لایک ها
53
پاسخ : شاید همه این مشکل را داشته باشند(لطفا نظر دهید)

بسم رب الحسین
من خودم خیلی از امتحانات رو همین جوری خراب می کردم، مثلا نمره 15 در آزمون ریاضی دوره راهنمایی یکی از همین دست شاهکارهامه!(سوالات امتحان زیاد بود و تو همه شون هم به دلیل اشتباه کردن + و - وهمچین چیزایی 0/25 و نیم نمره کم آوردم:193:)
اما خوب الان خیلی کم تر این اتفاقات می افته برام!
از همین اول بگم برای افراد اینجا قاعدتا مسائلی مثل عدم تمرین و گیج شدن و ... نباید مورد بحث باشه! اگه مشکلتون اینه خوب برید درس بخونید و سوال حل کنید نه اینکه تاپیک بزنید!!!!!(درس خونا به خودشون نگیرن!)
یه دلیل اصلی اشتباهات در امتحانات محاسبات دار، رله شدن کار هست! خوب یعنی چی؟ فک کنم تا حالا اتفاق افتاده باشه که روی یه فرمول خیلی کار کنین و مسئله و... حل کنین تا 100% براتون روتین بشه و بعدش به جایی میرسین که سوالات مربوط به اون رو با سرعت بسیار زیادی حل می کنین و خوب خیلی هم لذت بخشه اما این می تونه خیلی هم خطرناک باشه. من تابحال خیلی این رو تجربه کردم که موقع امتحان سوالایی رو که کامل بلد بودم به خاطر سرعت زیاد با اشتباهات کوچیک خراب کردم! پس توصیه ام اینکه همیشه سرعت بالا خوب نیست؟! سرعت باید استاندارد باشه چون خیلی وقت ها توسرعت بالا به خاطر شرایط طبیعی امتحان درصد امکان اشتباه خیلی بالا میره!
من فک کنم چیزی که شما میگین صحیح باشه .... ولی من توی کافی بودن تسلط 100% شک دارم ....تسلط اگه بالا تر از اون باشه دیگه احتمال خطا وجود نداره ....جدی امتحان کنین ....من یه بار واسه فیزیک همچین کاری کردم معجزه شد .....راه رسیدن بهش هم گذشت زمانه .....گذشت زمان مطالب رو توی ذهن تحکیم میکنه ...مث رسوب کردن ........!!!!!!!
5

لایک ها
53

اخ قربووووووووووونه دهنت منم همینطوریم من جالبه که اصلا سر امتحان استرس ندارم وبعضی وقتا اینقدر ریلکسم که فکر میکنم تو خونمونمو لم دادم.واقعا برا خودمم جالبه که بدون استرس والبته اعتماد به نفس نه زیاد ولی کافی میرم وبا افتخار امتحانامو به خصوص تستی هارو گند میزنم مثل المپیاد امسال وازمون وروردی مدارس سمپاد و علامه وانرزی وسلام.
البته خداروشکر سمپاد وسلام وعلامه قبول شدم اما انرزی رو نه.
ولی تورو خدا به من وکسایی مثل این دوستمون کمک کنید ممنون.
من از اقای خلینا مدیر سایت که خودشوتن تجربه زیادی دارن درخواست میکنم رهانماییمون کنند.ممنون اقای خلینا.

یعنی همه رو امتحان دادی ؟؟؟؟؟؟؟؟

daryab

New Member
لایک ها
163

ده بار سوالا رو حل کنین.هر بار با یه راه جدید مثلا تو فیزیک من اگه با دو دور خوند داده بودم احتمالا 18 میشدم ولی چون 7و8 دور خوندم شدم20:21:یا ریاضی هم همینطور ولی چون عربی این کارو نکردم در واقع اعصابم خیلی خورد بود سوالای مسخره رو ندیدم و 19.5 گرفتم در حالی که خیلی راحت میتونستم 20 بگیرم:183:همیشه امکان اشتباه هست با چک کردن این احتمال کمتر میشه.

wish...

