M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : دلیل تکاملی ترس زنان از سوسک؟!

ولی آخه موضوع بحث جالبتون سر ترس از سوسکه و نمیشه که تعمیمش داد به تمام حشرات!!!!!!!!شاید ازسوسک بترسن دیگه از پروانه نمیترسن که؟؟؟؟؟و همچنین اگه فرض کنیم که خانوما در مرحله ی آخر با سوسک مواجه میشدن اونم صرفا واس خوردن خب سوسکه تو همون غاری که خانوما زندگی میکردن بوده دیگه!!!!!!!!داریم میگیم سوسک ماشاالله همه جا پیدا میشن !!!!!
ببخشید این وسط اما من به جز پشه از همه چیز میترسم حتی پروانه!! :21:
قشنگ ابرو ریزی میکنم تو خیابون :4:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بنظره من که از زیست هم سر در نمیارم اینه:
خانوم ها یجورایی احساساتی و تمیز تر و مرتب تر هستن!
خب طبیعیه سوسکی که تو فاضلاب میره و عنکبوت و... خییلیییی کثیفن و چندششون میشه. اما خب ترس که نیست. چون اسیب نمیرسونن. یه حس چندش اوره!
شما گفتید پروانه اسیب نمیرسونه. خب بگید سوسک چه اسیبی میرسونه؟؟؟
مورچه لااقل گاز میره. سوسک همون کارم نمیکنه!
فقط کثیفه و چندش اوره!!
بد میگم؟؟؟

H sahar H

New Member
لایک ها
457

ای بابا فکرنکنم دیگه انقدراهم دلیلش علمی باشه :219:من اصلا از سوسک نمیترسیدم اما چندسال پیش داشتم تلویزیون نگاه میکردم یهو دیدم یه سوسک داره رو دستم راه میره منم جا خوردم ینی چندشم شد! واسه همین از سوسک بدم میاد هرجا سوسک ببنم فرار میکنم ولی نمیترسم که...:68:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

خب ، الان همين مورد ، از لحاظ تكاملي چرا بايد تكامل به سمتي برود كه زنان از حشرات بترسند ؟
اگر به گفته ي اقاي سهرابي براي زمان غارنشيني ان فايده ي ناچيز را هم داشته باشد كه الان ديگر ان يك ذره فايده را هم ندارد .
پس چرا متكامل تر شدن زنان با افزايش ترس از حشرات است ؟
كه نيست !
پس فرض مسئله غلط است !

درمورد شما هم : موردي نيست خيلي ها از خيلي چيزها مي ترسند كه حتي جان هم ندارند چه برسد به اين جانداران !!!!:)

خب ، الان همين مورد ، از لحاظ تكاملي چرا بايد تكامل به سمتي برود كه زنان از حشرات بترسند ؟
اگر به گفته ي اقاي سهرابي براي زمان غارنشيني ان فايده ي ناچيز را هم داشته باشد كه الان ديگر ان يك ذره فايده را هم ندارد .
كه نيست !
پس فرض مسئله غلط است !

درمورد شما هم : موردي نيست خيلي ها از خيلي چيزها مي ترسند كه حتي جان هم ندارند چه برسد به اين جانداران !!!!:)

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

كه نيست !
پس فرض مسئله غلط است !

دوباره میگم ترس نیست چندش اوره!!
بدم میاد یه حشره (چه پروانه چه سوسک چه مورچه9 رو تنم راه بره!!

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

ببینید به احتمال زیاد دلیل علمی داره ولی ختما این دلیل که تکامل نیست !

خب شاید بخاطر قیافه سوسکه ! ! ! ما از پروانه نمیترسیم ولی از سوسک میترسیم پس ربطی به حشره بودنش و اینکه مردا میرفتن شکارو .... اینا نداره !

فک میکنم مربوط باشه به مغزی زن ! عاطفه یا احساس یا ترسش از بعضی چیزها

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

دوباره میگم ترس نیست چندش اوره!!
بدم میاد یه حشره (چه پروانه چه سوسک چه مورچه9 رو تنم راه بره!!
مهم فراريست كه مي كنيد.
حالا مهم نيست اين مسئله، مخاطب من بيشتر با طراح سوال بود.

90h92

New Member
لایک ها
248

بنظره من که از زیست هم سر در نمیارم اینه:
خانوم ها یجورایی احساساتی و تمیز تر و مرتب تر هستن!
خب طبیعیه سوسکی که تو فاضلاب میره و عنکبوت و... خییلیییی کثیفن و چندششون میشه. اما خب ترس که نیست. چون اسیب نمیرسونن. یه حس چندش اوره!
شما گفتید پروانه اسیب نمیرسونه. خب بگید سوسک چه اسیبی میرسونه؟؟؟
مورچه لااقل گاز میره. سوسک همون کارم نمیکنه!
فقط کثیفه و چندش اوره!!
بد میگم؟؟؟
ی سوالی پیش میاد ک چرا خانوما تمیزتر و حساس ترن؟؟!!!

