بردیا

New Member
لایک ها
14
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

شرمنده زیاد مزاحم میشم.
و اما در مورد مشکل شیمی. تو خود محاسبات زیاد مشکلی ندارم شاید به دلیله اینه که ریاضیم نسبتا خوبه. اگرچه محاسبات شیمی هم تو مطالعه و هم تو ازمون وقتمو میگیره.
مشکل اصلی من تو فهم پیدا کردن راه حله مسئله است.
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که تو بعضی درسها که بعضی فصلها خیلی سختن و یا ما خیلی تو اون ها مشکل داریم . میشه اونا رو از همین الان بذاریم کنار و نخونیم؟
البته این فصلها زیاد نیستن. در حد یکی دو تا میشن . مثل کاربرد مشتق تو ریاضی و دینامیک تو فیزیک.

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام .... وقت بخیر..
انتشارات مهر و ماه یه کتابایی داره با عنوان «لقمه»..
کتاب های کوچیکی هستن...
یکی از این کتاب ها قید شناسی هستش (برای زیست) البته کتابای دیگه ای هم داره که این قیدشناسی توجهم رو جلب کرد...
به نظرتون خوبه به جای اینکه توی دفترچه ی جدا قید های زیست رو بنویسم، از این کتاب چه استفاده کنم؟؟؟می خواستم نظرتون رو بدونم...ممنون..
یه سوال دیگه ...
شما توی پست قبلی تون گفتید که ساعت 2ونیم می خوابیدید و ساعت 6 بیدار می شدید!!!
اونوقت چه جوری ؟؟!! این که فقط می شه سه ساعت و نیم!!!
اونوقت بعدش که بیدار می شدید، وسط درس خوندن خوابتون نمی گرفت؟؟؟!!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

تو خود محاسبات زیاد مشکلی ندارم شاید به دلیله اینه که ریاضیم نسبتا خوبه. اگرچه محاسبات شیمی هم تو مطالعه و هم تو ازمون وقتمو میگیره.
آره منم دقیقا این مشکل رو دارم...
وقتی یه مسئله می دن و توش مسائل مختلف رو با استوکیومتری قاطی می کنن...من نمی فهمم در اون لحظه اول چه فرمولی رو بنویسم...
و وقتی هم یه راه حل رو میرم، خیلی زیاد در درست بودنش شک دارم...حتی ممکنه درست باشه ولی وقتی می بینم جواب هاش روند نمیشه شک می کنم...
البته یه مشکل واقعا اساسی هم دارم اینکه خیلی بی دقتی می کنم... مثلا توی همین امتحان آخری گزینه دو... 2تا سوالای شیمی ام به خاطر بی دقتی از دست رفت... نمی دونم شاید عجله کردم...جواب رو به دست آوردم ولی توی پاسخنامه اشتباه وارد کردم...:154::186:
خانم تاج آبادی لطفا راهنمایی کنید...:180:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام/اولا تبریک به خاطر قبولی تو رشته و دانشگاه دلخواهتون :110:(نگید نامردن)
من دومین باره بهتون پیام میدم و معذرت میخوام که وقتتون رو گرفتم.من میرم سوم و المپیاد شیمی میخونم.دو تا سوال داشتم:
1.میخواستم بدونم توی سال سوم بهتره زیست خیلی سبز رو بخونیم یا الگو(با توجه به المپیاد خوندن)؟ و در سال پیش بهتره کدوم رو بخونیم یا در سال پیش فقط روی 3 کتاب متمرکز شیم و کتابی به عنوان تست زیست اون طور باید و شاید نداشته باشیم.
2.این اوایل سال با توجه به این که هم دارم المپیاد میخونم و هم امتحان نهایی داریم و من تجربی ام یه خورده استرس دارم که نکنه امتحانارو خراب کنم یا کیفیت خوندن دروسم گونه ای نباشه که توی اون درس برای سال بعد ok بشم. میخواستم منو راهنمایی کنید.البته من سال اول و اواسط سال دوم المپیادم فیزیک بود و از اون اواسط سال دوم المپیادم شیمی شد و فکر میکنم اگه تلاشی که از اون موقع تا مرحله 2 دارم نتیجه بده.اگه میشه منو راهنمایی کنید.
ببخشید اگه میشه یه راه ارتباطی هم به ما بدید که از راهنمایی هاتون بی بهره نمونیم.
واقعا هم ازتون ممنونم به خاطر اینکه ایقدر صادقانه جواب میدید و هم وقتتون رو در اختیار ما قرار میدید.
بازم معذرت میخوام که وقتتون رو گرفتم.

سلام.

ممنون از لطف تون . نه بابا اين حرفا چيه ؟!

خواهش ميكنم ، من هر كمكي كه از دستم بربياد انجام ميدم.

1- خب ببينيد نشرالگو كنكوري تر كار كرده نسبت به خيلي سبز . سال سوم خيلي نياز به تست زني نداره .

شما جلوتر از كنكور ، نهايي ها رو پيش روتون داريد . يعني 90 درصد مطالعه تون بايد تشريحي باشه.

اما به اين معني نيست كه اصلا تست كار نكنيد و فقط در حدامتحانات نهايي بريد جلو .

تست بزنيد اتفاقا كار خيلي خوبيه منتها روش هاي تستي رو حفظ نكنيد چون فعلا لازمتون نميشه و حتي ممكنه

توي نهايي به ضررتون تموم بشه . حتي تست ها رو هم به روش تشريحي حل كنيد .

اگه ميخواين نظر منو بدونيد ، امسال كتاب نخريد . از كتابهاي دوستاتون يا كتابخونه ي مدرسه تون استفاده كنيد .

ببينيد انتشارات مختلف سال به سال كتابهاشون رو ويرايش ميكنن و يه چيز بهتر ميدن بيرون .

واسه همين ترجيحا اگه ميخواين كتاب بخريد بذاريد واسه سال پيش دانشگاهي .

ولي از نظر من هم واسه سوم و هم پيش دانشگاهي ، نشر الگو بهتره چون بر محور كنكور حركت كرده.

