M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495
با عرض سلام و ادب خدمت همه ی دوستانالان که همه میدونن و نیازی به گفتن من نیست و نتایج تو راهن!و باتوجه به اینکه اکثر داوطلبان تجربی هستند از دوستانی که در رشته های پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی،بیوتکنولوژی و....تحصیل میکنن دعوت و خواهش میکنیم یه توضیحی درمورد رشته هاشون بدن،و الی الله مصیر...

saideh

New Member
لایک ها
156
پاسخ : روز های داغ انتخاب رشته

ممنون منم موافقم:1:کسی ج نمیده ینی کسی تو همچی رشته هایی تحصیل نمیکنن ایا..........؟؟؟؟؟؟؟؟:13:

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

برادران و خواهران عزیز دانشجو لطفا درباره دانشگاه و رشته اشون بنویسن:85::150:با تشکر:3:

لایک ها
1,804

شما بپرسین تا جواب بگیرین :161:

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

لطفا نام رشته و شهرتون رو و تعداد ترم های درسی و خلاصه ای از وضعیت دانشگاه و شهرتون بگین ممنون

moein1234

New Member
لایک ها
19

فرق پزشکی تبریز و تهران چه قدره؟آیا شیوه ی نوین انتخاب پزشکی با شیوه ی قدیم این قدر تفاوت دارن که داروی تهران را پزشکی اصفهان ترجیح دهیم؟

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

فرق پزشکی تبریز و تهران چه قدره؟آیا شیوه ی نوین انتخاب پزشکی با شیوه ی قدیم این قدر تفاوت دارن که داروی تهران را پزشکی اصفهان ترجیح دهیم؟
سلام،فرق پزشکی تهران با تبریز حدود ۷۰۰-۶۰۰ نفر هست اما درمورد سوال دومتون درباره ی شیوه نوین آموزش پزشکی سوال خود بنده بود و تاپیکی هم زدم اما کسی اطلاعاتی نداشت و اینکه کلا این مقوله ها ازهم جدان،اگر شما پزشکی رو میخواین نمیشه با داروسازی مقایسه اش کنین چون احتمالا بر اساس تفاوت دانشگاه اینو پرسیدین ولی بازم میگم بسته به علاقه اتونه

لایک ها
1,804

لطفا نام رشته و شهرتون رو و تعداد ترم های درسی و خلاصه ای از وضعیت دانشگاه و شهرتون بگین ممنون
دانشجوى پزشكى بوشهرم ( احتمالا از ترم بعد تبريز) سال اول رو تموم كردم
پارسال رتبم شد ١٥٤٥

همه چي خوبه :دي
يه رشته اييه كه حجم زيادى از درس داره ، ٧ سال ميخونى بعدش يه سال ونيم طرح و بعدش تخصص ، بدون علاقه نميشه اين راهوو رفت

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من از شيره نوين اطلاعاتى ندارم
ولي اينو ميدونم كه رشته اي رو كه ميخواى نبايد با هييچ چيزه ديگه اي عوض كنى
من خودم پارسال دندون تبريزو به پزشكى بوشهر ترجيح ميدادم اما فهميدم كه اشتباهه و درستش كردم ، الانم از اين خيلي دور از خونم دارم رشته اي كه دوس دارمو ميخونم راضيم

اوت چيزي كه تا آخر با شماست رشتست ، نه شهر و نه حتى شيوه تدريس

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

دانشجوى پزشكى بوشهرم ( احتمالا از ترم بعد تبريز) سال اول رو تموم كردمپارسال رتبم شد ١٥٤٥همه چي خوبه :دي يه رشته اييه كه حجم زيادى از درس داره ، ٧ سال ميخونى بعدش يه سال ونيم طرح و بعدش تخصص ، بدون علاقه نميشه اين راهوو رفت---- دو نوشته به هم متصل شده است ----من از شيره نوين اطلاعاتى ندارمولي اينو ميدونم كه رشته اي رو كه ميخواى نبايد با هييچ چيزه ديگه اي عوض كنى من خودم پارسال دندون تبريزو به پزشكى بوشهر ترجيح ميدادم اما فهميدم كه اشتباهه و درستش كردم ، الانم از اين خيلي دور از خونم دارم رشته اي كه دوس دارمو ميخونم راضيماوت چيزي كه تا آخر با شماست رشتست ، نه شهر و نه حتى شيوه تدريس
سلام!خیلی خیلی ممنونم جناب دکتر!میگم این رتبه ای که فرمودین کشوری بود یا منطقه؟از سهمیه ها هم از اطلاعی دارین؟