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ی سوالی پیش میاد ک چرا خانوما تمیزتر و حساس ترن؟؟!!!
خداییش نیستن؟
خدا زنان رو ظریف و لطیف افرید!
همه چیز جفت و مکمل داره. هر چیز مثبتی جفتش منفی هست.
در هر صفتی هم بنظرم همینه. وگرنه ادم ها نمیتونن با هم سازش کنن.
در این مورد اقایون هپلی ترن :4: (هپلی به فارسی چی میشه؟ :4:)

بهتره تا زیست شناسان سایت منو از تاپیک بیرون نکردن خودم برم با ین نظر دادنم :4:
فعلا...

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

خداییش نیستن؟
خدا زنان رو ظریف و لطیف افرید!
همه چیز جفت و مکمل داره. هر چیز مثبتی جفتش منفی هست.
در هر صفتی هم بنظرم همینه. وگرنه ادم ها نمیتونن با هم سازش کنن.
در این مورد اقایون هپلی ترن :4: (هپلی به فارسی چی میشه؟ :4:)

بهتره تا زیست شناسان سایت منو از تاپیک بیرون نکردن خودم برم با ین نظر دادنم :4:
فعلا...
ما به اين ها نمي گوييم دلايل علمي !!!!

Zeynab M

New Member
لایک ها
54

من شخصا از تقريبا هر نوع جك جونوري فرار ميكنم
چه مورچه باشه چه عقرب
با اينكه ميدونم خيلياشون اسيبي نميرسونن و بنظرم چندش اور هم نيستن ... اينو جدي ميگم...
بارها برام سوال پيش اومده چرا واقعا ناخوداگاه دورشون ميكنم اگه بم نزديك شن
بنظر منم يه دليل تكاملي بايد داشته باشه! اما واقعا نميدونم چرا و چجوري......

لایک ها
2,256

دوستان لطف کنید از چیزهایی ک سر در نمیارین رو ربط ب افسانه های هزارسال پیش ندین.دوستان لطف کنید از چیزهایی ک سر در نمیارین رو ربط ب افسانه های هزارسال پیش ندین.

دوستان زنان ب این دلیل تمیز تکامل یافتن ک بزرگ کردن نوزاد رو ب عهده داشتن(نوزاد نیاز ب بهداشت داره)

دوستم اگر ب "ژن های رفتار" شک دارین ب تاپیک کتابای تکامل برین و ژن خودخواه و کتاب روانشناسی تکاملی رو دانلود کنید

و ب این دلیل بزرگ کردن نوزاد رو مادر انجام میده چون سرمایه گذاری بیشتری انجام داده.تو ی سری گونه ها ک مردا ب نوعی باردار میشن بزرگ کردن ب دست اونا انجام میشه

90h92

New Member
لایک ها
248

من ادعایی در زمینه دانش زیست ندارم!! اما فک میکنم عوامل محیطی رواین موضوع تاثیر زیادی داشته. مثلا سوسک چون تو مکان های الوده ساکنه بعد ورودش ب خونه ی یه خانوم خونه دار ک بر اساس ی معیارهایی یه چیزایی براش مظهر تمیزیه!!! جالب نیست و این موضوع کم کم جای خودشو ب ترس داده چون فک میکنم ما ادما از چیزایی ک نباید باشن و ی جوری پیدا میشن میترسیم
دلیل ترس خانوما از برخی چیزا رو میشه تو این پیدا کرد ک اونا همیشه دنبال ی تکیه گاه برای خوذشون هستن و افرادی ک رو پای خودشونن ب اصطلاح کمتر ترس خودشونو بروز میدن
و ما وقتی از بی خطر بودن چیزی مطمئن نشیم ازش میترسیم و وقتی این بی خطر بودن بهمون ثابت شه این ترس میتونه تا مرحله ی خنثی شدن بره (این موضوع فقط به حشرات برنمیگرده ما حتی از آدمایی ک از جانبشون احساس خطر میکنیم میترسیم)!!!!!!

لایک ها
2,256

دوستان در ضمن سوسکای سمی و بسیار خطرناکی تو آفریقا(سرزمین اجدادمون) وجود دارنا!

90h92

New Member
لایک ها
248

دوستان در ضمن سوسکای سمی و بسیار خطرناکی تو آفریقا(سرزمین اجدادمون) وجود دارنا!
این سوسکایی ک ما میشناسیم ک خطرناک نیسن؟؟ !!!!

