farzin

New Member
لایک ها
24
به نظرمن جای شیمی آلی درکتابهای دبیرستانی بسیارخالی است و بایدیک فصل کامل به عنوان شیمی آلی به کتب دبیرستانی اضافه شود.به راحتی میتوان به شیمی 2 فصل 5 این را اضافه نمود. و مطالب اضافه ای که درکتاب شیمی2است مثل عدداکسایش که درپیشدانشگاهی فصل4 مجددا گفته میشه یا فرمول تجربی که توشیمی3تکرارمیشه رامیتوان حذف کرد

AJ94

New Member
لایک ها
11
خیلی تغییر ها اگر ایجاد میشد خوب بود ولی نیس، در ضمن همه مثله من و شما به شیمی علاقمند نیستن و از خوده شیمی 2 هم دلخوشی ندارن.

danesh-1

New Member
لایک ها
0
کتاب های مفید برای شیمی الی وشیمی فیزیک چیه من امسال سوم تجربی میروم به نظر شما برای قبولی در المپیاد درتابستان فقط باید شیمی بخوانم یا دروس اختصاصی سال دیگر را نیز بخوانم ممنون

farzin

New Member
لایک ها
24

فقط شيمی بايد بخونی.1 و 2 وسه .بشين اول شيمی 3 را کامل بخون.بعد شيمی 2 بخصوص فصل 4 و 5 را بخون

shalale

New Member
لایک ها
17
سلام
من خودم شیمی 3 رو در حدود 3 هفته خوندم با تست های مبتکران
اما فشرده
از وقتی از مدرسه میومدم می خوندم تااااااااااا شب
شیمی 3 سخت نیست فقط هرچقدر بتونی باید براش مسئله حل کنی و تست بزنی
مخصوصا استوکیومتریش که در حد تیم ملی میشه سوالاشو پیچوند:D
اگه شیمی 1 و 2 و 3 رو درست و حسابی مسلط باشی مرحله 1 که حتما قبولی
مورتیمرم واسه تسلط بیشتره وگرنه خارج کتابها که نمیخوان سوال بدن
موفق باشی

farzin

New Member
لایک ها
24
قبولی درالمپیاد مرحله اول کار سختی نیست
یه کم پشتکار و برنامه ریزی میخواه

لایک ها
0
کسی میدونه چجوری میشه فایلارو دانلود کردمن که هرکاری کردم نشد

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
alichemist1100 گفت
کسی میدونه چجوری میشه فایلارو دانلود کردمن که هرکاری کردم نشد
با سلام به شما دوست گرامی،

همه فایلها ویرایش شده اند و در حال صفحه بندی نهایی میباشند، ان شاءالله اگر کسی بدقولی نکند و همه کارها سروقت پیش برود، تا اواخر شهریور دوباره قسمت دریافت فایل سایت به رونق گذشته بازخواهد گشت.

موفق باشی

farshad_d

New Member
لایک ها
14
کتاب شیمی آلی مک موری کتاب خوبیه؟سولومونز چی(نسخه انگلیش)؟

mobtaker

New Member
لایک ها
36
من شنیدم سولومونز از همشون بهتره

دیگه نسخه انگلیسیش رو نمی دونم ولی من فارسیش رو دارم

nima94

New Member
لایک ها
296
دوستان کسی الان برایه دوره می خونه یا تا مرحله اول کتاب هایه ساده می خونید

mobtaker

New Member
لایک ها
36
نه برای مرحله 1 می خونم (من)شما چی؟

haniye

New Member
لایک ها
234
nima94 گفت
سلام من که الان دارم برای مرحله اول می خونم چون از خیلی ها این حرف رو شنیدم که نمره ی مرحله اول تاثیر زیادی روی مرحله دوم داره چون اگر توی مرحله دوم نمره شما با یک نفر دیگه یکی بشه برای انتخاب شدن نگاه می کنند ببینند که چه کسی نمره ی مرحله اولش بالاتر بوده است
در ضمن وقتی از الان برای مرحله دوم بخونید شاید یک سری اطلاعات خارج از مرحله اول وارد ذهنتون بشه و گیجتون کنه و باعث بشه خدایی نکرده مرحله اول رو هم قبول نشید.
البته اونجوری که من از طرز نوشتن نظرات توی تاپیک های مختلف می بینم بیشتر فکر می کنم که همه خیلی بالاتر از سطح مرحله اول می خوانند
برای همه آرزوی موفقیت می کنم ان شا ا... خدا به همه ما کمک کنه.

nima94

New Member
لایک ها
296
haniye گفت
nima94 گفت
سلام من که الان دارم برای مرحله اول می خونم چون از خیلی ها این حرف رو شنیدم که نمره ی مرحله اول تاثیر زیادی روی مرحله دوم داره چون اگر توی مرحله دوم نمره شما با یک نفر دیگه یکی بشه برای انتخاب شدن نگاه می کنند ببینند که چه کسی نمره ی مرحله اولش بالاتر بوده است
در ضمن وقتی از الان برای مرحله دوم بخونید شاید یک سری اطلاعات خارج از مرحله اول وارد ذهنتون بشه و گیجتون کنه و باعث بشه خدایی نکرده مرحله اول رو هم قبول نشید.
البته اونجوری که من از طرز نوشتن نظرات توی تاپیک های مختلف می بینم بیشتر فکر می کنم که همه خیلی بالاتر از سطح مرحله اول می خوانند
برای همه آرزوی موفقیت می کنم ان شا ا... خدا به همه ما کمک کنه.
موضوعات مرحله دوم با مرحله اول یکی هست هیچکدوم ضربه ای به هم دیگه نمیزنند این دوره هست که کلا با مرحله اول ودوم فرق داره اگه ازمون های مرحله دوم رو داده باشید متوجه می شوید که خیلی سخت نیست و هم موضوع با مرحله اول هست اما امان از دوره مخصوصا شیمی فیزیک و شیمی تجزیه تو این یک ماه فرصت خوبی برای بستن مرحله دوم هست می خواستم بدونم کسی برای دوره الان می خونه یا نه من که الان نمیخونم

