سوال غیر قابل حل ، لطفا حل کنید

alx2050

New Member
لایک ها
13
یک ستاره قیفاووسی با دوره تناوب 10 روز در فاصله 30 روز نوری از یک صفحه قرار دارد.یک سحابی سیاره ای کروی گون به شعاع 3 روز نوری به مرکزیت این ستاره داریم.فرض کنید تمام نور ستاره را این سحابی به سمت صفحه می فرستد.فرض کنید مقدار انرژی در واحد زمان ساطع از این ستاره به صورت سینوسی با دامنه f0 باشد. الف)برای صفحه مورد نظر،بعد از چند روز از ماکسیمم انرژی در واحد زمان ستاره، انرژی در واحد زمان سحابی به ماکسیمم می رسد؟ ب)مقدار ماکسیمم چه کسری از f0 است؟

لایک ها
841
پاسخ : سوال غیر قابل حل ، لطفا حل کنید

هیچ سوالی لاینحل نیست. فک کنم قسمت اول جوابش به ترتیب 30 و 33 روز هستش. تو قسمت دوم هم منظور از این ماکسیمم، ماکسیمم سحابی هستش یا ستاره؟

س.ا.

rayehe

New Member
لایک ها
163

هیچ سوالی نیست که قابل حل نباشه.من رشتم این نیست ولی یه داستان هست که خیلی جلبه به نظرم.:4::4:
یه دانشجویی سر کلاس استاد خوابش میبره بعد که بیدار میشه میبینه استاد پای تابلو یه سوال نوشته.دانشجو هم سریع اون سوال رو مینویسه که حلش کنه.بعد از 2 هفته در حالی که اون سوالو حل کرده بودمیاد پیش استاد و میگه استاد جواب این سوال این میشد.ما حلش کردیم.:26:
استاد یه نگاهی به سوال میندازه و با تعجب به جواب دانشجو که ظاهرا صحیح بوده میگه من اون جلسه این سوالو به عنوان یکی از سوال های غیر قابل حل نوشتم.:21::106:
درسته تکراری بود اما جالب بود.البته با عرض پوزش که ربطی نداشت.یه لحظه یاد این داستان افتادم.:21::4:

alx2050

New Member
لایک ها
13

هیچ سوالی لاینحل نیست. فک کنم قسمت اول جوابش به ترتیب 30 و 33 روز هستش. تو قسمت دوم هم منظور از این ماکسیمم، ماکسیمم سحابی هستش یا ستاره؟

س.ا.
قسمت الف را متاسفانه غلط حل کردید باید این را در نظر بگیریم که المان های مختلف از سحابی فاصله های متفاوتی از ما دارند ولی شما فرض کردید که کل سحابی یک جسم نقطه ای به فاصله r از ستاره است،تونستم مفهوم را خوب منتقل کنم؟
برای قسمت ب هم منظور سحابی است.
موفق باشید

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

این که غیرقابل حل نبود

alx2050

New Member
لایک ها
13

پس حلش کنید!!:202:

لایک ها
841

قسمت الف را متاسفانه غلط حل کردید باید این را در نظر بگیریم که المان های مختلف از سحابی فاصله های متفاوتی از ما دارند ولی شما فرض کردید که کل سحابی یک جسم نقطه ای به فاصله r از ستاره است،تونستم مفهوم را خوب منتقل کنم؟
برای قسمت ب هم منظور سحابی است.
موفق باشید
می دونم. همینجوری یه چیزی گفتم. من یه رابطه ی دیفرانسیلی به دست آوردم ولی با اطلاعات فعلی من که غیر قابل حله!(شار رو بر حسب زمان و زاویه به دست آوردم و حالا باید یه بار انتگرال ازش بگیرم بعد بر حسب زمان ازش مشتق بگیرم و برابر 0 قرار بدم...)

این سوال حد غیر قابل حل رو هم رد کرده!

س.ا.

آخرین ویرایش توسط مدیر

alx2050

New Member
لایک ها
13

می دونم. همینجوری یه چیزی گفتم. من یه رابطه ی دیفرانسیلی به دست آوردم ولی با اطلاعات فعلی من که غیر قابل حله!(شار رو بر حسب زمان و زاویه به دست آوردم و حالا باید یه بار انتگرال ازش بگیرم بعد بر حسب زمان ازش مشتق بگیرم و برابر 0 قرار بدم...)

این سوال حد غیر قابل حل رو هم رد کرده!

س.ا.
تونستی بدست بیاری؟
لطفا بقیه هم کمک کنند!:13:

لایک ها
841

تونستی بدست بیاری؟
لطفا بقیه هم کمک کنند!:13:
نه. انتگرال با هیچ تغییر متغیری حل نمی شه و فک کنم فقط عددی حل بشه. فک کنم دیگه باید به انتگرال حل کن های اینترنت روی بیارم!

س.ا.

alx2050

New Member
لایک ها
13

موفق باشی!!!

لایک ها
23

نه. انتگرال با هیچ تغییر متغیری حل نمی شه و فک کنم فقط عددی حل بشه. فک کنم دیگه باید به انتگرال حل کن های اینترنت روی بیارم!

س.ا.
تقریبا دو هفته گذشتا!!! حل نشد؟

لایک ها
841

با اطلاعات فعلی من که حل نمی شه. اگی می خوای انتگرال رو اینجا بزارم خودتون حساب کنین!(البته اگه از تو چکنویس پیداش کنم!)

س.ا.

لایک ها
23

با اطلاعات فعلی من که حل نمی شه. اگی می خوای انتگرال رو اینجا بزارم خودتون حساب کنین!(البته اگه از تو چکنویس پیداش کنم!)

س.ا.
حتما این کارو بکن تا این سوال حل ناشدنی حل بشه!!

بالا