REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458
پاسخ : فقط کنکوری های تجربی 94

دوستان برا م سخته ریاضی-فیزیک سالهای پیش روتشریحی حل کنم مخصوصا دوم چه کنم؟؟؟؟
:88:
دقیقا منظورتو متوجه نشدم !

اما با این خال اگه یه نگاه دقیق تری به سوالای ریاضی و فیزیک ( مخصوصا ریاضی ) بندازی متوجه میشی کسی میتونه به سوالا حواب بده که اولا درس رو کاملا متوجه شده باشی یعنی مفهمومیه مفهومی ، دوما بتونه هر طور سوالو پیچوندن جواب بده... الان همه دبیرامونم میگن که این کنکورا دارن تشریحی میشن..و درست هم میگن دیگه اون زمانی نیست که بشه را راه تکنیکی که فقط واسه یک یا دو جور سوال باشه درصد قابل قبولی توی کنکور زد.... حقیقت اینجاست که هر چقدر ما راه حل تستی یا به قولی کنکور اسانی ابداع میکنیم طراح محترم کنکورم که بیکار نمیشینه صدا برابر از من وشما زرنگتره ! به نظرم بهترین راه حل برای اینکه بتونی تشریحیم جواب بدی اینه که تمرین کنی انواع مختلف سوالا رو اگه یه سوال یه روش تستی داره تو تشریحیشم بلد باشی...این حوری قلق ( ؟ ) کار دستت میاد که چیکار باید بکنی ...
موفق باشی

شقايق

New Member
لایک ها
0

گلم شيمي درس خيلي مهميه
اينجچوريم خوبه ولي من خودم كه اول درسشو گوش ميدم بعدش كه يه دور به صورته مروري خوندم تست حل ميكنم

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

من دوم سوم رو ریاضی فیزیک بودم .
به نظرم مشکل شما با حل مسئله ی بیشتر قابل حله (کما اینکه خودمم تو مثلثات حسابان مشکل داشتم و اوایل قلمچی رو 45-50 می زدم ولی مثال های سخت رو که حل کردم تونستم به 70-80 برسم)
توجه کنین که ریاضی و فیزیک چیزی نیست که انتظار داشت یه شبه قوی شین
اوایل به مراتب سخت خواهد بود ...
ترکیبیات دوم از مباحث بسیار مفهومیه که اصلا توصیه نمی کنم تئوریک بخونینش و حتما مثلاشو (از رو پاسخ نامم که شده) بخونین
الان که پیش تجربیم به ندرت ریاضی می خونم ولی همیشه درصد بالایی تو ریاضی و فیزیک دارم (که البته فیزیکم زیاد نمی خونم ) و به نظرم عامل اصلیش زیاد مثال حل کردن (و البته المپیاد خوندن) بود
موفق باشین

لایک ها
2,386

قاعدتا باید برای حل سوالات اول از همه روش حل تشریحی شون رو یاد داشته باشید و بعد برید سراغ ترفندهای تستی .

حتی وقتی ترفندهای تستی رو هم خوب یادگرفتید ، بازم نباید روش های تشریحی رو کامل کنار بذارید .

حالا واسه اینکه یه خرده توی تشریحی حل کردن راه بیفتید ، سعی کنید از این به بعد تست ها رو هم به روش تشریحی و

هم تستی حل کنید . مثلا از 5 تا تست 1-2 تاش رو تشریحی بنویسید و برید و بقیه رو تستی .

این میتونه تا حدودی کمک تون کنه .

ولیمشکل تون یه خرده عجیبه ! آخه فقط یه سری مسائل محدود هستن که ترفند ها یا میانبرهای تستی

دارن . که اینم درصد زیادی از تست ها رو تشکیل نمیده !

بگذریم .

ان شاء الله موفق باشید .

