fatemeh2000

New Member
لایک ها
9
ببخشید یه سوال مهم ذهنمو در گیر کرده:227: گفتم از شما که دوستامین بپرسم

رتبه آوردن در المپیاد(حالا هر المپیادی)در سطح شهر و کشور و الی آخر چه سودی داره و چه تاثیری روی کنکور داره؟؟؟

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348
پاسخ : سوال مهم؟؟؟

کدوم المپیادشم مهمه! :4:
تنها المپیادی که روی کنکور تاثیر میزاره همین المپیاد دانش پژوهانه
و بسته به شهر و ... نیست
کسی که طلا بیاره میتونه بدون کنکور وارد رشته مرتبط با المپیادش در دانشگاه دلخواهش بره (اگه رشتشو داشته باشه!)
الان چندتا مثال میزنم: کسی که طلای فیزیک، ریاضی یا نجوم داره فقط تو رشته های ریاضی فیزیکی میتونه بره، پزشکی دیگه نمیتونه بره ولی طلای المپیاد شیمی میتونه هم رشته های ریاضی فیزیکو بره هم تجربی!
زیستیام هم فقط میتونن برن تجربی
ادبیام تنها رشته های مرتبط با ادبیات و تقریبا علوم انسانی رو میتونن بدون کنکور برن برا تجربی فرضا باید کنکور بدن

نقره ها و برنز ها هم برا کنکور 10% سهمیه دارن!(توضیح بدم سهمیه چیه؟)
کسانیم که طلای رشته ای رو دارن ولی میخوان برن یه رشته ی غیر مرتبط رو تو دانشگاه بخونن قاعدتا باید کنکور بدن و تو اون کنکور 10% سهمیه میگیرن.

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

اگه کسی مدال برنز یا نقره بیاره چیزی که من شنیدم اینه 10% به نمره خام کنکور اضافه میشه
مدال طلا که معاف از کنکوره
برای آقا پسرا هم اگه جز تیم ملی المپیاد بشن حتی مدال جهانی هم نیارن از سربازی معافن
به علاوه تمام اونا هر مدالی هم که بیارین عضویت در انجمن نخبگان هم هست که مثلا موقع تحصیل حقوق بهت میدن ( از مبلغش خبر ندارم)
مزیت هایی هم برای استخدام داره و چیزهی دیگه که میتونید تو سایت مربوطه در موردش پیدا کنید

fatemeh2000

New Member
لایک ها
9

مرسی گرفتم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اگه کسی مدال برنز یا نقره بیاره چیزی که من شنیدم اینه 10% به نمره خام کنکور اضافه میشه
برای آقا پسرا هم اگه جز تیم ملی المپیاد بشن حتی مدال جهانی هم نیارن از سربازی معافن
به علاوه تمام اونا هر مدالی هم که بیارین عضویت در انجمن نخبگان هم هست که مثلا موقع تحصیل حقوق بهت میدن ( از مبلغش خبر ندارم)
مزیت هایی هم برای استخدام داره و چیزهی دیگه که میتونید تو سایت مربوطه در موردش پیدا کنید
مرسی فهمیدم...:197:

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

10% اضافه نمیشه!
مثلا یکی برنز ریاضی داره و میخاد بره برق شریف بره، فرضا آخرین نفری که از طریق کنکور برق شریف قبول شده ترازش 10000 بوده (رو هوا گفتم) اون فرد مورد نظر اگر تراز 9000 رو بیاره برق شریف قبوله

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

10% اضافه نمیشه!
مثلا یکی برنز ریاضی داره و میخاد بره برق شریف بره، فرضا آخرین نفری که از طریق کنکور برق شریف قبول شده ترازش 10000 بوده (رو هوا گفتم) اون فرد مورد نظر اگر تراز 9000 رو بیاره برق شریف قبوله
اینی که شما میگید رو ترازه
من از یکی از مدرسای المپیاد نجوم شنیدم (خودم قبل از زیست رو نجوم کار میکردم ) که گفت این درصد رو نمره خام اعمال میشه

