mehrdad73

New Member
لایک ها
114
پاسخ : سهمیه ی مدال نقره و برنز در کنکور

اين كه مشخصه همه ي المپياد پارتي بازيه.

و يه مشكل بزرگتر اينكه برگه ي 90 درصد از بچه هاي شهرستاني ، اصلا تصحيح نميشه.

خب اين يعني چي؟

پايرتي بازي محض...

اونوقت توقع داريد توي مدال و دانشگاه پارتي بازي نباشه؟
سلام من خیلی اینجا نمیام. به صورت خیلی اتفاقی اومدم و این تاپیک رو خوندم.
درسته که توی اجتماع خیلی جاها افراد با شایستگی انتخاب نمیشن ولی این نباید باعث بشه که با بدبینی به همه چیز نگاه کنیم و قضاوت نابجا انجام بدیم.
یکی از مهم ترین چیزایی که من توی دوران المپیاد فهمیدم این بود که هستن جاهایی که یه سری انسان شریف دور هم جمع بشن و تمام تلاششونو بکنن تا افراد بر اساس شایستگی انتخاب بشن. من به شما اطمینان میدم که هیچگونه پارتی بازی توی المپیاد وجود نداره. حداقل تا اینجاش وجود نداشته.
امیدوارم در سال جدید سعی کنیم کمتر به چیزایی که میشنویم اطمینان کنیم و در مورد چیزایی که مطمئن نیستیم قضاوت کنیم و بیشتر به حرفایی که میزنیم فکر کنیم. کشور ما بیشتر به ادم های باشغور و فکور احتیاج داره تا به دکتر و مهندس.

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

من میتونم شهادت بخورم که باشگاه دقیق ترین جای این کشوره حتی از انرژی اتمیشم دقیق تره.......به درستی باشگاه هیچ شکی نداشته باشن.......تو مرحله 2 تا کوچکترین اعشار های نمرتون حساب میشه......من خودم تو دوره با 9786/45 درصد برنز 1 شدم....مطمئن باشید حق هیچ کس ضایع نمیشه

آخرین ویرایش توسط مدیر

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

نحوه استفاده از سهمیه:
همه دانشگاه ها به جز تهران و شریف به راحتی سهمیه رو قبول دارن، یعنی اگه ترازتون تو کنکور از 80% تراز اخرین نفری که تو رشته محل انتخابیه شما قبول شده بیشتر باشه شما قبولین...
اما تهران و شریف به دلیل تراکم تقاضا شرط دیگه ای هم دارن و اون اینه که باید تو نقره برنز هایی که تقاضای مثلا پزشکی تهران دادن تو 5،6 نفر اول باشین از نظر تراز کنکور.یعنی مثلا 5 یا 6 نفر از نقره برنز های امسال میتونن ورودی 92 پزشکی تهران باشن(با استفاده از سهمیه)

نکته مهم: اکثر المپیادی ها نیازی به سهمیه ندارن و تو سال اخر کنکور رو قورت میدن پس به خودتون اعتماد داشته باشین

farima kh

New Member
لایک ها
25

من میتونم شهادت بخورم که باشگاه دقیق ترین جای این کشوره حتی از انرژی اتمیشم دقیق تره.......به درستی باشگاه هیچ شکی نداشته باشن.......تو مرحله 2 تا کوچکترین اعشار های نمرتون حساب میشه......من خودم تو دوره با 9786/45 درصد برنز 1 شدم....مطمئن باشید حق هیچ کس ضایع نمیشه

مسعود جان بحث سر باشگاه نیست سر استفاده از امتیاز برای رفتن دانشگاه.....کسی نگفت تو باشگاه پارتی بازی

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

مسعود جان بحث سر باشگاه نیست سر استفاده از امتیاز برای رفتن دانشگاه.....کسی نگفت تو باشگاه پارتی بازی
بعضیا گفتن مرحله 2 درست اصلاح نمشه.....بحث دانشگاهم کردم

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

منبعی 100 درصد معتبر به ما گفت که شریف کلا قبول نمی کنه سهمیه نقره و برنز رو
پزشکی تهران هم بعد از 777 خوان رستم قبول میکنه
اما گفت غیر از این دو دانشگاه هر جای دیگه ی ایران که با نقره و برنز برید روی سرشون جای دارید خیلی هم تحویلتون می گیرند سهمیه تون رو هم بهتون میدن
دوست گرام من میشناسم کسانی که با سهمیه نقره و برنز الان در شریف مشغول تحصیل هستند!!!

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811

سلام
بچه ها لطفا اینقدر باشگاه رو زیر سوال نبرید
ضمنا منبع موثق شما هم به درد خودتون میخوره تا چیزی براتون اثبات نشده نیاید اینجا بگید و جو رو متشنج کنید و چهار نفر دیگه هم بیان شنیده هاشون رو بگن و آخر هم نتیجه بگیریم باشگاه خیلی مزخرفه و ...
اولا یکی اومده گفته بعضی برگه ها تصحیح نمیشه که ایشون ماست خوردند!!! توی مرحله دو ریاضی که معمولا هر برگه دو بار تصحیح میشه.
یکی میگه باشگاه پارتی بازیه ک ما که دوره بودیم یه چنین چیزی ندیدیم (فقط امکانات تهرانیها بیشتر بود)
یکی میاد میگه شریف گیر میده و یکی هم میگه که منبع موثق دارند که شریف نمیگیره!!! ایشونم برن برای خودشون(امسال شریف رتبه 500 منطقه دو رو هم برق قبول کرده..)((سال قبل 212 منطقه یک برق قبول شده))
چرا جای دور بریم ؟ خودم با سهمیه باشگاه و 220 کنکور برق شریفم.
البته بگم دانشگاه تهران خیلی گیر میده...(باید پیگیر دانشگاه تهران باشید دوستم با 11000 کشور کامپیوترسخت افزار دانشگاه تهرانه)
بچه ها اصلا خوب نیست در مورد نهاد یا سازمانی با این که اطلاعات ندارید بیاید و نقص هاش رو بگید
شما المپیادی هستید. مثلا فکرتون باز تره نباید هرچی که شنیدید رو بگید...
خب خودتون رو بذارین جای اون نهاد و سازمان
سعی کنید خوبیهاش رو هم بگید به نظر من باشگاه همینکه تا الان سرپا مونده برید خدا رو شکر کنید!!!
والسلام

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

نتیجه المپیادو قرار نیست معلم زیست سال دوم شما تعیین کنه!!ایشون هم نه مصحح برگه هستند نه عضو کمیته و نه رییس باشگاه که بخواد همچین حرفی بزنه!دلیل نداره چون قبولی های تهرانی ها بیشتره پس پارتی بازی باشه..باشگاه هیچ وقت نه تقلب و نه پارتی بازی میکنه و دلیلی هم برای این کار نداره.شما هم شاید تلاشتون کم بوده یا شاید به خاطر یه بدشانسی کوچیک قبول نشدین ولی قرار نیست که بیاین ندونسته همچین حرفایی بزنین

با تشکر از اطلاعات کامل شما،تا حالا چندتا برگه تصحیح کردین؟؟الان اینو که گفتید من واقعا متحول شدم...آخه میدونید تا حالا یه مصحح برگه اینقدر واضح و روشن بهم نگفته بود برگه ت تصحیح نمیشه!!!من الان دارم میرم که سر به کوه و بیابون بزارم:21::21::21::21::21:
دفعه بعد اگه خواستید حرفی بزنید روش یه کم فکر کنید و هر حرف بیخودی رو از هرکی شنیدید نیاید اینجا عنوان کنید!!!

اگه بگم مسئول دانش پژوهان بهم گفت ( آقاي صولتيان - آقاي دهقان ) بازم همينو ميگين؟

اونا كه ديگه خودشون مال دانش پژوهانن و ميدونن توي باشگاه چي ميگذره...

Aref

New Member
لایک ها
1,008

شما چون رشته ی تجربی بودی برگت تصحیح نمیشه. (و دلیلی هم نداره که بشه. قبل از مرحله یک بخش نامه اومده و اطلاع رسانی صورت گرفته. جدای از اون قبل از اومدن تو وادی المپیاد باید کمی بیشتر تحقیق می کردید.)

لایک ها
2,054

سلام خدمت اساتید! پست های مربوط به پارتی بازی و... به این تاپیک مربوط نمیشه اکثرشون پاک شد لطفا این بحثو ادامه ندید و درمورد موضوع اصلی تاپیک صحبت کنید...

راستش من خودمم خیلی شنیده بودم شریف توی رشته های مکانیک وبرق سهمیه نقره و برنز نمیده ولی هیچ کدومشون موثق نبودن و با چیزی که جنابdarrande گفتن معلوم میشه غلط بودن ولی آیا مثل پزشکی تهران برای برق شریفم سختگیری میکنن و محدودیت هایی داره و اگه داره چه محدودیاتی هستن؟
اصلا خود دانشگاه درمورد برنز ونقره المپیادا چیز رسمی جایی ننوشته که چه محدودیت هایی دارن؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

حرف شما کاملا درسته...ببخشید ولی شهادت خوردنی نیستش اون قسمه که میخورن:4::4:

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

سلام خدمت اساتید! پست های مربوط به پارتی بازی و... به این تاپیک مربوط نمیشه و اکثرشون پاک شد لطفا این بحثو ادامه ندید و درمورد موضوع اصلی تاپیک صحبت کنید...

راستش من خودمم خیلی شنیده بودم شریف توی رشته های مکانیک وبرق سهمیه نقره و برنز نمیده ولی هیچ کدومشون موثق نبودن و با چیزی که جنابdarrande گفتن معلوم میشه غلط بودن ولی آیا مثل پزشکی تهران برای برق شریفم سختگیری میکنن و محدودیت هایی داره و اگه داره چه محدودیاتی هستن؟
اصلا خود دانشگاه درمورد برنز ونقره المپیادا چیز رسمی جایی ننوشته که چه محدودیت هایی دارن؟
تا جایی که من میدونم ، طبق قانون مدال ها سهمیه دارن و هر دانشگاهی موظفه که سهمیشون رو در نظر بگیره.
حالا این وسط اگه بعضی از دانشگاه ها قبول نمیکنن ، یا فکر میکنن خیلی قوی تر باشگاه هستن ، یا خودشون رو تابع قوانین نمیدونن یا کلاً قوانین رو نمیدونن !

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811

سلام خدمت اساتید! پست های مربوط به پارتی بازی و... به این تاپیک مربوط نمیشه و اکثرشون پاک شد لطفا این بحثو ادامه ندید و درمورد موضوع اصلی تاپیک صحبت کنید...

اولا کار درستی کردید خیلی از پستهایی که ارزش نداشتند رو حذق کردید.
فعلا نامه ای که باشگاه از سمت سازمان سنجش داده رو ندارم بعدا آپ میکنم میذارم همینجا از نامه یه سری چیزها رو میشه فهمید
اول توجه کنید که باشگاه این وسط بیکاره!!!
باشگاه لیست مدالی ها و با انتخاب رشته ای که شما بهش میدید رو به سازمان سنجش تحویل میده
مهم سازمان سنجشه که موافقت کنه!!!
واقعا که کار سازمان سنجش هم کلا معلوم نیست!! مثلا امسال 500 برق شریف رو قبول کرده و ولی 350 رو مکانیک شریف قبول نکرده!!!و سقف نزم افزار شریف هم امسال 350 بوده ...
ولی سال قبل سقف برق شریف برای مدالی ها از نظر سازمان سنجش حدود 220 بوده!!
بعدش در مورد سهمیه هم میگن20% ترازه!! ولی من تو سایت دانشگاه چیز خاصی در مورد المپیادی ها ندیدم
ما هم شنیدیم که پزشکی تهران خیلی گیر میده و دانشگاه تهران کلا زیاد گیر میده ولی شریف که امسال هیچ گیری نداده...

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

حرف شما کاملا درسته...ببخشید ولی شهادت خوردنی نیستش اون قسمه که میخورن:4::4:
اولش میخواستم بنویسم قسم نظرم عوض شد ولی فعلو عوض نکردم!

fateme.n

New Member
لایک ها
4

منبعه معتبرتون اشتباه گفته احتمالن، چون من با چند نفر از آدمایی که با سهمیه رفته بودن شریف صحبت کردم.. از ساله 87 بگیر تا همین 89...
ولی توی رشته ی برق و مکانیک ، شریف قبول نمی کنه اصلننننننن... رشته های پر طرفداره که قبول نمی کنه نه همه ی رشته..
البته نتایج امسال هنوز مشخّص نشده، خدا رو چه دیدید.. شاید امسال یه بامبول دیگه در آوردند..:39:
من خودم با یکی از اونایی که با سهمیه ی مدال نقره رفته برق شریف صحبت کردم. برقم قبول می کنه.

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811

سلام
سهمیه ی نقره تقریبا 25 درصده
برنز هم سهمیه نداره .....!!!!!
و باز هم ...
بهتر بود یه دور نظرات رو میخوندید بعد میومدید اینجا حرفتون رو میزدید
واقعا برام سواله چرا همه فکر میکنند همه چی رو میدونند؟
بچه ها طبق قولی که داده بودم اینم نامه ای که سازمان سنجش به دانشگاه میده
کلا وظیفه باشگاه اینه که مدارکتون رو یه سازمان سنجش میده نامه رومیگیره میده به شما
کلا اعمال شدن سهمیه ربطی به باشگاه نداره...
12122011401.jpg

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

تفاوتی تو سهمیه نقره و برنز هست ؟
اگه آره چقدره ؟

لایک ها
83

اقای milad3 حرفی رو که می زنی قبلش درباره ش یکم تحقیق کن بعد بزن اخه بر اساس چی این حرفو میزنی؟؟؟!!!!
من که تا حالا هیچ جا هیچ تفاوتی بین نقره و برنز ندیدم چه تو سهمیه ی کنکور و چه تو مزایای دیگه!!!

بالا