سال پيش دانشگاهي بايد كتاب رو تو اولويت قرار بديد و 90 درصد تمركزتون روي كتاب درسي باشه اما فقط خوندن متن كتاب

كفايت نميكنه . لازمه يه سري تست بزنيد كه انواع مختلف سوالات رو ببينيد ، اشكالات تون رو برطرف كنيد و...

2- كمتر كسي رو ميشناسم كه المپيادي بوده باشه و تو كنكور موفق نشده باشه .

ببينيد خوندن المپياد يه سري مزايايي داره كه حتي اگه قبول هم نشيد بازم سود به نفع شماست .

من نظر خودم رو ميدم چون خودم هم المپياد فيزيك كار كردم و هم المپياد شيمي .

اگه قراره بخاطر المپياد مدرسه نريد ، ترجيحا از نيمسال دوم به بعد نريد و اينكه تا جايي كه براتون ممكنه ، سر كلاسهاي

اختصاصي مثل رياضي حاضر بشيد .

امتحانات نهايي معمولا ساده هستن و لازم نيست از الان غصه شون رو بخوريد .

من خيلي از المپيادي ها و مدال دارها رو ميشناسم كه اصلا سال سوم مدرسه نرفتن و هر درسي رو

شب امتحانش خوندن و معدل عالي گرفتن .

منتها بهتره كه سر كلاسهاي اختصاصي حضور داشته باشيد ( البته طبق فرمايشات تون ، شما توي فيزيك و شيمي استاديد )

ولي وقتي رسيديد به زمان امتحانات سعي كنيد بهترين نمرات رو بگيريد .

امسال معدل تاثير خيلي خيلي زيادي روي رتبه ها گذاشت .

ترجيحا المپياد رو رها نكنيد و از الان هم لازم نيست روي نهايي وقت بذاريد .

مي تونيد از طريق ايميل باهام در ارتباط باشيد چون احتمالا همين روزا از آيريسك ميرم .

ايميلم توي صفحه ي بازديد كننده هام ، قسمت " درباره من " نوشته شده ، مي تونيد از اونجا برداريد.

خواهش ميكنم من فقط وظيفه مو انجام ميدم و باعث افتخارمه كه بتونم به شما كمك كنم.

اگه بازم هرجا امري داشتيد من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام خداقوت .میشه بگید چیکارا کردید واس افزایش تراز

سلام خداقوت .میشه بگید چیکارا کردید واس افزایش تراز

سلام.

ممنون از لطف تون.

سوال تون رو خيلي كلي مطرح كرديد .

اگه جزئي تر بپرسيد ممنون ميشم ولي مجموعا بگم كه تراز به خيلي چيزا بستگي داره.

افت و خيز تراز واسه همه عاديه .

گاهي بخاطر بي دقتي ، گاهي بخاطر مشكل بودن مبحث ، گاهي بخاطر نخوندن و ...

من هميشه سعي در كاهش اشتباهاتم داشتم چون تعداد غلط هام زياد بود .

هم چنين سعي كردم هنگام تست زني توي خونه و هم چنين سر آزمون روش هاي متفاوتي رو

امتحان كنم تا ببينم با كدوم بهتر نتيجه ميگيرم .

بعضي وقت ها هم سرعتم كاملا از كنترلم خارج ميشد و باعث ميشد بي دقتيم بره بالا و ترازم افت كنه.

به همين خاطر سعي ميكردم دقتم رو دفعه ي بعدي ببرم بالا و يه خرده سرعتم رو كم كنم.

ولي شما بايد متوجه بشيد كه اشكال كارتون كجاست ؟

مثلا بي دقتي ، تموم نكردن مباحث ، اشتباه وارد كردن تو پاسخنامه و ...

توي آزمونهاي مختلف سعي كنيد حواستون به همه چي باشه .

پيدا كردن نقطه ضعف ها ، فهميدن نقاط قوت ، جاهايي كه بي دقتي مي كنيد و ...

اگه به اينا توجه داشته باشيد ، مي تونيد به مرور مشكلات رو برطرف كنيد و ترازتون بره بالا.

البته چون سوال تون خيلي كلي بود من نتونستم جواب دقيقي بهتون بدم.

اگه بازم امري هست يا سوالي داريد من در خدمتم .

اگه هم نياز به توضيح بيشتر هست بفرماييد .

ان شاء الله موفق باشيد.

شرمنده زیاد مزاحم میشم.
و اما در مورد مشکل شیمی. تو خود محاسبات زیاد مشکلی ندارم شاید به دلیله اینه که ریاضیم نسبتا خوبه. اگرچه محاسبات شیمی هم تو مطالعه و هم تو ازمون وقتمو میگیره.
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که تو بعضی درسها که بعضی فصلها خیلی سختن و یا ما خیلی تو اون ها مشکل داریم . میشه اونا رو از همین الان بذاریم کنار و نخونیم؟
البته این فصلها زیاد نیستن. در حد یکی دو تا میشن . مثل کاربرد مشتق تو ریاضی و دینامیک تو فیزیک.

اختيار داريد ، دشمن تون شرمنده . من در خدمتم .

احتمالا بخاطر اينه كه تعداد مسئله هايي كه كار كرديد كافي نيستن يا تنوع مسائلي كه حل

كرديد زياد نبوده . اگه دليل ديگه اي داره حتما بهم بگيد .

من خودم يادمه توي مكانيك فيزيك خيلي مشكل داشتم . نمره هام تو سال دوم كم ميشد.

ولي بعد از يه مدت كه تست زدم ، قلق كار اومد دستم . تست ها رو رو هوا ميزدم.

مثلا خيلي جاها به محض خوندن صورت مسئله ، مي فهميدم به چه فرمولي احتياج داره يا حتي

گاهي فرمولها رو هم ذهني مرور ميكردم و رو كاغذ نمياوردم.

متاسفانه نميدونم گير اصلي تون كجاست ولي احتمال ميدم با حل كردن تمرين زياد درست بشه .

