razieh.ze

New Member
لایک ها
45
سلام دوستان
راستش من اصلا نمیدونم این تاپیکی ک زدم جاش درسته ؟ موضوعش تکراری هس یا نه !
فقط چون درگیر این موضوع بودم گفتم یه تاپیک بزنم راهنماییم کنید
دوستان نظرتون درباره کتاب های فاگو زیست چیه ؟
خب من نمیتونم زیست و مفهومی بخونم یکی بهم گفت این کتاب خوبه
اما خب ...7 جلد ... یکم ناجور هس
پلیز هلپ می ^_^

Raha24

Active Member
لایک ها
165
پاسخ : فاگوزیست

سلام دوستان
راستش من اصلا نمیدونم این تاپیکی ک زدم جاش درسته ؟ موضوعش تکراری هس یا نه !
فقط چون درگیر این موضوع بودم گفتم یه تاپیک بزنم راهنماییم کنید
دوستان نظرتون درباره کتاب های فاگو زیست چیه ؟
خب من نمیتونم زیست و مفهومی بخونم یکی بهم گفت این کتاب خوبه
اما خب ...7 جلد ... یکم ناجور هس
پلیز هلپ می ^_^
سلام.....ببین هفت جلد؟مطمئنی؟آخه من مال سومو ک گرفتم ی جلد بود..........ولی خب کلا کتابای خوبین.........

razieh.ze

New Member
لایک ها
45

سلام.....ببین هفت جلد؟مطمئنی؟آخه من مال سومو ک گرفتم ی جلد بود..........ولی خب کلا کتابای خوبین.........
اره اول کتابش و بخونید گفته 7 جلد منم سوم و دارم
میخام ببینم ارزش داره خریدنش یا نه

Raha24

Active Member
لایک ها
165

اره اول کتابش و بخونید گفته 7 جلد منم سوم و دارم
میخام ببینم ارزش داره خریدنش یا نه
بله الان دیدم.....خب ببینین نظرمن اینه ک شما خودت کتابو چندین بار بخونی بازم بهتره.......چون بازم کتاب خودمون منبع اصلی طراحای کنکوره.....بازم من نمیدونم ولی وقتشو دارین؟

امیر75

New Member
لایک ها
30

بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴
مولف : فردین جوادی
یک کتاب خیلی مشهور که با وجود سابقه نسبتا کم توانسته است طرفداران زیادی بدست آورد. این کتاب کلا با هدف اموزش تالیف شده است و یک منبع تستی برای کنکور نیست . لذا این کتاب ها را به عنوان یک منبع جامع و به عنوان یک منبع آموزشی مورد بررسی قرار داده ایم و در پایان نیز دو نوع امتیاز ارائه داده ایم.
این کتاب از نظر آموزش در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و تقریبا تمام متن کتاب درسی را پوشش داده است و در کنار متن مقداری مطالب فراتر از کتاب درسی نیز به این کتاب افزوده شده اند . شکل های کتاب درسی نیز در این کتاب گنجانده شده اند اما شکل های خارج از کتاب درسی نیز در این کتاب وجود دارند که برای فهم بیشتر در جاهایی که شکل کتاب درسی مقداری نا مفهوم است گنجانده شده اند که این نیز به بهبود درسنامه ها کمک زیادی کرده است .
شیوه اموزش این کتاب به صورت نکنه ای است . به این صورت که سعی شده است متن کتاب درسی به صورت نکته ارائه شود و این باعث میشود که توصیه بشود که داوطلبان به عنوان مقدمه، کتاب درسی را روخوانی کنند زیرا کتاب درسی انسجام بیشتری دارد .
نکات این کتاب به گونه ای هستند که میتوان گفت تقریبا تمامی نکاتی که میتوان از کتاب درسی استخراج کرد را در این کتاب یافت . اما این شیوه درسنامهئ باعث شده است که حجم این کتاب ها بسیار زیاد باشد و برای داوطلبانی که وقت کافی ندارند شاید این کتاب مناسب نباشد.چرا که حجم زیاد کتاب برای مطالعه دقیق فرصت زیادی لازم دارد. و از این نظر این کتاب مقداری ضعیف است .
نداشتن تست های خوب باعث شده است که این کتاب یک منبع جامع برای زیست شناسی نباشد و داوطلبان احتیاج به یک منبع تستی در کنار این کتاب داشته باشند . به گفته ناشر این کتاب ابتدا با هدف تستی تالیف شده است اما به دلیل زیاد شدن حجم کتاب از ارائه تست خودداری کرده اند . اما با این وجود حجم کتاب باز هم زیاد استو
درست است که حجم کتاب ها خیلی زیاد هستند اما این حجم زیاد فقط سبک مولف برای فروش و سود نیست بلکه مطالب جامع و کاربردی مورد بررسی قرار گرفته اند و سعی شده است که این کتاب تبدیل به یک خود آموز شود که نیاز داوطلبان رشته تجربی را به حداقل برساند.
یکی از ایراد های قابل توجه این کتاب دسترسی سخت به ان است .ناشر این کتاب در کتاب فروشی های سطح کشور ضعیف عمل کرده اند و خیلی کم میتوان این کتاب را در کتاب فروشی ها یافت . و افرادی که این کتاب را میخواهند بایستی آنرا اینترنتی و با صرف مقداری هزینه بیشتر تهیه نمایند .
به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
مزایا: درسنامه های عالی. پرداختن به نکات ریز کتاب درسی.
معایب: نداشتن تست های خوب . حجم زیاد کتاب. دسترسی کم
امتیاز ما به این کتاب به عنوان منبع اموزش از ۱۰ : ۹.۴
امتیاز ما به این کتاب به عنوان منبع جامع کنکور از ۱۰ :

