Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166
پاسخ : دیگر المپیاد ریسک نیست

منم رتبم با تاثیر معدل ی چیزی حدود 800 تا اینا جاب جا شد.
ما که نمیگیم بده معدل من خودم میگم فقط نهایی رو که دقیقا کنتاکت داره با مرحله 2 خوندن تاثیر ندن من خودم اول دبیرستان معدلم 19.97 بود دوم دبیرستان 19.80 و ترم اول سوم دبیرستان 19.60 و ترم دوم سوم یعنی همون نهایی که بقیه ی از اسفند یا لااقل بعد عید تا خود روز امتحان وقت گذاشتن و درس خوندن معدلشون بالا شده و من معدلم افت کرده ب 19.02 رو دخالت ندن.
آخه انصاف داشته باشین من برا مرحله 2 بعد از اعلام نتایج تا امتحانش 3 ماه تقریبا وقت داشتم حالا اگه اون سه ماهو مث بقیه دوستام برا نهایی میخوندم معدلم مثل سالای پیش خوب میشد و من الان مشکلی نداشتم اما خوب المپیاد هم برام فقط ی بار اتفاق افتاده بود دیگه حالا من اگه رو نهایی وقت میذاشتم و مرحله 2 رو قبول نمیشدم تا ابد حسرت میخوردم ک شاید اگر میخوندم قبول میشدم. همه که نمیتونن مرحله 2 رو قبول شن. اونایی ک قبول میشن هیچ ولی اونایی ک قبول نمیشن(مث خودم) اونا چی؟؟؟؟ .
من از فردای روزی ک نتایج مرحله 2 رو اعلام کردن تا 5 تیر 93 یعنی ی روز قبل کنکورم با قدرت درس خوندم. معدلمم تو پیش دوباره رسید به 19.90 .
حالا انصافه ک من رتبم انقد افتضاح بشه اونم ب خاطر فقط معدل سال سوم و آیندم خراب شه؟؟؟
شما معدلتون اگه تو رتبتون تاثیر خوب نذاشته باشه ( یعنی رتبه اتون رو بهتر نکرده باشه ) مطمئن باشید بدتر نکرده.
شما جوانب رو بررسی نمیکنین دیگه. مثلا مدارس سمپاد. بعضی هاشون امتحان هاشون واقعا خیلی سخته. نمیشه نمره گرفت. بیان اون معدل سال دوم یا ترم اول سوم رو تاثیر بدن توی نهایی؟ بعد همه بچه های سمپاد اعتراض نمیکنن؟
با امتحان مدارس معمولی ای که خیلیاشون از نهایی هم آسون تره؟
اتفاقا به نظر من امسال سخت گرفتن نهایی رو دلیلش این بود که هر کسی راحت 20 نشه و عادلانه تر برا تاثیر توی کنکور ، تاثیرگذار باشه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من هیچوقت نگفتم سوابق تاثیر نداشته باشه.
اصن حرف یه چیز دیگس.
من میگم سطح نهایی رو استاندارد کنن. برگزاری هم درست انجام بشه. تاثیر بدن!! هیچ مشکلی نیس. تراز دادن به نمره هایی که قرار نبود تاثیر مستقیم اعمال بشه با اونهمه تقلب که من خودم شاهدش بودم اصلن عادلانه نیس.
کنکور هم نادرسته تا حدی. اما راهه امن و ثابتی برای سنجش افراد بود.
راهه درست اینه که تو رشته ای که میخای تحصیل کنی سنجیده بشی. با یه سیستم استاندارد.
همین.
سلام امیرجان
منظورم تو نبودی.
اون دوستی بود که خیلی گله کرده بود و نوشته بود چیو میخوان ثابت کنن !
من با پست تو تا حد خیلی زیادی موافق بودم.
گله ام از دوستانیه که میگن خودشون هیچ کار اشتباهی انجام ندادن و همشو گردن بقیه عوامل(!) میندازن.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

آقاي شاخمرد (!) با يه بخشي از حرفاتون موافقم و با بخشي هاش هم نه.

ببينيد المپياد و كنكور توي يه سري از چيزا از هم جدان و توي يه سري چيزا بهم پيوسته.

اينكه ميگين المپياد رو بخونن فقط واسه مدال يا اينه اصلا نخونن غلطه.

من خودم المپيادي بودم و واقعا براش وقت گذاشتم و ترم 2 هم مدرسه نرفتم و مرحله 2 بخاطر اختلاف 6 نمره با كف قبول نشدم.

زمان امتحان نهايي هر درس رو همون شب ميخوندم . درسته معدلم كم شد و تاثير سوء روي رتبم گذاشت . معدلم شد 19/57.

اما المپياد از جهات ديگه انقدر امتياز بهم داد كه جايگزين معدلم شد.

بذاريد دونه به دونه باهم بريم جلو.

اولا قرار نيست اوني كه مدرسه نرفته اصلا نتونه امتحان نهايي هارو خوب بده.

من ترم دوم فقط سر كلاس رياضيم مي رفتم . اما ترم دوم نمره هام از خيلي هاي ديگه خييل بيشتري شد.

دوما خوندن المپياد خيال آدم رو حداقل از يه بابت راحت ميكنه . من هم شيمي ميخوندم و چندماه هم فيزيك.

خداروشكر امسال كه كنكور داشتم خيالم از شيمي و فيزيك پايه راحت بود.

يعني مجموع تست هايي كه من براي شيمي 2 و 3 كنكور زدم امسال به 50 تا نرسيد !

درحالي كه بچه هامون ميرفتن كلاس ، تست ميزدن ، وقت ميذاشتن ، و ...

من آخرين باري كه سولال استوكيومتري حل كردم نوروز سال سوم واسه المپياد بود .

