لایک ها
6
سلام به همه دوستان المپیادی! میخواستم بدونم اهمیت شیمی عمومی مورتیمر در المپیاد چقدره ؟ وآیا میشه شیمی عمومی با نگرش کاربردی رو جایگزینش کرد؟:30: اخه موقع خوندنش با متنش درگیری فیزیکی پیدا میکنم :83::207::82: :225::150:

analysis

New Member
لایک ها
51
پاسخ : شیمی عمومی مورتیمر آری یا خیر؟

سلام به همه دوستان المپیادی! میخواستم بدونم اهمیت شیمی عمومی مورتیمر در المپیاد چقدره ؟ وآیا میشه شیمی عمومی با نگرش کاربردی رو جایگزینش کرد؟:30: اخه موقع خوندنش با متنش درگیری فیزیکی پیدا میکنم :83::207::82: :225::150:
سلام دوست عزیز ... بنظر من مورتیمر فقط قسمت معدنیش رو بخونین.. شیمی عمومی هم سلبربرگ خیلی خوب و کافی هستش!

لایک ها
6

سلام دوست عزیز ... بنظر من مورتیمر فقط قسمت معدنیش رو بخونین.. شیمی عمومی هم سلبربرگ خیلی خوب و کافی هستش!
میشه لطفا بگید منظورتون کدوم فصولشه ؟سیلبربرگ مگه انگلیسی نیست؟

sina16

New Member
لایک ها
313

والا من اون موقع كه خوندم هيچ خيري برام نداشت!

به نظرم خيلي ضروري نيست.(شايدم اصلا نيست!)

kouchak

New Member
لایک ها
364

برا آشنایی لازمه ...
شما مورتیمر نخونده بری شیرجه بزنی تو مطالب سنگین خودت ضرر میکنی
از ما گفتن

لایک ها
6

برا آشنایی لازمه ...
شما مورتیمر نخونده بری شیرجه بزنی تو مطالب سنگین خودت ضرر میکنی
از ما گفتن
; من کی خواستم شیرجه بزنم تومطالب سنگین ؟:68::33::13:من سوالم اینه که شیمی عمومی با نگرش کاربردی رو میشه جایگزین مورتیمر کرد یا نه ؟ سوالی هم که در مورد سیلبربرگ پرسیدم هم صرفا کنجکاوی بود !خلاص!

hellium

New Member
لایک ها
76

; من کی خواستم شیرجه بزنم تومطالب سنگین ؟:68::33::13:من سوالم اینه که شیمی عمومی با نگرش کاربردی رو میشه جایگزین مورتیمر کرد یا نه ؟ سوالی هم که در مورد سیلبربرگ پرسیدم هم صرفا کنجکاوی بود !خلاص!
هیچ کدوم خوب نیستن(مورتیمر و شیمی با نگرش کاربردی)
مورتیمر خیلی قدیمی هست و شیمی مریل هم خیلی به سمت توصیفی رفته

SAJJADM

New Member
لایک ها
37

هیچ کدوم خوب نیستن(مورتیمر و شیمی با نگرش کاربردی)
مورتیمر خیلی قدیمی هست و شیمی مریل هم خیلی به سمت توصیفی رفته

پس چیکار کنیم ؟!

kouchak

New Member
لایک ها
364

بستگی داره ...
شیمی عمومی میخواین واسه چی بخونین ؟
هدفتون چیه از خوندنش؟
اگه میخواین با مفاهیم آشنا شین از نظر من مورتیمر بهترین گزینه است !
اگه برا کار دیگه میخواین من دیگه در اون حد نمیدونم !!!:)
از نظر این بنده حقیر
دلیل اینکه مورتیمر از بقیه بهتره اینه که هم فرمول های مورد استفاده رو با اثبات و مثال زیاد آورده
هم مسائل ته فصلاش موضوع رو براتون جا میندازه
هم مفاهیم مورد نیاز در زمینه المپیاد شیمی کشور ما رو بخوبی و در همون سطح بیان کرده و مث خیلی شیمی عمومی های دیگه لفّاظی نکرده و بیش از حد طولانی توضیح نداده