New Member
لایک ها
142

من سر هر امتحانی از بچگی تا الآن بی دقتی می کردم واقعا غلط هام همیشه احمقانست کلا بعد از جلسه امتحان مخصوصا امتحانات تستی واقعا ناراحت می شم که به خاطر بی دقتی 2-3 سوال را غلط زدم و رتبه ام خیلی بدتر شده. اگه شما هم بی دقتید و تونستید رفعش کنید لطفا به من یه راهکار بدید.:176:
منم همین مشکل رو بخصوص در درس عربی داشتم...
ینی ((ن))رو ((ب))میدیدم و ((ب))رو ((ن))!!
ولی بعد از مشورت با هزار نفر(!!)روشی رو انتخاب کردم ک بکل مشکلم حل شد..
وقتی سوالا رو تو هر درسی میخونم(هر درسی!)کلمه ب کلمه میرم جلو و حتی ی کلمه رو هم نمیندازم...
عربی رو هم ک ده برابر...
علل خصوص تو ترجمه...
وقتی ی جمله رو میدن و میگن کدوم ترجمشه دونه دونه کلمه ها رو میرم جلو...
بدون اینکه حتی ی واو رو از قلم بندازم...
واسه همون همیشه منم ک واسه سوالا غلط در میارم:d

khafanhelli

New Member
لایک ها
9

دقیقا ..... !آخ گفتیییییییی .....!!!!

khafanhelli

New Member
لایک ها
9

sepid.h

New Member
لایک ها
146
پاسخ : راهکار افزایش دقت در پاسخ به سوالات تستی؟!

تست زیاد بزن و اینکه خب روش تست زنی هر درسی
با بقیه فرق داره!!..باید تو همه مهارت کسب کنی!!

penta

New Member
لایک ها
476

منم با این مشکل مواجهم.
ولی فهمیدم چه طوری میشه حلش کرد.البته واسه خودمو!
من که موقع دادن آزمون به این فک می کنم که الان تنها من نیستم که دارم روی این سوال فکر می کنم.
و کسانی هستند که این سوالو درست میزنن.
این باعث میشه خودبهخود دقتمو زیاد کنم تا منم درست بزنم.
گذشت زمان هم واژه ی غلطیه که یکی از دوستان به کار برده.
به نظر من آدم هرچی دقتش زیاد باشه تو وقت صرفه جویی کرده.
چون اون وقت دیگه لازم نیست سوالو دوباره حلش کنیم.
چون به درستیش یقین داریم.:54:

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

تمرین بیشتر = دقت بالا تر و سرعت فهم مساله بیشتر و اشنایی با انوع سوال های این بخش
پس تمرین کن تا پیروزی
همیشه سوالو تا تهش بخون حتی 3 بار یه سوالو بخون تا تو افعالش و قید ها تردید نکنی
یکی میگفت فهم سوال = 50% حل سوال:11:

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160
آخرین ویرایش توسط مدیر

setarewon

New Member
لایک ها
6

راستش رو بخوای منم تو امتحانام زیاد بی دقتی میکنم!
با اینکه استرس هم ندارم!
خودم جدیدا به این نتیجه رسیدم شاید به خاطر اینه که 100 درصد حواسمو به تست نمیدم!
شما رو نمیدونم!!!

sina

New Member
لایک ها
385

دو سه تا که چیزی نیست درسته که با دو سه تا بی دقتی رتبت پایین میاد اما مطمئن باش اگه هیچ کس بی دقتی نمیکرد تو هم نمیکردی رتبت بدتر میشد به نظره من تا 5تام واسه همه اجتناب نا پذیره:39:

fatemeh22

New Member
لایک ها
250

منم همینطورم ولی وقتی که دیگه از دست خودم خسته میشم میشنیم اینقد تمرین میکنم تا یکدفعه بی دقتیم خیلی کم میشه!!!این توصیه ی من به شما دوستان عزیز تمرین زیاد ، بازکردن چشما در حد بیرون زدن جهت دیدن میکروسکوپی سوال (تجربه ی زیادی از قبیل ندیدن بخشی از سوال دارم) ، خط کشیدن زیر نکات مهم سوال که میدونی بدردت میخوره!!!!!