در نهايت هم خدا رو شكر با اون شيمي افتضاح كنكور امسال تونستم بالاترين درصد شهر رو بگيرم و 86 زدم.

فيزيكم رو هم به لطف خدا تو كنكور 100 زدم . در حالي كه طول سال اصلا واسه فيزيك پايه نخوندم.

و وقتي كه قرار بود اختصاص بدم به فيزيك و شيمي پايه ميذاشتم واسه بقيه ي درساي پايه و پيش.

سوما حتي قبول نشدن توي كنكور موفقيت مياره . چرا ؟

چون كسي كه المپياد ميده به معناي واقعي كلمه يه كنكور ميده .

من از المپياد تجربه هاي زيادي گرفتم . مي دونستم كه سال كنكور بايد تو هر گام چيكار كنم.

مي دونستم وقتي نااميد ميشم يا خسته بايد چيكار كنم . در حالي كه خيلي ها وسط راه بريدن.

چهارما المپياد قدرت مطالعه ي فرد رو زياد ميكنه .

همه ي ماها عادت داريم درس رو بذاريم واسه شب امتحان و اون شب بخونيم و فردا از دبير 20 بگيريم.

خود منم همينطوري بودم.اما آيا ميشه واسه المپياد اينطوري خوند؟

نه. به همين خاطر المپياد به آدم نحوه ي خوندن درست رو ياد ميده.

پنجما توانايي آدم رو مي بره بالا.

خيلي از ماها تا سال پيش دانشگاهي خيلي خودمونو بكشيم روزي 3-4 ساعت درس ميخونيم.

تازه نصف درسا رو هم سر صف مدرسه يا زنگاي تفريح يا تو سرويس ميخونيم و ...

اما آيا روزي 3-4 ساعت به درد كنكور ميخوره ؟ نه.

توي المپياد من اين توانايي رو بدست آوردم كه شبا تا ديروقت بيدار بمونم ، ساعات طولاني بتونم درس بخونم ، قدرت محاسباتم رو ببرم بالا ، يادبگيرم تست بزنم و...

چيزايي كه بچه هاي كنكوري اواسط سال پيش دانشگاهي بهش ميرسن.

نتايج هم نشون ميده كه اكثر بچه هاي المپيادي رتبه هاي عالي توي كنكور ميارن . غير از اينه ؟

به خاطر همين بهتر اينه كه آدم المپياد شركت كنه و براش زحمت بكشه اما زمان شروع امتحانات نهايي تمركز و انرژي زيادي روي امتحانات بذاره.

چون امسال معدل خيلي رتبه ها رو جا به جا كرد .

ان شاء الله همگي موفق باشيد.

ssasadeghi

New Member
لایک ها
83

شما معدلتون اگه تو رتبتون تاثیر خوب نذاشته باشه ( یعنی رتبه اتون رو بهتر نکرده باشه ) مطمئن باشید بدتر نکرده.
شما جوانب رو بررسی نمیکنین دیگه. مثلا مدارس سمپاد. بعضی هاشون امتحان هاشون واقعا خیلی سخته. نمیشه نمره گرفت. بیان اون معدل سال دوم یا ترم اول سوم رو تاثیر بدن توی نهایی؟ بعد همه بچه های سمپاد اعتراض نمیکنن؟
با امتحان مدارس معمولی ای که خیلیاشون از نهایی هم آسون تره؟
اتفاقا به نظر من امسال سخت گرفتن نهایی رو دلیلش این بود که هر کسی راحت 20 نشه و عادلانه تر برا تاثیر توی کنکور ، تاثیرگذار باشه.

خودم از درصد ها و معدلای کسای دیگه ای خبر دارم که میگم تاثیر منفی برام گذاشته . قبول دارم خودم میدونم توی بعضی مدارس حتی نمره پخش میکنن همینجوری(به عینه دیدم).
اما من میگم ی فکری هم به حال این بازه ی زمانی که از اعلام نتایج مرحله یک هست تا خود امتحان مرحله دو با نهاییکه کنتاکت داره بکنن . پس ی فکری به حال المپیادی ها هم بکنن. همه که قرار نیس مرحله دو قبول بشن!!
ب هر حل از ما گذش . این مشکلاتی هم که وجود داره توی جامعه بشری هیچ وقت به طور کامل حل نخواهد شد ولی کاش یه طرفه به قاضی نرن و این موارد رو هم در نظر بگیرن.

المپیاد در مورد آینده ی تحصیلی هنوز هم ی ریسک هس اما من خودم با همه این اتفاقایی که برام افتاد اگر هزار بارم به عقب برگردم باز هم المپیادو انتخاب میکنم. المپیاد تهش مهم نیس . مسیرش مهمه که پر از چیزای باارزشه.

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

دوست من
شما هنوز 1 راه داری.
میتونی دوباره نهایی بدی اما ایندفه رشته تجربی. بعد با دیپلم تجربی کنکور ریاضی شرکت کن.
البته ریسکه! اما خب ! 1 راهه! من فقط خواستم بدونی 1 راه اینجوری هس! ریسک پذیریش با خودته! بیشتر تحقیق کن و بهش فکر کن.
کلن همه دوستانی که نهایی رو گند زدن! این 1 راهه!
من خودم نمیتونم این کارو کنم چون الان 18 سالم تموم شده و مشمول خدمتم . اگه نبودم بهش فکر میکردم.
درست
اما من ترجیح میدم ریاضی محض بخونم تا اینکه بیام یه صفحه از یه کتاب زیستو بخونم!!!!
البته تاثیر یه جوریه که واقعا اگه بخوای راحت زیر 1000 میتونی بیاری
راحت راحت

PouriaZ0

New Member
لایک ها
9

آقاي شاخمرد (!) با يه بخشي از حرفاتون موافقم و با بخشي هاش هم نه.