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

اینی که شما میگید رو ترازه
من از یکی از مدرسای المپیاد نجوم شنیدم (خودم قبل از زیست رو نجوم کار میکردم ) که گفت این درصد رو نمره خام اعمال میشه
خب کل و اساس کنکور تو رتبه بندی و انتخاب رشته ررو ترازه! نمره خام چیه؟

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

خب کل و اساس کنکور تو رتبه بندی و انتخاب رشته ررو ترازه! نمره خام چیه؟
درسته رو ترازه ولی اگه نمره خام بالاتر بره تراز هم بالاتر میره
چون تراز غیر قابل پیش بینیه (منظورم اینه که بعد کنکور شما میتونید درصدتون رو یه درس حساب کنید اما تراز رو خب نمیتونید) به همین خاطر به نمره خام اضافه میشه
بعدشم من که دعوا ندارم فقط چیزی که شنیده بودم رو گفتم

negar Abi

New Member
لایک ها
177

واسه مبلغش یکی از دبیرای ما(نقره دوره14)میگفتن ماهی50تومان!:):91:

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

نمیدونم من در همین حد میدونم ولی فک کنم برا ترازم فرمول عجیبی داریم که بکار نمیاد البته چون باید تراز رقباتو هم بدونی! :) ولی مطمئنم اصلا چیزی اضافه نمیشه ایضا اینکه تو سهمیه ایثارگران رتبه کلی فرد بالاتر نمیره!

+قبلا وضعیت بهتر بود ولی الان نخبگان زیاد شدن اون منبع مالی اصلی نمیکشه تازه وام هم میدادن حتی مسکن و ازدواج! ولی الان فک کنم جمع شده یا کم شده! (از یکی از طلایی ها پرسیدم)
++تو اون سازمان نخبگان رده بندی یا یچیزی تو این مایه ها هم هست که کسی که طلای جهانی داشته باشه از کسی که فقط طلای کشوری داشته باشه مزیتای بیشتری داره! دقیقا نمیدونم چین ولی فک کنم پول بیشتری میدن +50 تومان دیگه خیلی کمه! یارو تو یه ماه با 50 تومان نمیتونه شکمشو سیر کنه! :4:

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

به هر حال همین چیزاست که فرار مغرها رو پشتش داره

sorooshz

New Member
لایک ها
90

برای اون سهمیه ی ۱۰ درصد من اینجوری شنیدم که شما اگر توی اون رشته ای که انتخاب کردین برای دانشگاه , اگر ۹۰ درصد نمره ی آخرین فردی که قبول شده رو بیارید قبولید ...
یعنی انگار ۱۰ درصد به نمره ی شما اضافه شده .

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

نه دیگه! :4: اگر 90% نمره رتبه آخر رو بیارید با اضافه شدن 10% به نمره شما فرق داره :15:

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

این سهمیه رو ولش کنید 10% چیزی نیست که این قدر در موردش بحث بشه
اگه کسی به خاطر رهایی از کنکور میره المپاد بهتره که راهشو تغییر بده
به نظرم 10% برای کسایی تابستون طلایی رو از دست دادن مخصوصا کسانی که سوم و قراره برن چهارم دبیرستان خیلی کمه خب این بیچاره ها هم از کنکورشون عقب میمونن و هم از المپیاد کنار گدشته میشن (خدا نصیب هیچ کس نکنه)
این 10% هم برای اینه که این بیچاره ها کمی ضررشون جبران بشه

میگم این سوال مهم چه بحثی رو انداخت وسط !!!!!!!!!!!!

sorooshz

New Member
لایک ها
90

نه دیگه! :4: اگر 90% نمره رتبه آخر رو بیارید با اضافه شدن 10% به نمره شما فرق داره :15:
آره فرق داره!! :) پس همون ۹۰ درصدی که گفتم هستش