saideh

New Member
لایک ها
156

بچه ها چی چیا جز سهمیه هستش؟؟؟؟؟برا کنکنور.......به منم بگین.....ممنون:98:

fsane@

New Member
لایک ها
5

سلام
من فارغ التحصیل زیست سلولی و مولکولی گرایش بیوشیمی هستم
رشته وسیع و گسترده ای هست،با دنیایی از اطلاعات و معلومات رو به رو هستیم که هر روز با کلی مقالات از سراسر دنیا رو به پیشرفت و اصلاح هست.
برای موفقیت توی این رشته فقط باید بهترین و تاپ ترین بود ،توی این رشته هر دانشجو واسه خودش یه قطب علمیه، جوری نیست که بشه خیلی راحت بهترین شد و یا همیشه بهترین بود
اگر حتی یک ترم تحصیلی غفلت کنی فرسنگ ها از دنیای زیست شناسی دور میشی
بنظر من زیست شنای یا بیوشیمیست شدن صبر و پشتکار میخواد و قدرت
موفق باشید

لایک ها
1,804

سلام!خیلی خیلی ممنونم جناب دکتر!میگم این رتبه ای که فرمودین کشوری بود یا منطقه؟از سهمیه ها هم از اطلاعی دارین؟
1545 منطقه 1
4541 کشوری
کدوم سهمیه؟

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلاممن فارغ التحصیل زیست سلولی و مولکولی گرایش بیوشیمی هستم رشته وسیع و گسترده ای هست،با دنیایی از اطلاعات و معلومات رو به رو هستیم که هر روز با کلی مقالات از سراسر دنیا رو به پیشرفت و اصلاح هست.برای موفقیت توی این رشته فقط باید بهترین و تاپ ترین بود ،توی این رشته هر دانشجو واسه خودش یه قطب علمیه، جوری نیست که بشه خیلی راحت بهترین شد و یا همیشه بهترین بوداگر حتی یک ترم تحصیلی غفلت کنی فرسنگ ها از دنیای زیست شناسی دور میشیبنظر من زیست شنای یا بیوشیمیست شدن صبر و پشتکار میخواد و قدرت موفق باشید
سلام خیلی بابت نوشته اتون ممنونم،امکانش هست درمورد تعداد ترم ها و درجه سختی درسا و... یه توضیحی بدین و اینکه بگین این رشته رو به چه کسانی پیشنهاد میکنین و وضعیت درآمد کاریش چجوری هستبسیار ممنون

fsane@

New Member
لایک ها
5

چارت این رشته هشت ترمه بسته شده اما من به شخصه خیلی راحت ۷ترمه تموم کردم
ببینید کتاب زیست سوم دبیرستان رو بذارید جلوتون اون بیشتر بدانیدی که درباره ساختار dna بود خود درس بیوشیمی عمومیه،یعنی شما توی بیوشیمی عمومی ساختار dna و علت وجود این ساختار رو یاد میگیرید و حالا کتاب زیست پیش بخش هایی که مربوط به چرخه کربس و کالوین و تنفس سلولی،ژنوم کلروپلاست و میتوکندریایی مربوط میشه به بیوشیمی تخصصی تر، اگر از این مباحث سر در میارید و بهشون علاقه دارید ،حتما از پس بیوشیمی بر میاید،اگه ازین قسمت ها متنفرید هرگز سمت بیوشیمی نرید.
بیوشیمی در دوره کارشناسی زیاد بازارکار نداره اما برای بورسیه شدن چه در ایران چه در خارج خیلی بهتر از سایر رشته های زیست هست،همچنین برای ارشد قطعا کسی که زیست سلولی مولکولی و بیوشیمی خونده قوی تر از اونیه که زیست عمومی خونده،چون بیوشیمی جنبه بالینی داره و توی کنکور وزارت بهداشت احتمال قبولی این گرایش خیلی خیلی بیشتر از سایر گرایش هاست
موفق باشید

