M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
باسمه تعالی
سلام دوستان
در حین تلاش برای متقاعد کردن خانواده برا شیمی محض بودم که بابام گفت شیمی محض که هیچ کاری نداره لااقل دبیری شیمی بخون از روز اول استخدامی و .... (حالا بماند که ته دلش دوس داره دارو برم)
خواستم فقط اینو بپرسم که دبیری شیمی تا اخر باید دبیرستان درس بده؟ (چون اصلا علاقه ای به مدرسه رفتن ندارم!!) و اینکه اگر بخواد ارشد و دکتری بگیره رشته ش از دبیری خارج میشه دیگه؟ میتونه در صورت دکترا گرفتن دانشگاه هم تدریس کنه و مدرسه نره؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : شیمی محض یا دبیری؟

ول کنین بابا ، همون دارو بخونین .
تو اخرین ارسالی ها که دیدم شما پست دادید میدونستم اینو میگید :4:

اینم نظریه!
حالا اگر درباره سوالاتم اطلاعات دارید ج میدید؟
هرچند که الان وقت انتخاب رشته نیست و باید ببینم رتبه ام چی میشه اما خب یکم ذهنم درگیر شده :23:

o.math

New Member
لایک ها
26

باسمه تعالی
سلام دوستان
در حین تلاش برای متقاعد کردن خانواده برا شیمی محض بودم که بابام گفت شیمی محض که هیچ کاری نداره لااقل دبیری شیمی بخون از روز اول استخدامی و .... (حالا بماند که ته دلش دوس داره دارو برم)
خواستم فقط اینو بپرسم که دبیری شیمی تا اخر باید دبیرستان درس بده؟ (چون اصلا علاقه ای به مدرسه رفتن ندارم!!) و اینکه اگر بخواد ارشد و دکتری بگیره رشته ش از دبیری خارج میشه دیگه؟ میتونه در صورت دکترا گرفتن دانشگاه هم تدریس کنه و مدرسه نره؟
به نظر من بهتره داروسازی بخونین؛ چون هم درآمد بالایی داره، هم میشه کارهای تحقیقاتی زیادی توش انجام داد و هم ترمای اول کلی شیمی داره.
تا جایی هم که می‌دونم، برای تدریس یه رشته در دانشگاه، باید در همون رشته مدرک دکتری داشته باشین نه در دبیریش.
در آخر هم باید بگم هر رشته‌ای رو که انتخاب کردین، نگران نباشین؛ تجربه نشون داده هر کس هر رشته‌ای بخونه، بعد دو ترم عاشقش میشه!
موفق باشید.

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

مادر من یه همکاری داشت که دبیر زبان بود و داشت دکترا میگرفت!
اینطور که از صحبت های ایشون متوجه شدم ظاهرا نمیشه در عین حالی که استخدام آموزش و پرورشی کارمند دانشگاه بشی
ضمنِ اینکه به نظر کاری طبیعی میاد که دانشگاه بیاد دکترای شیمی محض رو استخدام کنه و دبیری شیمی هم بره به سمت دبیرستان!
فکر میکنم زیاد شنیدیم که توی همین مازندران خودمون چندین دبیر دکترا دارن!خب اونها هم میتونستن برن دانشگاه درس بدن!چرا نرفتن؟!؟!؟!؟!

بعدشم یه سوالی که الان واسم مطرح شد اینه که مگه دبیری دکترا هم داره؟؟؟؟؟

در نهایت اینکه اگر به دانشگاه فکر میکنی و میخوای هیئت علمی یه دانشگاه یا استخدام یک شرکت یا موسسه ی تحقیقاتی بشی؛به نظر میاد راه شیمی محض برای رسیدن بهشون هموار تره!!!

موفق باشید لطفاً!همین!:53:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

[MENTION=14035]ahmadi[/MENTION]
یه دور پست منو میخوندی بد نبودا :4:
ثنا جان میگم لیسانس دبیری میتونه بره ارشد (مثلا ) شیمی الی بخونه؟ خب اگر بتونه همون کسی که رشته ش محض هست هم داره همون ارشد رو میخونه و اینطوری بدیهیه که دبیری به نفع ادم هست. چون از همون اولین روزی که وارد دانشگاه بشن استخدام هستن (با اینکه هممون کلی فوق لیسانس بیکار میشناسیم) و....

لطفا در این تاپیک بحث روی داروسازی و مزیت هاش نکنید که خودم میدونم! اینجا فقط رو شیمی بهم اطلاعات بدید!
چند تا از اساتید المپیادم میگن فقط و فقط شیمی محض بخون حتی اگر 1 رقمی شدی!
الان من شدیدا بین دو راهی ام. میدونم الان وقتش نیست که به رشته فکر کنم اما درگیری ذهنی دست خودم نیس!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----
[MENTION=14035]ahmadi[/MENTION]
یه دور پست منو میخوندی بد نبودا :4:
ثنا جان میگم لیسانس دبیری میتونه بره ارشد (مثلا ) شیمی الی بخونه؟ خب اگر بتونه همون کسی که رشته ش محض هست هم داره همون ارشد رو میخونه و اینطوری بدیهیه که دبیری به نفع ادم هست. چون از همون اولین روزی که وارد دانشگاه بشن استخدام هستن (با اینکه هممون کلی فوق لیسانس بیکار میشناسیم) و....

لطفا در این تاپیک بحث روی داروسازی و مزیت هاش نکنید که خودم میدونم! اینجا فقط رو شیمی بهم اطلاعات بدید!
چند تا از اساتید المپیادم میگن فقط و فقط شیمی محض بخون حتی اگر 1 رقمی شدی!
الان من شدیدا بین دو راهی ام. میدونم الان وقتش نیست که به رشته فکر کنم اما درگیری ذهنی دست خودم نیس!

love star

Moderator
لایک ها
942

من مامانم دبیر شیمیه الان ازش پرسیدم گفت که دبیری هم ارشد داره هم دکترا....وقتیم که دبیری بخونی باید تعهد بدی که دو برابر سالایی که تحصیل کردی باید خدمت کنی...حالا اگه بخوای فوق دبیریو بخوتی برای ارشدشم دوباره تعهد بدی بعدشم اگه بخوای دانشگاهی تدریس کنی فقط میتونی فرهنگیان تدریس کنی...

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

من مامانم دبیر شیمیه الان ازش پرسیدم گفت که دبیری هم ارشد داره هم دکترا....وقتیم که دبیری بخونی باید تعهد بدی که دو برابر سالایی که تحصیل کردی باید خدمت کنی...حالا اگه بخوای فوق دبیریو بخوتی برای ارشدشم دوباره تعهد بدی بعدشم اگه بخوای دانشگاهی تدریس کنی فقط میتونی فرهنگیان تدریس کنی...
خب ممنون
از طرفم از مامانت تشکر کن مریم جان
پس من برم سراغ همون شیمی محض خودم!:4: (البته پس از گذشتن از سد خانواده :p )

ممنون از همگی!

iranikia

New Member
لایک ها
235

تو اخرین ارسالی ها که دیدم شما پست دادید میدونستم اینو میگید :4:

اینم نظریه!
حالا اگر درباره سوالاتم اطلاعات دارید ج میدید؟
هرچند که الان وقت انتخاب رشته نیست و باید ببینم رتبه ام چی میشه اما خب یکم ذهنم درگیر شده :23:
​والا منم بین پزشکی و بیوتکنولوژی دوگانگی داشتم که خانواده برام حلش کردن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لایک ها
74

دوست عزیز , بیوتکنولوژی از نظر من زیاد جالب نیست ( حداقل از نظر من ) ! می دونی چون از همه چیز می گه و هیچ کدوم رو هم تا تهش نمیره .... یعنی برای آدمای دمدمی مزاج خوبه ؟؟؟ تو می تونی کاربرد علوم پایه های دیگه رو توی پزشکی هم داشته باشی فقط کافیه یه کم خودت مایه بذاری تو دانشگاه ... ,
شیمی محض رشته خوبیه ( برای کسی که دنبال شیمی باشه ) و اگر هم فرد می خواد که آینده ی شغلی خوبی داشته باشه 0 دیگه حداقل از محض کمتر نه ) باید آدم خلاقی باشه یعنی از فرصت هایی که براش پیش می یاد خوب استفاده کنه و درآمد زایی داشته باشه و کلاً آدم پر جنب و جوشی باشه .... هر دوست عزیز موفق باشین و شوید

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

با سلام خدمت همه...
به نظره من انتخاب رشته خیلی مهم و حیاتیه! اما از الآن روش فکر کردن تا حدودی باعث استرس میشه و ممکن رو کنکورتون تاثیر بذاره!
اما بین شیمی محض یا شیمی دبیری به نظره من شیمی محض بهتره! مخصوصا واسه شما که المپیاد شیمی شرکت کردید، لذتش بیشتره!
اما نکته آخر و اونم اینکه اگه شما بر اساس علاقه انتخاب کنید، شک نکید موفق می شید! چون علاقه همه چی رو واسه آدم قابل میکنه!
با آرزوی موفقی برای شما و همه ی کنکوری های 93 و مخصوصا بچه های آیریسک...

بالا