عربی کنکور

mahsa-f

New Member
لایک ها
36
من توی درس عربی خیلی اشکال دارم و نمیدونم چه جوری شروع کنم. 8O
اگه بخوام از قواعد شروع کنم وقت تست زنی توی معنی ها مشکل دارم . اگه فقطم معنی بخونم که نمیشه!!!!! 8O :?
اگه عربی تون خوبه بگید چی کار کردید شاید واسه ما هم فرجی بشه :eek:
( البته تقصیر خودمم هست چون ازش متنفرم و با تنفر درس خوندن نمیشه :( :( :( )
فقط خدا کنه واسه شروع کردن دیر نباشه :?

kavosh

New Member
لایک ها
75
هم معنیا رو بخون هم قواعدو ! :!: :oops:

nassim

New Member
لایک ها
10
سلام. من یه روش واسه عربی نوشتم تو اینجا :http://www.irysc.com/ftopic-739-45.htm

روش خیلی خوبیه.

چند توصیه : متنفر بودن از عربی ، هیچ فایده ای نداره. اتفاقا" عربی ، درسی زیبا و قانون منده . من که خیلی عربی دوست دارم.

**** کار باید به خاطر خودش انجام بشه. ****

شما میخواید کنکور بدبد و باید عربی رو یاد بگیرید. به خاطر داشته باشین که عربی نقش تعیین کننده ای داره. l

واسه عربی ، از سال اول ، باید " باب های مزید " رو کاملا" بلد باشید. برای این کار ، از روی هر کدوم از باب ها ، 10 مرتبه ( بدون اغراق ) بنویسید.

بعدش عربی 2 و 3 رو طبق اون روش بخونید.

بازم اگه سوالی داشتین ، خوشحال میشم کمکتون کنم !

ترجمه و قواعد هم از همدیگه جدا نیستن. اکثر تست های ترجمه رو میشه با نکات قواعدی جواب داد. مثل : نوع ترجمه ی فعل و ...

:twisted:

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
کتاب کلاس رمزینه خوب اموزش داده

windgirl

New Member
لایک ها
1
آخ خوب شد گفتی منم تو عربی خیلی اشکال دارم ولی مشکلم اینه که نمی دونم کجا اشکال دارم هر چی رو می خونم از یه جای دیگه می لنگم ترجمه می خونم قواعدم خراب میشه قواعد می خونم ترجمه ام .... و الی آخر فکر کنم بیشترش به خاطر دوست نداشتنشه . حالا وقتی تو تابستون داریم عربی می خونیم درس به درس قواعد +ترجمه بخونیم یا اول کل قواعد کتاب بعد کل ترجمه کتاب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nassim

New Member
لایک ها
10
باز هم می گم ! عربی بسیار زیباست ! به این فکر کن که داوطلبای کنکور اکثرا" تو عربی ضعف دارن ( واقعیته ! ) و تو میتونی عربی رو 100 - 90 % بزنی ! :p

هیچ وقت واسه شروع کردن دیر نیست !

شما اگه میخواین عربی بخونید ، درس به درس جلو برید ، و همه چیزشو بخونید . نه اینکه یه دفعه ، قواعد رو بخونید ، و دفعه ی بعد ، ترجمه رو !

ترجمه و قواعد ، چیزای جدا از همی نیستن. با خوندن قواعد ، ترجمه تون هم بهتر میشه. :twisted:

mahsa-f

New Member
لایک ها
36
بچه ها از راهنمایی هاتون ممنونم اگه کتاب خوبی هم میشناسید که توی قواعد کمکتون کرده معرفی کنید. ( کتاب رمزینه اینجا پیدانمیشه ) گاج هم که فقط جواب سوالا رو داره :?

لایک ها
12
mahsa-f گفت
بچه ها از راهنمایی هاتون ممنونم اگه کتاب خوبی هم میشناسید که توی قواعد کمکتون کرده معرفی کنید. ( کتاب رمزینه اینجا پیدانمیشه ) گاج هم که فقط جواب سوالا رو داره :?
1-عربی انتشارات اندیشه سازان -مبتکران :D
2-در مورد کتابهایی که گیرت نمی اد می تونی از طریق سایت آدینه بوک بخری. :wink:

mohsen_A

New Member
لایک ها
2
البته من با nassimكه ميگه عربي زيباست موافق نيستم :twisted:

ولي از درس هاي نمره بيار كنكوره!

