diyary

New Member
لایک ها
5
سلام دوستان
ببخشید یه سوال داشتم و این بود که برای المپیاد مراحل دوم و سوم زیست تا چه حدی باید از شیمی بدونم برای شاخه ی بیوشیمی . منظورم اینه که تا چه سطحی باید شیمی به صورت جداگانه یادبگیرم که از دروس تخصصی بیوشیمی مانند لنینجر به صورت گیرا و روان حالی شوم؟
چون من وقتی لنینجر رو مطالعه می کردم به قسمت هایی برخورد کردم از همون ابتدا که هیچ اشنایی قبلی نداشتم .

لطفا کمکم کنید
با تشکر:1:

PayeDahom

New Member
لایک ها
9
پاسخ : سطح شیمی در بیوشیمی المپیاد زیست

سلام دوستان
ببخشید یه سوال داشتم و این بود که برای المپیاد مراحل دوم و سوم زیست تا چه حدی باید از شیمی بدونم برای شاخه ی بیوشیمی . منظورم اینه که تا چه سطحی باید شیمی به صورت جداگانه یادبگیرم که از دروس تخصصی بیوشیمی مانند لنینجر به صورت گیرا و روان حالی شوم؟
چون من وقتی لنینجر رو مطالعه می کردم به قسمت هایی برخورد کردم از همون ابتدا که هیچ اشنایی قبلی نداشتم .

لطفا کمکم کنید
با تشکر:1:
سلام
شما باید فصل 2و3 شیمی سوم دبیرستان رو بلد باشی. مخصوصا فصل 2 که خیلی مهمه.
شما همچنین باید فصل 1و2 شیمی پیش دانشگاهی رو بلد باشی. دوست عزیز فصل 2 پیش دانشگاهی و فصل 3 شیمی سوم خیلی مهم نیستن ولی اون دو فصل دیگه خیلی خیلی مهم هستن. اگه وقتش رو نداری فصل 2 پیش دانشگاهی و فصل 3 سوم دبیرستان رو نخون.
تازه؟!؟! شما کمپبل رو تموم کردی که رفتی سراغ لنینجر؟ اگه کمپبل رو نخوندی حتما برگرد و اول کمپبل رو دقیق بخون.
خواهش می کنم

diyary

New Member
لایک ها
5

با تشکر دوست عزیز
قبل از همه بله قسمت بیوشیمی کمپل رو خوندم و تموم کردم و حتی بعضی از سولومون.

ولی مطمئن باشم که دیگه لازم نیست چیز هایی مانند مورتیمر و غیره به عنوان کمک یا پیش مطالعه همراه شیمی دبیرستان بخونم؟

PayeDahom

New Member
لایک ها
9

با تشکر دوست عزیز
قبل از همه بله قسمت بیوشیمی کمپل رو خوندم و تموم کردم و حتی بعضی از سولومون.

ولی مطمئن باشم که دیگه لازم نیست چیز هایی مانند مورتیمر و غیره به عنوان کمک یا پیش مطالعه همراه شیمی دبیرستان بخونم؟
سلام دوباره
ببین دوست عزیز شما اول باید چیز های پایه ی شیمی مثل انواع پیوند های شیمیایی، انواع ترکیب های شیمیایی، عدد اکسایش، گروه های عاملی، واکنش های شیمیایی و موازنه رو بلد باشید و بعد برید سراغ اون فصل هایی که گفتم. اگه همه ی این کار ها رو انجام بدی، دیگه نیازی به کتاب های شیمی عمومی مثا مورتیمر و چانگ و ... نیست و بیوشیمی رو از ته دل!!! درک می کنید.
در ضمن میشه بدونم شما کلاس چندمید؟

diyary

New Member
لایک ها
5

ممنونم دوست عزیز . این اصطلاحاتی رو که گفتید همش رو تقریبا یاد گرفته ام و دارم این فصل هارو هم مطالعه می کنم . ودر ضمن اطلاعاتی که در پروفایلم هست درسته. پایه دهمم.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

برای این هم این تاپیک رو شروع کردم همون اوایل در قسمت بیوشیمی به مشکل برخوردم . احساس کردم شاید سطح دانایی ام از شیمی زیاد باشد.ولی به هر حال ممنونم از کمکتون

لایک ها
0
تو یه سری از سایت ها هم مطالب خوبی در مورد بیوشیمی نوشته شده تو سایت دایا اکسیر هم من یه مطلبی در مورد بیوشیمی خوندم میتونی مطالب این سایت هارو هم مطالعه کنی. آدرس سایتش dayaexir.com

بالا