ali naghdi

New Member
لایک ها
35
سلام بیاین تو این تایپیک از تجربیات روزانمون صحبت کنیم تا ایشا الله هممون اقا یا خانوم دکتر بشیم مثلا من امروز فهمیدم شیمی رو حتما باید اول صورت سوالات تستی رو ببینم بعد دربارشون فکر کنم بعد شروع به نوشتن از روی جزوه وکتاب کنم...اینطوری خیلی خوب میفهمم شما چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Gabon

New Member
لایک ها
177
پاسخ : فقط کنکوری های تجربی 94

سلام
من نمیدونم اذبیاتو چجوری بخونم
بایز بیت بیت ارایه هارو یاذ بگیریم؟مثل امتحانای مدرسه؟:confused::confused:

لایک ها
120

سلام
اگه بیت به بیت یاد بگیری فقط بیتای کتاب میتونی تو کنکور جواب بدی
اما
اگه اول خود ارایه رو یاد بگیری بعد خودت ارایه هر بیت کتاب در بیاری (اون وقت ارایه های کتاب برات میشه تمرین) اون وقت میتونی همه بیتارو جواب بدی!

لایک ها
93

سلام
من میخوام از ریاضی بیام تجربی
میخواستم اگه نکته ای میدونید را بهم بگید و برای کتب زیست(از دوم تا پیش )چی بخونم؟

لایک ها
120

سلام
میخواستم اگه نکته ای میدونید را بهم بگید و برای کتب زیست(از دوم تا پیش )چی بخونم؟
سلام
موفق باشی
امتحان تغییر رشته در سطح یه کمی پایین تر از امتحان نهایی
اما برا کنکور که عقب افتادگیت توش جبران شه به نظرم کتابی مث خیلی سبز که ددرس نامه دارن می تونن کمکت کنن!

ali naghdi

New Member
لایک ها
35

برای ادبیات سعی کنین مبحثی بخونین وبیشتر بر کتب کمک درسی (تخته سیاه و یا دریافت )تکیه نمایید
دوست عزیز ای کاش پارسال تغییر رشته می دادی اما برای زیست 2 (8000گاج)و برای زیست 3(تخته سیاه )وبرای پیش (خیلی سبز)کمکت میکنه

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام بچه ها...
شما توی ماه رمضون... چه ساعتی از شبانه روز رو درس می خونید ... وحدودا چند ساعت...
مثلا من خودم از یک ساعت بعد از افطار تا سحر می خونم...و حدودا 4 تا 5 ساعت میشه...
لطفا جواب بدبد....

ali761

New Member
لایک ها
76

سلام
اول اینکه خود تجربی ها واسه یه درصد خوب باید روزی تقریبا 2 ساعت زیست بخونن!شما که تا حالا نخوندین باید یه کم ساعت مطالعه ی زیست رو ببرین بالا!
واسه زیست باید کلمه به کلمه ی کتاب رو حفظ کنید.قید هارو دقیقا باید بدونید طوری که بدونید مثلا اکثر جانداران این طورین نه همشون نه بعضیاشون نه اکثر جانوران و...از همه مهم تر باید مفهوم هارو دقیق دقیق یاد بگیرید.
هر چی رو که یاد میگیرید باید بتونید به آموخته های قبلیتون ربط بدین.مثلا شما امروز یاد گرفتین مورچه این نوع غذا رو میخوره.باید فک کنید ببینید قبلا در باره ی مورچه چیا یاد گرفتید و...چون سوالات ترکیبی زیاد میدن.
تو سال های اخیر سوالات زیست سخت تر شدند.یعنی مفهومی-حفظی همراه با گزینه های طولانی!اونم واسه هر سوال زیر یک دقیقه وقت هست!
تسلط رو کتاب خیلی خیلی مهمه.هیچ چیز جای کتابرو نمیگیره!حتی شاید مجبور بشید 10 بار کتاب رو بخونید!
واسه شروع بهتره از یه معلم کمک بگیرید.بعدش که راه افتادید و خودتون روش مطالعه رو پیدا کردید دیگه نیازی به معلم ندارید(شاید زنتیک سوم به معلم نیاز داشته باشه!)بعد اینکه راه افتادید جزوه ی دکترعمارلو یا همایش زیست شناسی دریافت واسه آموزش کنار کتاب درسی خوبه همراه یه منبع واسه تست مثل الگو یا جامع گاج یا...
موفق باشید

H sahar H

New Member
لایک ها
457

منکه خانوادم گفتن ریتم شبانه روزیتو بهم نزن!!!:211:
ولی من تو طول روز نمیتونم بخونم...تا کتاب باز میکنم گشنم میشه:106:...یه راهکاری بدین...؟؟؟اینجوری که نصف تابستونمون میپره آخه...:217:

ali naghdi

New Member
لایک ها
35

مشکل خودم همینه :روزه+درس=اتلاف تابستان نمی داننننننننننننننم چه کار کنم

H sahar H

New Member
لایک ها
457

بهترین روش همون حرف نرگسه...
باید از افطارتا سحر(یا فوقش تا10صبح که هنوز سیر هستیم!:38:) بخونیم...بعدشم بخوابیم تا افطار...!

