سيترات

ali farshbaf

New Member
لایک ها
171
پاسخ : سيترات

خوب آخه دگ چه تنظيمي اگه هميشه سلول بياد بگه داره كربس كم انجام ميشه پس سيترات زياده من كمش ميكنم الان سيترات كم شده سيتراتام رفتن توچرخه حالاميام زيادش ميكنم!!!!!
اينا كه منطقي نيست يعني انگار داره اگه من كمبود انرژي دارم با كم كردن سيترات مشكلات سلول رو زيادميكنه يا حالا كه سلول داره به اندازه كافي كربس انجام ميده يا حتي بيشتر وسيتراتام هي داره كمترازقبل ميشه سلول هي بياد سيترات جديد دردسترس مسير كربس قراربده كه بدتربشه...
ببخشيد نظرشما محترم اما به نظرم منطقي نيست ....
دیگه دانش من در همین حد بود.بهتره از کسی که بشتر اشراف داره بپرسید.

لایک ها
84

خو وقتی سیترات کم میشه میره تو چرخه انرژی تولید میکنه.....پس درواقع مشکل سلول حل میشه
چي ميگي عزيزم؟؟؟؟اصلا سوال منو خوندي؟؟!!!!

amideoxy

New Member
لایک ها
400

بنده قاط زدم....برا همین پست رو حذف کردم

لایک ها
84

دیگه دانش من در همین حد بود.بهتره از کسی که بشتر اشراف داره بپرسید.
لطفا اگه احيانا فكركرديد ودر ذهنتان به نتيجه ي خوبي رسيديد نظرتونوبفرماييد.

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

يعني ميگي اگه بدن من مثلا ورزش كنه انرژيش كم بشه (atp هاتجزيه شن) سيتراتاي من هم بايك مكانيسمي كه من نميدونم!ميان كم ميشن وحالا سلول بدبخت بخوادميزان فعاليت كربس رو زياد كنه سيترات قابل دسترسش ازقبل هم كمترميشه؟؟
تقریبا.... سیترات ها مصرف می شوند و دوباره سریع تولید نمی شوند و در نتیجه تجمع پیدا نمی کنند.... اما نه این که دیگه هیچی سیترات تو سلول نمونه مقدارش خیلی کم می شه.....

Homayoon

New Member
لایک ها
192

خوب آخه دگ چه تنظيمي اگه هميشه سلول بياد بگه داره كربس كم انجام ميشه پس سيترات زياده من كمش ميكنم الان سيترات كم شده سيتراتام رفتن توچرخه حالاميام زيادش ميكنم!!!!!
اينا كه منطقي نيست يعني انگار داره اگه من كمبود انرژي دارم با كم كردن سيترات مشكلات سلول رو زيادميكنه يا حالا كه سلول داره به اندازه كافي كربس انجام ميده يا حتي بيشتر وسيتراتام هي داره كمترازقبل ميشه سلول هي بياد سيترات جديد دردسترس مسير كربس قراربده كه بدتربشه...
ببخشيد نظرشما محترم اما به نظرم منطقي نيست ....
دقت کن وقتی سلول شروع می کنه به مهار چرخه کربس که انرژی بیش از اندازه داره تولید می کنه و با این مهار انرژی به اندازه متعادل می رسه
نه این که سلول انرژی کم داشته باشه و با این مهار وضعیت رو بدتر کنه
( سلول وقتی که انرژیش متعادل یا کمتر ز حد معمول هست این کار رو نمی کنه)

امیدوارم منظورم رو گرفته باشی

موفق باشیم!

لایک ها
84

دقت کن وقتی سلول شروع می کنه به مهار چرخه کربس که انرژی بیش از اندازه داره تولید می کنه و با این مهار انرژی به اندازه متعادل می رسه
نه این که سلول انرژی کم داشته باشه و با این مهار وضعیت رو بدتر کنه
( سلول وقتی که انرژیش متعادل یا کمتر ز حد معمول هست این کار رو نمی کنه)

امیدوارم منظورم رو گرفته باشی

موفق باشیم!
اينو خودمم ميدونم براي همين ميگم اونجور استدلال به نظرم مشكل داره چون شرايط سلول بدترميشه!

لایک ها
84

تقریبا.... سیترات ها مصرف می شوند و دوباره سریع تولید نمی شوند و در نتیجه تجمع پیدا نمی کنند.... اما نه این که دیگه هیچی سیترات تو سلول نمونه مقدارش خیلی کم می شه.....
منظورتوواضح بگو لطفا!
توي اون پستت گفتي کمبود انرژی احساس بشه یعنی کربس کم انجام شده و سیتراتی در سلول نیست
خوب ميگم اين اشتباست!چرادرسته؟!!! واضح بگولطفا

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

منظورتوواضح بگو لطفا!
توي اون پستت گفتي کمبود انرژی احساس بشه یعنی کربس کم انجام شده و سیتراتی در سلول نیست
خوب ميگم اين اشتباست!چرادرسته؟!!! واضح بگولطفا
تو میگی چرا اشتباست؟؟

لایک ها
84

ميشه لطفا يه بار ديگه اون مثال ورزش و.... روكه زدمو بخوني بعد اگه بازم منظورمو متوجه نشدي بگو دباره........

Homayoon

New Member
لایک ها
192

اينو خودمم ميدونم براي همين ميگم اونجور استدلال به نظرم مشكل داره چون شرايط سلول بدترميشه!
آخه کجا بدتر میشه ؟!!
وقتی سلول انرزی زیاد داره با این مهار کمش می کنه
وقتی هم که کم داره از این مهار استفاده نمی کنه
--> در هر دو حالت کمک می کنه به متعادل شدن سلول

من نمی دونم چی تو ذهنت هست که یه چیز به این واضحی رو نمی گیری (منظور بدی ندارم)

amideoxy

New Member
لایک ها
400

آخه منظورتون گمراه کنندس.....سلول که نمیاد وقتی اکسیژن هست انرژی کمه سیتراتو نگه داره واسه روز مبادا که! استفاده میکنه

حالا اکسیژن نباشه یه چیزی

سوالو دوباره توضیح بدید

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

اصلا وایسا به ببینم من سوالتا خوب فهمیدم....
تو میگی سیترات نشان دهنده ی پر انرژی بودن سلول است. اما مثلا حالتی وجود دارد که کربس سریع پیش نمی ره پس الان سلول چه جوری باید وضعیت خود را از نظر انرژی معین کند؟؟
اگر سوالت این است تا جواب بدم...

لایک ها
84

آخه کجا بدتر میشه ؟!!
وقتی سلول انرزی زیاد داره با این مهار کمش می کنه
وقتی هم که کم داره از این مهار استفاده نمی کنه
--> در هر دو حالت کمک می کنه به متعادل شدن سلول

من نمی دونم چی تو ذهنت هست که یه چیز به این واضحی رو نمی گیری (منظور بدی ندارم)
شماراحت باش!

يه بار دگ سوالمو ميگم...
چرا وقتي اين سيترات زيادميشه بايد اثر مهاري داشته باشه؟
سيترات زياد به اين علت هست كه من كم كربسم داره پيش ميره حالا هم اگر من دراثر فعاليت زياد نياز به انرژي بيشتري دارم بايد به گونه اي باشه كه مانع نباشه حتي محركي براي فرآيند هاي كاتابوليسمي تا بنابر نياز هاي سلول اين مسير گليكوليز من حتماانجام بشه.(توحالتي كه كربس كم انجام شده وسيترات درحالت آزاد هست وزياده(توچرخه نيست))

amideoxy

New Member
لایک ها
400

در حالت فعالیت زیاد اکسیژن هست که بخوایم کربس داشته باشیم آیا؟

لایک ها
84

اصلا وایسا به ببینم من سوالتا خوب فهمیدم....
تو میگی سیترات نشان دهنده ی پر انرژی بودن سلول است. اما مثلا حالتی وجود دارد که کربس سریع پیش نمی ره پس الان سلول چه جوری باید وضعیت خود را از نظر انرژی معین کند؟؟
اگر سوالت این است تا جواب بدم...
ببين نشان دهنده ي پرانرژي بودن سلول نيست اماهمون كه من درحالت كمبود فرآيند هاي كاتابوليسمي نيز سيتراتم تجمع پيدا ميكنه ودر نتيجه اگه بخواد يك مهار كننده ي مسير گليكوليز باشه اين اشتباست..... يعني بايد تحريك كننده باشه.
يه جورايي فهميدي......

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

شماراحت باش!

يه بار دگ سوالمو ميگم...
چرا وقتي اين سيترات زيادميشه بايد اثر مهاري داشته باشه؟
سيترات زياد به اين علت هست كه من كم كربسم داره پيش ميره حالا هم اگر من دراثر فعاليت زياد نياز به انرژي بيشتري دارم بايد به گونه اي باشه كه مانع نباشه حتي محركي براي فرآيند هاي كاتابوليسمي تا بنابر نياز هاي سلول اين مسير گليكوليز من حتماانجام بشه.(توحالتي كه كربس كم انجام شده وسيترات درحالت آزاد هست وزياده(توچرخه نيست))
باباجون.... سیترات موقع ورزش هی داره مصرف و کم و کم تر می شه دیگه اثر مهاری نداره که....به خدا خیلی راحته .....الکی سختش نکن....

لایک ها
84

در حالت فعالیت زیاد اکسیژن هست که بخوایم کربس داشته باشیم آیا؟
آره دگ!بالاخره بايد با جريان خوني چيزي اين مشكلم حلبشه.

amideoxy

New Member
لایک ها
400

در اون حالت ممکنه سلول گیرنده الکترون نداشته باشه...مثلا اکسیژن...زنجیره انتقال مهار میشه و در پی اون کربس بی کربس

بالا