مثلا من جلسه ي اول و دوم و سوم استوكيومتري سر كلاس هرچي دبير سوال ميداد ، نمي تونستم

حل كنم . اما بعد از يه مدت كه تست زدم ، راحت همه ي سوالا رو حل ميكردم.

يه خرده تمرين بيشتري كار كنيد .

نه به هييييييييييييييييييييييييييييچ وجه .

هيچ درس و فصلي رو نبايد كنار بذاريد ( البته ميتونيد هندسه رو كمتر از رياضي كار كنيد )

اما بقيه ي چيزا رو كامل مي خونيد .

بذاريد براتون مثال عيني بزنم .

تا سال 92 شيمي كنكور طوري بود كه اگه كسي فقط سوالات حفظي رو حل ميكرد و سراغ مسائل

نمي رفت ، 50-60 درصد مياورد .

ولي امسال چي ؟

تعداد سوالاي حفظي مجموعا 5 تا هم نميشد .

همش مسائل وقت گير بود . حالا فرض كنيد يه نفر بياد با استناد به كنكورهاي گذشته ، فقط حفظيات شيمي رو بخونه و

به اميد 60 درصد بياد بشينه سر جلسه ي كنكور 93 !

خب 10 درصد هم نميگيره !

كنكور اصلا قابل پيش بيني نيست . خصوصا امسال به همه ثابت شد.

يهو ديدين سال بعد اومدن 10 تا تست ژنتيك دادن ! يا مثلا 10 تا مكانيك و ديناميك .

بخونيد همه ي مباحث رو .

نگران نباشيد ، وقت كافي واسه خوندن همه چيز هست .

اگه بازم امري هست من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام .... وقت بخیر..
انتشارات مهر و ماه یه کتابایی داره با عنوان «لقمه»..
کتاب های کوچیکی هستن...
یکی از این کتاب ها قید شناسی هستش (برای زیست) البته کتابای دیگه ای هم داره که این قیدشناسی توجهم رو جلب کرد...
به نظرتون خوبه به جای اینکه توی دفترچه ی جدا قید های زیست رو بنویسم، از این کتاب چه استفاده کنم؟؟؟می خواستم نظرتون رو بدونم...ممنون..
یه سوال دیگه ...
شما توی پست قبلی تون گفتید که ساعت 2ونیم می خوابیدید و ساعت 6 بیدار می شدید!!!
اونوقت چه جوری ؟؟!! این که فقط می شه سه ساعت و نیم!!!
اونوقت بعدش که بیدار می شدید، وسط درس خوندن خوابتون نمی گرفت؟؟؟!!!

آره منم دقیقا این مشکل رو دارم...
وقتی یه مسئله می دن و توش مسائل مختلف رو با استوکیومتری قاطی می کنن...من نمی فهمم در اون لحظه اول چه فرمولی رو بنویسم...
و وقتی هم یه راه حل رو میرم، خیلی زیاد در درست بودنش شک دارم...حتی ممکنه درست باشه ولی وقتی می بینم جواب هاش روند نمیشه شک می کنم...
البته یه مشکل واقعا اساسی هم دارم اینکه خیلی بی دقتی می کنم... مثلا توی همین امتحان آخری گزینه دو... 2تا سوالای شیمی ام به خاطر بی دقتی از دست رفت... نمی دونم شاید عجله کردم...جواب رو به دست آوردم ولی توی پاسخنامه اشتباه وارد کردم...:154::186:
خانم تاج آبادی لطفا راهنمایی کنید...:180:

سلام.

راستش من خودم زياد دنبال كتاب هاي بيرون و اينجور چيزا نبودم .

ببينيد وقتي خودتون مي تونيد يه كاري رو انجام بديد ديگه چه نيازي هست كه الكي پول خرج كنيد ؟

آخر سال هم هيچكدوم از كتابا به دردتون نميخورن و بي استفاده ميشن.

مثلا خيلي از دوستام كتاب قيد ميگرفتن ، حفظيات شيمي ميگرفتن ، تاريخ ادبيات ميگرفتن و ...

نه واقعا اينا نيازه ؟

من كه خودم قيدها رو نوشتم . نوشتن هر جمله هم 30 ثانيه وقت تون رو ميگيره !

بازم تصميم با خودتونه .

خب ظهرها هم حدود 2 ساعت ميخوابيدم يعني روزانه 6 ساعت خواب رو تقريبا داشتم.

من عادت كرده بودم و برام مشكلي پيش نميومد .

شما بايد ببينيد خودتون تو چه ساعاتي بهتر ميتونيد درس بخونيد و آيا لازمه ساعات خوابتون رو تغيير بديد يا نه؟

آخه استوكيومتري كه فرمول نداره .

من خودم روش حلم اين بود كه به محض ديدن يه واكنشي تو صورت سوال ، فوري واكنش شيميايي رو مي نوشتم با موازنه .

بعد يه دور سريع تا آخر ميرفتم ببينم چي به چيه ؟ بعدش برميگشتم دقيق ميخوندم و حل مي كردم.

نه هيچ وقت هيچ وقت هيچ وقت به راه حل و جواب هاتون شك نكنيد . غالبا همون راه و جواب اول درست ترينه .

خب مشكل بي دقتd ، مشكل همه ست حتي خودم .

بايد سرعت تون رو كم كنيد و به عبارتي اصلا براي تموم كردن آزمون عجله نداشته باشيد .

هر درسي يه تايم قانوني و پيشنهادي داره .

اگه بازم نيازي به توضيح هست بفرماييد .

اگه امر ديگه اي هم داريد من در خدمتم.

ALI493

Member
لایک ها
81

خب مشكل بي دقتd ، مشكل همه ست حتي خودم .

بايد سرعت تون رو كم كنيد و به عبارتي اصلا براي تموم كردن آزمون عجله نداشته باشيد .

هر درسي يه تايم قانوني و پيشنهادي داره .

اگه بازم نيازي به توضيح هست بفرماييد .

