لایک ها
207
پاسخ : شیمی 3 مبتکران،بهمن بازرگانی

1.من دقیقا نمیدونم که بچه ها چی میگن.یعنی دو جلد شدنش رو اطلاع نداشتم.
من یه کتاب دارم اسمش آموزش شیمی 3 مبتکران نوشته مهندس بهمن بازرگان هست.که توی این کتاب ابتدا مطالب رو آموزش داده بعد چند تا تست داره.کیفیت کتاب به نظرم عالیه.
اون یکی کتابم اسمش پرسش های چهار گزینه ای شیمی 3 هست.از مبتکران و نوشته آقای بهمن بازرگان.این کتاب تست های بیشتر و متنوع تری داره و توی قسمت پاسخنامه تشریحی چندین ایستگاه درسی داره که مطالب رو در حد عالی بهتون نشون میده.
دیگه از دو جلدی شدن کتاب خبر ندارم.

یه کتاب دیگه هم هست به اسم شیمی 3 انتشارات خیلی سبز نوشته دکتر نیما سپهری اونم همین امروز از کابسرا گرفتم.خیلی کتاب خوبیه.
به نظرم اگه این سه تا کتاب رو خوب بلد باشید هم مرحله اول المپیاد قبولین و هم کنکور رو صد میزنین و تا حدودی هم به مرحله دوم المپیادتون کمک میکنه.:69:

لایک ها
14

این 2 جلد بودن چاپ جدید این شکلیه
در مهشر (املا بادم) بودناین کتاب شک نکنید اگه شیمی دبیرستان و کنکور میخاد این کتاب تا 100 همراه می ده و شیمیتون تزمینه (بازم املا بلدم)

Moonlight

New Member
لایک ها
533

1.من دقیقا نمیدونم که بچه ها چی میگن.یعنی دو جلد شدنش رو اطلاع نداشتم.من یه کتاب دارم اسمش آموزش شیمی 3 مبتکران نوشته مهندس بهمن بازرگان هست.که توی این کتاب ابتدا مطالب رو آموزش داده بعد چند تا تست داره.کیفیت کتاب به نظرم عالیه.اون یکی کتابم اسمش پرسش های چهار گزینه ای شیمی 3 هست.از مبتکران و نوشته آقای بهمن بازرگان.این کتاب تست های بیشتر و متنوع تری داره و توی قسمت پاسخنامه تشریحی چندین ایستگاه درسی داره که مطالب رو در حد عالی بهتون نشون میده.دیگه از دو جلدی شدن کتاب خبر ندارم.یه کتاب دیگه هم هست به اسم شیمی 3 انتشارات خیلی سبز نوشته دکتر نیما سپهری اونم همین امروز از کابسرا گرفتم.خیلی کتاب خوبیه.به نظرم اگه این سه تا کتاب رو خوب بلد باشید هم مرحله اول المپیاد قبولین و هم کنکور رو صد میزنین و تا حدودی هم به مرحله دوم المپیادتون کمک میکنه.:69:
البته همون کتاب تست مبتکران کافیه و نیاز به هیچ کتاب دیگه ای نیست و میشه راحت صد زد

لایک ها
0

1.من دقیقا نمیدونم که بچه ها چی میگن.یعنی دو جلد شدنش رو اطلاع نداشتم.
من یه کتاب دارم اسمش آموزش شیمی 3 مبتکران نوشته مهندس بهمن بازرگان هست.که توی این کتاب ابتدا مطالب رو آموزش داده بعد چند تا تست داره.کیفیت کتاب به نظرم عالیه.
اون یکی کتابم اسمش پرسش های چهار گزینه ای شیمی 3 هست.از مبتکران و نوشته آقای بهمن بازرگان.این کتاب تست های بیشتر و متنوع تری داره و توی قسمت پاسخنامه تشریحی چندین ایستگاه درسی داره که مطالب رو در حد عالی بهتون نشون میده.
دیگه از دو جلدی شدن کتاب خبر ندارم.

یه کتاب دیگه هم هست به اسم شیمی 3 انتشارات خیلی سبز نوشته دکتر نیما سپهری اونم همین امروز از کابسرا گرفتم.خیلی کتاب خوبیه.
به نظرم اگه این سه تا کتاب رو خوب بلد باشید هم مرحله اول المپیاد قبولین و هم کنکور رو صد میزنین و تا حدودی هم به مرحله دوم المپیادتون کمک میکنه.:69:
منم شیمی رو از رو روی کتاب خیلی سبز میخونم واقعا عالیه:5:

لایک ها
2

سلام دوستان لازم هست یه سری مطالب رو خدمتتون بگم :
کتاب جدید شیمی سال 91 همون سوم مهندس بازرگان دو جلدی سفید رنگ هستش که خیلی قطوره کیفیت عالی خیلی توپه
ولی من با توجه که دیدم میخوام المپیاد رو بخونم به امتحان نهایی و تست هم کمک کنه و هم این که درس های دیگه هم بالاخره هست دیدم خوندن این کتابا با این که کتاب خوبیه و لی وقت گیره واقعا
یه بار من رفتم کتابخونه با اینکه درس رو خوب بلد بودم (سال دوم) گفتم بزار از این کتاب بخونم ولی تا درسنامه رو باز کردم و شروع کردم به خوندن دیدم درس هاشو بلدم ولی هی به نکات ظریف برمیخوردم و کلی خودندن یه درس وقت گرفت در صورتی که اصلا نیاز به همچین وقتی نبود(البته در صورتی که اولین بار باشه خوبه) ... امسال برای اینکه نخوام این اتفاق بیوفته کتاب درسی روکه کامل میخونم جزوه منم که کامله رفتم سراغ کتب قدیمی شیمی مهندس بازرگان (با توجه به اینکه شیمی تغییری نکرده) و تو نستم یه کتاب پیدا کنم مال سال 81 که این کتاب تند تند پشت سر هم تست کنکور ، تست خط به خط درسی ، تست المپیاد و سوال امتحان نهایی رو با جواب قرار داده واقعا عالیه من تو نیم ساعت کلی تست میزنم و از تو نکاتش هم کلی مطلب یاد میگیرم یه همچین کاری رو هم برای فیزیک انجام میدم تازه قیمتشم هزار تومن بود :)))) خخیلی هم نو مونده هیچی خط توش نیست....برای تهیه کتاب های قبل سال 85 شیمی لازم هست برید جایی که تاب دست دوم میفروشن بگردین .... امسال من با خوندن این دو کتاب کلی حال کردم ....برای المپیاد هم سری کتابای آموزشی ناب رو استفاده میکنم سه تا کتاب آموزش المپیادی هست و برای سوال هم بگم که هم از این جا پی دی اف میگیرم پرینت میکنم و یا برای راحت تر شدن ار هم یه کتاب دیگه فقط سوال های المپیاد با جواب هست که از دوستم میگیرم و بش نیگا میندازم و حل میکنم...
موفق باشین !

لایک ها
207

منم یه جورایی با آقای زک افرون(امیر)موافقم.
چون تعداد تست های این کتاب خیلیه و خیلی وقت گیر میشه.به نظرم این کتاب برای کسایی خوبه که میخوان زود تر درس ها رو بخونن.مثلا من الان سال دومم و میخوام شیمی سال سوم رو بخونم خوبه که از این کتاب یا کتاب آموزش شیمی سه مبتکران که اونم همین نکات ایستاه های درسی هست رو بگیرم بخونم.من این کار رو کردم و جواب داد.
چون واقعا خیلی وقت گیر میشه اگه بخواین تمام تست هارو بزنین.چون المپیاد فقط این دو تا شیمی نیست که باید کلی از کتب دانشگاهی رو بخونی.وقت نمیشه واقعا.تازه درس های مدرسه هم هست.
البته اگه هدف کسی کنکور باشه بهتره که تست ها رو بزنه چون دیگه نگران شیمی تجزیه و الی و معدنی و... نیست.

daryab

New Member
لایک ها
163

اگه تو محاسبات فقط اونایی رو که مندلیف دارن رو بزنین شاید خوب باشه ولی من می خواستم این کارو کنم دیدم یه بار از r هارو نتونستم بزنم ترسیدم بقیه هم این جوری بشه تازه مندلیف ها هم زیاد نیست.

لایک ها
5

نشرالگو هم عالیه امتحان کن

soroush-lp

New Member
لایک ها
33

سلام دوستان متاسفانه شيمي ٣ مبتكران من مطابق با شيمي ٣ جديد نيست ولي چاپ ٩٢ هست، ايا فقط مطالبي حذف شده يا چيز هايي هم اضافه شده ؟ يعني من ميتونم همينو با حذف بعضي از مطالب بخونم ؟

sina16

New Member
لایک ها
313

سلام دوستان متاسفانه شيمي ٣ مبتكران من مطابق با شيمي ٣ جديد نيست ولي چاپ ٩٢ هست، ايا فقط مطالبي حذف شده يا چيز هايي هم اضافه شده ؟ يعني من ميتونم همينو با حذف بعضي از مطالب بخونم ؟
تا اونجا که میدونم.....اصل موضوع همونه فقط جزئیات تغییر کرده...