به نظرم 10% برای کسایی تابستون طلایی رو از دست دادن مخصوصا کسانی که سوم و قراره برن چهارم دبیرستان خیلی کمه خب این بیچاره ها هم از کنکورشون عقب میمونن و هم از المپیاد کنار گدشته میشن (خدا نصیب هیچ کس نکنه)

۱۰ درصد به نظر شما شاید زیاد نباشه ولی به نظر من خیلی هم زیاده اگر درست ازش استفاده بشه

آخرین ویرایش توسط مدیر

mehrnaaz

New Member
لایک ها
49

یکی از بچه های مدرسه مون مدال نقره ی شیمی داره امسال دانشگاه تهران پزشکی قبول شد.
ازش درباره ی همین سهمیه پرسیدم گفت واسه پزشکی تهران سهمیه مدال نقره و برنز تاثیری نداره!
آیا برای رشته های دیگه هم همین اتفاق میافته؟ کسی اصلا خبر داره چرا سهمیه مدال المپیاد برای بعضی از رشته ها اعمال نمیشه؟

ندن سهمیه رو به نقره و برنزا سنگین تره!
دو تا از بچه های مدرسمون تابستون رفتن دوره شیمی. یکشون نقره شد یکی دیگشون برنز .
تو تابستون کلاسای فیزیک مدرسه هم شروع شده بود! بعد اینا که مهر اومدن مدرسه تو فیزیک مشکل داشتن چون تابستون نبودن، مدرسه واسشون هم کلاس دوباره نذاشت اینا فصل یک فیزیک پیش دانشگاهی رو خودشون خوندن! ولی با این حال که مدالشون هیچ تاثیری نداشت تو کنکورشون و دیرتر از بقیه شروع کردن، با این حال رتبه برتر های مدرسه مون شدن...

آخرین ویرایش توسط مدیر

sorooshz

New Member
لایک ها
90

یکی از بچه های مدرسه مون مدال نقره ی شیمی داره امسال دانشگاه تهران پزشکی قبول شد.
ازش درباره ی همین سهمیه پرسیدم گفت واسه پزشکی تهران سهمیه مدال نقره و برنز تاثیری نداره!
آیا برای رشته های دیگه هم همین اتفاق میافته؟ کسی اصلا خبر داره چرا سهمیه مدال المپیاد برای بعضی از رشته ها اعمال نمیشه؟

دو تا از بچه های مدرسمون تابستون رفتن دوره شیمی. یکشون نقره شد یکی دیگشون برنز .
تو تابستون کلاسای فیزیک مدرسه هم شروع شده بود! بعد اینا که مهر اومدن مدرسه تو فیزیک مشکل داشتن چون تابستون نبودن، مدرسه واسشون هم کلاس دوباره نذاشت اینا فصل یک فیزیک پیش دانشگاهی رو خودشون خوندن! ولی با این حال که مدالشون هیچ تاثیری نداشت تو کنکورشون و دیرتر از بقیه شروع کردن، با این حال رتبه برتر های مدرسه مون شدن...

ببینید اول اینکه برای اون موردی که می گید توی بعضی دانشگاه ها تاثیر نداره :
درواقع تاثیر داره! ولی اون مسولین گرامی دانشگاه قبول نمی کنن!! می گن به ما ربطی نداره!!(حداقل من اینجوری شنیدم) که فکر کنم فقط همون دانشگاه تهران همینطوریه .
در مورد عقب افتادن و این حرفا هم به نظر من کسی که می ره المپیاد رو شروع می کنه باید فکر این چیزا رو از قبل بکنه ...
مثلا من که الان سال اولم یه بخشی از برنامم خوندن دروس اختصاصی سال های بعد هستش .

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

این دقیقا همون چیزیه که منم میگم

mehrnaaz

New Member
لایک ها
49

این دقیقا همون چیزیه که منم میگم
حالا همین نقره ی شیمیمون میگه که کسی که مدال المپیاد داره رو تو دانشگاه خیلی بقیه تحویل میگیرن! اینم یه مزیت دیگش!!!

بالا