عدد هیبریداسیون

elichem

New Member
لایک ها
7
سلام
هرکس راجع به عدد هیبریداسیون چیزی میدونه اینجا بگه لطفاً . توجه کنید : عدد هیبریداسیون
(مثلا عدد هیبرایداسیون هیدروژن در اکثر ترکیبات 5 است)
چطوری حساب میشه؟

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
سلام
تا جايي كه من ميدونم هيبريداسيون يعني جورشدن اوربيتال هاي يك اتم كه باعث ميشود همه ي اوربيتال ها مثل هم شوند
حالا عدد هيبريداسيون رو نميدونم

farzin

New Member
لایک ها
24
من تا به حال چیزی به نام عدد هیبریداسیون نشنیدم (البته نشنیدن من دلیل بر نبودن ان حتما نیست)شایدمثلا منظورش از عدد هیبریداسیون 4 مثلا sp3 باشه

elichem

New Member
لایک ها
7
نه، گاهی اوقات (در ترکیباتی خاص) عددهیبریداسیون کربن به 25 هم می رسد!

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
سلام
دوست عزيز شما اين سوال رو داريد يا ميخوايد ما رو امتحان كنيد؟
اگه جوابش رو ميدونيد لطفا در داخل سايت بزاريد.
ممنون
خداحافظ

elichem

New Member
لایک ها
7
من واقعا این سوالو دارم . شما که امتحان کردن نمیخواید ما به صداقت شما اعتماد داریم !

http://www.nanoclub.ir/forum/viewtopic.php?f=22&t=884
برای کسب اطلاعات بیشتر اینو ببینید . البته توضیحی راجع به عدد هیبریداسیون نداده و فقط کاربردشو نشون داده.
شاید بگین چرا از خودشون نپرسیدم . خب میدونم که نمیدونن. یعنی نیازی ندارن که بدونن

اگه دنبال المپیاد هستید و بجز اون به چیزی فکر نمی کنید به این موضوع فکر نکنید! چون تا حالا سوال المپیاد شیمی نبوده

اگه دوستان مشاور تالار خواستند به یه جای دیگه منتقلش کنن ولی فکر کنم بهتره همین جا باشه.

voroojak290

New Member
لایک ها
0
چیزی نشنیدم.
اگه به جواب رسیدین حتما بنویسین،مشتاق شدم بدونم!

mishoolak

New Member
لایک ها
0
با سلام.
من و elichem برگزيده المپياد نانو هستيم .
در شبيه سازي هاي مقياس نانو به جايي رسيديم كه بايد براي هر اتم يك عدد هيبريداسيون تعريف مي كرديم و اين مقدار رو از يك فايلي انتخاب مي كرديم كه اين بحث هاي كامپيوتريشه.
ولي به طور كلي هر اتمي يك عدد هيبريداسيون براي خودش داره كه اين كه چه يه جورايي شكل نهايي اون مولكول رو برامون بدست مي ده . حالا كسي مي تونه در مورد خود اين عدد هيبريداسيون توضيح بده ؟؟؟

بالا