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

اگه اجازه بدین یه کوچولو درباره شیوه نوین اموزش توضیح بدم
سال های خیلی قبل تر . فقط همون شیوه قدیم وجود داشت. ینی چی؟ ینی اینکه تو دو سه سال اول فقط درس های پایه تدریس میشه و بعدش هم ازمونه دروس پایه که به صورت منطقه ای گرفته میشه ‌ .( البتهده تا سوال تو همه مناطق یکسانه و در کل هم ۱۲۰ سوال تو ازمون هست) و بعدش هم دوره های اصلی پزشکی شروع میشه و درواقع همون شناخت بیماری ها و دوره های استاجری و انترنی
اما تو شیوه نوین اموزش که تهران و شهید بهشتی و شاهرود و شیراز و چند جا دیگه دارن ، ترتیب یکم به هم میخوره
ینی تو همون سال های اول دانشجو میره بیمارستان .
به عنوان مثال تو شیوه قدیم دانشجو اول فیزیو میخونه اناتومی میخونه و.... و ترم به ترم پیش میره
اما تو شیوه نوین دانشجو در آن واحد میاد همه چیز رو درباره یه اندام میخونه ، از بیماری بگیرید تا اناتومی و فیزیولوژی.
به طور کل فرقی ندارن این دو مدل .بعضیا میگن همون قدیم بهتره بعضیا هم مخالفن.
ولی در کل فرقی نمیکنه. فقط حواستون باشه که نمیتونید از یه دانشگاه با شیوه نوین به شیوه قدیم برید . یا حتی برعکسش. چون ترم های درسی فرق میکنن تو هر مدل !

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

یکتایی هستم. دندان پزشکی تهران. اگه سوالی دارید و بتونم کمکی باشم در خدمتم
(فقط من زیاد سر نمی زنم اینجا با [MENTION=10189]AnuBiS[/MENTION] بذارید که وقتی اومدم متوجه بشم از من پرسیدین :)

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

یکتایی هستم. دندان پزشکی تهران. اگه سوالی دارید و بتونم کمکی باشم در خدمتم
(فقط من زیاد سر نمی زنم اینجا با [MENTION=10189]AnuBiS[/MENTION] بذارید که وقتی اومدم متوجه بشم از من پرسیدین :)
سلام!ممکنه درمورد سیکل درسی دندان پزشکی و تعداد ترم و واحد های درسی و سختی و آسونی‌کار و حقوق و....!توضیح بدین؟!مخسی:163:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اگه اجازه بدین یه کوچولو درباره شیوه نوین اموزش توضیح بدم
سال های خیلی قبل تر . فقط همون شیوه قدیم وجود داشت. ینی چی؟ ینی اینکه تو دو سه سال اول فقط درس های پایه تدریس میشه و بعدش هم ازمونه دروس پایه که به صورت منطقه ای گرفته میشه ‌ .( البتهده تا سوال تو همه مناطق یکسانه و در کل هم ۱۲۰ سوال تو ازمون هست) و بعدش هم دوره های اصلی پزشکی شروع میشه و درواقع همون شناخت بیماری ها و دوره های استاجری و انترنی
اما تو شیوه نوین اموزش که تهران و شهید بهشتی و شاهرود و شیراز و چند جا دیگه دارن ، ترتیب یکم به هم میخوره
ینی تو همون سال های اول دانشجو میره بیمارستان .
به عنوان مثال تو شیوه قدیم دانشجو اول فیزیو میخونه اناتومی میخونه و.... و ترم به ترم پیش میره
اما تو شیوه نوین دانشجو در آن واحد میاد همه چیز رو درباره یه اندام میخونه ، از بیماری بگیرید تا اناتومی و فیزیولوژی.
به طور کل فرقی ندارن این دو مدل .بعضیا میگن همون قدیم بهتره بعضیا هم مخالفن.
ولی در کل فرقی نمیکنه. فقط حواستون باشه که نمیتونید از یه دانشگاه با شیوه نوین به شیوه قدیم برید . یا حتی برعکسش. چون ترم های درسی فرق میکنن تو هر مدل !
سلام!دونستن این موضوع نصف موهامو سفید کرد!!!:185:
مخسی که گفتین و از ندانستن نجاتمون دادین:30:

