moghini

New Member
لایک ها
258
سلام دوستان .
کنکور برای امسال تموم شد.میخواستم بدونم دوستان برای رشته ی دانشگاهی چه اولویت هایی دارند،چه رشته هایی مد نظرشون هست و کف انتظارشون چیه که اگر محقق نشه سال بعد هم شاید بمونند.
اول از همه خودم.
اگر نرم افزار تهران قبول شدم که هیچ،نشدم سخت افزار،نشد نرم افزار،it و سخت افزار تو صنعتی اصفهان اونم نشد دانشگاه شیراز همین رشته ها
در واقع هدف اصلی من نرم افزار و در آینده ی دورتر it هست اما چون در مقطع کارشناسی سخت افزار و نرم افزار تفاوت ناچیزی دارند نمیخوام سخت بگیرم.
شما چه طور؟

لایک ها
21
پاسخ : رشته ی دانشگاهی و کف انتظار

من هنوز نتونستم تصمیم بگیرم 3 تا رشته هست:پزشکی،داروسازی ،بیو تکنولوژی که اولویتشون براساس علاقم اول پزشکی و بیوتکنولوژی هستن که جفتشونو ی اندازه دوس دارم بعد داروسازی.
با این که اول پزشکی تهرانه بعد شهید بهشتی من شهید بهشتی رو دوس دارم به خاطر همین اگ رتبم خیلی خوبم بشه و بخوام پزشکی بزنم بهشتیو میزنم اگرم خیلی خوب نبود ینی جوری بود ک تو شهرستان قبول شمبه رتبم نگاه میکنمو اون دانشگاه رو میزنم واسه بیوتکنولوژی بخوام و نخوام باید تهرانو بزنم چون فقط اونجا دکترای پیوسته داره اگ نشد یکی از شهرایی که هم کارشناسی داره هم ارشد هم دکترا.(فک کنم فردوسی یا اصفهان)در مورد داروسازی هم من رتبه بندی دانشگاه ها رو نمیدونم ولی خوب حتما اول و دوم تهران و بهشتین(یا این اوله اون دوم یا اون اوله این دوم!)ولی خوب اول بهشتیرو میزنم!
به هیچ وجه قصد ندارم واسه سال بعد بمونم چون خودمو میشناسم میدونم شل میشم...

r-shvir

New Member
لایک ها
230

یا مهندسی مکانیک شریف و اگر نشد مهندسی :213: شیمی شریف

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

من پزشکی میخوام فقط..اگه نشه می مونم
اول تهران بعد بهشتی1و2 بعدش ایران بعدش شاهد-بعد اگه شاهدهم نشم یعنی مشهد و اصفهان هم نمیشم اما میزنمشون-در نهایت هم اول ساری بعد بابل بعدم اگر اینا نشد گرگان:(

Alice

New Member
لایک ها
189

خب هدفم پزشکیه دانشگاهای تهران اگه نشد تبریز که نزدیکه
ولی سر جلسه خیلی خراب کردم(شبش کم خوابیدم تمرکز نداشتم) الان سال دوم بشینم نمی دونم
چی کار کنم همین امسال تمام مطالبو تکمیل خوندمو مرور کردم
اگه بمونم مطمئنا" دوشایدم تک رقمی شم ولی اصن حالش نی شل میشم!چی کار کنم؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ته دل من که هنوز مهندسي شيمي شريفه :( اگه تغيير رشته نميدادم (يا بهتر بگم رشتم رو تغيير نميدادن ) به احتمال زياد بهش ميرسيدم. چون تراز پارسالم 7500 بود که با اينکه مشغول المپياد بودم بنظرم خوب بود.
اما تو تجربي!
دلم شيمي محض ميخواد اما خب نميذارن! برا همين داروسازي رو ترجيح ميدم! اما با اين گندي که جمعه خورد فکر نکنم بهش برسم و حاضرم نيستم سال بعد بمونم! مادرم ميگه ازاد بزن (که من از ازاد متنفرم :20: اين همه درس نخوندم که اخرش ازاد برم!!) حالا بايد ببينم به شيمي خوندن من راضي ميشن يا نه! واقعا حوصله و شرايط پشت کنکور موندن ندارم! مامانم ميگه يا بمون يا برو ازاد!
حالا منتظر رتبه ام
شايد معجزه شد و رتبه ام مثل رتبه ي ازمون ازمايشيام شد و به هدفم رسيد!
الله اعلم!
:3:

