دوره ی پزشکی

mshf

New Member
لایک ها
10
این تاپیک را درست کردم تا سوالامون را درباره ی دوره پزشکی بپرسیم اول خودم شروع میکنم

راهی برای کاهش طول دوره ی پزشکی وجود نداره؟کسی را میشناسید که زودتر تموم کرده باشه؟

20_sorour

New Member
لایک ها
13
اره من یه راه هایی بلدم البته منم فقط شنیدم آ:
مثلا واسه رشته داروسازی می گن می شه ادم یه کارشناسی شیمی بگیره (3سال می شه)بعد اون تطبیق واحد بده بره دارو بخونه که اینم دو سال میشه ...که این در صورتیه که دارو سازی 6 ساله...و تو تونستی 1 سال صرفه جویی کنی ....یا با کارشناسی مامایی می شه تطبیق واحد داد و پزشکی خوند.. :oops:
حالا چی شده می خوای سالای پزشکی رو کم کنی... :twisted:

maryam11

New Member
لایک ها
2
جواب سوال شما رو نمی دونم اما یاده نوشته ای که توی یکی از کتابای تست بود افتادم. نویسنده یک دکتر بود که می گفت من تمام تلاشمو کردم تا زود پزشک شدم .وقتی هدفم محقق شد... برگشتم به عقب و آه کشیدم چون همیشه راه رسیدن به هدف قشنگ تر از خود هدفه!

kquran

New Member
لایک ها
18
هرچند اینجا مال پزشکای عزیزه...
اما در مورد داروسازی که گفته بودین...تو دانشگاه شیراز بدون این همه دنگ و فنگ که شما گفتین برنامه ی دروس رو 10 ترمه ارائه دادن پس تو 5 سال تموم میشه!!!

mshf

New Member
لایک ها
10
خوش به حالتون دانشگاه ایران فکر کنم5/7سال طول داره برا من 8 سال دیگه
کسی نمیدونه بهشتی چند سال طول میکشه

m-narvan

New Member
لایک ها
6
سلام
دارو که همون 5 ساله هست.
پزشکی هم من یک نفرو می شناسم که ترم تابستونی می گرفت و کلا همیشه دانشگاه بود و زود تر از 7 سال هم تموم کرد.

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
بهشتی شش و نیم ساله آخه طرح نوین آموزشه واسه همین هیچ گونه انتقال و جابجایی نداره
دوره فیزیوپاتوش با بقیه دانشگاهها فرق میکنه

ایران 7 ساله است
تهران هفت ونیم ساله است.

mshf

New Member
لایک ها
10
ایرانم طرح جدیده اما با بهشتی فرق داره و سومین ساله که اجرا میکنه من قبل انتخاب رشته پرسیدم گفتن 5/7ساله حالا شما مطمینی که 7 ساله؟ خیلی خوشحال کننده بود تهرانم از یکی دانشجواش پرسیدم گفت قراره از امسال7 ساله بشه

kquran

New Member
لایک ها
18
رشته ی پزشکی شیراز 5/6 ساله است!!!

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
آره مطمئنم از یه منبع معتبر (خواهرم)! پرسیدم!!

Rostami

New Member
لایک ها
15
یکی از دوستام لیسانس ریست از شیراز گزفته امسال میخواست دارو سازی واحد بین الملل بخونه بهم گفت اگه قبول بشم 88واحد از از 96واحد داروسازی رو ثطبیق واحد میخوره و فقط باید 8واحد پاس کنم!!

kquran

New Member
لایک ها
18
خوش و بد به حالش...خوش چون میخواد داروسازی بخونه و بد به خاطر اینکه بین الملل خونده...و البته این واسه جماعت کم خون و فعال و خرپول سایت چیزی نیست!!!

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
بهشتی همه چیش با همه دانشگاههای علوم پزشکی کشور فرق میکنه!!
خدا به داد برسه!! همه واحداش فرق میکنه از کتاب منبع خبری نیست و همش به صورت درسنامه از طرف دانشگاه عرضه میشه!!
هر دستگاهی از بدن رو با تموم مباحث مربوطش میخونیم!
مثلا خود قلب یه بیوشیمی داره یه فیزیولوژی یه .....

بالا