لایک ها
251

این دقیقا مثل اینه که بپرسید چرا در گیاهان c3 بعد از 3.5 میلیارد سال تکامل هنوز تنفس نوری وجود داره؟
در ضمن ممکنه این موضوع غریضی نباشه چون خیلیا بودن که تو بچگی از سوسک میترسیدن بزرگ که شدن کلی هم نترس شده بودن و مبارزه میکردن
در ضمن با توجه به اینکه موجودات زیادی با ظاهر نسبتا شبیه سوسک هستن که سمی هستن ترسیدن از سوسک و اون حشرات میتونه از نیش زدگی فرد جلوگیری کنه

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

این دقیقا مثل اینه که بپرسید چرا در گیاهان c3 بعد از 3.5 میلیارد سال تکامل هنوز تنفس نوری وجود داره؟
در ضمن ممکنه این موضوع غریضی نباشه چون خیلیا بودن که تو بچگی از سوسک میترسیدن بزرگ که شدن کلی هم نترس شده بودن و مبارزه میکردن
در ضمن با توجه به اینکه موجودات زیادی با ظاهر نسبتا شبیه سوسک هستن که سمی هستن ترسیدن از سوسک و اون حشرات میتونه از نیش زدگی فرد جلوگیری کنه
خوب وجود تنفس نوری در c3 ها خودش مزیت هایی داره. مثلا موجب میشه تا به دستگاه فتوسنتزی گیاه آسیبی بخاطر افزایش انرژی نرسه.
این موجب میشه سودش بیشتر از ضررش باشه. پس تنفس نوری حفظ شده.

لایک ها
2,256

این سوسکایی ک ما میشناسیم ک خطرناک نیسن؟؟ !!!!
ببینید زبان ژن ها انقدر هم دقیق نیست.
مثلا ژن خوابیدن روی تخم میگه:تو لونه ت هر تخمی دیدی روش بخواب...و ما اگر تو لونه بسیاری از پرنده ها تخم یه پرنده دیگری رو بذاریم بازم روش دراز میکشن...
یا مثلا ژن دیگر به جوجه میگه:اولین جسم متحرکی که دیدی دنبالش کن....
خب تو شرایط عادی همیشه اون مادرشه...ولی ما اگه اولین جسم متحرک باشیم اون میاد دنبال ما و تا مدتها به جای رفتن پیش همنوع هاش میاد سراغ ما...
حالا ژن ترس از سوسک مثلا چی میگه؟
میگه:هر چیز کوچیک سیاه متحرکی دیدی بترس...
مثلا چرا ما از مزه تلخی بدمون میاد؟؟؟
چون اجداد ما گیاه خوار بودن و اکثر گیاهان سمی مزه تلخ داشتن.....پس این سازوکار ایجاد شده....

خوب وجود تنفس نوری در c3 ها خودش مزیت هایی داره. مثلا موجب میشه تا به دستگاه فتوسنتزی گیاه آسیبی بخاطر افزایش انرژی نرسه.
این موجب میشه سودش بیشتر از ضررش باشه. پس تنفس نوری حفظ شده.
ببینید این حرف مثل این میمونه که بگیم چرا مثلا تو یه بافتی که تنفس میکنه تخمیر هم حفظ شده؟؟؟؟؟
خب درسته این بافت یادگرفته تنفس کنه اما تخمیر هم به دردش میخوره...
در مورد ترس از حشرات سمی باید بگم که اولا دو سه قرنی بیش نیست که ما از طبیعت آنچنان فاصله گرفتیم...و این مدت خیلی خیلی ناچیزیه برای تغییر یک چیز تکاملی....
و اما اینکه چ دلیلی هست که برای همیشه باقی بمونه...ببینید ژنی نابود میشه که مضر باشه....
اگر ما انسانا تموم عمرمون روی صندلی برقی زندگی کنیم ینی باید تو دوره تکاملی پا حذف بشه؟؟؟؟
خیر!زیرا ای ترس از سوسک یا مثلا پا هنوز که هنوزه خیلی مذیت داره...پس ضرری نداره که بخواد حذف بشه و همیشه مفید خواهد بود...
------------
اما اگر ژنی را فرض کنیم که ضرر داشته باشه...
مثال بگم:
چرا ما الان میل بی انتهایی به خوردن چربی داریم که باعث بیماریای قلبی عروقی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟مگه مضر نیس؟پس چرا ایجاد شده؟
جوابش اینجاس که این یه سازوکار تکاملیه که به ضمیرناخودآگاه افراد میل این رو میده که هرچقدر جربی دیدی بخور...بخور تا بترکی:4:
خب چرا این ایجاد شده؟زمونای قدیم اجداد ما چربی یه منبع ارزشمند و کمیاب بوده...پس این سازوکار ایجاد شده تا انرژی زیادی از چربی های کمیاب به دست بیاریم...
خب اما حالا چی؟چربی دیگه کمیاب نیس...دوقدم میری کله پاچه میزنی به بدن صفا میکنی..بعد اون سازوکار تکاملیه هنوز میگه که هرچقدر چربی دیدی بخور عزیز دلم خیالت تخت:4:
نهایتش چون خیلی سریع محیط عوض شده سازوکار تکاملی مضر شده....
ولی باز تکرار میکنم ترس از این حشرات سمی همیشه مفیده....در همه زمان ها....