آخرین ویرایش توسط مدیر

math7

New Member
لایک ها
586

ی سوال

از دیدگاه شما اینکه ی فردی برا دومین بار کنکور بده چ بدی هایی متونه داشته باشه این کار؟

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

ی سوال

از دیدگاه شما اینکه ی فردی برا دومین بار کنکور بده چ بدی هایی متونه داشته باشه این کار؟
من که الان هرچی با خودم فکر میکنم میبینم End ِ ناامیدیه یه سال موندن!یعنی اراده ی پولادین میخواد که آدم بتونه با این همه موج منفی اطرافش مقابله کنه!بدتر از همه خودمونیم!

اصن با خودتون فکر کردین که ما خودمون چقدر به خودمون در طول سال انرزی منفی میدادیم؟!....بعید میدونم که این چیزها موقع سال دوم کمتر شه!برای همین سطح توقعاتمون رو پائین بیاریم به نظرم!

مثلا [MENTION=15494]Alice[/MENTION] من منکر این قضیه نمیشم که شانس دو رقمی شدن برای سال دوم بیشتره!چون افراد یکسال بیشتر درس خوندن!!!اما به چه شرطی؟!
به شرط اینکه همون انرژی و قدرت و نظم سابق وجود داشته باشه!...خودت بگو چه کسی تضمین میکنه که همونها بمونه؟!چه کسی تضمین میکنه اون میزان انرژی و قدرت به 0 نرسه؟!

هیچکس!حتی خودت که بهترین مشاو.ر خودتی!!
برا همین اگه پزشکی یا دندون یا دارو و یا اصلا به طور کلی رشته ی خاصی مد نظرتون هست تا جایی که امکان داره خودتون رو حتی به شهرستان هم راضی کنید!
مثلا نگید الا و لله برق (شهر)تهران!اگه نشه بمونم!
یا پزشکی کلان شهر ها،اگه نشه بمونم!...وحی منزل نیست که!
حتی اگر تضمینی برای حال خوبتون در سال دیگه باشه هیچ تضمینی نیست که اتفاقات غیرمترقبه نیوفته!هست؟!

به نظرم امسال تا جایی که میشه سعی کنیم در بریم!سال دیگه،حسابمون نامعلومه!!!

به هر حال باید به خدا توکل کرد!!اون برای همه ی ما کافیه:)

math7

New Member
لایک ها
586

من که الان هرچی با خودم فکر میکنم میبینم End ِ ناامیدیه یه سال موندن!یعنی اراده ی پولادین میخواد که آدم بتونه با این همه موج منفی اطرافش مقابله کنه!بدتر از همه خودمونیم!

اصن با خودتون فکر کردین که ما خودمون چقدر به خودمون در طول سال انرزی منفی میدادیم؟!....بعید میدونم که این چیزها موقع سال دوم کمتر شه!برای همین سطح توقعاتمون رو پائین بیاریم به نظرم!

مثلا @Alice من منکر این قضیه نمیشم که شانس دو رقمی شدن برای سال دوم بیشتره!چون افراد یکسال بیشتر درس خوندن!!!اما به چه شرطی؟!
به شرط اینکه همون انرژی و قدرت و نظم سابق وجود داشته باشه!...خودت بگو چه کسی تضمین میکنه که همونها بمونه؟!چه کسی تضمین میکنه اون میزان انرژی و قدرت به 0 نرسه؟!

هیچکس!حتی خودت که بهترین مشاو.ر خودتی!!
برا همین اگه پزشکی یا دندون یا دارو و یا اصلا به طور کلی رشته ی خاصی مد نظرتون هست تا جایی که امکان داره خودتون رو حتی به شهرستان هم راضی کنید!
مثلا نگید الا و لله برق (شهر)تهران!اگه نشه بمونم!
یا پزشکی کلان شهر ها،اگه نشه بمونم!...وحی منزل نیست که!
حتی اگر تضمینی برای حال خوبتون در سال دیگه باشه هیچ تضمینی نیست که اتفاقات غیرمترقبه نیوفته!هست؟!