ببينيد المپياد و كنكور توي يه سري از چيزا از هم جدان و توي يه سري چيزا بهم پيوسته.

اينكه ميگين المپياد رو بخونن فقط واسه مدال يا اينه اصلا نخونن غلطه.

من خودم المپيادي بودم و واقعا براش وقت گذاشتم و ترم 2 هم مدرسه نرفتم و مرحله 2 بخاطر اختلاف 6 نمره با كف قبول نشدم.

زمان امتحان نهايي هر درس رو همون شب ميخوندم . درسته معدلم كم شد و تاثير سوء روي رتبم گذاشت . معدلم شد 19/57.

اما المپياد از جهات ديگه انقدر امتياز بهم داد كه جايگزين معدلم شد.

بذاريد دونه به دونه باهم بريم جلو.

اولا قرار نيست اوني كه مدرسه نرفته اصلا نتونه امتحان نهايي هارو خوب بده.

من ترم دوم فقط سر كلاس رياضيم مي رفتم . اما ترم دوم نمره هام از خيلي هاي ديگه خييل بيشتري شد.

دوما خوندن المپياد خيال آدم رو حداقل از يه بابت راحت ميكنه . من هم شيمي ميخوندم و چندماه هم فيزيك.

خداروشكر امسال كه كنكور داشتم خيالم از شيمي و فيزيك پايه راحت بود.

يعني مجموع تست هايي كه من براي شيمي 2 و 3 كنكور زدم امسال به 50 تا نرسيد !

درحالي كه بچه هامون ميرفتن كلاس ، تست ميزدن ، وقت ميذاشتن ، و ...

من آخرين باري كه سولال استوكيومتري حل كردم نوروز سال سوم واسه المپياد بود .

در نهايت هم خدا رو شكر با اون شيمي افتضاح كنكور امسال تونستم بالاترين درصد شهر رو بگيرم و 86 زدم.

فيزيكم رو هم به لطف خدا تو كنكور 100 زدم . در حالي كه طول سال اصلا واسه فيزيك پايه نخوندم.

و وقتي كه قرار بود اختصاص بدم به فيزيك و شيمي پايه ميذاشتم واسه بقيه ي درساي پايه و پيش.

سوما حتي قبول نشدن توي كنكور موفقيت مياره . چرا ؟

چون كسي كه المپياد ميده به معناي واقعي كلمه يه كنكور ميده .

من از المپياد تجربه هاي زيادي گرفتم . مي دونستم كه سال كنكور بايد تو هر گام چيكار كنم.

مي دونستم وقتي نااميد ميشم يا خسته بايد چيكار كنم . در حالي كه خيلي ها وسط راه بريدن.

چهارما المپياد قدرت مطالعه ي فرد رو زياد ميكنه .

همه ي ماها عادت داريم درس رو بذاريم واسه شب امتحان و اون شب بخونيم و فردا از دبير 20 بگيريم.

خود منم همينطوري بودم.اما آيا ميشه واسه المپياد اينطوري خوند؟

نه. به همين خاطر المپياد به آدم نحوه ي خوندن درست رو ياد ميده.

پنجما توانايي آدم رو مي بره بالا.

خيلي از ماها تا سال پيش دانشگاهي خيلي خودمونو بكشيم روزي 3-4 ساعت درس ميخونيم.

تازه نصف درسا رو هم سر صف مدرسه يا زنگاي تفريح يا تو سرويس ميخونيم و ...

اما آيا روزي 3-4 ساعت به درد كنكور ميخوره ؟ نه.

توي المپياد من اين توانايي رو بدست آوردم كه شبا تا ديروقت بيدار بمونم ، ساعات طولاني بتونم درس بخونم ، قدرت محاسباتم رو ببرم بالا ، يادبگيرم تست بزنم و...

چيزايي كه بچه هاي كنكوري اواسط سال پيش دانشگاهي بهش ميرسن.

نتايج هم نشون ميده كه اكثر بچه هاي المپيادي رتبه هاي عالي توي كنكور ميارن . غير از اينه ؟

به خاطر همين بهتر اينه كه آدم المپياد شركت كنه و براش زحمت بكشه اما زمان شروع امتحانات نهايي تمركز و انرژي زيادي روي امتحانات بذاره.

چون امسال معدل خيلي رتبه ها رو جا به جا كرد .

ان شاء الله همگي موفق باشيد.
همه مثل شما المپیاد فیزیک و شیمی نمی خونن الان خود من نجوم می خونم نجومی که 60% کتاب ها و جزواتی که می خونم هیچ ربطی به کنکور و درس های دبیرستان نداره مثلا : کیهان شناسی ، اخترفیزیک مقدماتی - جدید و . .. . ( الان به نظرتون برای این که به آینده ای که می خوام برسم باید مدال بگیرم یا بیام تویه کنکور تست کیهان شناسی بزنم :d ! البته جدا از اینکه میدونم المپیاد یه مسیر با ارزشه ولی آینده چی !؟ ) البته یه چیز دیگه هم هست اینه که خیلی ها به یه چیزی که علاقه دارن حاضرن از همه چیز مدرسه بزنن نمره - کلاس ، و این چیزیه که باعث افتش میشه ، خیلی ها مثل شما نمی تون هم عربی بخونن و هم کیهان شناسی بخونن مثلا مخصوصا این که مرحله 1 هم قبول شده باشن ! ، نمی دونم منظورمو متوجه شدید یا نه !