اگه امر ديگه اي هم داريد من در خدمتم.
اتفاقا من یک بار تصمیم گرفتم سرعتمو کم کنم این شد واقعا وقت کم اوردم و نتونستم بیش تر از 5 تا شیمی بزنم
یک مشکل المپیادی بودن برای من اینه که من نمی تونم سوال های اختصاصی رو بدون جواب بگذارم در واقع درگیر سوال میشم و اون موقع دیگه وقت از دستم میره..........
یا اینکه مثلا تو آزمون سوالی رو می بینم که به نظرم خیلی قشنگه :147:و اون موقع میفتم به جون سوال تا اون رو حل کنم برای همین نمی تونم از روش ضربدر دایره استفاده کنم چون اون موقع کنترل خودم رو از دست دادم.
یه سوال دیگه اینکه اگه زمان از تایم قانونی گذشت ولی سوال ها هنوز باقی موند باید چه کار کنیم ؟؟؟(مثلا اگه وقت ریاضی تموم شد ولی هنوز 7 سوال باقی مونده باید چه کار کرد)

sina16

New Member
لایک ها
313

سلام دوباره...باتشكر از راهنماييهاتون....

يه سوال....به نظرتون اگه قيداي زيست رو فصل به فصل جدا كنيم بهتر نيست؟آخه اگه بر حسب نوعشون جدا كنيم خيلي قاطي ميشه!!

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

بازم سلام...
ببخشید من هی سوال می پرسم...
:4:
برای ادبیات من رفتم کتاب ادبیات موضوعی گاج رو گرفتم...
این کتاب به صورت موضوعی طبقه بندی شده و توی هر موضوع درس به درس تست آورده...
یعنی مثلا بخش قرابت معنایی از درس یک ادبیات پیش دانشگاهی شروع کرده و همین طور تا آخر ادامه داده ...
سوال من اینه که ، برای زدن تست هاش مثلا درس 1 اول برم درس یک رو از روی کتاب درسی ام بخونم ، بعد بیام تست بزنم؟؟؟، یا اول تست های اون درس رو بزنم و از روی همون تست ها نکات رو یاد بگیرم؟؟؟...
و اینکه در یک وعده خوندن قرابت یا هر موضوعی (آرایه لغت و...)فقط روی یک درس تمرکز کنم و همه تست های اون درس رو بزنم.... یا اینکه مثلا 5 تا درس رو انتخاب کنم و به طور تصادفی تست هاش بزنم؟؟؟...

(احساس می کنم سوالم یه کم مبهم شد...:4: ببخشید)

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

اتفاقا من یک بار تصمیم گرفتم سرعتمو کم کنم این شد واقعا وقت کم اوردم و نتونستم بیش تر از 5 تا شیمی بزنم
یک مشکل المپیادی بودن برای من اینه که من نمی تونم سوال های اختصاصی رو بدون جواب بگذارم در واقع درگیر سوال میشم و اون موقع دیگه وقت از دستم میره..........
یا اینکه مثلا تو آزمون سوالی رو می بینم که به نظرم خیلی قشنگه :147:و اون موقع میفتم به جون سوال تا اون رو حل کنم برای همین نمی تونم از روش ضربدر دایره استفاده کنم چون اون موقع کنترل خودم رو از دست دادم.
یه سوال دیگه اینکه اگه زمان از تایم قانونی گذشت ولی سوال ها هنوز باقی موند باید چه کار کنیم ؟؟؟(مثلا اگه وقت ریاضی تموم شد ولی هنوز 7 سوال باقی مونده باید چه کار کرد)

اينكه ميگم سرعت تون رو كم كنيد اولا در صورتي جواب ميده كه بي دقتي شما ناشي از سرعت بالاتون باشه.

من يه مدت واقعا سرعتم غير قابل كنترل شده بود و بي دقتيم فوق العاده رفته بود بالا .

مثلا رياضي كه 15 دقيقه وقت داشت رو من تو 8-10 دقيقه حل ميكردم بعد آخر جلسه 15 دقيقه وقت اضافه مياوردم و

بيكار مينشستم و بعد ميرفتم خونه ميديدم چه بي دقتي هاي افتضاحي كردم .

و دوما اينكه سرعت تون رو در حد معقول بياريد پايين .

يعني اصرار نداشته باشيد سوالي كه 1/5 دقيقه وقت براش پيشنهاد شده رو توي 50 ثانيه حل كنيد.

منظورم اين نبود كه يه سوال 1/5 دقيقه اي رو تو 3 دقيقه حل كنيد !

خب كارتون اشتباهه البته عاديه چون واسه خيلي ها اتفاق ميفته.

يكي از مزاياي آزمون دادن اينه كه ايرادهاي خودتون رو برطرف كنيد تا توي كنكور تكرار نشه.

ببينيد سر كنكور و آزمون ، هنر تشخيص سوالات وقت گير و دشوار يه امتياز بزرگ محسوب ميشه.

اينطور سوالات تو همه ي درسها هستن چون بالاخره بايد يه سري سوال باشه كه داوطلب ها از هم تميز داده بشن.

اگه همه سوالات عادي باشه كه همه يه نمره و تراز ميارن .

اين كارتون اشتباهه . وقتي به همچين سوالايي مي رسيد كه متوجه ميشين وقت گيرن ، سختن يا به قول خودتون قشنگ ،

كنارش علامت مي زنيد و رد ميشين و ميرين تا آخر سوالات اون درس رو حل مي كنيد منتها اونايي كه مي تونيد رو .

بعد هر چقدر وقت اضافه موند از اون درس رو بر مي گرديد و سوالات علامتگذاري شده رو حل مي كنيد .

اگه خودتون رو همون اول با سوالات درگير كنيد علاوه بر اينكه وقت تون ميره ، در نهايت به جواب هم ممكنه نرسيد و از همه مهمتر

اينه كه اعصاب تون خرد ميشه و بعضي مواقع هم استرس ميگيريد .