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

امتیاز ما به این کتاب به عنوان منبع جامع کنکور از ۱۰ : ۶

ma.gh

New Member
لایک ها
56

بررسی بر اساس چاپ سال ۹۴
مولف : فردین جوادی
یک کتاب خیلی مشهور که با وجود سابقه نسبتا کم توانسته است طرفداران زیادی بدست آورد. این کتاب کلا با هدف اموزش تالیف شده است و یک منبع تستی برای کنکور نیست . لذا این کتاب ها را به عنوان یک منبع جامع و به عنوان یک منبع آموزشی مورد بررسی قرار داده ایم و در پایان نیز دو نوع امتیاز ارائه داده ایم.
این کتاب از نظر آموزش در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و تقریبا تمام متن کتاب درسی را پوشش داده است و در کنار متن مقداری مطالب فراتر از کتاب درسی نیز به این کتاب افزوده شده اند . شکل های کتاب درسی نیز در این کتاب گنجانده شده اند اما شکل های خارج از کتاب درسی نیز در این کتاب وجود دارند که برای فهم بیشتر در جاهایی که شکل کتاب درسی مقداری نا مفهوم است گنجانده شده اند که این نیز به بهبود درسنامه ها کمک زیادی کرده است .
شیوه اموزش این کتاب به صورت نکنه ای است . به این صورت که سعی شده است متن کتاب درسی به صورت نکته ارائه شود و این باعث میشود که توصیه بشود که داوطلبان به عنوان مقدمه، کتاب درسی را روخوانی کنند زیرا کتاب درسی انسجام بیشتری دارد .
نکات این کتاب به گونه ای هستند که میتوان گفت تقریبا تمامی نکاتی که میتوان از کتاب درسی استخراج کرد را در این کتاب یافت . اما این شیوه درسنامهئ باعث شده است که حجم این کتاب ها بسیار زیاد باشد و برای داوطلبانی که وقت کافی ندارند شاید این کتاب مناسب نباشد.چرا که حجم زیاد کتاب برای مطالعه دقیق فرصت زیادی لازم دارد. و از این نظر این کتاب مقداری ضعیف است .
نداشتن تست های خوب باعث شده است که این کتاب یک منبع جامع برای زیست شناسی نباشد و داوطلبان احتیاج به یک منبع تستی در کنار این کتاب داشته باشند . به گفته ناشر این کتاب ابتدا با هدف تستی تالیف شده است اما به دلیل زیاد شدن حجم کتاب از ارائه تست خودداری کرده اند . اما با این وجود حجم کتاب باز هم زیاد استو
درست است که حجم کتاب ها خیلی زیاد هستند اما این حجم زیاد فقط سبک مولف برای فروش و سود نیست بلکه مطالب جامع و کاربردی مورد بررسی قرار گرفته اند و سعی شده است که این کتاب تبدیل به یک خود آموز شود که نیاز داوطلبان رشته تجربی را به حداقل برساند.
یکی از ایراد های قابل توجه این کتاب دسترسی سخت به ان است .ناشر این کتاب در کتاب فروشی های سطح کشور ضعیف عمل کرده اند و خیلی کم میتوان این کتاب را در کتاب فروشی ها یافت . و افرادی که این کتاب را میخواهند بایستی آنرا اینترنتی و با صرف مقداری هزینه بیشتر تهیه نمایند .
به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
مزایا: درسنامه های عالی. پرداختن به نکات ریز کتاب درسی.
معایب: نداشتن تست های خوب . حجم زیاد کتاب. دسترسی کم
امتیاز ما به این کتاب به عنوان منبع اموزش از ۱۰ : ۹.۴
امتیاز ما به این کتاب به عنوان منبع جامع کنکور از ۱۰ :

