negar-ph

New Member
لایک ها
12

آلبرت انیشتن

* «اگر انسان‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»

* «اگر واقعیات با نظریات هماهنگی ندارند، واقعیت‌ها را تغییر بده.»

* «تا زمانی که حتی یک کودک ناخرسند روی زمین وجود دارد، هیچ کشف و پیشرفت جدی برای بشر وجود نخواهد داشت.»

* «تخیل مهمتر از دانش است.علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر می‌گیرد.»

* «سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی.»

* «سخت‌ترین کار در دنیا درک [فلسفهٔ] مالیات بر درآمد است.»

* «سه قدرت بر جهان حکومت می‌کند:۱-ترس ۲-حرص ۳-حماقت.»

* «علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود.»

* «متوجه هستید که تلگراف سیمی به‌نوعی یک گربهٔ بسیار بسیار درازی است که وقتی دم‌اش را در نیویورک می‌کشید، سرش در لوس‌آنجلس میومیو می‌کند. این را
می‌فهمید؟ و رادیو هم دقیقاً به همین شکل کار می‌کند؛ شما پیام‌هایی را از اینجا می‌فرستید و آنها در جایی دیگر دریافتشان می‌کنند. تنها تفاوت در این است که دیگر گربه‌ای وجود ندارد.»

* «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند.»

* «من با شهرت بیشتر و بیشتر احمق شدم.البته این یک پدیدهٔ نسبی است.»

* «مهم آن است که هرگز از پرسش باز نه‌ایستیم.»

* «هیچ کاری برای انسان سخت‌تر از فکرکردن نیست.»

* «در دنیا خط مستقیم وجود ندارد و تمام خطوط بدون استثنا منحنی و دایره وار است و اگر این خط کوچکی که در نظرما مستقیم جلوه میکند در فضا امتداد یابد خواهیم
دید که منحنی است.»

* «به آینده نمی‌اندیشم چون به زودی فرا خواهد رسید.»

* «خدا، شیر یا خط نمی‌کند»

* «خداوند زیرک است اما بدخواه نیست.»

* «نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید. به شما اطمینان می‌دهم که مشکلات من در این زمینه عظیم‌تر است.»

* «همزمان با گسترش دایرهٔ دانش ما، تاریکی‌ای که این دایره را احاطه می‌کند نیز گسترده می‌شود.»

* «یک فرد باهوش یک مسئله را حل می‌کند اما یک فرد خردمند از رودررو شدن با آن دوری می‌کند.»

* «اگه نمرهٔ تستت تک شد ناراحت نشو!»(اينو كاملا موافقم)

* «در دنیایی که دیوارها و دروازه‌ها وجود ندارند چه احتیاجی به پنجره و نرده است؟»

* «از وقتی که ریاضی‌دانان از سرو کول «نظریه نسبیت» بالارفته‌اند، دیگر خودم هم از آن سر در نمی‌آورم.»

* «دوچیز بی‌پایان هستند: اول «منظومه شمسی»، دوم «نادانی بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم.

* «من نمیدانم انسان‌ها با چه اسلحه‌ای در جنگ جهانی سوم با یک‌دیگر خواهند جنگید، اما در جنگ جهانی چهارم، سلاح آنها سنگ و چوب و چماق خواهد بود.»

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693
ممنون عالی بود ! واقعا جالبه که انیشتین درکناراون همه فعالیتای علمیش چنین جملات زیبایی گفته باشه !

notrino

New Member
لایک ها
2
نامفهوم ترين جمله آن است كه بفهميم جهان قابل فهم است اينشتين

farshad_d

New Member
لایک ها
14
همیشه چیزای جدید که کشف میشه از نادانسته های قبلیه.پس همون میشه تخیل.یعنی آدم تا چیزی رو ندونه نمیتونه بهش پی ببره.پس اگه از قبل همه چیزو دانسته فرض کنی بهش پی می بری؟

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
مرسی . . . واقعا عالی بود.

