لایک ها
0
پاسخ : روش مطالعه ی المپیاد زیست

ببخشید.من تازه عضو شدم.تاریخ برگزاری مرحله دوم چه زمانیه؟:98::77::229:

mahla amini

New Member
لایک ها
89

طی روزهای دهم تا سيزدهم ارديبهشت ماه سال 1392
المپیاد زیست در تاریخ سه شنبه 10 اردیبهشت ساعت 8:30 برگزار می شود.

reyhane

New Member
لایک ها
76

تست؟؟؟!!!!... !!!! جدييييييي؟؟؟!!!!!!
ببینید ما بمون گفتن فقط توی یه سری مباحث برای اینکه جا بیفته تست بزنید مثلا برای ژنتیک!

لایک ها
0

به نظر شما بهترین روش برای مطالعه المپیاد زیست چیسست؟یا خودتون چگونه برای المپیاد مطالعه می کنید؟
خوب من کتابو بهتر میفهمم تا فیلم تست مراتم میزنم ....دیگه چه کنم؟:79:

لایک ها
303

کتابو بخونید ولی حفظ نکنید
بفهمید
سعی کنید هر یک صفحه ای که خونید یه توضیح مختصری واس خودتون بدید تا یادتون بمونه
خلاصه نویسی کنید
بعد خلاصه بخونید
این واسه کتابهای تخصصی
اگرم هنوز درگیر کتاب درسی هستید، کتاب هارو بخونید و روش به تسلط کافی برسی
اگرم فکر میکنید که تست زدن باعث میشه تو ذهنتون بمونه، تست بزنید، ولی هرگز وارد جنبه کنکوری تست ها نشید...

farima kh

New Member
لایک ها
25
لایک ها
53

می خواستم از کسایی که اطلاع دارن بپرسم من اگه تازه شروع کرده باشم واسه المپیاد زیست دیره یا نه ....آخه آخرین فرصتم دومه و بعدش باید واسه سوم المپ رو ببوسم و بذارم کنار .....لطفا بهم دقیق و صریح جواب بدین ......

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
0

:184:بچه ها میشه خواهش کنم که یکم دقیق تر راهنمایی کنین؟مثلا من مدرسه ی تیزهوشان میرم و درسامون خیلی زیاده به نظرتون من در طول سال تحصبلی روزانه چن ساعت باید برای المپیاد بخونم؟؟

Chemistry.f

New Member
لایک ها
5

:184:بچه ها میشه خواهش کنم که یکم دقیق تر راهنمایی کنین؟مثلا من مدرسه ی تیزهوشان میرم و درسامون خیلی زیاده به نظرتون من در طول سال تحصبلی روزانه چن ساعت باید برای المپیاد بخونم؟؟
بستگي به سبك خوندنت داره اگه وقتي ميخوني واقعا تمركز داري روزانه ميانگين به نظر من ٤ ساعت ولي خب روزاي تعطيل اگر تو اون ساعاتي كه بيشترين بازده رو ميتوني داشته باشي وقتتو اختصاص بدي به المپيادت به نظرم خيلي خوبه...

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

تابستون درساي مدرسه رو بخون (البته من فقط دروس اختصاصي رو مي خوندم!)
تا در طول مدرسه راحت بتوني المپياد بخوني و نگران درس مدرسه نباشي

به نظرم كميت بايد به حدي باشه تا نه به كيفيت لطمه اي بزنه و نه باعث عقب افتادن!

ziba 1

New Member
لایک ها
2

تابستون درساي مدرسه رو بخون (البته من فقط دروس اختصاصي رو مي خوندم!)
تا در طول مدرسه راحت بتوني المپياد بخوني و نگران درس مدرسه نباشي

به نظرم كميت بايد به حدي باشه تا نه به كيفيت لطمه اي بزنه و نه باعث عقب افتادن!
به نظر من هم تابستون و هم زمستون رو بخون .... فقط تابستون و بیش تر . بعد حتی اگرم از الان شروع کنی به خوندن درس های مدرسه ، بازم تو طول سال فراموش می کنی و باید حتما دوره شون کنی ... (خوبه که درس های مدرسه ات رو از الان بخونی ولی روی المپیادت هم تمرکز کن :3:.)

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

به نظر من هم تابستون و هم زمستون رو بخون .... فقط تابستون و بیش تر . بعد حتی اگرم از الان شروع کنی به خوندن درس های مدرسه ، بازم تو طول سال فراموش می کنی و باید حتما دوره شون کنی ... (خوبه که درس های مدرسه ات رو از الان بخونی ولی روی المپیادت هم تمرکز کن :3:.)
جان ؟ از حرفام این طور برداشت می شد که تابستون المپ نخونه ؟:confused:

منظورم این بود برای اینکه خیالش راحت باشه از درسای مدرسه که وقت کمتری رو زمستون براش می ذاره .. تابستون بخونتشون !

