عامل گرفتن نمره بد در مدرسه کشف شد

Hosein.D

New Member
لایک ها
862
پژوهشگران آمریکایی در تحقیقات گسترده ای بر روی نوجوانان دریافتند که گرفتن نمره های بد در مدرسه به دلیل یک نقص ژنتیکی در DNA است.

به گزارش عرش نیوز، در شرایطی که تنها چند هفته تا به صدا درآمدن زنگ مدارس باقی مانده است تیم تحقیقاتی "کوین بیور" از دانشگاه ایالتی فلوریدا کشف کرد که برخی جهشهای ژنتیکی بر روی ژنهای مسئول رمزگذاری دوپامین با گرفتن نمره در مدرسه ارتباط دارند.

این محققان با مقایسه وضیعت تحصیلی و اطلاعات مربوط به DNA دو هزار و ۵۰۰ نوجوان محصل در دبیرستان و راهنمایی این ارتباط میان ژنها و نمره امتحانات را کشف کردند.

این ژنها مسئول عملکرد انتقال دهنده عصبی دوپامین (پیام رسان شیمیایی مغز) هستند. دوپامین مسئول حس شادی و خشنودی ناشی از بسیاری از رفتارهای ما است.

این تحقیقات نشان داد که ارتباط میان ژنها و نمرات امتحان بسیار حائز اهمیت است به طوری که در برخی موارد دانش آموز از راهیابی به دانشگاه باز می‌ماند.

به گفته این دانشمندان، نقص ژنتیکی DRD4 (ژن گیرنده D4 دوپامین) برای دانش آموز دارای این نقص مشکلات جدی در دروس ریاضی و انگلیسی و ژن DRD2 مشکلاتی برای دروس زبان دوم، تاریخ و علوم به وجود می‌آورد.

براساس گزارش ساینس دیلی(Science Daily) ، ژنهای رمزگذاری دوپامین نقش مهمی‌بر روی جنبه های مختلف شخصیتی مرتبط با ضد اجتماع گرایی، پیش فعالی و کاهش توجه می‌گذارند.

فرضیات این دانشمندان نشان می‌دهد که هرچند این ژنها بر روی گرفتن نمره نقش دارند اما به تنهایی برای درس خواندن کافی نیستند به طوری که محیط، سرویسهای آموزشی و تحصیلی موثر می‌توانند این نقص ژنتیکی را تاحد چشمگیری بی اثر کنند.
.
.
.نظر شما در این مورد چیست؟! ( با رعایت قوانین سایت)

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : عامل گرفتن نمره بد در مدرسه کشف شد

خب یعنی مثلا الان یکی نمره بد میگیره و دانشگاه نمیره تقصیره خودش نیست و نقص ژنیه؟ :4:
یکی هم میره مدال جهانی میگیره و رتبه یه رقمی میشه بازم دست خودش نبود و ژنش بود؟ :4:
جل الخالق :4:

m.biology

New Member
لایک ها
319

خب یعنی مثلا الان یکی نمره بد میگیره و دانشگاه نمیره تقصیره خودش نیست و نقص ژنیه؟ :4:
یکی هم میره مدال جهانی میگیره و رتبه یه رقمی میشه بازم دست خودش نبود و ژنش بود؟ :4:
خب مشكل اينه كه تو جامعه ما يارو يا بايد مهندس شه يا دكتر در غير اينصورت پر!!...
مثلا كسي كه تو دروس اصلا استعداد نداره ممكنه يه استعداد موسيقيايي داشته باشه كه نگو
يا مثلا يارو يه نجار شه ولي يه نجار موفق
ولي ايران يارو بايّد دكتر مهندس شه تا پول حسابي گيرش بياد
مشكل اينه...

