zahra-s

New Member
لایک ها
5
سلام دوستان المپیادی من امسال میرم دوم دبیرستان میخوام از نیمه های شهریور شروع کنم به خوندن برا المپیاد به نظرتون دیر شروع نکردم؟در ضمن فکر میکنم علاقه لازمو به زیست دارم. اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم.

farzam

Active Member
لایک ها
149
پاسخ : زمان شروع برای المپیاد زیست

سلام دوستان المپیادی من امسال میرم دوم دبیرستان میخوام از نیمه های شهریور شروع کنم به خوندن برا المپیاد به نظرتون دیر شروع نکردم؟در ضمن فکر میکنم علاقه لازمو به زیست دارم. اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم.
اصلا اصلا دیر نیست.نمیدونم کی این تفکر غلط رو جا انداخته که بچه ها باید از راهنمایی شروع به خوندن المپ کنن.این 100 درصد غلطه.المپیاد مال دبیرستانی هاس.من خودم از 1 مهر دوم دبیرستان شروع کردم و الان تقریبا منابع رو تموم کردم.بهترین وقت دوم دبیرستان هست.بچه اول باید بفهمه زیست یعنی چی بعد شروع کنه واسه المپ زیست.مثلا یه بچه راهنمایی که هنوز هیچی از ریاضی و احتمال و ... بلد نیس میاد معادله های انزیمی یا قوانین زنتیک رو میخونه.خوب نابودمیشه این بچه. شما هم بهترین وقت شروع کردی.
من که دوم بیرستان شروع کردم خیلی خیلی از زمان شروعم راضیم.هیچوقت هم حاضر نیستم زودتر شروع کنم.
موفق باشی

zahra-s

New Member
لایک ها
5

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون. خیلی بهم امید دادین. امیدوارم امسال تو المپیاد موفق باشین.

pardis#

New Member
لایک ها
12

منم همین شرایطو دارم ولی فک نکنم امسال قبول شم

شاید تو سوم بتونم از مرحله اول قبول شم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

شما که از دوم شروع کردین تو دوم هم ازمون دادید ؟

farzam

Active Member
لایک ها
149

من سال دوم رشتم ریاضی بود(چون مدرسمون جای خالی برای دوم تجربی نداشت) برای همین نتونستم شرکت کنم.ولی امسال رفتم سوم تجربی

لایک ها
16

منم همین شرایطو دارم ولی فک نکنم امسال قبول شم

شاید تو سوم بتونم از مرحله اول قبول شم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نگران نباش. اگه خوب بتونی مطالب رو تا حد خوبی برسونی و بخونی امسال مرحله اول قبولی. حالا خودت بری جلوتر و بیشتر بخونی و سوالای مرحله 1 ببینی میبینی خیلی آسونن و زیاد پیچیده نیستن.

zahra-s

New Member
لایک ها
5

به نظرت با این شرایط میشه تو سال دوم تو مرحله دوم هم موفق باشی؟

بالا