haniye

New Member
لایک ها
234
بله درست میگید منظور من این نبود بله من خودم تا الان مرحله های اول 13 تا 20 رو زدم از مرحله دوم ها هم فقط 17 و 18 و 19 رو زدم اما اگه ببینید خیلی ها به بهانه مرحله دوم میشینند مطالبی مثل سینیتیک ی اسید ها و باز ها یا شیمی فیزیک رو می خوانند در صورتی که اصلا نیازی به چنین اطلاعاتی نیست کسی هم نگفته هر کس تا این حد اطلاع داشته باشه حتما مرحله دوم رو قبوله دوره هم که دیگه براش آب خوردنه
منظور من این بود که فکر کنم بیشتر برای دوره گفتم
اگه واقعا کسی وقت داشته باشه که خوبه بخونه اما فکر نمی کنم دیگه الان همچین وقتی برای کسی مونده باشه
بازم برای همه دعا می کنم ان شا ا... همه موفق باشیم.

mobtaker

New Member
لایک ها
36
سعی کنید فارسی بنویسید

dinodanesh

New Member
لایک ها
42
چند تا سوال داشتم:

1)چرا مس با ظرفیت (2) نسبت به ظرفیت (1) پایدارتره؟اگه بخوایم به آرایش الکترونی در این دو حالت نگاه کنیم باید مس با ظرفیت (1) پایدار تر باشه چون که تمام اوربیتال های

زیرلایه d پر هستند؟

2)چرا مس با سولفوریک اسید رقیق واکنش نمیده ولی با سولفوریک اسید غلیظ واکنش میده؟

3)علت اینکه ظرفیت گرمایی ویژه آب در حالت بخار از حالت های دیگه کمتره چیه؟اصلا کلا قاعده ای داریم که بخوایم با اون ظرفیت گرمایی ویژه مواد رو مقایسه کنیم؟

mobtaker

New Member
لایک ها
36
dinodanesh گفت
چند تا سوال داشتم:

1)چرا مس با ظرفیت (2) نسبت به ظرفیت (1) پایدارتره؟اگه بخوایم به آرایش الکترونی در این دو حالت نگاه کنیم باید مس با ظرفیت (1) پایدار تر باشه چون که تمام اوربیتال های

زیرلایه d پر هستند؟

2)چرا مس با سولفوریک اسید رقیق واکنش نمیده ولی با سولفوریک اسید غلیظ واکنش میده؟

3)علت اینکه ظرفیت گرمایی ویژه آب در حالت بخار از حالت های دیگه کمتره چیه؟اصلا کلا قاعده ای داریم که بخوایم با اون ظرفیت گرمایی ویژه مواد رو مقایسه کنیم؟

جواب 1: اگه به پتانسیل کاهشی این 2 نگاه کنید میبینید برای تبدیل مس به یون 2+ پتانسیل منفی هست و برای تبدیل به1+ هم منفیه ولی منفیه بزرگتریه که نشان دهنده ی تمایل کمتر به تشکیل یون 1+ هست

جواب 2: توی سولفوریک اسید رقیق +H وارد واکنش میشه و اگه بخواد با مس واکنش بده ،مس باید اکسید بشه و هیدروژن کاهش پیدا کنه که با توجه به پتانسیل کاهشی که هیدروژن بالای مس هست پس این اتفاق نمی تونه بیفته و مس با سولفوریک اسید رقیق واکنش نمیده

جواب 3: در حالی مایعشو که می دونید چرا .چون آب مایع درجه ی آزادی بیشتری داره
ولی یخ و بخار اگر اشتباه نکنم تقریبا [HIGHLIGHT=#95b3d7]تعداد[/HIGHLIGHT] درجه های آزادیشان برابره ولی سهم درجه های آزادی در یخ بیشتره (مثلا یکی از درجه های آزادی در یخ امکان تشکیل پیوند هیدروژنی هست)پس اول آبه بعد یخه بعد بخار آبه(توی بخار آب پیوند هیروژنی نداریم و امکان حرکت انتقالی و .... داریم)

zeynab2010

New Member
لایک ها
3
mobtaker گفت
dinodanesh گفت
چند تا سوال داشتم:

زیرلایه d پر هستند؟

جواب 1: اگه به پتانسیل کاهشی این 2 نگاه کنید میبینید برای تبدیل مس به یون 2+ پتانسیل منفی هست و برای تبدیل به1+ هم منفیه ولی منفیه بزرگتریه که نشان دهنده ی تمایل کمتر به تشکیل یون 1+ هست
چرا تمايلش كمتره با اينكه آرايش پايدارتري داره؟

mobtaker

New Member
لایک ها
36
من با توجه به پتانسیل کاهشی میگم که براساس اون بیشتر می خواد به 2+ تبدیل شه
ولی در مورد آرایشش نمی دونم

لطقا دیگر دوستان هم نظر بدن

بالا