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

یه چیز مهم دیگه که هست اینه که در آخر حل سوال به سوال و جوابش نگاهی بندازی ببینی به هم میان یا نه منظورم اینه که ببینی همونی رو که ازت می خواسته به دست آوردی یا یه چیز دیگه رو چون خیلی وقت ها یه سوال با صورت تکراری میدن و ما تا آخر سوال نمیخونیم و جواب میدیم غافل از اینکه سوال یه چیز دیگه میخواد و ما چیز دیگه ای به دست آوردیم. پس چک کردن سوال و جواب خیلی مهمه!

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

سلام به همه (حتی شما دوست عزیز!!!)

شاید ساده ترین چیزهایی باعث بی دقتی میشن اینا باشن(بابا کارشناس!!!)

1-نخوندن کامل سوال

2-عدم تسلط روی اون مبحث

3-عدم تمرکز روی امتحان

که با تکرار و تمرین به راحتی قابل حله!

من کل بی دقتی هام تو مورد 1 می باشد!

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

دوست خوبم قبل از هر چیز بگم که منم قبلا این مشکل رو داشتم ولی حل شد
من اینکار هارو کردم
قبل از امتحان یه طوری خودت رو آماده کن که از ته قلب از خودت رازی باشی
بعد با حفظ آرامش برو سر جلسه امتحان
سر جلسه از سوالایی که کم وقت میخوان شروع کن وبعد اگه وقت شد مشکل هارو جواب بده
و اگه دیدی سوالی رو بلد نیستی آرامشت رو حفظ کن(مثلا فرض کن سوال غلط بوده) وگر نه باعث میشه نتونی به سوالاتی که بلدی جواب صحیح بدی
و سوال رو کامل و آروم بخون و منظورش رو در ک و به موارد +و-ساز دقت کن مثلا در آخر یک جمله فعل (نیست)میاد و شما با بی دقتی اون رو است در نظر میگیری و سوال رو خراب میکنی
به امید موفقیت شما دوستان+من:221:

لایک ها
0

سلام!
بچه من نه استرس دارم.نه برنامه خواب شبم به هم ریخته است.
مشکم اینکه تو جمع وتفریق اعداد و... اشتباه میکنم.به نظرتون من چی کار کنم؟:37::37:

Alireza M

New Member
لایک ها
13

یکی از مشکلای بی دقتی توجه بیش از حد به سافت و نگرانی در مورد تمام شدن وقت آزمونه.اگه شما با زمان بندی پیش برید حله.یا اینکه زود به سوال پاسخ بدید که باز نگرانی در مورد زمانه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

یرای مشکل شما.فکر کنم بهتره هر جمعی رو با دستتون انجام بدید یا بنویسید تا بعد از مدتی تو محاسبات ذهنی مشکلی نداشته باشیر.

ALI493

Member
لایک ها
81

مشکل من اینه که تو خونه هم حتی بی دقتی می کنم تو خونه هم تست عادی هم تست زمان دار میزنم اما تاثیر چندانی تو آزمون نداره و باز هم بی دقتی میکنم.
یکبار یادمه تو گزینه دو از 21 غلط تو اختصاصی 17 تا بی دقتی داشتم :193:
آرزوم شده که تو آزمون فقط 3 تا بی دقتی داشته باشم .
زیر سوال هم خط میکشیدم اما به خاطر شلوغ شدن برگه دیگه نمیتونستم سوال رو درست بخونم.
بعضی اوقات هم یک سوال رو درست میخونم اما به نکته اصلیش توجه نمیکنم یعنی هی با خودم تکرار میکنم سوال گزینه غلط رو می خواد
اما پس ازدرگیر شدن با سوال باز هم بی دقتی میکنم . :29:
جمع و تفریق هم نمیگم چون مثل بقیه است یعنی تو هر آزمونی حداقل 2 تا اشتباه این جوری دارم:80:

Alireza M

New Member
لایک ها
13

شاید این مشکل به نحوه خوندن شما بر بگرده.سعنی به طور کامل بر نکات مسلط نمی شید.

بالا