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام عزیزان.اموزش جانوران سیرک شرطی فعاله یا کلاسیک؟
لطفا دلایلتون رو هم ذکر کنین.
:)

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

سلام
شرطی شدن کلاسیک در نظر می گیرنش
واضحه که جانور نسبت به یه محرک که اولیل واسش غیر شرطی بوده شرطی شده (مثلا دستور های مختلف بازیگر سیرک) از طرفی نمی تونه آزمون و خطا باشه چون رفتارشون چیز جدید ولی غیر تصادفیه
اینو با جعبه ی اسکینر و غذا دادن به پرنده ها در باغ وحش مقایسه کنین احتمالا به پاسخ برسین
(البته ما این فصلو نخوندیم و من واسه قلمچی پیش خوانی کردم اگه توضیحاتم بد باشه شرمنده:53:)

shbnam*

New Member
لایک ها
22

شرطی شدن فعاله.
کاری که تو سیرک ها میکنن اینه که جانور رو تحت بی غذایی قرار میدن و درنتیجه جاندار شرو به انجام حرکت های مختلف برای گرفتن غذا از صاحبش میکنه...این وسط به صورت اتفاقی رفتار مورد نظر صاحبش رو انجام میده و پاداش میگیره.از اون به بعد جانور یاد میگیره که اون عمل خاص رو انجام بده و از صاحبش غذا بگیره
البته به این اسونی ها هم نیس که جانور همون اولش رفتار موردنظر رو انجام بده...جانورهای زیادی از بی غذایی تلف میشن(این ینی رفتار غیرانسانیه انسان ها...)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته بی غذایی رو مثال زدم.منظورم به صورت کلی شرایط سخت واسه جانور بود که تحریک پذیرترش کنه...

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

شرطی شدن فعاله.
کاری که تو سیرک ها میکنن اینه که جانور رو تحت بی غذایی قرار میدن و درنتیجه جاندار شرو به انجام حرکت های مختلف برای گرفتن غذا از صاحبش میکنه...این وسط به صورت اتفاقی رفتار مورد نظر صاحبش رو انجام میده و پاداش میگیره.از اون به بعد جانور یاد میگیره که اون عمل خاص رو انجام بده و از صاحبش غذا بگیره
البته به این اسونی ها هم نیس که جانور همون اولش رفتار موردنظر رو انجام بده...جانورهای زیادی از بی غذایی تلف میشن(این ینی رفتار غیرانسانیه انسان ها...)

البته بی غذایی رو مثال زدم.منظورم به صورت کلی شرایط سخت واسه جانور بود که تحریک پذیرترش کنه...
غریزه (محرک غیر شرطی) جانور رو وادار می کنه برای دست یابی به غذا هر کاری بکنه ... خالا حین اون عمل اگه مثلا بازیگر سیرک صدای خاصی رو دربیاره (محرک بی اثر) رفته رفته این صدا تبدیل به محرک شرطی میشه ... پس یعنی شرطی شدن کلاسیک
اگه اشتباه می گم بگین ...

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

غریزه (محرک غیر شرطی) جانور رو وادار می کنه برای دست یابی به غذا هر کاری بکنه ... خالا حین اون عمل اگه مثلا بازیگر سیرک صدای خاصی رو دربیاره (محرک بی اثر) رفته رفته این صدا تبدیل به محرک شرطی میشه ... پس یعنی شرطی شدن کلاسیک
اگه اشتباه می گم بگین ...
بله اشتباه مي گيد ;)
درستش شرطي شدن فعال هست !
بايد توجه كنين كه در سيرك حيوانات با پاداش و مجازات براي يادگيري مواجه هستن !
عين جمله ي كتاب رو مي نويسم :
" در اين نوع يادگيري (شرطي شدن فعال) جانور ياد مي گيرد كه انجام يك عمل يا رفتار خاص منجر به پاداش يا تنبيه خواهد شد
اگر انجام ان رفتار به دريافت پاداش منتهي شود احتمال تكرار ان افزايش مي يابد ولي اگر با انجام ان جانور با تنبيه رو به رو شود احتمال
بروز دوباره ي ان رفتار كاهش مي يابد."

خب در سيرك هم اگه توجه كنين كسي كه رام مي كنه (اسمشونو نمي دونم ;)) تــــــــو يه دستش شلاقِ تــــــــو يه دست ديگه ش مواد غذايي
مثلا شيريني يا قندِ ، وقتي اون حيوان كاري رو مطابق اموزش قبلي درست انجام بده بهش اون شيريني رو ميده (پاداش) و وقتي بخواد از
برنامه خارج بشه با شلاق "تنبيه" رو به رو ميشه !
احتمال شرطي فعال هست .