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

امتیاز ما به این کتاب به عنوان منبع جامع کنکور از ۱۰ : ۶

سلام..
خب یعنی این کتاب خیلی برای کنکور مناسب نیست نه؟؟؟
واقعا حجم زیادی داره... چجوری میشه همشو خوند... تازه کلی هم با هم ترکیب کرده ...
درضمن این کتاب وقتی کلی ترکیب از پایه های مختلف داره یه سال دومی چجئری میتونه ازش استفاده کنه؟؟؟ حتما باید یکیو کنارش داشته باشه که براش توضیح بده.
به نظر من این کتابا فقططط برای سال سومیا خوبن که دومو خوندن و در حال سوم خوندنن پیششم میشه یکاریش کرد... اما کنکوریا واقعا بعید میدونم.
ممنون.

امیر75

New Member
لایک ها
30

خیر از نظر ما خوندن این کتابا واقعا وقت زیادی میخواد و برای خوندن تو سال دوم و سوم خوبه که پایه زیستت قوی باشه چون متن کتابرو خیلی کامل توضیح داده ولی تست های خوبی نداره.تعدادشونم کمه.نه مباحث دوم رو کامل تفکیک کرده و تو کتاب جدایی چاپ کرده و با زبون ساده ای توضیح داده(البته نکات اضافی هم زیاد داره که برای یه دومی خوبه )و نیازی به دبی نداره البته بستگی به فهم فرد داره.

rezaizanloo

New Member
لایک ها
12

سلام؛
من دوم وسومش روداشتم وهمچنین بامولفش درتماس بودم
اولا فعلادوم وسومش چاپ شده و الباقی یانمیرسندبه کنکور95یااگه برسن خیلی دیر
امادرموردش:کتاب خوبیه وقشنگ همه چی روگفته،شکلای بهتربرای بهتررسوندن مطلب داره جدول های جمعبندی داره و...
من خودم باخوندن این وزدن تست های الگو درصدم بین70تا100ب.ود
اماهرچیزی که خوب باشه لزومانبایدداشتش!حجم کتابابسیاررزیاده و وقتی ک روش میزاری هم باتبعش زیادمیشه
تمرکزت روی کتاب درسی کم میشه،
زمانیکه برای تست زدن میزاری کم میشه
توجهت به سیردروس هم کم میشه که هیچکدومشون خوشایندنیست
بازدن تستهای کنتابی مثل الگو یاخیلی سبز+ازمون ازمایشی وواردکردن نکات توی کتابت،یک فاگوزیست درست میکنی!
اگه احساس کردی ازلحاظ درسنامه منبع خوبی میخوای،کتاب همایش دوم دبیرستان دکترعمارلو+سوم وپیش روبگیر
ومن الله توفیق کثیرا/

بالا