لایک ها
96
پاسخ : بدو بیا المپیاد نجوم!!!!!

لاندا ماکس رو بدست میاریم بعد از فرمول c=لاندا*v فرکانس رو بدست میاریم ( v همان نوی بیشینه یا فرکانس بیشینه است)
جواب من 14^10*5 است(تقریبی)

آخرین ویرایش توسط مدیر

sooshans

New Member
لایک ها
52

لاندا ماکس رو بدست میاریم بعد از فرمول c=لاندا*v فرکانس رو بدست میاریم ( v همان نوی بیشینه یا فرکانس بیشینه است)
جواب من 14^10*5 است(تقریبی)
سلام به همه دوستان:53:
ببخشید اینی که شما میگین:
به نظرتون مشکل دار نیست؟ اگه ما لاندای بیشینه رو داشته باشیم اون موقع نوی کمینه رو داریم دیگه!
به نظر من باید از تابع پلانک البته با تابعیت فرکانس مشتق بگیریم و مساوی صفر قرار بدیم اون موقع به یه رابطه برای نوی بیشینه می رسیم البته یه کم شک دارم ممکنه نوی کمینه رو بده! (یعنی همون لاندا ماکسی الان میده!:65:) فعلا که راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

sooshans

New Member
لایک ها
52

یه سوال:
با داشتن چند نقطه از سهمی می توانیم آن را رسم کنیم؟ (نمی دانیم نقاط کجای سهمی هستند)
نمیدونم اصلا از کجا شروع کنم:40:

newton2011

New Member
لایک ها
25

سلام.
رابطه فرکانس و طول موج ماکسیمم با هم فرق دارن و باید از رابطه ای که دوستمون گفتن مشتق بگیریم اگه رابطشو میخواین به فاندا مراجعه کنید.
برای سهمی اگر جهت گیری رو بدونیم 3 نقطه کافیه ولی اگر ندونیم 4 نقطه لازمه.

sooshans

New Member
لایک ها
52

سلام.
رابطه فرکانس و طول موج ماکسیمم با هم فرق دارن و باید از رابطه ای که دوستمون گفتن مشتق بگیریم اگه رابطشو میخواین به فاندا مراجعه کنید.
برای سهمی اگر جهت گیری رو بدونیم 3 نقطه کافیه ولی اگر ندونیم 4 نقطه لازمه.
مرسی که جواب دادین ولی میشه یه توضیحی راهنمایی ای چیزی بدین؟ :4: آخه اینجوریشو تو پاسخ نامش هم داره!
راستی جهت گیری منطورتون چیه؟ یعنی بدونیم حضیضش کجاس؟

a_pirmoradi

New Member
لایک ها
1

اصولا همه میدونیم سهمی یک مقطع مخروطیه، و معادله یک مقطع مخروطی اونم از نوع سهمیش به این شکله: ax^2+bxy+cx+dy+e=0 وهمینطور می دونیم واسه سهمی داریم: b^2-4ac=0 و با داشتن 4نقطه میتونیم این 5 ثابت رو در بیاریم و سهمی رو رسم کنیم.
در واقع ضریب b یه جورایی جهت گیری رو مشخص می کنه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

newton2011

New Member
لایک ها
25

خواهش می کنم.
2.منظور از جهت گیری دانستن مثلا جهت حضیضه
1.مشکل از این جاست که تابع پلانک (یه جورایی)چگالی انرژیه یعنی مساحت زیرش از جنس انرژی پس مثلا اگه بخوایم ماکس انرژی رو پیدا کنیم باید روی محور x به ازای یک دلتا لاندا حرکت کنیم ببینیم کجا مساحت بیشینه میشه حالا چون دلتا لاندا با دلتا فرکانس متناظرش برابر نیست بیشینه ها هم متفاوته.
در واقع ماکسیمم تابع پلانک خودش معنی انرژی نداره بلکه به بازه ای هم که با اون سنجیده میشه هم بستگی داره.

بالا