البته من یادمه خودم ریاضی و فیزیک و شیمی رو کامل کاربردی می کردم تو المپیاد ضمن اینکه بی برو برگشت روزی یک ساعت ریاضی می خوندم ( مدرسه برم چه نرم.. چه تابستون باشه و چه نباشه ! )
برا همین نیم سال دوم که کلا مدرسه و درساشو گذاشته بودم کنار هیچ ضرری ندیدم .. یادمم نرفته بود اتفاقا هم ترم دوم دبیرستان و هم امنتحان نهایی سوم این سه تا درسو 20 شدم
البته این بازم به خود شخص برمی گرده شاید دوباره برگردم به قبل وقت بیشتری با این درسا می ذاشتم...

با بهترین ارزوها

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

پیشنهاد میکنم تو طول سال همگام با دروس مدرسه پیش برید و یواش یواش بخونیدش در حد نیاز.
تابستون زمان طلایی برای المپیاد خوندنه !
البته این نظر "منه" و خودم اینکارو کردم نتیجه داد !

-maryam-

New Member
لایک ها
6

جان ؟ از حرفام این طور برداشت می شد که تابستون المپ نخونه ؟:confused:

منظورم این بود برای اینکه خیالش راحت باشه از درسای مدرسه که وقت کمتری رو زمستون براش می ذاره .. تابستون بخونتشون !

البته من یادمه خودم ریاضی و فیزیک و شیمی رو کامل کاربردی می کردم تو المپیاد ضمن اینکه بی برو برگشت روزی یک ساعت ریاضی می خوندم ( مدرسه برم چه نرم.. چه تابستون باشه و چه نباشه ! )
برا همین نیم سال دوم که کلا مدرسه و درساشو گذاشته بودم کنار هیچ ضرری ندیدم .. یادمم نرفته بود اتفاقا هم ترم دوم دبیرستان و هم امنتحان نهایی سوم این سه تا درسو 20 شدم
البته این بازم به خود شخص برمی گرده شاید دوباره برگردم به قبل وقت بیشتری با این درسا می ذاشتم...

با بهترین ارزوها
:39: منم منظور شما رو در ابتدا درست متوجه نشدم ...چه خوب که 20 شدید ... یکی از خوبی های المپیاد هم همینه که وقتی برای المپیاد می خونی ، باید پایه رو بلد باشی که این توی مدرسه هم کمک می کنه

آخرین ویرایش توسط مدیر

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

:39: منم منظور شما رو در ابتدا درست متوجه نشدم ...چه خوب که 20 شدید ... یکی از خوبی های المپیاد هم همینه که وقتی برای المپیاد می خونی ، باید پایه رو بلد باشی که این توی مدرسه هم کمک می کنه

اره درسته !
فقط متاسفانه يكم تو عمومي ها "دچار مشكل شدن " وجود داره !!
اصلا عمومي ها برا يه المپي "سخت" نيست ! برعكس گاهي از اسوني زياد و يا حفظي بودن المپي ها اصن سمت شون نميرنُ وقت كمتري مي ذارن
مثلا من خودم ديني هيچي نخونده بودم يعني نمي تونستم يه جا بشينم كتاب ديني تو دست بگيرم و بخونم !
و قشنگ يادمه 2 هفته (يعني 13 خرداد اينا ) تازه شروع كردم به ديني دوم و سوم و چهارم خوندن !

+ 22 خرداد كنكور بود :))))
++ مرسي خودم! :4: 

pardis#

New Member
لایک ها
12

من تو سمپاد نمیخونم ولی امسال یه اشتباهی کردم و تو یه مدرسه ای که خیلی سخت گیرن ثبت نام کردم من نتونستم تیر و مرداد و درس بخونم کلا خیلی دیر کردم

البته شانس قبولی من تو المپیاد خیلی کمه چون تو شهری زندگی میکنم که اصلا معلم المپیاد نداره یا من نمیشناسم ! به نظرتون من میتونم بدون دبیر قبول شم ؟

sarina.n

New Member
لایک ها
66

من تو سمپاد نمیخونم ولی امسال یه اشتباهی کردم و تو یه مدرسه ای که خیلی سخت گیرن ثبت نام کردم من نتونستم تیر و مرداد و درس بخونم کلا خیلی دیر کردم

البته شانس قبولی من تو المپیاد خیلی کمه چون تو شهری زندگی میکنم که اصلا معلم المپیاد نداره یا من نمیشناسم ! به نظرتون من میتونم بدون دبیر قبول شم ؟
بله حتما چرا نتونین من خودمم معلم ندارم ...........خیلیا بدون معلم دارن میخونن
تو المپ دلیل اصلی موفقیت خودتونین ن معلم چون تا وقتی خودت نخوای معلم هیچکاری نمیتونه بکنه ....فقط باید بخوای تا آخرش ........
موفق باشین

Paradise*

New Member
لایک ها
2
بچه ها من تازه عضو شدم ( یعنی مهر بود عضو شدم ولی یادم رفت اصا عضو بودم :)))
اگه کسی مدال زیست گرفته میتونه کمک کنه ، یه پیام بده بی زحمت ، ممنون ^^

بالا