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

بعضی بچه ها هم دارن یکم نامردی میکننا !
تا زمانی که تاثیر معدل نبود ، همه میگفتن چه وضعشه سرنوشت آدم با یه روز تعیین بشه !
اونی که از سال دوم سوم نشسته درس خونده ، تلاش کرده حالا یا سال کنکور ، یا شب کنکور براش یه مشکلی پیش اومده اون چی؟
همه و همه ی این حرفا نتیجه اش این شد که خود روز کنکور نتیجه رو تعیین نکنه. بلکه سوابق تحصیلی (معدل) هم تاثیر گذار باشه.
حالا که تاثیر دادن ، دوستان میگن چیو میخوان ثابت کنن اینا ! ارزش علم کجاس ! زیست 85 با نهایی 20 یکیه؟
در صورتی که خیلی از همین دوستان میگفتن کنکور چیه ! علم کو ! یه مشت فرمول و نکته حفظی میشه درصد آورد و بچه های با سواد ضربه میخورن ! اما الآن زیست 85 درصد شده مقدس و نهایی 20 شده بد ، اخ ، جیز !
من خودم با این روش تاثیر دادن معدل موافق نیستم. معدل نهایی خود من 17 و خورده ای بود و راحت راحت به جرئت میگم 1000 تا حداقل گذاشت رو رتبه ام و منو از یه رتبه سه رقمی خیلی خیلی خوب ، کشوند رو 1500.
اما دیگه بعضی از دوستان هم تا قبل اعمال یه تغییر ، منتظرن به مسئولین بپرونن که 35 ساله یه روش دارین میرین جلو.
وقتی تغییر اعمال میکنن طبق نظرات خودشون ، میگن این چه کاری بود ! کلا نمیخوایم یه ذره هم خودمونو بررسی کنیم.
نمیگم این کار بی غلط بوده. غلط هم زیاد داشته و خود من زخم خورده اش هستم !
اما انصاف رو هم کنار نذاریم.

سلام دوست عزیز
فکر میکنم صحبت شما با بنده بود
خب من درخدمتم..
من فقط از شما یک سوال دارم و خودمو مغز متفکر نمیدونم که به وضع اموزش و پرورش نظر بدم..با نظر من نه چیزی تغییر میکنه نه هیچی!آزادی بیان!نظرات همدیگه رو بشنویم و منطقی باشیم لطفا!لطفا!
آیا واقعا نمره ای که یه شخص میگیره بیانگر میزان سوادشه؟؟؟؟؟
پس چرا جرا جرا اونهمه معدلای 20 و یا 19.5 به بالا نمیتونن رتبه بیارن؟!اگه سواد داره باید هرنوع سوال آقا تاکید میکنم هر نوع سوال رو حل کنه!چرا نمیتونه؟خودمونو گول نزنیم لطفا!لطفا!
امتحان نهایی که برگزار میشه ایا واقعا واقعا جا داره درصد کنکورو تعییر بده؟!!
یکی که الکی یه 20ی گرفته آقا من صحبتم با اون 20 نوع دومه ها!هیچی هم بلد نیست انصافه رتبش بخاطر اون 20 تغییر کنه؟
(وگرنه من خودم میشناسم اون افراد نوع اول رو! اگه اشتباه نکنم آقای شهریار فغانی طلای دوره 14 زیست بودن که معدلشون کل سال دوم و ترم اول سال سوم 20 شده بود و ترم دوم هم بالای 19.5 بودن و المپیادشون هم سرجاش بود!با این افراد کاری ندارم..واقعا حقشون بود)

اما

پس حق اونی که بی هیچ کلاس اضافی غیر از مدرسه! برای آزمونی مثل کنکور با توانایی خودش(من ابدا منظورم خودم نیست ها!) خودشو آماده کرده درصد بالایی بدست آورده تو اون آزمون چی میشه؟؟!!
یکی با اون 20ش بیاد جای اینو بگیره؟!؟حقش اینه؟!؟!

درضمن من اصلا بند آخر صحبت شما رو متوجه نشدم...من اصلا همچین صحبتی نکردم!الکی اعتراض نمیکنم الکی هم دفاع نمیکنم!
نمیخوام هم وارد بحثای بی مورد و وقت تلف کن شم.

سلام امیرجان
منظورم تو نبودی.
اون دوستی بود که خیلی گله کرده بود و نوشته بود چیو میخوان ثابت کنن !
من با پست تو تا حد خیلی زیادی موافق بودم.
گله ام از دوستانیه که میگن خودشون هیچ کار اشتباهی انجام ندادن و همشو گردن بقیه عوامل(!) میندازن.[/quote]

آقای عزیز من ابدا توی اون پست نگفتم من هیچ کار اشتباهی نکردم!قضیه ی من فرق میکرد که نمیخوام از خودم چیزی بگم!..

من فقط میگم اصلا منطقی نیست کنکور رو به نهایی و المپیاد رو به کنکور و...!ربط بدیم!
مثال های زیادی مثل آقای فغانی و آقای احسان اسدی-نقره ی سال دوم و طلای سال سوم ریاضی!-رو میشناسم که همیشه معدلشون بالا بود و المپیادی هم بودن...ربطی ندارن اینها بهم دیگه!

توروخدا هرکس هر مسیری که پیش گرفته خودش با خودش صادق باشه! خودش به خودش مسلط باشه!اونموقع دیگه لازم نیست بیایم این 3تا موضوع رو گردن هم بندازیم!کنکور-نهایی-المپیاد!

این به کنار
اما...همه چیز هم به خود شخص بستگی نداره تو این مقوله ی کنکور!تو پست قبلیم توضیح دادم چرا!

آخرین ویرایش توسط مدیر

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

دوست من
شما هنوز 1 راه داری.
میتونی دوباره نهایی بدی اما ایندفه رشته تجربی. بعد با دیپلم تجربی کنکور ریاضی شرکت کن.
البته ریسکه! اما خب ! 1 راهه! من فقط خواستم بدونی 1 راه اینجوری هس! ریسک پذیریش با خودته! بیشتر تحقیق کن و بهش فکر کن.
کلن همه دوستانی که نهایی رو گند زدن! این 1 راهه!
من خودم نمیتونم این کارو کنم چون الان 18 سالم تموم شده و مشمول خدمتم . اگه نبودم بهش فکر میکردم.