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

دوستان
من یه سوال میکنم امیدوارم که با گفتن نظراتتون درباره اون جواب سوال این تایپیک هم مشخص بشه:
آیا فقط زن از سوسک میترسد یا شامپانزه های ماده هم از سوسک میترسند؟؟؟
وقتی میخوایید دلیل علمی در رابطه با وجود یک واکنشی در انسان سخن بگویید، باید این مسئله را در نظر بگیرید که انسان به کلی با سایر موجودات در رفتار فرق دارد. او دارای قدرت اختیار و انتخاب و تعقل است. پس ممکنه دلیلی تکاملی در مورد آن نتوان آورد. این گفته ی بسیاری از رفتارشناسان است. به همین خاطر شما اگه فصل آخر وهاب زاده رو بخونید، متوجه میشید که انسان با سایر موجودات در برخی موارد تفاوت بسیار اساسی ای دارد.
اما اگر جایی خوندید که سایر پریمات های ماده هم از سوسک میترسن اون موقع میتونیم در مورد سوال تایپیک بحث کنیم.
حالا نظراتتون رو عرض کنید (خواهشا اگه سوتی دادم، مسخرم نکنید و با پست هاتون نگید که "ای بابا تو دیگه چی میگی. برو دنبال کارت!!!" آخه تجربش رو به لطف برخی دوستان در تایپیک های دیگر دارم.:177:)

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

دوستان
من یه سوال میکنم امیدوارم که با گفتن نظراتتون درباره اون جواب سوال این تایپیک هم مشخص بشه:
وقتی میخوایید دلیل علمی در رابطه با وجود یک واکنشی در انسان سخن بگویید، باید این مسئله را در نظر بگیرید که انسان به کلی با سایر موجودات در رفتار فرق دارد. او دارای قدرت اختیار و انتخاب و تعقل است. پس ممکنه دلیلی تکاملی در مورد آن نتوان آورد. این گفته ی بسیاری از رفتارشناسان است. به همین خاطر شما اگه فصل آخر وهاب زاده رو بخونید، متوجه میشید که انسان با سایر موجودات در برخی موارد تفاوت بسیار اساسی ای دارد.
اما اگر جایی خوندید که سایر پریمات های ماده هم از سوسک میترسن اون موقع میتونیم در مورد سوال تایپیک بحث کنیم.
حالا نظراتتون رو عرض کنید (خواهشا اگه سوتی دادم، مسخرم نکنید و با پست هاتون نگید که "ای بابا تو دیگه چی میگی. برو دنبال کارت!!!" آخه تجربش رو به لطف برخی دوستان در تایپیک های دیگر دارم.:177:)
حرفتون کاملا منطقیه!!!به نظر منم همین طوره!!به همین خاطر در نتیجه گیری خودم که میتونه غلط باشه سایر نظرات دوستان راجب وظیفیه ی نگه داری از فرزندان در ماده ها زیاد درست به نظر نمیاد اما در باره اولین دلیل که خود آقا آرمین بیان کرد و گفتن که به خاطر وظیفه ی خانوم ها در جمع آوری غذا و نوع غذا یی که جمع میکردن هست درست به نظر میاد چون فکر نمیکنم در سایر پریمات ها چنین تقسیم کاری وجود نداشته باشه!!!

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

دوستان
اگر منظورتان من هستم، كه خدا شاهد هست من هم چين حرفي را نزدم !!!:(
درمورد حرف تان هم بايد بگويم كاملا درست هست .

به نويسنده ي تاپيك :تمام سوسک‌ها دارای بخش‌هایی برای نیش زدن و جویدن در ناحیهٔ دهان خود هستند. (منبع:سوسک - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)
بنابراين هم نر و هم ماده طبيعتا بايد يك پاسخ به محرك هشدار دهنده مثل ترس از ان داشته باشند، تنها سوسك نيست . شدت اين ترس در ماده به مراتب بيشتر است چون مسئوليت سنگين تري را نسبت به نر (در پستاندارن) براي نگه داري و محافظت و تغذيه از فرزندان دارد.

بالا