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

دندون 12 ترم داره در کل. تعداد واحدهاش رو دقیق نمی دونم میانگین ترمی 17 18 واحد
4 ترم اول علوم پایه اس و تقریبا هیچ ربطی به رشته نداره و بعضا اعصاب خورد کن. مثلا در حد پزشکیات باید انگل شناسی و ویروس و باکتری خوند.
بعد 4 ترم امتحان علوم پایه. بعدش درسای اصلی دندان زشکی که 60 درصدش عملیه تقریبا
آینده شغلیش به نظر خیلی خوب میاد. حقوقی رو الان فکر نکنید :))
سختی خیلی سخته. هر سه تای پزشکی و دارو و دندون فوق العداه سختن. بین اینا چون دندون عملیش بیشتره دوست داشتنی تره به نظر من
برید یا پزشک ها و دندان پزشک هایی که دارن کار می کنن حتما قبل انتخاب رشته صحبت کنید. دید خوبی بهتون می دن. پزشکی رو قبل انتخاب بدونید بدون عشق پزشکی آخر کارش تفسردگیه. بعضا حتی با عشق فراوان به پزشکی هم افسردگی می گیرن بعضی. فقط هم زندگی خودتون رو تحت تاثیر قرار نمی ده. طرح تخصص دوبرابر زمان تحصیله و تو مناطق محروم. بعدا که خودتون پدر یا مادر بشید بچه هاتون به خاطر شرتیط کار شما باید تو مناطق محروم زندگی کنن و آموزش ببینن. به همه اینا قبلش خوب فکر کنید.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

دندون 12 ترم داره در کل. تعداد واحدهاش رو دقیق نمی دونم میانگین ترمی 17 18 واحد
4 ترم اول علوم پایه اس و تقریبا هیچ ربطی به رشته نداره و بعضا اعصاب خورد کن. مثلا در حد پزشکیات باید انگل شناسی و ویروس و باکتری خوند.
بعد 4 ترم امتحان علوم پایه. بعدش درسای اصلی دندان زشکی که 60 درصدش عملیه تقریبا
آینده شغلیش به نظر خیلی خوب میاد. حقوقی رو الان فکر نکنید :))
سختی خیلی سخته. هر سه تای پزشکی و دارو و دندون فوق العداه سختن. بین اینا چون دندون عملیش بیشتره دوست داشتنی تره به نظر من
برید یا پزشک ها و دندان پزشک هایی که دارن کار می کنن حتما قبل انتخاب رشته صحبت کنید. دید خوبی بهتون می دن. پزشکی رو قبل انتخاب بدونید بدون عشق پزشکی آخر کارش تفسردگیه. بعضا حتی با عشق فراوان به پزشکی هم افسردگی می گیرن بعضی. فقط هم زندگی خودتون رو تحت تاثیر قرار نمی ده. طرح تخصص دوبرابر زمان تحصیله و تو مناطق محروم. بعدا که خودتون پدر یا مادر بشید بچه هاتون به خاطر شرتیط کار شما باید تو مناطق محروم زندگی کنن و آموزش ببینن. به همه اینا قبلش خوب فکر کنید.
چرا افسردگی میگیرن؟:186:
دندون پزشکی و داروسازی هم اینطوریه؟
من از محیط دندانپزشکی خوشم نمیاد!نمیتونم تصور کنم توش کارمیکنم!ولی بقیه اصرار دارن از پزشکی بهتره:102:

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

به خاطر این که همش باید درس خوند تو پزشکی. دارو و دندون با تو دوماه برا امتحانا خوندن میشه خوب جمعش کرد ولی پزشکی تو طول ترم همیشه باید تو کتابخونه باشن. شما فکر کنید 7 سال کنکور دیگه پشت سر هم.
محیط دندون پزشکی به نظر من برای اطمینان یه سری به یکی از دانشکده های دندان پزشکی بزنید قبل این که با اطمینان بگید خدشتون نمیاد. بعد سرزدن شاید نظرتون عوض بشه شاید نشه. ولی ارزش وقت گذاشتن داره

بالا