فکر میکنم توضیحاتم کامل بود!
من نه میگم المپ بخون نه میگم نخون. خودت قضاوت کن. اگر اونقد شاخ هستی که مدالت قطعیت داشته باشه اره. اگر نه بعد از کنکور به اندازه کافی وقت برای رسیدن به علاقت داری.
نظر شخصی من اینه که هر دانش آموز دبیرستانی که برای رسیدن به دانشگاه مورد علاقه‌ش تلاش میکنه حق داره که با یک روش همگانی و ایمن و مطمئن امتحان های نهایی رو پاس کنه تا همه مطمئن باشن که در حق هیچ کسی اجحاف نشده و به کسی هم بیش از حقش نمره ندادن تا همه قبول داشته باشن که تاثیر معدل نهایی افزایش و تدریجا جای کنکور رو بگیره !!!
خلاصه‌ش اینکه این حق هر کنکوریه که به طور سالم معدل نهاییش تاثیر داده بشه تا در حقش نامردی نشه !!! چیزی که در حال حاضر در کشور وجود نداره !!!

در رابطه با نقل قول پست بالا میخواستم بگم یه زمانی تو آیریسک یادم نیست از کی بود ولی خوندم که نوشته بود :

اگه میخواین المپیاد شرکت کنین اینو بدونین که باید فقط به امید طلا بخونید و این یعنی هر کی تو راه المپیادش طلا نیاره دهنش صاف میشه !!!

البته این نظر من نیست ولی گفتم یه تمایل و توجهی هم باید به این دیدگاه داشته باشیم !

نکته آخری این که : جناب آقای رامین نیکخو (مشاور معروف کنکور)
یه جا تو مقاله‌ای که از ایشون خوندم نوشته بودن که در امسال کسانی که معدلشون بالای 18 باشه توانایی رتبه شدن دارند چه برسه به زیر 1000 و این حرفا !!!

PouriaZ0

New Member
لایک ها
9

نظر شخصی من اینه که هر دانش آموز دبیرستانی که برای رسیدن به دانشگاه مورد علاقه‌ش تلاش میکنه حق داره که با یک روش همگانی و ایمن و مطمئن امتحان های نهایی رو پاس کنه تا همه مطمئن باشن که در حق هیچ کسی اجحاف نشده و به کسی هم بیش از حقش نمره ندادن تا همه قبول داشته باشن که تاثیر معدل نهایی افزایش و تدریجا جای کنکور رو بگیره !!!
خلاصه‌ش اینکه این حق هر کنکوریه که به طور سالم معدل نهاییش تاثیر داده بشه تا در حقش نامردی نشه !!! چیزی که در حال حاضر در کشور وجود نداره !!!

در رابطه با نقل قول پست بالا میخواستم بگم یه زمانی تو آیریسک یادم نیست از کی بود ولی خوندم که نوشته بود :

اگه میخواین المپیاد شرکت کنین اینو بدونین که باید فقط به امید طلا بخونید و این یعنی هر کی تو راه المپیادش طلا نیاره دهنش صاف میشه !!!

البته این نظر من نیست ولی گفتم یه تمایل و توجهی هم باید به این دیدگاه داشته باشیم !

یه جا تو مقاله‌ای که از ایشون خوندم نوشته بودن که در امسال کسانی که معدلشون بالای 18 باشه توانایی رتبه شدن دارند چه برسه به زیر 1000 و این حرفا !!!

درسته که راه و روش المپیادی و مسیرش خیلی خوبه و چیز هایی به ادم میده که امتحان های مدرسه و کنکور نمی ده ولی باید یه نیم نگاهی به آینده کرد یا نه؟
بله این هم دیدگاهیست برای خودش ! :d

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

خانوم تاج ابادی

من پست اول کامل توضیح دادم .

نگفتم المپیاد بده. در ضمن من که دارم نمونه ی زنده مثال میزنم!!! خیلی عذر میخام اما این حرفا دیگه منسوخ شد!! نمیدونم دیگه چه مثالی بزنم که قانع بشید المپ ریسکه!!

بله. منم شیمی رو هیچی نخوندم همون 50 تایی رو هم که فرمودید تست نزدم! و 92 % زدم. اما این درصد اصلا به من کمک نکرد. چون نمره نهایی درس های عمومی + زیستم فاجعه بود و گند زد به رتبم.

من اگر المپ نمیخوندم و معدلم هم خوب بود حتی اگر شیمی و زیستمو 50 % هم میزدم بازم رتبم بهتر از این بود.

تمام حرف من این بود که هر راهی رو انتخاب میکنید خصوصن المپ باید به شکل وحشتناکی جدی باشید.

فکر میکردم مشهدی هستید. مشهد خانوم پورعلی 96 % زدن بنده هم 92 %

به جناب اقای نیکخو یا هر مشاور دیگه ای که میشناسی بگو این درصد هارو و رتبه رو ببین
اقای علی مهری
المپیاد زیست میخوندن و مدال ندارن
درصد هاشون : ریاضی 70 زیست 87 + فیزیک 80 + شیمی 86 + معدل 18.70 ====> رتبه 250!
هر کسی که امسال کنکور داده باشه میدونه که این درصد ها به شکل واضحی 2 رقمی میاره. اما 250 شد!!!
به همون اقای مشاوری که مثال زدی بگو به جای حرف کارنامه هارو یه نگاه بندازه!!
دقیقن به خاطر همین مسائل از مشاور ها متنفرم!! کاری به ایشون ندارم اما خیلی ها فقط مافیا بازی میکنن! با این حرفا هم فقط شاگرد جمع میکنن!

البته تاثیر یه جوریه که واقعا اگه بخوای راحت زیر 1000 میتونی بیاری
راحت راحت
میتونی اما با معدلت اصلن به راحتی که فکر میکنی نیست.
امسال 35000 نفر معدل بالای 17 دارن تو کشور.
این یعنی تو همین الان از 35000 نفر عقب تری!
راحت نیس.
موفق باشی.

االبته وضع سوالای نهایی جوری نیست که از زندگیتون بگذرین براش وقت بذارین!
نه
به این خاطر میگم ارزش نداره 20 که 2 حالت داره
1-یه نفر واقعا زحمتشو کشیده طول سال و حقشه..خب..با این کار ندارم...یقینا اگه خوب خونده باشه کنکورشو هم خوب میزنه!
2-اما...یه نفر فقط دوسه روز قبل امتحان گذرا کتابو یه دور نگاه کرده!اومده 20 گرفته...به ولله سوالای امتحان نهایی ابن تیپی هستن!یکی حواسشو خوب جمع کنه یقینا خوب نمره میگیره...20 گرفتن قسم میخورم کاری نیست که جون بکنی براش!!!
بگذریم...
حالا
این نفر دوم درصدکنکورش خوب نبوده این معدله اومده بالا بردتش!
یا نوع سوال-زمان-وخیلی عوامل و شرایط امتحان نهایی با کنکور برابره؟؟؟!!!
خودتون قضاوت کنین!
یا علی
من نمیگم کل سال جون بکنی واسه نهایی. بله نهایی سادس. نفر دوم هم که گفتم کل سال به عشقو حالش رسید! وقتی امثال من مرحله 2 خوندن نهایی خوند. با همه ی اینا بازم میشه مرحله 2 و نهایی رو با هم داشت. اما باید ریسکو به جون بخری.
چون مرحله 2 و نهایی از نظر زمانی خیلی نزدیکن گفتم حتی اگه 1 % به نهایی اسیب میزنه المپ نمی ارزه.
به قرآن همین!! تا 3 روز دیگه باید اینجا بحث بشه تا دوستان قبول کنن المپ ریسکه اخر هم یه ناظم تاپیک رو ببنده.
دیگه حرفی نیس. موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

نه من سبزواري هستم.

منم توي پستم گفتم كه با بخشي از حرفاتون موافقم و با بخشيش مخالف و در ادامه گفتم بايد توجه زيادي به امتحان نهايي ها داشت.

اما اينم بدونيد كه هيچ الزامي وجود نداره كه هركي كه سركلاسها حاضر ميشه نمره ي خوبي بگيره و اوني كه بخاطر المپياد سركلاس نميره نمره ي بدي توي نهايي بگيره.

نمونه ش خودم و دوستاي خودم.

قبول دارم المپياد ريسكه اما لطف يه المپيادي به ريسك كردنشه .

اگه قرار بود المپياد هم مثل كنكور يه چيز خشك و بيخود باشه كه ديگه اين همه طرفدار نميداشت.

ببينيد من توي كنكور نتيجه ي بهتري نسبت به المپياد بدست آوردم چون تو كنكور قبول شدم و توي المپياد نه.

ولي هنوزم كه هنوزه بهترين و شيرين ترين دوران زندگيم همون المپيادمه.

نميشه واسه همه يه نسخه تجويز كرد .

هركسي بايد خودش رو بسنجه و ببينه با چي ميتونه كنار بياد.

موفق باشيد.

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

خانوم تاج ابادی

من پست اول کامل توضیح دادم .

نگفتم المپیاد بده. در ضمن من که دارم نمونه ی زنده مثال میزنم!!! خیلی عذر میخام اما این حرفا دیگه منسوخ شد!! نمیدونم دیگه چه مثالی بزنم که قانع بشید المپ ریسکه!!

بله. منم شیمی رو هیچی نخوندم همون 50 تایی رو هم که فرمودید تست نزدم! و 92 % زدم. اما این درصد اصلا به من کمک نکرد. چون نمره نهایی درس های عمومی + زیستم فاجعه بود و گند زد به رتبم.

من اگر المپ نمیخوندم و معدلم هم خوب بود حتی اگر شیمی و زیستمو 50 % هم میزدم بازم رتبم بهتر از این بود.

تمام حرف من این بود که هر راهی رو انتخاب میکنید خصوصن المپ باید به شکل وحشتناکی جدی باشید.

فکر میکردم مشهدی هستید. مشهد خانوم پورعلی 96 % زدن بنده هم 92 %

به جناب اقای نیکخو یا هر مشاور دیگه ای که میشناسی بگو این درصد هارو و رتبه رو ببین
اقای علی مهری
المپیاد زیست میخوندن و مدال ندارن
درصد هاشون : ریاضی 70 زیست 87 + فیزیک 80 + شیمی 86 + معدل 18.70 ====> رتبه 250!
هر کسی که امسال کنکور داده باشه میدونه که این درصد ها به شکل واضحی 2 رقمی میاره. اما 250 شد!!!
به همون اقای مشاوری که مثال زدی بگو به جای حرف کارنامه هارو یه نگاه بندازه!!
دقیقن به خاطر همین مسائل از مشاور ها متنفرم!! کاری به ایشون ندارم اما خیلی ها فقط مافیا بازی میکنن! با این حرفا هم فقط شاگرد جمع میکنن!

راحت نیس.
موفق باشی.

