سيال و ايده اضافه كردن جرم

Pouya_p

New Member
لایک ها
55
طابق شکل زیر ۱ توپ تنیس روی میز از به هم چسباندن ۲ نیم کره ساخته شده و آن را پر از مایع می‌کنیم و طوری آویزان کرده ایم که مرز محل اتصال ۲ نیم کره در یک صفحه افقی قرار دارد
یک حباب هوای کوچک که فشاری برابر فشار هوای محیط دارد بالای مایع است کشش نخ F است و وزن توپ خالی‌ w نیرویی که ۲ نیم کره در مرز اتصال به هم وارد می‌کنن چقدر است

من یه ایده‌ای سر این سوال دارم که سوال خیلی‌ اسون می‌شه فقط یکم بد فهم به نظر خودم درسته می‌خواستم نظر شمارو بپرسم من میگم چون فشار در مرز ۲ نیم کره در حالت ۱ و ۲ یکیه سطح هم که یکیه پس نیرو وارد بر سطح در مرز در ۲شکل برابر است پس نیرو دیواره‌ها برابر وزن مقدار مایع‌ای یه که اضافه می‌کنیم و دیواره ها‌رو عمود کنیم

آخرین ویرایش توسط مدیر

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
پاسخ : سيال و ايده اضافه كردن جرم

با این که شکل رو نمی بینم. ولی برای حل این سوال احتمالا" کافیه وزن آب داخل ظرف + وزن نیم کره رو حساب کنی.

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

يه لحظه دارم شكل و معادلاتو مينويسم

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

معادلات هست ولی شکل نیست. ترجیحا" جای دیگه آپلود کن اگه میتونی.

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

راستی این معادلاتی که نوشتی نمیدونم چی هستن ولی میدونم در هر صورت اشتباهن چون از نظر ابعادی مشکل دارن.

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

راستی این معادلاتی که نوشتی نمیدونم چی هستن ولی میدونم در هر صورت اشتباهن چون از نظر ابعادی مشکل دارن.
نه اگه منظورت/ هست مرور گرم قاطي كرده به جا خط فاصله گذاشتم در ضمن ايدمو فهميدي؟

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

:179::179::179: میشه واضح تر بگی؟؟یعنی چی ؟؟

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

در حالت معمولی‌ نیرویی که به مرز وارد می‌شه برابر جرم نیم کره پایین +جرم کلّ مایع +نیروی سطحی که نیم کره بالا به مایع وارد می‌کنه اینم یه دیاگرام سدس حالا چون ما نیرو سطح رو نداریم معدل سازی کردم فهمیدی؟؟؟

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

کی میگه این معادل سازی جواب میده؟

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

من ميگم اين كارو كردم فشاري كه 2 تاشوندر كف ظرف دارن يكيه بس نيرو هاش برابره بس اختلاف جرم نيم كره و نيم استوانه برابر نيرو عمودي ديواره هاست

بالا