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129
aliiiiiiiiiiiiiiii bod negar jon...

farshad_d

New Member
لایک ها
14
کسی جواب منو نمیده ه ه ه ه ه ه ه ه... ؟

saeed1905

New Member
لایک ها
6
دلم مي خواد جوابت بدم اما حوصله ام نيست بخونم سوالت چيه.شرمنده

rasam_9026

New Member
لایک ها
7
سوالت رو متوجه نشدم وگرنه جواب می دادم
تمام دانشمندان جدا از علم تفکر فلسفی جالبی هم داشتن

nasim74

New Member
لایک ها
5
منم متوجه نشدم،اگه یک کم واضح بیان کنی،شاید بشه جوابی براش پیدا کرد!

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568
پاسخ : سخنان انيشتن

روزی استادی از دانشجویانش پرسید:آیا خداوند تمام موجودات را آفریده است؟ یکی از دانشجویان با شجاعت گفت: بله
استاد گفت: هر چیزی را؟ و آن دانشجو گفت بله هر چیزی که وجود داشته باشد. استاد با اعتماد به نفس گفت:پس خداوند
شیطان را هم آفریده چون وجود دارد.آن دانشجو ساکت شد چون حرفی برای گفتن نداشت.استاد در دل خشنود شد که بازهم
اثبات کرده است که مذهب و اعتقادات دینی چیزی جز افسانه نیست!
در همان لحظه دانشجوی دیگری دست بلند کرد و گفت : استاد به نظر شما سرما وجود دارد؟ استاد جواب داد: بله مگر تو
سرما را حس نمیکنی؟ آن دانشجو گفت:ولی به نظر من سرما وجود ندارد!! از نظر قوانین فیزیکی ما قادر به اندازه گیری
گرما هستیم و وجود آن را میتوانیم اثبات کنیم ولی سرما را نه. و بار دیگر پرسید: استاد تاریکی چه طور؟آیا تاریکی وجود
دارد؟استاد جواب داد: البته!! و او بار دیگر جواب داد:به نظر من بازهم اشتباه میکنید. تاریکی وجود ندارد چون ما قادر به
اندازه گیری نور توسط فیزیک هستیم ولی تاریکی را نه و ما خلا نوررا تاریکی نامیده ایم و بار دیگر پرسید :آیا شیطان
وجود دارد؟ و خود ادامه داد:شیطان نیز بر غیبت خداوند در دل انسانها و حالت دوری از عشق و بخشش و ایمان دلالت
دارد عشق و ایمان همانند نور و گرما هستند و نبود آن هاست که شیطان نام گرفته است!!
این بار نوبت استاد بود تا حرفی برای گفتن نداشته باشد!!!
نام این دانشجو ((آلبرت انیشتین)) بود.

