وضعیت
موضوع بسته شده است.

moghini

New Member
لایک ها
258
پاسخ : دی وی دی های کنکور اسان است...

شما فکر هزینه و خیلی چیزای دیگه اش هم کردی؟
میدونین برگزاری یه آزمون چقدر هزینه هارو بالا میبره؟ همینطوری خیلیا بهشون فشار میاد هزینه همین کنکور عادی رو میدن.
مشکلاتی که میگی ، مثل تصادف ، مثل بیماری ، مثل استرس و خیلی چیزای دیگه ، با برگزاری کنکور توی 4 روز به جای دو روز بر طرف میشه؟ یکی تصادف کنه مثلا امروز نصف بدنش تو گچه ، 4 روز دیگه حالش خوبه؟ :|
یا من که سرما میخورم ، تا دو هفته خوب نمیشم. چه فرقی داره برام؟
از طرفی مثلا امروز من میرم مثلا ریاضی رو میدم ، میام خونه با کلید چک میکنم میبینم اوه اوه ! فک میکردم 70 میزدم ، 40 زدم ! کلا روحیه ام از بین میره و فیزیک و شیمی روز فرداشم گند میزنم !
راهایی که میگینو سعی کنین بقیه جوانبش رو هم بررسی کنین
در مورد هزینه که باید عرض کنم با توجه به اهمیت این مسئله تغییر هزینه اش چندان به جایی بر نمیخوره.بعدش هم عمده ی مشکلات مربوط به جلسه ی آزمون هست.وقتی که من می بینم عربی ام رو بد زدم میگم با ریاضی جبرانش میکنم،هنوز معارف مونده و ... اما وقتی سر جلسه نزدم واضح هست که تاثیر اون بیشتر هست.
به علاوه برای آزمون های کم اهمیت تر پایان ترم مهلت جبرانی در نظر گرفته شده.چرا برای کنکور نباشه.البته واضح هست با توجه به محاسبات مربوط به ورودی دانشگاه نمیتونه این آزمون یک ماه دیگه برگزار بشه اما ده روز چرا.از طرفی همون طور که گفتم سهم مدیریت تایم خیلی بالا و مهم هست.نباید این طور باشه.

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

در مورد هزینه که باید عرض کنم با توجه به اهمیت این مسئله تغییر هزینه اش چندان به جایی بر نمیخوره.بعدش هم عمده ی مشکلات مربوط به جلسه ی آزمون هست.وقتی که من می بینم عربی ام رو بد زدم میگم با ریاضی جبرانش میکنم،هنوز معارف مونده و ... اما وقتی سر جلسه نزدم واضح هست که تاثیر اون بیشتر هست.
به علاوه برای آزمون های کم اهمیت تر پایان ترم مهلت جبرانی در نظر گرفته شده.چرا برای کنکور نباشه.البته واضح هست با توجه به محاسبات مربوط به ورودی دانشگاه نمیتونه این آزمون یک ماه دیگه برگزار بشه اما ده روز چرا.از طرفی همون طور که گفتم سهم مدیریت تایم خیلی بالا و مهم هست.نباید این طور باشه.
شما خودت رو نگاه نکن. بعضی نقاط کشور به زور همین هزینه رو تونستن تهیه کنن. با این روشی که شما میگی هزینه 3-4 برابر میشه. و خیلی ها مطمئنم نمیتونن ثبت نام کنن.

نه نه حرفتو قبول ندارم. اتفاقا بالای نود و خورده ای درصد بچه ها اون درصدی که تو فکرشونه زدن ، از اون درصدی که واقعا زدن معمولا خیلی کمتره. مثلا من ریاضی رو به هوای 80 میرم سر جلسه ، چن تا کمتر میزنم ، فک میکنم 60 زدم. ولی میام خونه میبینم 40 زدم ! اون موقع است که داغون میشم ! ولی وقتی سر جلسه فک میکنم 60 زدم ، میگم خب خوبه میشه جبرانش کرد...
قسمت دوم حرفتو متوجه نشدم. میشه واضح تر بگی؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خب دانستن نکات و ریز نکات! درس عربی و ادبیات چه ربطی به دانش فرد در رشته های مهندسی و پزشکی و ..... دارد؟؟
من تا حدی ( و فقط تا حدی نه کاملا ! ) این بحث رو قبول دارم.
ولی قرار نیست ما تک بعدی باشیم ! یعنی فقط مثلا فیزیک بلد باشیم !
ما باید تو هر زمینه ای یه سری چیزارو بدونیم. و بعدش توی یه رشته تخصص پیدا کنیم.
مثلا شیوه تدریس عربی و دینی تو کشورمون مشکل داره. ولی به نظر من این دو درس باید تدریس بشه منتهی کاربردی تر.
به جای یه مشت قوائد سخت ( که برای خود عربا هم سخته کتاب درسی ما ! ) بیایم بنای شیوه تدریس رو روی معنی و مکالمه توی عربی بذاریم. تا اگه خواستیم دو خط قرآن بخونیم ، یه نماز و دعا بخونیم ، یا اگه یه کربلا مکه رفتیم ، به دردمون بخوره. یا توی درس دینی بیایم شبهاتی که الآن جوونا دارن رو با حس دوستانه براشون بیان کنیم و یه سری احکام ابتدایی و واجب زندگی رو بهشون یاد بدیم. اکثر بچه ها خیلی از احکام ابتدایی رو نمیدونن !

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

دوستان عزیز!به عنوان تاپیک و آخرین پست ارسالی توسط آقای خلینا توجه کنید!
بحث خوبیه!ولی واسه این تاپیک اسپمه!
تا بررسی تاپیک فعلا بسته شد!

چون بحث خوبیه دلم نمیاد پاک کنم پست هاتون رو!
برای همین به منظور ادامه نیافتن بحث تاپیک بسته خواهد موند!
موفق باشید:)

آخرین ویرایش توسط مدیر
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا