لایک ها
26
سلام دوستان من تو چند تا سوال مشکل داشتم ممنون میشم جوابشونو بدید همراه با توضیح لطفا:63:

سوال اول

سوال دوم

سوال سوم

ثابت کنید:

سوال چهارم

ثابت کنید:

سوال پنجم

ثابت کنید:

میدونم خیلی زیادن:4:ولی خوب چیکار کنم امتحان ریاضی دارم بچه ها لطفا هرکی بلده جواب بده
امتــــــــــــــــــــــــــــــــــــحان ریـــــــــــــــــــــــــاضـــــــــــــــــــــــــــــــــی دارم:17::2:

اگه نمرم کم بشه خانوم:211:
منتظر جواباتون هستم:105:

لایک ها
181
پاسخ : سوالات ریاضی اول دبیرستان

سلام و شب خوش. از آنجایی که از وقت خوابم گذشته سوالاتی را که میتوانید با راهنمایی ای کوچک خود نیز حل کنید را میگویم.بقیه را فردا میگویم.
پرسش1: در هر مجموعه کسر صورت هاTرا به صورت رابطه ی گاوس
بنویسید.
پرسش2:من نمیتوانم ترجمه کنم!
پرسش3:
را به صورت
بنویسید و سپس به راحتی اثبات میشود. (در سمت چپ 20 جمله داریم ودر سمت راست هم 20 جمله(20 تا
)غیر از یک جمله ی برابر در دو طرف که خط میخورد در طرف چپ کسر ها مخرج کوچکتری دارند.)
با عرض شرمندگی ولی بقیه به توضیح کاملتری نیاز دارد و باشد برای فردا.شب خوش،خدا نگهدار.

pegahmm

New Member
لایک ها
375

برا سوال پنجم بياين بين ١/٢- و ١/٣ عبارت ١/٢-١/٢ رو قرار بدين كه چون مجموعش صفره در حاصلتون تغيير ايجاد نميكنه بعد ١/٢-١/٢- هارو باهم جمع كنين كه ميشه ٢/٢- كه برابره با ١- و با ١ قرينه است برا همين خط ميخورن بعد باز جلوى ١/٤- عبارت ١/٤-١/٤ را قرار ميدوم كه با ١/٤- ميشن ١/٢- كه با ١/٢ خط ميخوره همينجوري تا آخر پيش ميرين تا ميشه ١/٢٠٠-١/١٩٩ كه اينجاهم عبارت ١/٢٠٠-١/٢٠٠ رو قرار ميديم و حاصل ١/١٠٠- را با ١/١٠٠ خط ميزنيم و فقط از كسر ١٠١ به بعد برامون باقي ميمونه
اميدوارم خوب توضيح داده باشم

لایک ها
26

برا سوال پنجم بياين بين ١/٢- و ١/٣ عبارت ١/٢-١/٢ رو قرار بدين كه چون مجموعش صفره در حاصلتون تغيير ايجاد نميكنه بعد ١/٢-١/٢- هارو باهم جمع كنين كه ميشه ٢/٢- كه برابره با ١- و با ١ قرينه است برا همين خط ميخورن بعد باز جلوى ١/٤- عبارت ١/٤-١/٤ را قرار ميدوم كه با ١/٤- ميشن ١/٢- كه با ١/٢ خط ميخوره همينجوري تا آخر پيش ميرين تا ميشه ١/٢٠٠-١/١٩٩ كه اينجاهم عبارت ١/٢٠٠-١/٢٠٠ رو قرار ميديم و حاصل ١/١٠٠- را با ١/١٠٠ خط ميزنيم و فقط از كسر ١٠١ به بعد برامون باقي ميمونه
اميدوارم خوب توضيح داده باشم
ممنونم متوجه شدم توضیحتونو
اینجور کسرا فرمول خاصی ندارن که یاد بگیریم یا باید رجوع کنیم به مخمون؟؟؟؟؟؟؟؟؟:7:

pegahmm

New Member
لایک ها
375

نه اينا قاعده و قانون يكسان ندارن
بايد كشف بشن!!!!:))

Miss Good

New Member
لایک ها
30

سوال 1: در هر مجموعه کسر صورت هاTرا به صورت رابطه ی گاوس
بنویسید.

سوال 3:
را به صورت
بنویسید و سپس به راحتی اثبات میشود. (در سمت چپ 20 جمله داریم ودر سمت راست هم 20 جمله(20 تا
)غیر از یک جمله ی برابر در دو طرف که خط میخورد در طرف چپ کسر ها مخرج کوچکتری دارند.)

من تا جایی که بلد بودم گفتم!! بقیش با بقیه اوستادان!!!!:196:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

جواب سوال چهارم:
2/3+3/2>2
4/5+5/4>2
و...
تعداد این عبارات 45 تاست پس اگر مجموع عباراتمان را x بگیریم:
X>45*2
_-_X>90_-_

ganjfun

New Member
لایک ها
0

سلام میشه فرمول تخفیف متوالی رو بگید یا بنویسید مرسی:1:

amirhosyn

New Member
لایک ها
86

سلام میشه فرمول تخفیف متوالی رو بگید یا بنویسید مرسی:1:
هر چند تا تخقيف كه بود ضبدر هم ميكنيد ميشه تخفيف كل
شما سوم راهنمايي هستين؟

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

ضربدر هم دیگه چیه؟
برای بدست آوردن تخفیف متوالی از همون تناسب برید بهترین راهه
مگه برای هرچیز باید فرمول حفظ کرد؟
فوقش بخوان بهت بدن 3 تا تخفیف رو حساب کن که اگه اگه تناسب بری بیشتر از 30 ثانیه وقت نمیگیره

amirhosyn

New Member
لایک ها
86

ضربدر هم دیگه چیه؟
برای بدست آوردن تخفیف متوالی از همون تناسب برید بهترین راهه
مگه برای هرچیز باید فرمول حفظ کرد؟
فوقش بخوان بهت بدن 3 تا تخفیف رو حساب کن که اگه اگه تناسب بری بیشتر از 30 ثانیه وقت نمیگیره
دوست عزيز
اگه اينجوري باشه كه اصلا چرا اتحاد را ياد ميگيريم از همون اول ضرب ميكنيم ديگه مثلا اتحاد مربع مجموع دو جمله رو اول ضرب ميكنيم بعد ساده ميكنيم
شما براي ازمون. ورودي دبيرستان ها بايد فرمول هاي زيادي بلد باشيد جون براي هر سوال وقت كمي در اختيار داريد بعدشم چيزي كه من گفتم اصلا فرمول نيست يه چيز عاديه

darya.f

New Member
لایک ها
114

دوست عزيز
اگه اينجوري باشه كه اصلا چرا اتحاد را ياد ميگيريم از همون اول ضرب ميكنيم ديگه مثلا اتحاد مربع مجموع دو جمله رو اول ضرب ميكنيم بعد ساده ميكنيم
شما براي ازمون. ورودي دبيرستان ها بايد فرمول هاي زيادي بلد باشيد جون براي هر سوال وقت كمي در اختيار داريد بعدشم چيزي كه من گفتم اصلا فرمول نيست يه چيز عاديه
درهم ضرب کردنشون غلطه خب! تنها راهش همون تناسبه!

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

من از همین روش ها بدون حفظ فرمول استفاده میکنم تاحالا میتونم با اطمینان بگم هیچ آزمونی وقت کم نیاوردم و تو هیچ آزمونی هم ریاضی رو زیر 80 نزدم
بعدشم اینکه اتحاد هارو هم اگه بفهمی چجوری بدست میان با کمی ور رفتن سر امتحان بدستشون میاری و لازم نیست حفظ کنی

amirhosyn

New Member
لایک ها
86

درهم ضرب کردنشون غلطه خب! تنها راهش همون تناسبه!
چرا غلطه كاملا درسته من همين الانم چك كردم

darya.f

New Member
لایک ها
114

چرا غلطه كاملا درسته من همين الانم چك كردم
به خاطر اینکه وقتی شما اول همه رو تو هم ضرب میکنی یه درصد کلی رو از عدد اولیه میگیری ولی اگه مرحله به مرحله کنی مثلا تو مرحله دوم درصد دومو از عدد جدیدت میگیری نه همون عدد اول!اینا باهم فرق میکنن

amirhosyn

New Member
لایک ها
86

به خاطر اینکه وقتی شما اول همه رو تو هم ضرب میکنی یه درصد کلی رو از عدد اولیه میگیری ولی اگه مرحله به مرحله کنی مثلا تو مرحله دوم درصد دومو از عدد جدیدت میگیری نه همون عدد اول!اینا باهم فرق میکنن
شما تصور كن رو عدد 360 يه بار تخفيف 20% يه بارم تخفيف 60% بزنيم كه برابر ميشه با يه تخفيف 68% ميباشد

S.H1997

New Member
لایک ها
241

سوالا چندین مدل هستن

تا جایی که یادم میاد بعضیاشون با ضرب بدست نمی اومدن!!

تناسب مطمئن ترین روش هستش!

کلا تناسب ها یه مدل معادله هستن که باید حل کنی،چیز خاصی ندارن!

darya.f

New Member
لایک ها
114

شما تصور كن رو عدد 360 يه بار تخفيف 20% يه بارم تخفيف 60% بزنيم كه برابر ميشه با يه تخفيف 68% ميباشد
خب الان کجاشو ضرب کردی؟

amirhosyn

New Member
لایک ها
86

خب الان کجاشو ضرب کردی؟
اي واي
100%-20%=80%
100%-60%=40%
80%*40%=32%
360*32%=115.2
حالا شما با راه حل خودت برو ببين به چه جوابي ميرسين
خيلي خيلي خيلي خيلي ​سادسا

_Mobin_

New Member
لایک ها
257

حالا چرا این همه میزنید توی سرو کله ی هم ؟؟!! هر دو روش کاملاً درسته . بستگی داره بخوای تست بزنی یا مفهومی حل کنی. یک روش ساختگی هم هست که اینجوری میگه: مثلاً برای تخفیف های 20% و 60% اول جمع می کنیم که میشه 80% . بعد بدون درنظر گرفتن درصدها هر کدام را تقسیم بر 10 می کنیم و بعد در هم ضرب می کنیم یعنی: 12=2*6 حلا 80 را منهای 12 می کنیم که میشه همان 68%.:203:

بالا