nima94

New Member
لایک ها
296
پاسخ : سخنان انيشتن

. كنجكاوي را دنبال كنيد
“من هيچ استعداد خاصي ندارم .فقط عاشق كنجكاوي هستم “
چگونه كنجكاوي خودتان را تحريك مي*كنيد ؟ من كنجكاو هستم. مثلا پيدا كردن علت اينكه چگونه يك شخص موفق است و شخص ديگري شكست مي خورد .به همين دليل است كه من سال ها وقت صرف مطالعه موفقيت كرده ام . شما بيشتر در چه مورد كنجكاو هستيد ؟
پيگيري كنجكاوي شما رازي است براي رسيدن به موفقيت.
۲ .پشتكار گرانبها است
“من هوش خوبي ندارم، فقط روي مشكلات زمان زيادي ميگذارم”
تمام ارزش تمبر پستي توانايي آن به چسبيدن به چيزي است تا زماني كه آن را برساند.مانند تمبر پستي باشيد ؛ مسابقه اي كه شروع كرده ايد را به پايان برسانيد .
با پشتكار مي*توانيد به مقصد برسيد.
۳ .تمركز بر حال
“مردي كه بتواند در حالي كه دختر زيبايي را مي*بوسد با ايمني رانندگي كند، به بوسه اهميتي را كه سزاوار آن هست نميدهد “
پدرم به من مي*گفت نمي*تواني در يك زمان بر ۲ اسب سوار شوي .من دوست داشتم بگويم تو مي*تواني هر چيزي را انجام بدهي اما نه همه چيز .ياد بگيريد كه در حال باشيد.تمام حواستان را بدهيد به كاري كه در حال حاضر انجام ميدهيد.
انرژي متمركز، توان افراد است، و اين تفاوت پيروزي و شكست است .
۴ .تخيل قدرتمند است .
“تخيل همه چيز است .مي*تواند باعث جذاب شدن زندگي شود .تخيلي به مراتب از دانش مهم تر است “
آيا شما از تخيلات روزانه استفاده مي*كنيد ؟ تخيل از دانش مهم تر است ! تخيل شما پيش نمايش آينده شما است .نشانه واقعي هوش دانش نيست، تخيل است.
آيا شما هر روز ماهيچه هاي تخيلتان را تمرين مي*دهيد ؟اجازه ندهيد چيزهاي قدرتمندي مثل تخيل به حالت سكون دربيايند.
۵ .اشتباه كردن
“كسي كه هيچ وقت اشتباه نمي*كند هيچ وقت هم چيز جديد ياد نميگيرد “
هرگز از اشتباه كردن نترسيد .اشتباه شكست نيست .اشتباهات شما را بهتر،زيرك تر و سريع تر مي*كنند، اگر شما از آنها استفاده مناسب كنيد . قدرتي كه منجر به اشتباه مي*شود را كشف كنيد .
من اين را قبل گفته ام ،و اكنون هم مي*گويم ، اگر مي*خواهيد به موفقيت برسيد اشتباهاتي كه مرتكب مي*شويد را ۳ برابر كنيد .
۶ .زندگي در لحظه
“من هيچ موقع در مورد آينده فكر نمي*كنم ،خودش بزودي خواهد آمد”
تنها راه درست آينده شما اين است كه در “همين لحظه ” باشيد .
شما زمان حال را با ديروز يا فردا نمي*توانيد عوض كنيد .،بنابراين اين از اهميت فوق العاده برخوردار است، كه شما تمام تلاش خود را به زمان جاري اختصاص داريد .اين تنها زماني است كه اهميت دارد، اين تنها زماني است كه وجود دارد .
۷ .خلق ارزش
“سعي نكنيد موفق شويد، بلكه سعي كنيد با ارزش شويد “
وقت خود را به تلاش براي موفق شدن هدر ندهيد،وقت خود را صرف ايجاد ارزش كنيد .اگر شما با ارزش باشيد ،موفقيت را جذب مي*كنيد
استعدادها و موهبت هايي كه داريد را كشف كنيد، بياموزيد چگونه آن استعدادها و موهبت هاي الهي را در راهي استفاده كنيد كه براي ديگران مفيد باشد .
تلاش كنيد تا با ارزش شويد و موفقيت شما را تعقيب خواهد كرد .
۸ .انتظار نتايج متفاوت نداشته باشيد.
“ديوانگي : انجام كاري دوباره و دوباره و انتظار نتايج متفاوت داشتن “
شما نمي*توانيد كاري را هر روز انجام دهيد و انتظار نتايج متفاوت داشته باشيد ،به عبارت ديگر، نمي*توانيد هميشه كار يكساني (كارهاي روزمره) را انجام دهيد، و انتظار داشته باشيد متفاوت به نظر برسيد.براي اينكه زندگي تان تغير كند، بايد خودتان را تا سر حد تغيير افكار و اعمالتان متفاوت كنيد، كه متعاقبا زندگي تان تغيير خواهد كرد.
۹ .دانش از تجربه مي*آيد .
“اطلاعات به معناي دانش نيست . تنها منبع دانش تجربه است “
دانش از تجربه مي*آيد . شما مي*توانيد درباره انجام يك كار بحث كنيد ، اما اين بحث فقط دانش فلسفي از اين كار به شما مي*دهد .شما بايد اين كار را تجربه كنيد تا از آن آگاهي پيدا كنيد .تكليف چيست ؟ دنبال كسب تجربه باشيد !
وقت خودتون رو صرف يادگرفتن اطلاعات اضافي نكنيد .دست بكار شويد و دنبال كسب تجربه باشيد .
۱۰ .اول قوانين را ياد بگيريد بعد بهتر بازي كنيد.
“اگر شما قوانين بازي را ياد بگيريد از هر كس ديگر بهتر بازي خواهيد كرد”
۲ گام هست كه شما بايد انجام بدهيد .اولين گام اين است كه شما بايد قوانين بازي كه مي*كنيد را ياد بگيريد ،اين يك امر حياتي است.گام دوم اين كه شما بايد بازي را از هر فرد ديگري بهتر انجام بدهيد .اگر شما بتوانيد اين ۲ گام را انجام دهيد موفقيت از آن شما مي*شود

بالا