توي خونه ، زمان تحليل آزمون مي تونيد 3 ساعت بشينيد رو اين سوالات قشنگ (!) كار كنيد .

در مورد سوال آخرتون...

نبايد همچين اتفاقي بيفته . بايد هر درس رو تو زمان قانوني و يا حتي كمتر از اون جواب بديد .

ولي اگه همچين اتفاقي افتاد ترجيحا بايد بريد درس بعدي رو تست بزنيد .

وقتي رسيديد به درسي كه توش قوي هستيد ، سعي كنيد از اين درس براي اون مبحث عقب مونده وقت ذخيره كنيد.

من سر كنكور همينطوري شدم .

براي رياضي و شيميم وقت كم آوردم .

به جاش تو فيزيك كه قوي بودم ، سوالات رو با سرعت و دقت بالا حل كردم و براي رياضي و شيمي وقت خريدم.

خدا رو شكر فيزيكم 100 شد ، شيميم 85 و رياضيم 75 .

ولي نبايد بذاريد همچين اتفاقي بيفته . بايد زمان دست تون باشه.

اگه جايي مبهم هست بفرماييد تا بيشتر توضيح بدم.

اگه بازم امري هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام دوباره...باتشكر از راهنماييهاتون....

يه سوال....به نظرتون اگه قيداي زيست رو فصل به فصل جدا كنيم بهتر نيست؟آخه اگه بر حسب نوعشون جدا كنيم خيلي قاطي ميشه!!

سلام.

خواهش ميكنم من فقط وظيفمو انجام دادم.

اگه نظر منو ميخواين بدونيد ، همون جدايي بر اساس قيدها بهتره .

البته اين كار يه كار سليقه ايه .

ولي من خودم تو دفترچه جملات رو بر اساس قيدشون جدا ميكردم و توي كتابم ، دور قيدها رو دايره مي كشيدم.

يعني با اين كارم هم جدايي بر اساس قيد رو داشتم و هم بر اساس فصل.

اون كار ميل خودتونه . مهم اينه كه قيدها رو ياد بگيريد :)

ان شاء الله موفق باشيد.

بازم سلام...
ببخشید من هی سوال می پرسم...
برای ادبیات من رفتم کتاب ادبیات موضوعی گاج رو گرفتم...
این کتاب به صورت موضوعی طبقه بندی شده و توی هر موضوع درس به درس تست آورده...
یعنی مثلا بخش قرابت معنایی از درس یک ادبیات پیش دانشگاهی شروع کرده و همین طور تا آخر ادامه داده ...
سوال من اینه که ، برای زدن تست هاش مثلا درس 1 اول برم درس یک رو از روی کتاب درسی ام بخونم ، بعد بیام تست بزنم؟؟؟، یا اول تست های اون درس رو بزنم و از روی همون تست ها نکات رو یاد بگیرم؟؟؟...
و اینکه در یک وعده خوندن قرابت یا هر موضوعی (آرایه لغت و...)فقط روی یک درس تمرکز کنم و همه تست های اون درس رو بزنم.... یا اینکه مثلا 5 تا درس رو انتخاب کنم و به طور تصادفی تست هاش بزنم؟؟؟...

(احساس می کنم سوالم یه کم مبهم شد...:4: ببخشید)

سلام.

نه نمي بخشم !!!!!!!!!!!!! راه نداره !!!!!!!!!!!!!!!

ان شاء الله بريد جهنم !!!!!!!!!!!!!!!

ولي نامردي نكنيد به ما بهشتي ها آبجوش بديد ها !!!!!!!!!!!!

ببينيد در مورد قرابت كه خب بديهتا بايد مفهوم تك تك جملات و بيت هاي كتاب رو بدونيد .

يعني بايد بدونيد فلان بيت از فلان درس چه مفهومي داره بعدش بياين تست هاي مربوط به اون رو بزنيد .

ولي در مورد مبحثي مثل آرايه ، بايد بدونيد كه هيچوقت نميان تو كنكور عين بيت كتاب رو بدن بعدش بگن آرايه هاش چيه ؟

هميشه بيت ها حارج از كتابه . يعني آرايه رو بايد پيوسته كار كنيد و كاري نداشته باشيد كه بيت خارج از كتابه يا خونديد يا نه.

كتابي كه خريدين بايد حتما براي آرايه خصوصا بيت هاي خارج از كتاب و نا آشنا داشته باشه.

تيو قرابت هم معمولا بيت صورت سوال از كتاب هست ولي گزينه هاش خارج از كتابن .

هم چنين جملات كتاب هم بايد مفهومشون رو بدونيد . از اونا هم سوال ميشه علاوه بر بيت ها.

خب براي هر مبحثي متفاوته . براي قرابت و آرايه رو كه گفتم.

اما براي لغت و املا و تاريخ ادبيات ، مطابق درسي كه ميخونيد بايد تست بزنيد.

اگه نيازي به توضيح بيشتر هست بفرماييد.

اگه امر ديگه اي هم هست من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشيد.

iSalar

New Member
لایک ها
112

با اجازه یه سوال دیگه کنم :d
در مورد قیدها که فرمودید
تو بازار کتابهایی هستند ک قید ها رو نوشتن ! اون کتابا رو شما دیدید؟
بنظرتون اون کتابا کارگشا هستن یا خودمون بنویسیم؟
ممنون

لایک ها
367

سلام .ببخشید میخواستم بدونم به نظرتون اگه از اول مهر ازمون های سنجش رو ثبت نام کنیم خوب نیست؟ چون یه جا گفتین که ترجیحا سنجش شرکت نکنیم ... میشه دلیلش رو هم بگین؟

سلام .ببخشید میخواستم بدونم به نظرتون اگه از اول مهر ازمون های سنجش رو ثبت نام کنیم خوب نیست؟ چون یه جا گفتین که ترجیحا سنجش شرکت نکنیم ... میشه دلیلش رو هم بگین؟

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

ممنون...
ولی ببخشید !!! جواب سوال آخرم رونگرفتم

و اینکه در یک وعده خوندن قرابت یا هر موضوعی (تاریخ ادبیات لغت و...)فقط روی یک درس تمرکز کنم و همه تست های اون درس رو بزنم.... یا اینکه مثلا 5 تا درس رو انتخاب کنم و به طور تصادفی چند تا تست هاش رو بزنم؟؟؟...
بازم ممنون:147:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

در مورد قیدها که فرمودید
ممنون

خواهش ميكنم ، هرچندتا سوال كه دوست داريد ميتونيد بپرسيد.