به نظرم امسال تا جایی که میشه سعی کنیم در بریم!سال دیگه،حسابمون نامعلومه!!!

به هر حال باید به خدا توکل کرد!!اون برای همه ی ما کافیه:)

همه ی این چیزایی ک گفتین درسته ولی مثال نقض هایی هم تو این موارد وجود داره....ولی ب نظر شما برای این مشکلا نمیشه ی راه حل پیدا کرد؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

منم میخوام امسال هرچی هس برم اما شما یه نگاه به سابقه ی خونوادگی ما بندازید!
بابام سال اول شد 3000 (نصفشو جبهه بود البته) سال بعد شد 200
خالم سال اول شد 2000 (درسش خوب بود سره جلسه حالش بد شد استرس گرفت) سال بعد شد 45
مامانمم یه سال پشت کنکور بود تازه. رتبش نصف شده بود
به من میگن ارثیه. تو هم بمون :14:

math7

New Member
لایک ها
586

خالم سال اول شد 2000 (درسش خوب بود سره جلسه حالش بد شد استرس گرفت) سال بعد شد 45
بازم ی سوال ذهن منو مشغول کرد شما ک قصد دارید امسال هر چی قبول شدین برید صرفا بخاطر اینه ک ممکنه سال بعد نتیجه ی بهتری نگیرید یا ازینکه ی سال جا بمونید ؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

بازم ی سوال ذهن منو مشغول کرد شما ک قصد دارید امسال هر چی قبول شدین برید صرفا بخاطر اینه ک ممکنه سال بعد نتیجه ی بهتری نگیرید یا ازینکه ی سال جا بمونید ؟
نه من اگر خودم شیفته ی پزشکی بودم قطعا میموندم
اما من خودم ته دلم شیمی محض میخوام که الان بجز دانشگاه شریف فکر کنم رتبم به همه جا برا شیمی میرسه. چرا بیخودی بمونم؟؟
مادر پدرم مخالف شیمی محض خوندن منن.

math7

New Member
لایک ها
586

نه من اگر خودم شیفته ی پزشکی بودم قطعا میموندم
اما من خودم ته دلم شیمی محض میخوام که الان بجز دانشگاه شریف فکر کنم رتبم به همه جا برا شیمی میرسه. چرا بیخودی بمونم؟؟
مادر پدرم مخالف شیمی محض خوندن منن.
این ی بحث دیگس وقتی برای رشته ی مورد نظرتون میتونین هر دانشگاهی بخونین حالا ب جز شریف یعنی ب هدفتون رسیدین تقریبا ولی دیدگاه من کسایی بود ک نسبت ب هدفشون فاصله دارند

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

این ی بحث دیگس وقتی برای رشته ی مورد نظرتون میتونین هر دانشگاهی بخونین حالا ب جز شریف یعنی ب هدفتون رسیدین تقریبا ولی دیدگاه من کسایی بود ک نسبت ب هدفشون فاصله دارند
من به شخصه مطمینم سال بعد رتبم بهتر خواهد شد
چرا که من امسال تغییر رشته داده بودم و رو زیستی که همه 4 سال وقت گذاشتن فقط 9 ماه وقت گذاشتم و زیستم ضعیف بود که خب وقت نکردم امسال اونطور که باید و شاید تست بزنم
و اینکه امسال من با پای شکسته و گردن اتل بسته سره کنکور رفتم و تو جلسه حالم بهم خورد و 40 دقیقه بیرون بودم! برا همین خیلی بد دادم
من اگر خودم پزشکی میخواستم میموندم

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

مهزاد اون زمان فرق داشت!!!
الان تو این آشفته بازار کنکور معلوم هست که سال دیگه میخوان از کدوم سیاره ای سوال بدن!؟!؟! [MENTION=10258]math7[/MENTION] بله مثال نقض زیاده!یکی از دوستان ما سال اول رتبه ش شد 3000منطقه سال دوم شد90!یکی دیگه هم همین حدود بود و سال دوم شد500!
اما حرف من اینه که اول و آخر علاقه به رشته مهمه!اون وسط ها فکر کردن به دانشگاه هم یه کم مهمه چون قرار نیست هر دانشگاهی بریم!