و اما اين چيزي كه شما گفتيد نيست ، پس اگر حرف شما درست باشه ،
اگه اون رام كننده رو از سن خارج كنيم … صرفا با "صداي خودش" نمي تونه به عنوان محرك براي انجام عمل خاص و يا حركت نمايشي ،
براي حيوان عمل كنه ، مي بينيم كه حيوان هيچ كاري نمي كنه ، شايدم بر حسب غريزه بياد تماشاچيا رو بخوره :)))

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

بله اشتباه مي گيد ;)
درستش شرطي شدن فعال هست !
بايد توجه كنين كه در سيرك حيوانات با پاداش و مجازات براي يادگيري مواجه هستن !
عين جمله ي كتاب رو مي نويسم :
" در اين نوع يادگيري (شرطي شدن فعال) جانور ياد مي گيرد كه انجام يك عمل يا رفتار خاص منجر به پاداش يا تنبيه خواهد شد
اگر انجام ان رفتار به دريافت پاداش منتهي شود احتمال تكرار ان افزايش مي يابد ولي اگر با انجام ان جانور با تنبيه رو به رو شود احتمال
بروز دوباره ي ان رفتار كاهش مي يابد."

خب در سيرك هم اگه توجه كنين كسي كه رام مي كنه (اسمشونو نمي دونم ;)) تــــــــو يه دستش شلاقِ تــــــــو يه دست ديگه ش مواد غذايي
مثلا شيريني يا قندِ ، وقتي اون حيوان كاري رو مطابق اموزش قبلي درست انجام بده بهش اون شيريني رو ميده (پاداش) و وقتي بخواد از
برنامه خارج بشه با شلاق "تنبيه" رو به رو ميشه !
احتمال شرطي فعال هست .

و اما اين چيزي كه شما گفتيد نيست ، پس اگر حرف شما درست باشه ،
اگه اون رام كننده رو از سن خارج كنيم … صرفا با "صداي خودش" نمي تونه به عنوان محرك براي انجام عمل خاص و يا حركت نمايشي ،
براي حيوان عمل كنه ، مي بينيم كه حيوان هيچ كاري نمي كنه ، شايدم بر حسب غريزه بياد تماشاچيا رو بخوره :)))
بله طبق منابع مختلف (گاج و نشر الگو ) فعاله اما در حالت کلی هر دوش
امروز تو مدرسمون با معلم زیاد بحث کردیم در نهایت هر دوش شد
خوردن تماشاچیا هم اگه جاندار گشنه باشه ممکنه
ولی چون نسبت به بازیگر (در بعضی حالات) شرطی شده با شکم سیر هم اون رفتارو می کنه
البته تو حالات مختلف متفاوته

naeema

New Member
لایک ها
56

دبیر ما برای جانوران سیرک مثالش این بود:جوجه هارو روی یه جای داغ قرار میدن.ینی زیر پاشون داغه.خب طبیعیه که اونا پاهاشون رو به حالت رقص بالا و پایین میبرن.همزمان هم یه موسیقی براشون پخش میشه.و این کار تا مدتی ادامه پیدا میکنه.
زمان اجرا فقط براشون موسیقی پخش میکنن و جوجه ها هم به یاد اون جای داغ می افتن و رقص پا میرن.پس شرطیه کلاسیکه.
البته چون روش تربیتیشون برای همهی جانورا یکی نیست برای همین هم فک نکنم حکم کلی بتونیم بدیم.
ولی باید بدیم:)
با این توضیحاتی که دادیم,جواب اخر چیمیشه؟

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

دبیر ما برای جانوران سیرک مثالش این بود:جوجه هارو روی یه جای داغ قرار میدن.ینی زیر پاشون داغه.خب طبیعیه که اونا پاهاشون رو به حالت رقص بالا و پایین میبرن.همزمان هم یه موسیقی براشون پخش میشه.و این کار تا مدتی ادامه پیدا میکنه.
زمان اجرا فقط براشون موسیقی پخش میکنن و جوجه ها هم به یاد اون جای داغ می افتن و رقص پا میرن.پس شرطیه کلاسیکه.
البته چون روش تربیتیشون برای همهی جانورا یکی نیست برای همین هم فک نکنم حکم کلی بتونیم بدیم.
ولی باید بدیم:)
با این توضیحاتی که دادیم,جواب اخر چیمیشه؟
منم با یه همچین توضیحی معلممونو قانع کردم
ولی فعال بگیرین
منابع اونطوری گرفتن
مگه لینکه خود سوال یه همچین توضیحایی بده