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

خب مشكل اينه كه تو جامعه ما يارو يا بايد مهندس شه يا دكتر در غير اينصورت پر!!...
مثلا كسي كه تو دروس اصلا استعداد نداره ممكنه يه استعداد موسيقيايي داشته باشه كه نگو
مشكل اينه...
مهندس چیه داداش اینا فقط میگن دکتر:214:

m.biology

New Member
لایک ها
319

مهندس چیه داداش اینا فقط میگن دکتر:214:
درسته تجربي با رياضي از زمين تا آسمون فرق داره ولي حالا مهندسم زير سبيلي ردش ميكنيم :4::4::4::4::4::4::4::4:
غصه نخور داداش:4:

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

مشكل اينه...

من ادمایی رو میشناسم که در حده ابتدایی سواد دارن ولی میتونن کل تهرانو بخرن
البته نه اینکه اونجوری بشناسم ولی در موردشون شنیدم

m.biology

New Member
لایک ها
319

من ادمایی رو میشناسم که در حده ابتدایی سواد دارن ولی میتونن کل تهرانو بخرن
البته نه اینکه اونجوری بشناسم ولی در موردشون شنیدم
بله ولي درصد خيلي خيلي خيلي كمي از افرادي هسن كه در حد ابتدايي سواد ندارن
بحث در رابطه با اكثريت هست...

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

منم مثل شما! اصن این موضوع واسم قابل هضم نیست!
یکی بیاد به من توضیح بده...

لایک ها
195

منم مثل شما! اصن این موضوع واسم قابل هضم نیست!
یکی بیاد به من توضیح بده...
نه بابا اینا الکیه!!!!!
عامل اصلی دنده پهنیه!
یابه قول اصفانیا...

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

کسی نیست که بیاد قضیه رو روشن کنه!!!
عامل گرفتن نمره ي بد در مدرسه مسلما ژن نيست . (واضح هست بستگي به هدف دانش اموز دارد . مثلا من ادبيات را نخوانده بودم از شانس بدم تا مي توانست ازم اعلام و اسامي كتب را پرسيد و اخر -8- را گرفتم . و برعكس امتحان ميان ترم فقط دو نفر امتحان ادبيات را بيست شدند كه يكي من بودم .) اينجا منظور از نمره ي بد مدرسه همان قوه ي درك فرد در فهم مباحث مختلف و ان نمره ي بد منظور نمره ي يك امتحان سنجشي معتبر است .
كاملا هم درست است .
مشكلش كجاست؟

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

عامل گرفتن نمره ي بد در مدرسه مسلما ژن نيست . (واضح هست بستگي به هدف دانش اموز دارد . مثلا من ادبيات را نخوانده بودم از شانس بدم تا مي توانست ازم اعلام و اسامي كتب را پرسيد و اخر -8- را گرفتم . و برعكس امتحان ميان ترم فقط دو نفر امتحان ادبيات را بيست شدند كه يكي من بودم .) اينجا منظور از نمره ي بد مدرسه همان قوه ي درك فرد در فهم مباحث مختلف و ان نمره ي بد منظور نمره ي يك امتحان سنجشي معتبر است .
كاملا هم درست است .
مشكلش كجاست؟
بله... خیلی ممنون از توضیحی که دادین!

love star

Moderator
لایک ها
942

در واقع بايد گفت اين جهش شايد يكي از عوامل تاثير گذار باشه ولي مسلما فقط اين نيست...
عوامل مختلفي داره

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

در واقع بايد گفت اين جهش شايد يكي از عوامل تاثير گذار باشه ولي مسلما فقط اين نيست...
عوامل مختلفي داره
بله، حرف شما کاملا درسته!
چون در جملات پایانی متن به این نکته اشاره شده!

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

عوامل مختلفي داره
جهش ؟؟ چه جهشي ؟؟

Wight

New Member
لایک ها
888

وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى ﴿۳۹﴾

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى ﴿۳۹﴾
شما با یه آیه از قرآن کل مطلب رو رسوندید!
خیلی ممنون

لایک ها
195

شما با یه آیه از قرآن کل مطلب رو رسوندید!
خیلی ممنون
خب منم که تفسیرش راگفتم؛که‏!‏‏!‏

بالا