همون طور كه pooyan گفت كتاب مبتكران خيلي توپ توضيح داده.
به نظر من بيشتر روي قواعد كار كنيد تا ترجمه چون كه قواعد ترجمه رو هم شامل ميشه (مثلابا توجه به فعل جمله)
خيكي از سوالات كنكور امسال هم هميججوري حل شد.

neda_h_z

New Member
لایک ها
1
ktabe energy atomy ke tozih va teste ghavaeede va ye ktab dige ham dare ke faghat teste aval tozihat baadesh testash,,, giret myad

Mojtaba044

New Member
لایک ها
3
عربی فقط مبتکران به قلم ایاد فیلی. من با این کتاب عربی رو 89% درصد زدم. البته جزوه ی معلممون هم خیلی شسته رفته بود. کلا معلم کار درستی بود. ولی شما همون مبتکرانو بخونی مطمئن باش تو کنکور مشکلی نداری.

kquran

New Member
لایک ها
18
راستش من اصلا عربی نخوندم شاید کلا 10 ساعت تو سال کنکور....و قبلشم که از راهنمایی چیزی نخوندم...اما 2 ساعت فقط 2 ساعت مادرم عربی رو بهم گفت...و شد 80 ... البته نمی دونم چرا این طور شد باید 100 می شد اما خوب بازم شکر...
اگه بچه شیرازی بیا اینجا حله...
من نظرم اینه که بچه ها فقط ریاضی بخونن بقیش کشکه!

artemishia

New Member
لایک ها
7
خوش به حالتون اقای ظاهر نسب!!
مهسا تو برو کلاس اقای مهدوی!! :)

mshf

New Member
لایک ها
10
من عربی کلی بلدم کتابا مدرسه را کامل ترکیب کردم و تاحدی تجزیه به جز اول البته برا کسی که تا حالا نخونده توصیه نمیشه برا کتاب گاج عالیه و کتابسبز هم اگه بخوای کامل شی 2دور البته تو کنکور هیچ وقت نمیشه کامل بود نخواید حتما 100 بزنید اما امید وار باشید طوری کار کنید که احتماله 100 زدن 90 به بالا باشه البته اگه الان ضعیفی تو عربی و اعتماد به نفس نداری بگو باید یه راه دیگه برات فکر کنم بگم

mahsa-f

New Member
لایک ها
36
منو اینجوری نگا نکنید الان دارم تو عربی میلنگم. یه زمانی ( یعنی تا آخر سال2) بدترین نمرم 18 بود ولی توی سال سوم واسه المپیاد قید درسای مدرسه رو زدم و full time شیمی خوندم. الانم پشیمون نیستم ولی باید جبران کنم. :wink:
mshf من الان توی عربی اعتماد به نفسم خیلی پایین اومده :? حتی شاید عربی سال اولم بلد نباشم. ولی به هر حال یه چیزایی رو شروع کردم :arrow: ولی اگه راه دیگه ایی واسه پیشرفت تو این درس ... میدونید بگید ( البته لطف میکنید :p )

hmggi

New Member
لایک ها
0
من یه نگاهی به کتاب سبز انداختم. خیلی باحال بود. 8)
البته تعریف مبتکرانم زیاد شنیدم ولی خودم ندیدمش.

kquran

New Member
لایک ها
18
سی کارمون...
خوب دیگه حله...باید 100 بزنی!!! :lol:

mshf

New Member
لایک ها
10
mahsa-fگفته بودی اعتماد به نفس در عربی نداری
من دو خواهر دارم که عربی شون خوب نبود یکی کلاس درست نرفت ولی خوند یکی دیگه کلاس رفت اما نخوند ولی به نظر من عامل عدم موفقیت باور نداشتن به خود است من خودم دوم با وجود کلاس رفتن چون خوب نمیخوندم واعتماد به نفس نداشتم تو عربی خوب نبودم اما در تابستون قبل از سوم در حدی بالا رفتم که معلمم گفت تو میتونی صد بزنی عربی برعکس ظاهر حتی از دینی هم اسونتره باید بگم در اون تابستون خیلی هم وقت نمیذاشتم بنابرین شما هم در تابستون یا قبل از عید میتونید عالی باشید
به نظر من همراه با گاج سبز کتاب را قسمت قسمت بخونید و تجزیه وترکیب کنید به خصوص ترکیب همه ی کتاب را حتی اگر مطمین نیستید که درسته
در باره ی کلمات باید بگم وقتی میخونید روی کاغذ بنویسید و در جعبه لایتنر بخونید هیچ قسمت درس ها را برا نزدیک کنکور نذارید چون وقت نمیکنید بخونید
درباره قواعد هم کتاب سبز خوبه اما یه مشکل بزرک داره که اون اینه که وارد جزییات شده واین باعث فراموشی سریع قواعد میشه من یه معلمی داشتم که قواعد را ساده میکرد و قواعد را کمتر فراموش میکردم

بالا