من نمیگم کل سال جون بکنی واسه نهایی. بله نهایی سادس. نفر دوم هم که گفتم کل سال به عشقو حالش رسید! وقتی امثال من مرحله 2 خوندن نهایی خوند. با همه ی اینا بازم میشه مرحله 2 و نهایی رو با هم داشت. اما باید ریسکو به جون بخری.
چون مرحله 2 و نهایی از نظر زمانی خیلی نزدیکن گفتم حتی اگه 1 % به نهایی اسیب میزنه المپ نمی ارزه.
به قرآن همین!! تا 3 روز دیگه باید اینجا بحث بشه تا دوستان قبول کنن المپ ریسکه اخر هم یه ناظم تاپیک رو ببنده.
دیگه حرفی نیس. موفق باشید.

سلام آقای shakhmard

من کاملا حستونو درک میکنم....

فقط میتونم بگم متاسفم:(
اصلا و اصلا انصاف نبود اینجوری بشه..من خودم هنوز تو شوک موندم!!!:(

ولی بازم میگم المپیاد ریسک نیست...
هر کس به خودش مسلط باشه چه کنکور چه نهایی چه المپیاد رو میرسونه...به هم ربط ندارن!ندارن!ن د ا ر ن!

ببخشید

AlimA

New Member
لایک ها
178

من یه چیز میگم. خود من سال سوم خیلی کم سر کلاس رفتم اصلا ... شبای نهایی میخوندم. اونم نه زیاد چون باید بخشی از وقتمو میزاشتم برا م۳ المپیاد‌(‌کامپیوتر)‌بودم. معدل نهاییم هم بد نشد. ۱۹.۲۵. بعدش هم که رفتم دوره و اینا. بعد دوره به شدت دپرس بودم و هیچ جوری نمیتونستم کنکور بخونم. طوری که تا بهمن هفته ای ۷ یا ۸ ساعت میخوندم. بعد عید هم غیر عادی نخوندم روزی حدود ۶ ساعت. در نهایت رتبه ام شد ۲۸۰... تجربه ی خود من میگه المپیاد ریسک نیست و کنکور هم غول نیست اگه به چشم غول نگاه نکنیم بهش ...

آخرین ویرایش توسط مدیر

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

راحت نیس.
موفق باشی.
بابا چرا همش فار منفی میدین
ما رو از کنکور خوندن میندازین
همین امسال یکی از دوستام که معدلش نسبتا کم بوده (18.5) رتبش شده 250 و حدودا 100 تا رتبشو آورده این ور
اگه یکی بتونه اونطوری درس بخونه معدل زیاد کاری نمیتونه بکنه

مشکل ما با سختیش نیست با تصحیحشه!

راستی یه حساب سر انگشتی کنین
فرض کنیم تاثیر معدل واسه سال بعد بشه 33 درصد مثلا
واسه خودم::
عربی 18.25 گرفتم و الان عربیم خیلی قویه و اگه این آمادگیو حفظ کنم میتونم85به بالا بزنم ... درصدی که ترازو طبق اون محاسبه میکنن میشه 87.5 که اگه یکی 20 بگیره و 85 بزنه میشه 89.95
یعنی فقط 2.5 درصد فرق داره که اگه یه خورده تلاش بره بالا راحت جبران میشه

پس درسایی که بالای 17 میشه جبران کرد
خواستن توانستن است

اینم یه نمونه ی عینی
این درصدا مال یکی از رتبه های دو رقمی منطقه 2امساله:
درصدای ستون اول مال خودشه و ستون دومو فرض کردم همه ی درسای نهاییش 20 بوده و تاثیر نهایی رو هم 33 درصد فرض کردم
ادبیات:67--------->77
عربی:68--------->78
معارف:73-------->82
زبان:67---------->77
ریاضیات:53---->68
فیزیک:80------>87
شیمی:65---->76

میبینید که واقعا درصدای شگفت انگیزی نیستن و اگه هرکی فقط یکی دو تا سوال به ظرفیتش با تلاشش اضافه کنه میتونه دو رقمی بیاره
الان نظرتون چیه بازم نمیشه؟؟؟؟

از صبح که فاز منفی میدید نتونستم درست و حسابی بخونم الان انگیزه خودمم با دیدن این درصدا بیشتر شده

آخرین ویرایش توسط مدیر

_Mobin_

New Member
لایک ها
257

من امسال میرم دوم ریاضی و دارم المپیاد ریاضی میخونم (البته نه زیاد هفته ای 16-20 ساعت) و علاقه هم دارم و میخوام ادامه بدم. الان با این بحثا واقعا با خودم به تناقض رسیدم. المپیاد بخونم؟؟؟ نخونم؟؟؟ چون الان خیلی از دوستان مشغول کلاس های خصوصی و عمومی (اعم از ریاضی، فیزیک، شیمی و ...) هستند و من هیچ کلاسی نمیرم.
یکی از دوستان فرمودند که باید ببینی اگه طلایی میشی المپیاد بخونی. من صحبتم اینه که منِ دانش آموز شهرستانی چجوری می تونم اینا تشخیص بدم؟
نمیدونم، شاید هم مشکل از خودمه. اگه نظری دارید، لطفاً قصور نکنید.

aliieebadi

New Member
لایک ها
67

به نظر من به حرف اون دوستتون گوش ندید بهتره چون اگه برای طلا بخونید و قبول نشید بعدا خودتون ضرر میکنید (ضربه روحی و اینا) اما اگه برای علم المپیاد بخونید حتی اگه قبول هم نشید بازم پشیمون نمیشید ...
برای المپیاد ریاضی هم بخونید به حرف دیگران زیادی گوش ندید:68::65::65:

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

بابا چرا همش فار منفی میدین
ما رو از کنکور خوندن میندازین
همین امسال یکی از دوستام که معدلش نسبتا کم بوده (18.5) رتبش شده 250 و حدودا 100 تا رتبشو آورده این ور
اگه یکی بتونه اونطوری درس بخونه معدل زیاد کاری نمیتونه بکنه

مشکل ما با سختیش نیست با تصحیحشه!

