aida-v

New Member
لایک ها
32
پاسخ : شرکت در المپیاد برای یک تازه وارد

میدونی دوست عزیز المپیاد شیمی یکی از المپیاد های مطرح در عرصه ی جهانیه و اگه اونو انتخاب کردی باید تلاش کنی و مطمئن باش اون جوری که همه میگن مرحله ی دوم چیزی نیست که نشه از سدش گذشت تلاش همیشه جواب میده و غیر ممکن وجود نداره:89:با ارزوی موفقیت برای تو در تمام مراحل زندگیت (به خصوص این یکی)

zeneimo

New Member
لایک ها
0

سلام به تمامی دوستان عزیزم !
بابت پاسخ هایتان ممنون !
دو سوال جدید !
از شیمی پیش دانشگاهی هم در المپیاد شیمی سوالی طرح میشود ؟( برای موفقیت در المپیاد باید مطالعه گردد ؟)
یک سوال هم راجع به شیمی عمومی تالیف چارلز مورتیمر :
من این کتاب را تا حالا نخریدم فقط می خواستم بپرسم نحوه ی تالیف این کتاب چگونه است ؟ یعنی تدریس در قالب تست و درسنامه ها صورت می گیرد یا مثل کتاب درسی یک سری مطالب را توضیح داده است ؟ ضمننا می خواستم بدانم که اگر به شیمی 2 و 3 تسلط کافی پیدا کنم ، خودم ( بدون معلم) می توانم مطالب کتاب را به طور کامل تجزیه و تحلیل کرده و به طور کامل بفهمم (در سطح خیلی بالا نیست) ؟

nima94

New Member
لایک ها
296

سلام به تمامی دوستان عزیزم !
بابت پاسخ هایتان ممنون !
دو سوال جدید !
از شیمی پیش دانشگاهی هم در المپیاد شیمی سوالی طرح میشود ؟( برای موفقیت در المپیاد باید مطالعه گردد ؟)
یک سوال هم راجع به شیمی عمومی تالیف چارلز مورتیمر :
من این کتاب را تا حالا نخریدم فقط می خواستم بپرسم نحوه ی تالیف این کتاب چگونه است ؟ یعنی تدریس در قالب تست و درسنامه ها صورت می گیرد یا مثل کتاب درسی یک سری مطالب را توضیح داده است ؟ ضمننا می خواستم بدانم که اگر به شیمی 2 و 3 تسلط کافی پیدا کنم ، خودم ( بدون معلم) می توانم مطالب کتاب را به طور کامل تجزیه و تحلیل کرده و به طور کامل بفهمم (در سطح خیلی بالا نیست) ؟
سلام
به طور رسمی شیمی پیش جزو منابع المپیاد نیست ولی خوندنش خالی از لطف نیست مخصوصا اسید وبازش واجبه
مورتیمر هم مثل سایر کتب دانشگاهی درس رو با مثال توضیح داده و اخر فصل یه سری تمرین داره که حل المسائلشم تو بازار هست در واقع این کتاب برای تمام کسایی که میخوان شیمی یادبگیرند مناسبه نه فقط برای المپیاد اصلا هم سنگین نیست من خودم بیشتر فصل هاش رو بدون معلم خوندم معلم میتونه کمک کنه چطور سوادت رو روی برگه بیاری

elish

New Member
لایک ها
116

حتی اگه مرحله 2 قبول نشی باز هم برای این که شیمیو در حد عالی خوندی سود کردی چون تجربی هستی و شیمی مهمه واسه کنکور و تو پیش دانشگاهی دیگه غمی واسه شیمی نداری و % خوبی تو کنکور میاری!

arasjolfa

New Member
لایک ها
0

می خواستم بدونم المپیاد شیمی مرحله ی 1 چه تاریخیه ؟

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

می خواستم بدونم المپیاد شیمی مرحله ی 1 چه تاریخیه ؟

سلام دوست من،
هنوز بخشنامه المپیادهای امسال نیامده. اما طبق روال یکی دو سال گذشته، امیدواریم هفته اول بهمن ماه باشد.

موفق و پیروز باشی

لایک ها
160

خیلی نمی شه روی این مساله حساب کرد که چه اتفاقاتی میافته و مسئولین چه تصمیم هایی برای المپیاد های امسال میگیرن چون هر سال با یک مسالهٔ جدید مارو غافلگیر می کنن، امسال با شیمی _ فیزیک دورهٔ ۴۰ نفر

اینجا ایران پسر

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
160

در فضای المپیاد که باشگاه دانش پژوهان برنامهٔ کلاس های خودشو هفتگی اعلام می کنه و برنامه ها با دقت حدودأ ۸۰% محقق میشوند نمی شه انتظار برنامه ی بلند مدت یا میان مدت داشت.

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521

به نظرم اینکه موضوع یه درس تغییر میکنه بی برنامگی نیست و خیلی هم میتونه خوب باشه! بی برنامگی همونیه که آقای افتخار جهرمی (عزیز دل ما!) هم یک اشاره ی کوچیکی کردن... اینکه مباحث سر وقت خودش تدریس نمیشه موضوع بعضی درسا مشخص نیست...

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521

مثلا نمیدونن که برای درس معدنی این یک ماهی که تعطیلن باید چه مباحثی رو از روی چه کتابی کار کنن... یا شیمی آلی تا کجا میرسه درس بده... یه سری کلاسا لغو میشه و بعدش که میخان کلاس جبرانی بزارن فشرده میشه و ... .

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521

تغییر سرفصل شیمی فیزیک امسال یک طرح عالی بود به نظر من! دکتر شایسته هم از روی حساب کتاب این کارو کردن.. به نفع جهانیه... کسی هم که خوب کار میکنه تغییر سرفصل یه درس نباید واسش مهم باشه واقعا.. در هرصورت کارشو خوب انجام میده

لایک ها
160

من هم به شخص استقبال می کنم که مباحث متنوع ای تدریس بشه ولی از قبل به دانش آموزان اعلام بشه نه اینکه دانش آموز خودشو برای غافل گیر شدن بعد از ماه مبارک رمضان آماده کنه

parastoo

New Member
لایک ها
18

سلام به تمامی کاربران و دوستان عزیز :97:
اول می خواستم بدانم سال دومی های تجربی می توانند در المپیاد شیمی شرکت کنند ؟
من سال دومی هستم ( سال دوم خواهم رفت ) و می خواهم در المپیاد شیمی شرکت کنم (اگر امکان پذیر باشد) و به شمی هم علاقه ی زیادی دارم .
ضمنا از المپیاد شیمی چیز زیادی نمیدانم !
سوال من این است که اگر تمامی مطالب کتاب شیمی 2 + تست های آموزشگاه های مختلف ( مبتکران و گاج و ... )
را حل کنم و تمامی سوالات تستی که در این سایت هم هست را به طور کامل و دقیق حل کنم ، می توانم در المپیاد شیمی موفق ( صعود به مرحله 2 یا مدال گرفتن ) باشم ؟
آیا نیاز به منابع بیشتری دارم ؟
آیا حتما باید کتاب های فرعی را بخوانم ؟
duste aziz ghadame avval ine : boro bbin olampiad chie shimi chie olampiade shimi chie?!!
tahghigh kon !!!
intori ke nemishe ke!!!
in sait ham nemitune komaki behet bokone chon hishki sharayete shoma ro nemidune!!!

arasjolfa

New Member
لایک ها
0

آیا کسی که مبتکران شیمی 2 و 3 رو بخونه قبوله ؟

avogadro

New Member
لایک ها
167

scorpio

New Member
لایک ها
26

سلام می خوام یه سوال از اساتید محترم سایت کنم ...
اگه اشتباه نکنم در مرحله 2 49 نمره تستی و 49 نمره تشریحی ....(درست میگم؟؟) که مجموعا 98 نمره ...حالا با چه نمره ای میانگین تو این چند سال قبول میشن؟؟؟؟ اختلاف نمره بین نفر اول و آخر چنده؟؟؟؟

لایک ها
149

سلام...درسته از 98 نمره...
81 نمره کف قبولی و 87 حد اکثر قبولی...:5:

لایک ها
223

خب اگر به مقدار ظرفیت کف نمره رو نیاوردن چی؟:5:

لایک ها
149

سلام می خوام یه سوال از اساتید محترم سایت کنم ...
اگه اشتباه نکنم در مرحله 2 49 نمره تستی و 49 نمره تشریحی ....(درست میگم؟؟) که مجموعا 98 نمره ...حالا با چه نمره ای میانگین تو این چند سال قبول میشن؟؟؟؟ اختلاف نمره بین نفر اول و آخر چنده؟؟؟؟
ببخشید اصلا متوجه نشدم چی گفتید....

scorpio

New Member
لایک ها
26

سلام .... مگه میشه کف قبولی 81 و بیشترین نمره 87...؟؟؟؟؟.حالا اگه مثلا تا نفر 35 نمره باشه 83 و 7 نفر 79 بیارن ملاک انتخاب تشریحیه؟؟؟ (هرکی تشریحی بهتر جواب داده باشه انتخاب میشه؟؟)

بالا