همون کافیه(به نظر من)

hellium

New Member
لایک ها
76

سلام.می خواستم بدونم خوندن این کتاب می تونه واسه ی من که هیچی ازشیمی 3 نمی دونم مفید باشه؟یا بهتره خود شیمی 3 را بخونم برم سراغ بقیه کتابا؟
منظورم همون کتابیه که روش عکس آووگادرو هست.:confused:
با سلام
برای شروع حتما باید کتاب وزارتی رو مطالعه کنید وگرنه به مشکل بر می خورید
با این کتاب اقای بازرگان در حد ساده است ولی کتاب وزارتی منبع سوالات المپیاد است.

hosseinkaku

New Member
لایک ها
50

سلام
من که از کتاب تست بازرگان (مبتکران) استغاده می کنم حرف نداره از این بهتر فک نکم کتاب باشه

مهرسا

New Member
لایک ها
1

سلام مطالب حذف شده ولی چیزی اضافه نشده مثلا فصل اول لایه ای اوزن وموارد اسثسنا در جابه جایی یگانه حذف شده

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام شیمی 3 مبتکران کتاب عالی هست و می تونی به شما درفهمیدن بهتر درس کمک کنه ولی توجه داشته باشید که از کتاب درسی خودتون چشم پوشی نکنید چون مرجع امتحان نهایی وکنکور کتاب است

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

سروش جان چیزایی که تغییر کرده شیمی رو که تغییر نداده فقط اومدن فرضا جای سی اف سی گندم کاشتن! :4:
برای مرحله درسته که باید به کتاب تسلط داشته باشی اما من یاذم نمیاد که بخوان واسه استوکیومتری حفظی بدن چون این یعنی حروم کردن سوال!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام
من که از کتاب تست بازرگان (مبتکران) استغاده می کنم حرف نداره از این بهتر فک نکم کتاب باشه
حسین جان مطمئنی که کتابی بهتر نیست؟؟؟؟
اگه برای المپ داری میخونی که باید گفت داری اشتباه میکنی و اگه واسه کنکوره باید یه سری هم به کتاب فار بزنی...

daryab

New Member
لایک ها
163

با سلام
برای شروع حتما باید کتاب وزارتی رو مطالعه کنید وگرنه به مشکل بر می خورید
با این کتاب اقای بازرگان در حد ساده است ولی کتاب وزارتی منبع سوالات المپیاد است.
دوستان وقتی میخواین به یه تاپیک ج بدین تاریخ رو حتماااااااااااا نیگا کنین:89:

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام منم شیمی 3 مبتکران رو دارم امابا اینکه cfcها حذف شده .امامبتکران حذفش نکرده.

omid-z

New Member
لایک ها
319

سلام منم مبتکران دو جلدیش رو گرفتم ولی امسال شمی ویرایش شده،تغییر زیادی نکرده فقط غلظت مولی که در بخش 1 بود به بخش 3 منتقل شد و دو تا مبحث حفظی (فکر کنم) حذف شده که حتما زیاد مهم نبوده
ولی یه سوال:چرا جلد جدیدش تک جلدی شد؟کسی اگه جلد جدیدش رو داره بگه
ممنون

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

سلام منم مبتکران دو جلدیش رو گرفتم ولی امسال شمی ویرایش شده،تغییر زیادی نکرده فقط غلظت مولی که در بخش 1 بود به بخش 3 منتقل شد و دو تا مبحث حفظی (فکر کنم) حذف شده که حتما زیاد مهم نبوده
ولی یه سوال:چرا جلد جدیدش تک جلدی شد؟کسی اگه جلد جدیدش رو داره بگه
ممنون
فک کنم به خاطر دو جلدی شدنش قیمتش خیلی رفت بالا و فروششون اومد پایین مخصوصاً با وجود رقیبی نسبتاً خوب به اسم خیلی سبز ، برا همین دوباره تک جلدیش کردن.
اما چون هنوز برا شیمی دوش رقیب نبود تک جلدیش نکردن انگار !

hellium

New Member
لایک ها
76

سلام به همگی
اقای بازرگان که دیگه ایران نیست تا کتابو ویرایش کنه و کتاب هم در همون سطح کیفیت 2-3 سال پیش مونده
کتاب های خوبی مثل:
میکرو طبقه بندی شیمی 2 گاج نوشته اقای ایزدی که چاپ امسالش فوق العاده سوال های سخت و خوبی داره
شیمی 3 خیلی سبز نوشته ی دکتر سپهری که بچه های المپیادی با حل سری z می فهمن که چه وضعیتی در حل تمرین های مفهومی و سخت کنکور دارند

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

سلام به همگی
اقای بازرگان که دیگه ایران نیست تا کتابو ویرایش کنه و کتاب هم در همون سطح کیفیت 2-3 سال پیش مونده
کتاب های خوبی مثل:
میکرو طبقه بندی شیمی 2 گاج نوشته اقای ایزدی که چاپ امسالش فوق العاده سوال های سخت و خوبی داره
شیمی 3 خیلی سبز نوشته ی دکتر سپهری که بچه های المپیادی با حل سری z می فهمن که چه وضعیتی در حل تمرین های مفهومی و سخت کنکور دارند
دوست من آقای بازرگان هرساله چند ماه میان ایران ، ویرایش میکنن ، چند تا کلاس میرن ، دوباره برمیگردن.
در ضمن فک کنم یه نفر دیگه هم به نویسنده ها اضافه شدن

بالا