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

بله طبق منابع مختلف (گاج و نشر الگو ) فعاله اما در حالت کلی هر دوش
امروز تو مدرسمون با معلم زیاد بحث کردیم در نهایت هر دوش شد
خوردن تماشاچیا هم اگه جاندار گشنه باشه ممکنه
ولی چون نسبت به بازیگر (در بعضی حالات) شرطی شده با شکم سیر هم اون رفتارو می کنه
البته تو حالات مختلف متفاوته
ببينيد واقعيتش اينكه رفتارها چه عوامل به وجود اورنده شون و چه مهاري شون همه بهم مربوط هستن و قابل تفكيك نيستن
اما طبق كتاب درسي ما مجبوريم به يكي از اين شيوه ها تفكيك كنيم
كتاب درسي گفته اگه همراه با پاداش و تنبيه بود بگيرين شرطي فعال --> ما هم مجبوريم بگيم چشم و گزينه ي شرطي فعال رو بزنيم !
چون اگه نزنيم نمره، درصد و تراز خودمون مياد پايين !

خيلي مباحث و مسائل ديگه هست كه ر اصل چيز ديگه ايه و يا مي توان چيزهاي ديگه رو هم ر نظر گرفت اما فقط و فقط ملاك كتاب درسيه…

+ دست مولفين هم درد نكنه :| ;)

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام
مسیر غیرپروتوپلاستی از دایره ی محیطیه و اگزودرم عبور میکنه؟

konkur94

New Member
لایک ها
20

سلام
مسیر غیرپروتوپلاستی از دایره ی محیطیه و اگزودرم عبور میکنه؟
سلام
مسیر غیر پروتوپلاستی میتونه بعد از آندودرم (یعنی در دایره محیطه) ادامه پیدا کنه. ولی موقع عبور از لگزودرم خیر. چون باید حتما وارد سلول اگزودرم بشه. اما بعد از اینکه خارج شد میتونه وارد میر غیرپروتوپلاستی هم بشه

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام
چرا تو دایره ی محیطیه مسیرغیرپروتوپلاستی داشته باشیم؟مگه کتاب از اندودرم به عنوان انتهای مسیرغیرپروتوپلاستی نام نبرده؟خوب دایره ی محیطیه که بعداندودرم هستش؟

konkur94

New Member
لایک ها
20

سلام
چرا تو دایره ی محیطیه مسیرغیرپروتوپلاستی داشته باشیم؟مگه کتاب از اندودرم به عنوان انتهای مسیرغیرپروتوپلاستی نام نبرده؟خوب دایره ی محیطیه که بعداندودرم هستش؟
سلامی دوباره
ببینید اولا اگر بخوام کنکوری جوابتون رو بدم تو همون شکل کتاب اگر نگاه کنید بعد از دایره محیطیه هم یه فلش زده که داره مسیر غیر پروتوپلاستی رو مشخص میکنه.
اما از لحاظ کلی و المپیادی وجود مسر غیرپروتوپلاستی مزیت هایی داره که بعد از دایره محیطیه هم ادامه میابد

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام
بله طبق شکل کتاب حرف شما قابل قبوله اما هنوزم من نمیتونم حرف کتاب رو با تصویر هماهنگ کنم. [MENTION=8905]bh2ao[/MENTION]

آخرین ویرایش توسط مدیر

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

سلام
بله طبق شکل کتاب حرف شما قابل قبوله اما هنوزم من نمیتونم حرف کتاب رو با تصویر هماهنگ کنم. [MENTION=8905]bh2ao[/MENTION]

سلام
الان منو ياد كردين يعني منم بيام نظر بدم ؟! ;)
باشه !
بسم الله الرحمن الرحيم :))))

الان من اصلا مشكل رو نفهميدم !
همانطور كه اگر اگزودرم داشته باشيم بعد از اون تا اندودرم مسير غيرپرتوپلاستي داريم ، بعد از اندودرم هم تا اوند چوبي مسير غير پروتوپلاستي داريم ، خب مشكل حيه ؟! يكم توضيح مي دين ؟!

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام
مشکل اینه که من متوجه نمیشم چرا داریم .
کتاب میگه مسیر غیر پروتوپلاستی تا اندودرم هست.اما برای دایره ی محیطیه هردو مسیر رو کشیده
و من نمیتونم ارتباطی بین این دو برقرار کنم

سلام
مشکل اینه که من متوجه نمیشم چرا داریم .
کتاب میگه مسیر غیر پروتوپلاستی تا اندودرم هست.اما برای دایره ی محیطیه هردو مسیر رو کشیده
و من نمیتونم ارتباطی بین این دو برقرار کنم

بالا