hellium

New Member
لایک ها
76

بستگی داره ...
شیمی عمومی میخواین واسه چی بخونین ؟
هدفتون چیه از خوندنش؟
اگه میخواین با مفاهیم آشنا شین از نظر من مورتیمر بهترین گزینه است !
اگه برا کار دیگه میخواین من دیگه در اون حد نمیدونم !!!:)
از نظر این بنده حقیر
دلیل اینکه مورتیمر از بقیه بهتره اینه که هم فرمول های مورد استفاده رو با اثبات و مثال زیاد آورده
هم مسائل ته فصلاش موضوع رو براتون جا میندازه
هم مفاهیم مورد نیاز در زمینه المپیاد شیمی کشور ما رو بخوبی و در همون سطح بیان کرده و مث خیلی شیمی عمومی های دیگه لفّاظی نکرده و بیش از حد طولانی توضیح نداده
همه ي شيمي عمومي هاي خوب اين جوري هستن!
به نظر من همون سيلبربگ خوبه

FPasha

New Member
لایک ها
128

دوست عزيز از اين تاپيك به تعداد
موجود هست! مي گشتي به نتايج خوبي مي رسيدي!
اما در پاسخ شما، من مريل رو نديدم ولي تعريفشو خيلي زياد شنيدم.
ضمن اينكه حرف هاي @kouchak را بسيار قبول مي دارم، بايد بگم بين مورتيمر و سيلبربرگ حتما حتما پيشنهاد مي كنم مورتيمر رو بخوني. دنبال رنگ و لعاب و ظواهر نباش،شايد مورتيمر لحنش خشك باشه، ولي براي شروع مناسب ترين كتاب هست و مورتيمر خيلي مرتب تر و نكته اي تر گفته نسبت به سيلبر. سيلبربرگ الكي فقط حجم گنده كرده ،البته مورتيمر هم قطعا بي نقص نيست ولي خيلي بهتره… ببين من جفت اين كتابا رو دارم، نظر اكثر اساتيد هم همينه. ولي در نهايت خودت مي دوني…فقط اين رو بگم كه دنبال ظواهر نباش همون مورتيمر رو بخون.
---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بعد يه چيز ديگه اين درگيري فيزيكي كه گفتي شايد بخاطر اينه كه رو كتب شيمي ٢,٣ مسلط نيستي و اگه اينجوريه كه مورتيمر خوندن نه تنها فايده نداره بلكه تنها آب در هاون كوبيدنه…شما بايد اول رو كتاب هاي ٢,٣ تسلط داشته باشي بعد فصل ١ تا ١٥ مورتيمر رو بخوني البته بايد بگم فصل ٩ اربيتال ملكولي رو بهتره نخوني و فصل ١١ هم كلا سنگينه اگر نمودار فاز و نقص بلور رو درك نكردي كاملا طبيعيه
:)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته بازم ميگم من مريل رو نديدم و راجع بش نظري نميدم. ولي اگه بين مورتيمر و سيلبربرگ خواستي انتخاب كني من با دلايلي كه گفتم مورتيمر رو پيشنهاد ميدم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Icholover

New Member
لایک ها
36

شيمى عمومى پايه ايست پس بايد دنبال يه خوبش بگرديد تا پايتون قوى باشه
شيمى عمومى هاى مريل؛چنگ؛زومداهل؛مورتيمر و سيلبربرگ اونايي هست كه من ميشناسم
چنگ متن بسيار روان و ساده اى داره؛زومداهل مسائل خوبي داره؛سيلبربرگ هم متن خوبي داره؛مورتيمر هم متن خوب و مسائل خوبي داره!
اينكه شما ميفرماييد"درگيري فيزيكى"بخشي از المپياده؛كه شما با كتب دانشگاهى انقدر سر و كله بزنيد تا فهمش آسون بشه
پس اولا به خودتون تلقين نكنيد كه متن مورتيمر كه آنقدر ها هم سخت نيست را نميفهميد و با علاقه بخونيد
موفق باشيد

لایک ها
226

به 2تا منبع فکر کنید فقط، مورتیمر و سیلبربر ( برای سطوح بالاتر کتابی بهتر از ماهن وجوده خارجی نداره، بی نظیره برای کسی که به علم علاقه منده )!
با هرکدم راحتتری و حس بهتری بهش دارید کار کنید، در کل خیلی فرقی نداره کدوم رو میخونید، به فکر لذت بردن از خوندنش باشید.من خودم با متن سیلبربرگ تو دانشگاه آشنا شدم و به مظرم خیلی خوب بود جامعیت و طرز بیانش( البته زبان اصلیش رو میگم، فارسیش رو نخوندم نمیدونم ).از مورتیمر هم زمان المپیاد راضی بودم.

bayramis

New Member
لایک ها
4

میتونید دو تاشم بخونید.وقت زیادی نمیبره چون مطالبو اول از یکیش خوندین.یا اگه کسی وقت نداشت یکیشو(خود من سیلبر)بخونه و سوالای دوتاشم بخونه.البته منظور من اینجا مورتیمر و سیلبر هست.
کلا شیمی عمومی چیزی نیس که ادم بخاد زیاد روش تحقیق کنه چون در متن کل با یه کتاب مانند سیلبر هم کافیه ولی سوال باید خیلی بیشتر حل بشه

poormahdi

New Member
لایک ها
6

تیم طراحی سوال های المپیادی شیمی در باشگاه معمولا به مورتیمر علاقه بیشتری داره...

biochrist

New Member
لایک ها
80

ببخشید که این سوال تکراری رو می پرسم چون من اساسا از المپیاد شیمی خیلی مطلع نیستم.اولا می خواستم بدونم اگه یکی کل مورتیمر یا نصف اونو بخونه در چه حد برای المپیاد اماده میشه؟ثانیا از کتاب هایی که در پست های قبلی نام بردید کدوم حجیم تر و سنگین تر و کدوم جدید تره/ثالثا این شیمی سیلبربرگ رو کدوم انتشارات داره و در چه سطحیه؟

Raha24

Active Member
لایک ها
165

ببخشید که این سوال تکراری رو می پرسم چون من اساسا از المپیاد شیمی خیلی مطلع نیستم.اولا می خواستم بدونم اگه یکی کل مورتیمر یا نصف اونو بخونه در چه حد برای المپیاد اماده میشه؟ثانیا از کتاب هایی که در پست های قبلی نام بردید کدوم حجیم تر و سنگین تر و کدوم جدید تره/ثالثا این شیمی سیلبربرگ رو کدوم انتشارات داره و در چه سطحیه؟
تا اونجایی ک من از دوستام شنیدم و اطلاع دارم سطح سیلبربرگ از مورتیمر بالاتره
با خوندن شیمی مورتیمر تو م اول قبول میشین ولی بودن کسایی ک با کتابای مبتکرانم م اول قبول شدن .البته باهوش زیاد م دو هم میتونی قبول شی با مورتیمر
موفق باشین

biochrist

New Member
لایک ها
80

تا اونجایی ک من از دوستام شنیدم و اطلاع دارم سطح سیلبربرگ از مورتیمر بالاتره
با خوندن شیمی مورتیمر تو م اول قبول میشین ولی بودن کسایی ک با کتابای مبتکرانم م اول قبول شدن .البته باهوش زیاد م دو هم میتونی قبول شی با مورتیمر
موفق باشین
یعنی اگر یه نفر نصف مورتیمر یعنی نصف دارای مباحث مهم ترشرو بخونه هم میتونه قبول بشه تو مرحله یک؟در ضمن سولومونزو سیلبربرگ از چه انتشاراتی هستن؟شما می دونی؟

Raha24

Active Member
لایک ها
165

یعنی اگر یه نفر نصف مورتیمر یعنی نصف دارای مباحث مهم ترشرو بخونه هم میتونه قبول بشه تو مرحله یک؟در ضمن سولومونزو سیلبربرگ از چه انتشاراتی هستن؟شما می دونی؟
بله اگ رو مباحث مهمش تسلط داشته باشین ایشالا میتونین م یک قبول شین فقط شیمی باید مفهومی بخونین تو حل مسائلش مسئله زیاد حل کنین
من از انتشارات کتابا اطلاعی ندارم ولی میتونین از اساتید شیمی سایت بپرسین
در ضمن فایل pdfسولومونز فارسی رو تو سایت داره اگ خواستین میتونین بگیرین
شرمنده دیگ من از شیمی اطلاعات زیادی ندارم در حدی ک میدونستم گفتم امیدوارم مفید باشه
موفق باشین

بالا