راستی یه حساب سر انگشتی کنین
فرض کنیم تاثیر معدل واسه سال بعد بشه 33 درصد مثلا
واسه خودم::
عربی 18.25 گرفتم و الان عربیم خیلی قویه و اگه این آمادگیو حفظ کنم میتونم85به بالا بزنم ... درصدی که ترازو طبق اون محاسبه میکنن میشه 87.5 که اگه یکی 20 بگیره و 85 بزنه میشه 89.95
یعنی فقط 2.5 درصد فرق داره که اگه یه خورده تلاش بره بالا راحت جبران میشه

پس درسایی که بالای 17 میشه جبران کرد
خواستن توانستن است

اینم یه نمونه ی عینی
این درصدا مال یکی از رتبه های دو رقمی منطقه 2امساله:
درصدای ستون اول مال خودشه و ستون دومو فرض کردم همه ی درسای نهاییش 20 بوده و تاثیر نهایی رو هم 33 درصد فرض کردم
ادبیات:67--------->77
عربی:68--------->78
معارف:73-------->82
زبان:67---------->77
ریاضیات:53---->68
فیزیک:80------>87
شیمی:65---->76

میبینید که واقعا درصدای شگفت انگیزی نیستن و اگه هرکی فقط یکی دو تا سوال به ظرفیتش با تلاشش اضافه کنه میتونه دو رقمی بیاره
الان نظرتون چیه بازم نمیشه؟؟؟؟

از صبح که فاز منفی میدید نتونستم درست و حسابی بخونم الان انگیزه خودمم با دیدن این درصدا بیشتر شده
برادر من مشکل همینجاست !
مشکل اینه که نطوری که شما توضیح دادین اصلا نیست !
تراز حساب میکنن. نه اینکه درصد حساب کنن !
فرض کنین همون درس عربی. شما باید یه درصد مثلا 70-80 درصد ، تراز 10000 آوردین.
حالا شما مثلا عربی سال سومتون رو 17 شدین. اگه مثلا تراز نمره 20 ، 10000 باشه ، تراز شما به دلیل نمرات زیاد بالا ، یهو میشه 5000 ! حالا بیاین نسبت بگیرین ، همون 33 درصد هم حساب کنیم ، میشه 8000 و خورده ای ! و راحت رتبه اتون تو درس عربی ، هزار تا جابه‌جا میشه حداقل. چون 10000 تراز یه رتبه تک یا دو رقمیه ، 8000 تراز رتبه 2000 میشه حدودا.
یعنی رسما معدل میتونه به راحتی کنکور شمارو به قهقرا (!) ببره...

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

برادر من مشکل همینجاست !
مشکل اینه که نطوری که شما توضیح دادین اصلا نیست !
تراز حساب میکنن. نه اینکه درصد حساب کنن !
فرض کنین همون درس عربی. شما باید یه درصد مثلا 70-80 درصد ، تراز 10000 آوردین.
حالا شما مثلا عربی سال سومتون رو 17 شدین. اگه مثلا تراز نمره 20 ، 10000 باشه ، تراز شما به دلیل نمرات زیاد بالا ، یهو میشه 5000 ! حالا بیاین نسبت بگیرین ، همون 33 درصد هم حساب کنیم ، میشه 8000 و خورده ای ! و راحت رتبه اتون تو درس عربی ، هزار تا جابه‌جا میشه حداقل. چون 10000 تراز یه رتبه تک یا دو رقمیه ، 8000 تراز رتبه 2000 میشه حدودا.
یعنی رسما معدل میتونه به راحتی کنکور شمارو به قهقرا (!) ببره...
مقاله ی تاثیر معدل::::
اول درصدو محاسبه میکنن بعد ترازو طبق اون درصد. نه اینکه اول تراز بدن و درصدو کنار بذارن
مگه نشنیده بودین؟ اولش قرار بود درصدا رو با تاثیر معدل بدن امسال که لغو شده

مشکلی که نیست؟

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

مقاله ی تاثیر معدل::::
اول درصدو محاسبه میکنن بعد ترازو طبق اون درصد. نه اینکه اول تراز بدن و درصدو کنار بذارن
مگه نشنیده بودین؟ اولش قرار بود درصدا رو با تاثیر معدل بدن امسال که لغو شده

مشکلی که نیست؟
از صحت این مقاله مطمئنین؟
تا جایی که من میدونم ، تراز نمره رو جدا حساب میکنن (میتونن نمره رو به درصد تبدیل کنن ، بعد تراز بگیرن اینش مشکلی نیست ) ، تراز درصدو جدا ، بعد میانگین.

MR.ARYA

New Member
لایک ها
65

تو خود سازمان سنجش گفته ک تراز گرفتن نمره ها رو
یه چیزی فقط بگم بشینین باسه معدل بخونین المپو سعی کنین تو سالای قبل جمع کنین دیگه به سوم نرسه
بعدش کنکور کلا 4 ساعته که ممکنه هر اتفاقی تدش بیفته پس بشینین نهایی و بخونین که خیالتون راحت باشه
به نظرم از المپیاد بزنین واسه نهایی ولی از نهایی باسه المپیاد نزنین

joomine.com

New Member
لایک ها
70

سلام دوستان
ما دو دسته المپیاد داریم
یا مرخله 3 نداره یا داره!!
اگه نداره ، حتما المپ بخونید و بخونید و بخونید.
اگه داره،یکم کارتون سخت تر میشه ولی بازم المپ بخونید و بخونید.
کلا تو یک جمله:
فقط المپ بخونید.
وگرنه بعدا حسرتشو میخورید.
موفق باشید.

بالا