموم تلاشش این بود که بچه های زرنگ و درس خون و معدل بالارو بفرسته تجربی یا ریاضی ،هرکیم اون ته مها(!)باقی موند بفرسته ادبیات!خیلی از بچه هایی که رفتن ریاضی عشق ادبیات بودن وخیلی از بچه هایی که میخواستن برن هنرستان (با این ذهنیت که محیط هنرستان خرابه!)توی ادبیات نگه داشته شدن.هرکی از ریاضی رونده و از هنرستان مونده بود پرت شد توی ادبیات!حالا ما چطوری توقع داریم این تیپ بچه ها ادبیاتو دوست داشته باشن و تازه دفاع هم بکنن ازش؟
سوال این بود که آیا ریاضی وفیزیک میکشی یا نه؟کسی نمی پرسید از پس عربی انسانی بر میای یانه؟منطق می کشی؟فلسفه می فهمی؟عروض یاد می گیری؟تاریخ ادبیات برات مهم هست اصلا؟

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

دیگه هیچ کدومتون بد تر من نیستید
من الان کاملن تو خونه تحریمم ب علت انتخاب رشته ی انسانی!
نه پولی بایت کتاب بهم میدن نه...
تازه وقتیم میبینن دارم درس میخونم میگن مگه انسانیم خوندن داره؟
درصورتی ک تاپ بودن تو انسانی خیلی سخته...
اوناییم ک انسانیو مسخره میکنن خودشون تو رشته خودشون موفق نیستن ب قول فروید از مکانیسم دفاعی انکار استفاده میکنن!
رشتتو بخون دنبال کار خودت باش..من الان یکی بم میگه انسانی ک اسونه دیگه عصبی نمیشم(چون خودم واقعیت رو میدونم)ب شوخی با طرف همراهیم میکنم
میگم آررررره بابا اصن خوندن نداره که همش دارم ول میچرخم
در صورتی ک اگه بخوام هم ب درسم برسم هم المپیادو جدی بخونم حدافل روزی 10 ساعت باید وقت بذارم...
اگه انسانیو با عشق خوندی ی روزی همه اونایی ک مسخرت میکردن بهت احترام میذازن و این قشنگ ترین جوابیه ک میتونی بهشون بدی... :)
چاکس

mym.ka

New Member
لایک ها
3

مسئله تحریموفکرمیکنم اکثر بچه های انسانی تجربه کردن!!!
من توی دانشگاه که کتابای قطورتر وبیشتری داشتم بیشتر به مشکل برخوردم
هنوزم مشکل دارم سر این قضیه

Kia 24

New Member
لایک ها
131

البته خوشبختانه خانواده ممن کاملا با من همراهی کردن.مادرم با وجودی که دوست داشت من پزشک بشم ولی کاملا انتخاب رو به عهده خودم گذاشت.اما مشکل الان جویه که در شهر ما وجود داره و همه لات ها و چاقوکشا دارن انسانی می خونن:(

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

همه لاتو چاقو کشا انسانی میخونن
همه انسانیا ک لاتو چاقو کش نیسن حاجی :)

Kia 24

New Member
لایک ها
131

داداش من همچین حرفی نزدم.گفتن تو شهر ما(زنجان) اینجوریه.اونم نه همه. مثلا 90 درصد.منظورم اهمیت کمیه که واسه انسانی قائلن.

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

اینجام بهتر نیس
ولی اگه ی رتبه ی خوب جایی بیاری(مثلن زیر ده کنکور)
در دهن همه بسه میشه :)

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

با سلام به شما دوست عزیز... منم هم شهری شما هستم و در مورد مشکل مدرسه کاملا شما رو درک می کنم! اما این دلیل قانع کننده ای نیست که بخاطر نبود مدرسه ی مناسب شما این حرفا رو بگی!
اما در مورد دیدگاه مردم نسبت به رشته ی انسانی واقعا تاسف باره که درباره ی این رشته ی به این مهمی اینجوری گفته می شه! به نظر من تنها راه برای تغییر این دیدگاه اینکه رسانه ها اطلاع رسانی کنند و دبیرا هم تو مدارس خیلی تاثیر داره.

Kia 24

New Member
لایک ها
131

با حسین عزیز موافقم.

mehrd@d

New Member
لایک ها
17

واسه این پست دهنم پر حرفه...

با دهن پر هم که نمیشه حرف زد!

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

به نظر من بی اهمیتی به ادبیات برمیگرده به نبودن دانش آموزان قوی(غلظت کم اونا در انسانی) که باعث میشه خیلی رغبتی به المپیاد مخصوص این رشته نباشه...و این برمیگرده به خانواده ها که بچشون یا باید بره ریاضی یا تجربی و دیگه به این فک نمی کنن که مملکت قاضی و وکیل و سیاست مدار باهوش و استعداد هم میخواد!
متاسفانه باید روی نگرش خانواده ها عمل کرد و با برنامه مناسب تغییرش داد!

بالا