Ar@sh

Moderator
لایک ها
530

سلام
کتاب زیر که نوشته آقای هامون سبطی هستش واسه خواندن و معنی کردن
بیت ها میتونه بسیار مفید باشه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام
سلام ،
من اینکارو انجام دادم .
تایم رو زیست زیاد بگذارید ، من "حداقل" واسه زیست 4000 تا تست زدم ، ولی کم بود (سر جلسه کنکور فهمیدم)
روزی 4-5 ساعت فقط زیست بخونید ،
سعی کنید تا کنکور هر کتاب زیست رو حداقل 4 دور کرده باشید
فه فصل گردش مواد دوم هم زیاد توجه کنید (امسال خیلی تست داشت)

سلام بچه ها...
شما توی ماه رمضون... چه ساعتی از شبانه روز رو درس می خونید ... وحدودا چند ساعت...
مثلا من خودم از یک ساعت بعد از افطار تا سحر می خونم...و حدودا 4 تا 5 ساعت میشه...
لطفا جواب بدبد....
نظر من :
یک تایم بعد از سحر(اذان مشهد ساعت4 بود) تا ساعتای هفت و هشت
یک تایم از ساعت های 11 تا دو و نیم اینا
یک تایم هم بعداز ظهر
و یکی هم بعد از افطار ساعت های 10 تا سحر

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

سلام بچه ها...
لطفا جواب بدبد....
بعد از افطار که سریاله . مگه سریال ها اجازه میدن آدم درس بخونه!!؟؟؟:71:

H sahar H

New Member
لایک ها
457

سریالارو که باید از همین اولش نبینیم...

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

sina16

New Member
لایک ها
313

سریال چیه؟؟؟سریال به چه دردت میخوره؟؟؟فردا تو کنکور از سریال که سوال نمیدن؟!!!!
.
.
.
.
.
قند پهلو رو نگاه کن!:4:+جام جهانی!:4:

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

من که امسال هیچ علاقه ای ندارم که سریال ببینم...
اگه حتی یه قسمتشو ببینم دیگه باید تا آخرشو دنبال کنم...
لا مصب مثل چسب می مونن!!!!!:4::4:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نظر من :
یک تایم بعد از سحر(اذان مشهد ساعت4 بود) تا ساعتای هفت و هشت
یک تایم از ساعت های 11 تا دو و نیم اینا
یک تایم هم بعداز ظهر
و یکی هم بعد از افطار ساعت های 10 تا سحر
ممنون...
من فکر می کردم در طول روز اصلا نمی تونم درس بخونم...برای همین شبها می خوندم...
ولی بعد از این که شما این زمانبندی رو گفتین، من یه امتحانی کردم... دیدم میشه:93::93:
من یک ساعت صبح و یک ساعت بعد از نماز ظهر و یک ساعت هم بعد از ظهر(قبل از افطار) رو به برنامه ام اضافه کردم...
با آرزوی موفقیت...

Zahra.E

New Member
لایک ها
54

من واقعاً نمی دونم شما چرا میگین ماه رمضون آدم کمتر میتونه درس بخونه و بازده میاد پایین ؟! خوب درسته چون آدم روزه اس خسته است و اینا ولی من خودم هر روز مدرسه هم دارم ( به جز 5شنبه و جمعه ) و تا 2 یا 3 مدرسه ام ولی تو ماه رمضون ساعت مطالعه ام بیشتر شده حتی ! از مدرسه که میام تا حدود ساعت 7 بعد از ظهر میخوابم چون خیلی خسته ام بعد بلند میشم تا یه کم قبل از اذان یعنی تا 8و نیم میخونم . بعدش هم افطار . بعد دوباره ساعت 10 شب تا 1 شب میخونم . بعد میخوابم تا 3و نیم شب . بلند میشم سحری میخورم و بعد دوباره از ساعت 4 و ربع تا 6 و 45 دقیقه میخونم و این میشه 7 ساعت در روز که البته حالا میگیم از سرو ته اشم اگه بزنم میشه 6 ساعت ! در صورتی که من روزای قبل از ماه رمضون 4 تا 5 ساعت میخوندم .. به نظرم آدم با برنامه ریزی درست میتونه حتی بهتر از روزای عادی بخونه :) انرژی منفی ندادن به خودمون هم خیلی موثره !

ali naghdi

New Member
لایک ها
35

من واقعاً نمی دونم شما چرا میگین ماه رمضون آدم کمتر میتونه درس بخونه و بازده میاد پایین ؟! خوب درسته چون آدم روزه اس خسته است و اینا ولی من خودم هر روز مدرسه هم دارم ( به جز 5شنبه و جمعه ) و تا 2 یا 3 مدرسه ام ولی تو ماه رمضون ساعت مطالعه ام بیشتر شده حتی ! از مدرسه که میام تا حدود ساعت 7 بعد از ظهر میخوابم چون خیلی خسته ام بعد بلند میشم تا یه کم قبل از اذان یعنی تا 8و نیم میخونم . بعدش هم افطار . بعد دوباره ساعت 10 شب تا 1 شب میخونم . بعد میخوابم تا 3و نیم شب . بلند میشم سحری میخورم و بعد دوباره از ساعت 4 و ربع تا 6 و 45 دقیقه میخونم و این میشه 7 ساعت در روز که البته حالا میگیم از سرو ته اشم اگه بزنم میشه 6 ساعت ! در صورتی که من روزای قبل از ماه رمضون 4 تا 5 ساعت میخوندم .. به نظرم آدم با برنامه ریزی درست میتونه حتی بهتر از روزای عادی بخونه :) انرژی منفی ندادن به خودمون هم خیلی موثره !
خیلی هم خوب ولی هرکسی مثل شما نمیتونه ...........لطفا از برنامه هاتون بگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو مدرسه چی کار میکنین واینکه روش خوندنتون رو شرح بدید............
راستی خیلی از بچه ها تاکید دارن که ما کلاس نمی ریم ویا کلاس نرفتیم در حالی که مدرسشون اولا براشون کلاس میذاره بعدم بهترین دبیر هارو دارن وداشتند پس توصیه ی من اینه که حتما کلاس برین مخصوصا پسرا چون تو خونه زیاد بمونی به فنا میری

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا