oktay

New Member
لایک ها
0
سلام دوستان
من یه تازه واردم! امیدوارم بتونم چیزی ازتون یاد بگیرم.

دوستان من دانش آموز سال دوم ریاضی هستم. شیمی 2 رو ترم اول 19.25 و ترم دوم 19.75 شدم.
قصد دارم تو المپیاد شرکت کنم.برای همین کتاب های ساختار اتم ها و مولکول ها - شیمی توصیفی عناصر - شیمی آلی رو سفارش دادم!

در ضمن کتاب شیمی 3 رو خریدم ، ولی از روی کتاب نمیشه چیزی فهمید! به نظرتون کتاب کمک آموزشی مبتکران یا گاج برای شیمی 3 بخرم یا کتابایی که بالا گفتم کافیه و مطالب شیمی 3 رو یاد میده؟
ممنون میشم جواب منو بدید
با تشکر

farzin

New Member
لایک ها
24
شیمی 3 بسیارمهمه
کتاب اموزش مبتکران شیمی 3 را بگیر ولی یک دبیر شیمی توانا میتونه خیلی کمکت کنه
به نظر من قبولی در مرحله اول کار سختی نیست

oktay

New Member
لایک ها
0
ولی گفتند که شیمی 3 آسونتر از 2 هست ، پس من میتونم زود یاد بگیرم ، یعنی زیاد نباید سخت باشه؟ من 3 ماه دور از اصفهانم برای همین نمیتونم به دبیر خوب دسترسی داشته باشم. شما سی دی های آموزشی گاج رو دیدید؟ فکر کنم اون ها هم بتونه کمک کنه! مخصوصا این که نرم افزار شیمی هم داره

farzin

New Member
لایک ها
24
نه دوست عزیز فقط دبیران خوب در حد کسانی که با المپیاد اشنایی دارند میتونند کمکتان کنند

لایک ها
13
بین دوست عزیز کمکی خواستی بگو
دریغ نمی کنم
بگو
هر مشکلی هم داشتی بگو....

Ali007

New Member
لایک ها
70
سلام دوست عزيز،(ضمن اجازه از دوستان با تجربه و اهل فن منم ميخوام نظرمو بگم)
براي شروع همون كتاباي مهندس بازرگاني خيليم خوبه،همون طور كه گفتي دومو تموم كردي پس نيازه چنداني به خوندنه دوم نداري فقط كافيه تست بزني.
اما سوم هم بايد بخوني هم بايد تست بزني،انقد تست بزن تا دستت رون شه از مبتكران بگيرو بيا پايين تاااااااااااااااااااااااااگاج!
بعد مورتيمر بگير دستت شروع كن به خوندن لازم نيست سريع بخوني اما لازمه كه با كيفيت بخوني...تمريناي هر فصلشم مو به مو(دقت كن مو به مو)حل كن..12 فصل ازش بخوني كافيه......
بعدم تست مرحله هاي اول گذشته رو بزن و .............
زياد خوندن مهمه ولي نه به اندازه درست خوندن.

oktay

New Member
لایک ها
0
ممنون از همگی
واقعا استفاده کردم! فعلا در حال خوندن شیمی 3 هستم

farzin

New Member
لایک ها
24
oktay گفت
ممنون از همگی
واقعا استفاده کردم! فعلا در حال خوندن شیمی 3 هستم
شیمی 3 از رو کتاب خواندن زیاد فایده نداره باید یه دبیر کار کشته مطالبش را برات توضیح بده

F-V

New Member
لایک ها
0
من شیمی 3 رو از رو مبتکران خوندم فهمیدم !
مورتیمر هم خیلی خوبه هم واسه شیمی 2 هم 3 هم کلا المپیاد

farzin

New Member
لایک ها
24
به نظر من کتاب شیمی عمومی مک موری بهتر از مورتیمره
.حیف که جلد دومش ترجمه نشده یا حداقل من ندارم.

AJ94

New Member
لایک ها
11
طبق اطلاعات من هم ترجمه نشده، پس زیاد جالب نیس.
ببینید، سعی کنید داخل زمینه ی المپیاد و کلا در تمامی زمینه ها، به قلم نویسنده ها عادت کنید، برای المپیاد شیمی هم باید بگم که سعی کنید به قلم دکتر منصور عابدینی عادت کنید که هم از نویسندگان با تجربه و خوب هستند، و هم از طراحان احتمالی مرحله ی 2، کتاب های زیاد و مفیدی هم نوشتن(کتاب های موضوعی انتشارات فاطمی و ...)، بنابراین پیشنهاد میکنم کتاب مورتیمری که ترجمه ی ایشون هست را حتما مطالعه کنید.

لایک ها
0
تابستون اولش فقط بايد رو شيمي عمومي و شيمي 2 و3 كار كنيم يا درساي دوره رو هم تو برناممون بذاريم ؟

AJ94

New Member
لایک ها
11
من پیشنهاد میکنم، وقتتون را تقسیم کنید و یک بخش کوچکی را به شیمی تجزیه و معدنی هم بدید، اما شیمی آلی را وقتش را زیاد کنید، چون هم واسه مرحله ی 1 و 2 لازمه. پیشنهاد میکنم، موریسون یا مک موری یا اگر شد هر دو را با تمریناتش بخونید، از تابستون استفاده کنید...

morset

New Member
لایک ها
0
من تازه شروع به خواندن مورتیمر کرده ام . کسی میتونه یک برنامه مطالعاتی برای تقسیم بخش های مورتیمر ارائه بده.
ممنونم.

AJ94

New Member
لایک ها
11
12 بخش اولش را شروع کن بخون، البته بعد از کتب دبیرستان، اگر بقیه ی پست ها رو بخونی اطلاعات کاملی بدست میاری.

farzin

New Member
لایک ها
24
کتاب شیمی آلی دکتر سیدی انتشارات فاطمی برای تازه کاران کتاب خیلی خوبی است

Ali007

New Member
لایک ها
70
farzin گفت
کتاب شیمی آلی دکتر سیدی انتشارات فاطمی برای[HIGHLIGHT=#ffc000] تازه کاران[/HIGHLIGHT] کتاب خیلی خوبی است
مطمئنین فقط برای تازه کاران خوبه
...........کلا" برا جمع بندی اطلاعات آلی کتابه خوبیه نه فقط برا تازه کارا!..............
البته بستگی به تعریفتون از تازه کار داره!

موفق باشی
میم مثه محسن

farzin

New Member
لایک ها
24
Ali007 گفت
farzin گفت
کتاب شیمی آلی دکتر سیدی انتشارات فاطمی برای[HIGHLIGHT=#ffc000] تازه کاران[/HIGHLIGHT] کتاب خیلی خوبی است
مطمئنین فقط برای تازه کاران خوبه
...........کلا" برا جمع بندی اطلاعات آلی کتابه خوبیه نه فقط برا تازه کارا!..............
البته بستگی به تعریفتون از تازه کار داره!

موفق باشی
میم مثه محسن
بله کتاب خیلی خوبیه
ولی من منظورم این بود که به کاملی کتابی مثل موریسون و بوید نیبست

AJ94

New Member
لایک ها
11
قبول دارم که موریسون کاملتره، اما واسه ی استارت و مرور آخر کتاب آقای سیدی کتاب خوبی هست.

بالا