زمان خواندن کتاب خانم میرزاخانی

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
سلام بچه ها میخواستم بدونم که من الان با توجه به این که کم کم امتحانا تموم میشه میریم سمت تابستون و اگه بخوام کتاب خانم میرزاخانی رو بخونم به نظرتون به طور میانگین سر هر فصل چند روز یا هفته وقت بزارم میخوام خوب بخونمش!!!!تا واسه سال بعد فول شم.پس به نظر شما به به طور میانگین چقدر واسه هر فصلش وقت بزارم و تمام تمریناشو حل کنم ؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215
پاسخ : زمان خواندن کتاب خانم میرزاخانی

والا من قبلا چندتا آزمون شرکت کرده بودم.
کتاب مریم میرزا خانی فکرکنم نظریه اعداد نه.
کلا نظریه اعداد بحث باحالیه.

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801

سلام بچه ها میخواستم بدونم که من الان با توجه به این که کم کم امتحانا تموم میشه میریم سمت تابستون و اگه بخوام کتاب خانم میرزاخانی رو بخونم به نظرتون به طور میانگین سر هر فصل چند روز یا هفته وقت بزارم میخوام خوب بخونمش!!!!تا واسه سال بعد فول شم.پس به نظر شما به به طور میانگین چقدر واسه هر فصلش وقت بزارم و تمام تمریناشو حل کنم ؟
سلام. ببین اصل مرحله دو که همون شش فصل اوله. متن کتاب، تمرینای داخلش و آخر هر فصل باید با دقت حل بشه. مسایل تکمیلیش هم تا حدود سوال 40 خوبه. بعدش یه مقدار مجله ای میشه و هرکی دوست داشت میتونه بخونه. فصل های بعد رو هم مثل مرتبه و ... خوبه که تا جایی که میشه یه گریزی بزنید، البته ب شرط تسلط خوب روی 6 فصل اول. حل مسایل مختلف از کشورهای مختلف هم برای دیدن ایده های مختلف، ب نظرم واجبه.

mmahdit

New Member
لایک ها
174

علاوه بر 6 فصل اول و تمرینات تکمیلی-همانطور که آقای شریفی فرمودند- از خود فصل 14 تا خود فصل 20 رو بخون و مسایلش رو هم تا جایی که میتونی حل کن.
مبنای وقت گذاشتن به این هستش که بتونی تمرینای پایانی و سوالای المپیادهای مختلف رو حل کنی. یعنی اون قدر وقت بذاری که بتونی از پس سوالای المپیاد بربیای.
زمان واسه افراد مختلف فرق میکنه بستگی به امادگی ذهنت داره. ولی معمولا واسه اکثر دانش آموزان نظریه اعداد کند جلو میره. (البته این راه حل هایی داره)

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

علاوه بر 6 فصل اول و تمرینات تکمیلی-همانطور که آقای شریفی فرمودند- از خود فصل 14 تا خود فصل 20 رو بخون و مسایلش رو هم تا جایی که میتونی حل کن.
مبنای وقت گذاشتن به این هستش که بتونی تمرینای پایانی و سوالای المپیادهای مختلف رو حل کنی. یعنی اون قدر وقت بذاری که بتونی از پس سوالای المپیاد بربیای.
زمان واسه افراد مختلف فرق میکنه بستگی به امادگی ذهنت داره. ولی معمولا واسه اکثر دانش آموزان نظریه اعداد کند جلو میره. (البته این راه حل هایی داره)
یه چنتا راه حل میگین خوب اگه اشکال داشته باشم جوابشو اینجا بپرسم؟:4:
به نظرتون واسه ی حل سوال کتاب 104 خوبه؟

mmahdit

New Member
لایک ها
174

یه چنتا راه حل میگین خوب اگه اشکال داشته باشم جوابشو اینجا بپرسم؟:4:
به نظرتون واسه ی حل سوال کتاب 104 خوبه؟
واسه حل مساله 104 خوبه اما من توصیه میکنم PEN رو بشینی حل کنی.

یه راه حل دیگه هم کتاب دیگه آندریسکو به نام Number Theory: Structures , Examples and Problems هستش. واقعا کتاب خوبیه.

راه حل های دیگری هم هست ولی اگه بگم گیج میشی.:216:

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

همون penو104 خوبن اونا رو میخونم ایشالا مهارتم بالا بره منم برم دوره:63:شما مدال دارین تو ریاضی ؟چون که خیلی به کتابا اشنایین.

mmahdit

New Member
لایک ها
174

همون penو104 خوبن اونا رو میخونم ایشالا مهارتم بالا بره منم برم دوره:63:شما مدال دارین تو ریاضی ؟چون که خیلی به کتابا اشنایین.
نه من المپیادی نیستم ولی علاقه ام به حل مساله و ریاضیات المپیادی کمتر از المپیادی ها نیست.

بالا