به نظرم اینکه مثلا فکر میکردی پزشکی ایران یا مشهد بیاری حالا مجبوری بری ساری خیلی قابل قبول تر از اینه که یکسال عمرت رو بذاری و این ریسک رو به جون بخری!
مطمئنم که راه های مقابله با عوامل هست که سال دوم خوب بشه کنکور!اما فقط سخته!مطمئنا غیر ممکن نیست:)

moghini

New Member
لایک ها
258

والا به نظر من یکم تعدیل انتظارات رو انجام بدیم اگر به اون ها هم نرسیدیم به فکر سال بعد باشیم.در واقع رتبه و درصد یک وسیله برای وصول به دانشگاه خوب هست و هدف نیست.به علاوه کنکور ارشد هم برای جبران هست.

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

خب هدفم پزشکیه دانشگاهای تهران اگه نشد تبریز که نزدیکه
ولی سر جلسه خیلی خراب کردم(شبش کم خوابیدم تمرکز نداشتم) الان سال دوم بشینم نمی دونم
چی کار کنم همین امسال تمام مطالبو تکمیل خوندمو مرور کردم
اگه بمونم مطمئنا" دوشایدم تک رقمی شم ولی اصن حالش نی شل میشم!چی کار کنم؟
امسال یکی از پشت کنکوریامون که امسال کنکور داده بود می گفت که فکر می کرده اگه یه سال پشت کنکور بمونه و دوباره کنکور به خیلی رتبه اش بهتر میشه و دیگه درس ها رو فول میشه...ولی پشیمون شده بود ...
به ما می گفت شما بخونید که پشت کنکوری نشید...
(شما که هدفتون پزشکیه یه جوری انتخاب رشته کنید که امسال قبول شید..چون اصلا معلوم نیس در آینده چه اتفاقی بیفته....این همه شهر با دانشگاه های خوب ... چرا فقط تهران و تبریز؟/؟؟)

Alice

New Member
لایک ها
189

امسال یکی از پشت کنکوریامون که امسال کنکور داده بود می گفت که فکر می کرده اگه یه سال پشت کنکور بمونه و دوباره کنکور به خیلی رتبه اش بهتر میشه و دیگه درس ها رو فول میشه...ولی پشیمون شده بود ...
به ما می گفت شما بخونید که پشت کنکوری نشید...
(شما که هدفتون پزشکیه یه جوری انتخاب رشته کنید که امسال قبول شید..چون اصلا معلوم نیس در آینده چه اتفاقی بیفته....این همه شهر با دانشگاه های خوب ... چرا فقط تهران و تبریز؟/؟؟)
خب می خوام جایی باشه که امکانات به درد بخوری داشته باشه هر چند
تا اینجاشم بدون اونا بالا اومدیم من امسال خوب خوندم سر جلسه گند زدم
که امکانش هس سال بعدم پیش بیاد دارم به این فکر می کنم امسال هر جا قبول شدم برم
ولی خیلی سخته7سال!!پیر میشیم!!حداقل یه جای خوب باشه

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

خب می خوام جایی باشه که امکانات به درد بخوری داشته باشه هر چند
تا اینجاشم بدون اونا بالا اومدیم من امسال خوب خوندم سر جلسه گند زدم
که امکانش هس سال بعدم پیش بیاد دارم به این فکر می کنم امسال هر جا قبول شدم برم
ولی خیلی سخته7سال!!پیر میشیم!!حداقل یه جای خوب باشه
امسال اصلا نمیشه حدس زد کجا قبول میشی... چون همه می گفتن سخت بوده...
انشاالله که جای خوبی همین امسال قبول می شید...
دانشکده های پزشکی که امکانات داشته باشن زیادن...
موفق باشید...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

امیدوارم برای ما کنکور سال دیگه این قدر سخت نباشه...

NILOU75

New Member
لایک ها
292

من که 100% میمونم ینی انقد گند زدم که مطمئنم ساله دیگه از این بدتر نمیشم!!!!

بالا