جواب اين سوالتون رو قبلا به نرگس خانم دادم .

پست 203 همين تاپيك ، پاسخ آبي رنگ ، حدود 6 خط اولش .

در مورد قیدها که فرمودید
ممنون

خواهش ميكنم ، هرچندتا سوال كه دوست داريد ميتونيد بپرسيد.

جواب اين سوالتون رو قبلا به نرگس خانم دادم .

پست 203 همين تاپيك ، پاسخ آبي رنگ ، حدود 6 خط اولش .

سلام.

ببينيد اينكه چه آزموني رو انتخاب كنيد تا حد زيادي بستگي به خودتون داره .

ولي خب من خودم موسسه هاي مختلفي رو تجربه كردم .

و به نظر خودم قلم چي از همه شون بهتره .

ببينيد آزموناي سنجش برنامه ي زماني مشخصي ندارن و معمولا بين هردو آزمون 1 ماه فاصله ست.

يعني احتمال اينكه توي اين 1 ماه بتونيد مطالب بودجه بندي رو خوب سازماندهي كنيد خيلي كمه .

من قلم چي كه ميرفتم ، فاصله ي آزمونها 2 هفته اي بود .

يه بار اومدن كردن 3 هفته ، من همه چيم ريخت بهم و نتونستم درست سازماندهي كنم درسام رو.

البته اونم بستگي به خودتون داره .

از طرفي جامعه آماري سنجش فوق العاده پايينه .

و رتبه اي كه بهتون داده ميشه اصلا به واقعيت نزديك نيست .

اون رتبه ي پيش بيني شده اي هم كه بهتون ميده ، بر اساس كنكور سال قبله كه اصلا معيار خوبي واسه مقايسه نيست.

هر سال توي كنكور نحوه ي سوالا ، تعداد شركت كننده ها ، سطح بچه ها و ... كلي تغيير ميكنه و نميشه تراز امسال رو بر اساس پارسال

مقايسه كرد.

تو آزمونهاي جامع آخر هم كه به قول خيلي ها جامعه آماري خيلي خيلي ميره بالا ، بازم رقابت واقعي نيست .

چون خيلي ها كه تازه ميان از موسسات ديگه ميان.

با عوض شدن جو آزمون ، افت تراز و رتبه براي فرد با احتمال بالاي 60 درصد اتفاق ميفته .

از طرفي خيلي ها به بودجه بندي نميرسن چون مطابق آزمون خودشون ميرن جلو .

مجموعا اينو بگم كه حتي تو آزموناي آخر هم رقابت واقعي نيست .

مي تونيد آزمونهاي موسسات ديگه رو بريد و سوالات سنجش رو از سايت هاي مختلف يا دوستاتون بگيريد و

در قالب آزمون از خودتون امتحان بگيريد .

بازم تصميم با خود شماست و اينكه بدونيد مهم خود فرد هست و آزمونها تنها محكي واسه سنجش خود فرد هستن.

ان شاء الله موفق باشيد.

ممنون...
ولی ببخشید !!! جواب سوال آخرم رونگرفتم

بازم ممنون:147:

خواهش ميكنم .

چرا جواب دادم !

دوباره بخونيد پاسخ قبليم رو + 5-6 خط آخرش .

اگه بازم جواب نگرفتيد بگيد تا بيشتر توضيح بدم.

ان شاء الله موفق باشيد.

بردیا

New Member
لایک ها
14

خسته نباشید.
من وقتی شروع میکنم یه فصل از یه درسی رو بخونم، تا کل تستهای اون فصل رو نزنم راحت نمیشم و فکر میکنم اون فصل رو خوب یاد نگرفتم و نمیتونم سوالات اون فصل رو تو ازمون خوب جواب بدم.
مثلا برا فصل حرکت شناسی کتاب گاج نقره ای حدودا 800 تا تست داره. فردا اگه تو ازمون حرکت بیاد و یا فصل دیگه ای من باید بشینم و همه ی تستهای مربوط به اون فصل رو کامل بزنم و این تو ازمونهای جمع بندی خیلی وحشرناک میشه. این کار من باعث میشه در عرض 2 هفته :1 برا مطالعه ی همه ی مباحث وقت کم بیارم . 2 یه درسی رو کم بخونم و یه درسی رو زیاد .3 نمیتونم برنامه راهبردی رو خیلی خوب اجرا کنم و این به برنامه ی کنکور ضربه میزنه.
و یه سوال خیلی چرت{البته به نظر خودم} ولی دوست دارم جوابشو از زبون شما بشنوم.{البته نمیتونم بشنوم باید بخونم:3:} : به نظر شما اگر کسی الان با روزی 9 ساعت مطالعه مفید شروع کنه میتونه تو این 9 ماه مونه تا کنکور، پزشکی قبول بشه؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

خسته نباشید.
من وقتی شروع میکنم یه فصل از یه درسی رو بخونم، تا کل تستهای اون فصل رو نزنم راحت نمیشم و فکر میکنم اون فصل رو خوب یاد نگرفتم و نمیتونم سوالات اون فصل رو تو ازمون خوب جواب بدم.
مثلا برا فصل حرکت شناسی کتاب گاج نقره ای حدودا 800 تا تست داره. فردا اگه تو ازمون حرکت بیاد و یا فصل دیگه ای من باید بشینم و همه ی تستهای مربوط به اون فصل رو کامل بزنم و این تو ازمونهای جمع بندی خیلی وحشرناک میشه. این کار من باعث میشه در عرض 2 هفته :1 برا مطالعه ی همه ی مباحث وقت کم بیارم . 2 یه درسی رو کم بخونم و یه درسی رو زیاد .3 نمیتونم برنامه راهبردی رو خیلی خوب اجرا کنم و این به برنامه ی کنکور ضربه میزنه.
و یه سوال خیلی چرت{البته به نظر خودم} ولی دوست دارم جوابشو از زبون شما بشنوم.{البته نمیتونم بشنوم باید بخونم:3:} : به نظر شما اگر کسی الان با روزی 9 ساعت مطالعه مفید شروع کنه میتونه تو این 9 ماه مونه تا کنکور، پزشکی قبول بشه؟

سلامت باشيد .

پشتكار بالايي داريد . احسنت به شما . و اما در مورد مشكلاتي كه براتون به وجود مياد ...

ببينيد اولا كه نبايد همه ي تست ها رو يك شبه بزنيد . قرار نيست بشينيد 800 تا تست رو در يك شب تموم كنيد.

دوما لازم نيست همه رو پشت سر هم بزنيد . ببينيد شما اواسط سال هم يه بار ديگه به مبحث مثلا مكانيك مي رسيد .

مي تونيد يه سري تست ها رو اينجا نزنيد و براي اون زمان نگه داريد . يا مثلا وقتي مي بينيد از يه مسئله 5 تا مشابه هم داده و

آسون هست و شما بلديد ، بريد سر يه مسئله ي ديگه و نحوه طرح سوال جديد .

در مورد دوران جمع بندي هم نگران نباشيد . قرار نيست اونجا دوباره 800 تا تست بزنيد . اسمش روشه ديگه !

شما حين تست زدن بعضي از تست ها رو كه جالبن ، نكته دارن ، غلط مي زنيد يا بلد نيستيد رو كنارشون يه علامت مي زنيد.

اينا رو تو دوران جمع بندي يه نگاه ميندازيد اما افراط هم نكنيد . مثلا نياين از 10 تا تست 9 تاش رو نشاندار كنيد !!

سعي كنيد بين مطالعه ي همه ي درساتون هم تعادل ايجاد كنيد .

مثلا نشينيد 800 تا فيزيك رو تموم كنيد بعد بريد 800 تا رياضي بزنيد بعد ديگه به هيچ درسي نرسيد .

دقيقا واسه همينه كه توي اكثر پست ها گفتم رياضي و فيزيك رو پا به پاي هم ببريد جلو و سعي كنيد

هر روز اختصاصي هاتون رو مطالعه كنيد .

شما اگه روزي 2 ساعت فيزيك مطالعه كنيد ، راحت 60 تا سوال مي زنيد . و به بقيه ي درساتون هم مي رسيد.

درسته ؟

و سوال آخرتون...

به خيلي چيزا بستگي داره ولي ميتونه . نمونه ش كم نيست افرادي كه بخاطر المپياد يا هر چيز ديگه اي

از مهر شروع كردن به خوندن و الان رتبه هاي بسيار عالي دارن .

نمونه ش آقاي ايراندوست كه از مهر شروع به خوندن كردن و الان شدن 22 منطقه و پزشكي تهران قبول شدن.

پس غير ممكن نيست .

اگه نيازي به توضيح بيشتر هست بفرماييد .

اگه سوال ديگه اي هم داريد من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشيد.

بردیا

New Member
لایک ها
14

سلام. وقعا افتخار میکنم که تو این چند مدت با جنابعالی در ارتباط بودم و از فرمایشاتتون بهره مند میشدم.
خیلی خیلی ازتون ممنونم و ارزو میکنم قله های موفقیت رو یکی پس از دیگری فتح کنید و مطمئنم شما هم قادر و هم لایق این هستید.
برای خودم ،شما و همه ی بچه هایی که در این جمع صمیمی شرکت کردند ارزوی موفقیت میکنم.
اگه بعد از 9 ماه موفق شدم و به رشته ی مورد علاقم رسیدم بدونید قسمتی از این موفقیت سهم شماست ...
خداحافظ همگی...

1The best

New Member
لایک ها
9

سلا م خانم تاج آبادی

تبریک میگم

نظرتون درباره آزمونهای مبتکران چیه؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام. وقعا افتخار میکنم که تو این چند مدت با جنابعالی در ارتباط بودم و از فرمایشاتتون بهره مند میشدم.
خیلی خیلی ازتون ممنونم و ارزو میکنم قله های موفقیت رو یکی پس از دیگری فتح کنید و مطمئنم شما هم قادر و هم لایق این هستید.
برای خودم ،شما و همه ی بچه هایی که در این جمع صمیمی شرکت کردند ارزوی موفقیت میکنم.
اگه بعد از 9 ماه موفق شدم و به رشته ی مورد علاقم رسیدم بدونید قسمتی از این موفقیت سهم شماست ...
خداحافظ همگی...

سلام.

شما لطف داريد .

باعث افتخار منه كه به دوستان خودم كمك كنم .

اميدوارم كمك هام براتون مفيد واقع شده باشه .

من هم براي شما آرزوي موفقيت روز افزون دارم.

اختيار داريد ، اين خود شما هستيد كه با تلاش خودتون و هم چنين لطف خدا ، زندگي تون رو

مي سازيد .

باعث افتخار منه كه در موفقيت شما ، نقشي داشته باشم.

اميدوارم خدا توفيق اين كار رو به من بده .

خدا نگهدار .

ان شاء الله هميشه سربلند و پيروز باشيد.

سلا م خانم تاج آبادی

تبریک میگم

نظرتون درباره آزمونهای مبتکران چیه؟

سلام.

از لطف تون ممنونم.

نميدونم والا در اين مورد تجربه اي ندارم.

سوالاتش رو نديدم .

بقيه ي دوستان اگه نظري دارن ، حتما بگن .

شرمنده نتونستم راهنمايي تون كنم.

ان شاء الله موفق باشيد.

دوستان سلام به همگي .

خدا قوت .

من احتمالا طي 1-2 روز آينده از سايت ميرم .

اگه هنوز سوالي براي كسي مونده ، لطف كنه همينجا بنويسيه تا جواب بدم.

ممنون از لطف همه تون.

موفق باشيد.

x-star

New Member
لایک ها
243

من الان تقریبا نکته بردای برا زیستو یاد گرفتم..اما برای درسای دیگه نمیدونم اصلا چیکارکنم...
میشه برا هردرس توضیح بدید چطورری بایدانجامش بدم؟

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام
یه مشکلی دارم...:185::185:
من نمی تونم تست های درک مطلب عربی رو بزنم...از 9 تا سوالی که داره من شاید فقط 2 یا 3 تاشو درست بزنم...:185:
وقتی هم می خوام بررسی شون کنم اصلا نمی فهمم چطوری شده؟؟ مخصوصا سوالاتی که مربوط به تشکیل و تحلیل صرفی هستن...:185:
شما که عربیتون قوی بوده میشه لطف کنید بهم کمک کنید... واقعا از بابت عربی نگرانم:179:
کتاب درک مطلب عربی نشر الگو رو هم گرفتم و هر شب یه درک مطلب رو کار می کنم ولی روز به روز ناامید تر می شم...
:106:
البته مشکلم فقط درک مطلب نیست... من کلا با عربی نمی تونم کنار بیام...
:211:
کممممممممممممممممک!!!
:181::12::42::20:

برای درک مطلب زبان این جور مشکلی ندارم... حتی به تازگی به جایی رسیدم که همشو درست می زنم یافقط یه غلط دارم...:95:
(این پستم چقدر شکلک داره:4:)

only physics

New Member
لایک ها
2,386

من الان تقریبا نکته بردای برا زیستو یاد گرفتم..اما برای درسای دیگه نمیدونم اصلا چیکارکنم...
میشه برا هردرس توضیح بدید چطورری بایدانجامش بدم؟

سلام.

روش نكته برداري خيلي از درس ها شبيه همه .

1- شيمي : اكثر نكات توي تست ها هستن . وقتي تستي رو حل مي كنيد كه نكته ي جديدي داره يا جايي از متن كتاب رو مي خونيد

كه به نظرخودتون مهمه ، اون نكته رو يادداشت مي كنيد .

2- رياضي و فيزيك : اگه به فرمول خاصي مي رسيد كه احتمال ميدين ممكنه از يادتون بره ، يادداشتش كنيد.

اگه هم به تستي يا سوالي مي رسيد كه نكته داره ، توي رياضي و فيزيك بهتره كه نكته رو بنويسيد و بعد همون مثال رو

زيرش ذكر كنيد . يعني نكته + مثال . چون احتمالش هست كه بعد از مدتي ديگه متوجه نشيد منظورتون از نكته اي كه

نوشتيد چي بوده اما اگه مثال كنارش باشه ، قشنگ جا ميفته و يادآوريش آسونه.

3- ادبيات و زبان : معمولا نكته ي خاصي براي يادداشت ندارن .ولي اگه به چيز مهمي خورديد و خواستيد بنويسيدش ،

يه جاي مشخص تو كتاب يا دفترتون بنويسيد.

4- عربي و ديني : ديني رو ترجيحا اگه پيام آيه يا نكته ي جديدي پيدا مي كنيد ، تو همون بخش بنويسيد مثلا كنارهمون آيه يا

كنار همون خط نكته دار و جاي ديگه ننويسيد .

در مورد عربي هم من معمولا از توي تست هاي قواعد يا تحليل صرفي ، نكته در مياوردم و تو دفتر قواعدم مي نوشتم.

اگه كافي نيست بفرماييد تا بيشتر توضيح بدم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام
یه مشکلی دارم...:185::185:
من نمی تونم تست های درک مطلب عربی رو بزنم...از 9 تا سوالی که داره من شاید فقط 2 یا 3 تاشو درست بزنم...:185:
وقتی هم می خوام بررسی شون کنم اصلا نمی فهمم چطوری شده؟؟ مخصوصا سوالاتی که مربوط به تشکیل و تحلیل صرفی هستن...:185:
شما که عربیتون قوی بوده میشه لطف کنید بهم کمک کنید... واقعا از بابت عربی نگرانم:179:
کتاب درک مطلب عربی نشر الگو رو هم گرفتم و هر شب یه درک مطلب رو کار می کنم ولی روز به روز ناامید تر می شم...
:106:
البته مشکلم فقط درک مطلب نیست... من کلا با عربی نمی تونم کنار بیام...
:211:
کممممممممممممممممک!!!
:181::12::42::20:

برای درک مطلب زبان این جور مشکلی ندارم... حتی به تازگی به جایی رسیدم که همشو درست می زنم یافقط یه غلط دارم...:95:
(این پستم چقدر شکلک داره:4:)

سلام.

يه بار ديگه لطف كنيد و روش تست زني درك مطلب منو بخونيد .

( صفحه ي دوم تاپيك - پست 14 )

بعد بفرماييد كه روش خودتون چيه و اينكه چرا نمي تونيد درست جواب بديد ؟

به عبارتي كجاي روش هاتون با روشي كه من گفتم متغيره .

البته روش مطالعه و تست زني هركسي خاص خودشه اما اكثر درس ها يه محور كار كلي دارن .

باز اگه امري داشتيد من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

chimica

New Member
لایک ها
256

سلام
ما مدرسمون قرار بود با قلمچی قرارداد ببنده و ازمون های اونا رو بدیم...اما بنا به دلایل بچگانه این امر میسر نشد...
حالا من دوتا سوال داشتم:
1-شما بعد از قلمچی کدوم ازمون رو معرفی میکنید؟؟؟گزینه دو پارسال داشتیم همه میگفتن خیلی غیراستاندارده..
2-اگر من بخوام بصورت شخصی قلمچی رو ازمون بدم..هزینش تقریبا چقدر میشه؟؟
ممنون خیلی فوریه..

بالا