amideoxy

New Member
لایک ها
400
پاسخ : فیزیولوژی گیاهی(روشهای مطالعه)

من دیوونه ی زیستم

تاکید میکنم دیوونه

sepid.h

New Member
لایک ها
146

اتفاقا من خیلی از ژنتیک خوشم نمیاد... اشتباه شد نه من ژنتیک دوس دارم احتمالا از نظر دوستان بعد از خوندن کمپل تسکت بدون ژنتیک زندگیم پیش نمیره!!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

اتفاقا من خیلی از ژنتیک خوشم نمیاد... اشتباه شد نه من ژنتیک دوس دارم احتمالا از نظر دوستان بعد از خوندن کمپل تسکت بدون ژنتیک زندگیم پیش نمیره!!
اين حرفارو بي خيال!
رو تك تك فصول فوكوس كن، ديوانه ي هم شون مي شي!:3:
ژنتيك حل مساله الان زوده برات چون احتمال و اينارو فك نكنم بدوني، پ هنوز ژنتيك رو نمي دوني چيه!!!!!....وقتي رفتي تو حل مساله اون وقت زندگي=ژنتيك!;)

sepid.h

New Member
لایک ها
146

توصیه تونو تا رسیدن به درجات والای زیست دوستی به همراه خواهم داشت! ممنون از این همه امید!!!

zahra

New Member
لایک ها
609

میشه یکی لطفا استفاده از جایگشت تو مسائل ژنتیکو یاد بده.به همه از معلم زیستو ریاضیو بچه های المپیاد ریاضی گفتم اما هیچکی درس توضیح نداده.

zahra

New Member
لایک ها
609

خیلی آدم امیدوار میشم وقتی میبینم تو این راه تنها نیستم!

sepid.h

New Member
لایک ها
146

میشه یکی لطفا استفاده از جایگشت تو مسائل ژنتیکو یاد بده.به همه از معلم زیستو ریاضیو بچه های المپیاد ریاضی گفتم اما هیچکی درس توضیح نداده.
دوست عزیز میتونی یه نمونه از سوالاتو در اختیار بذاری من نتونستم چیزی بیابم...

zahra

New Member
لایک ها
609

الان دم دستم نیست.اما فردا یکیشو میذارم رو بخش مشکلات رایج دانش آموزان.

sepid.h

New Member
لایک ها
146

الان دم دستم نیست.اما فردا یکیشو میذارم رو بخش مشکلات رایج دانش آموزان.
من شما رو خیلی دوس دارم فردا بیشتر براتون توضیح میدم که چه جوری!!!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

پيشنهاد من به شما:
كتاب ژنتيك از ديدگاه حل مسله ي ساسان اميني رو بگير بخون!
فصل اولش تمام مفاهيم رياضي ك بايد بلد باشي رو بهت ساده و مختصر و مفيد توضيح مي ده!
من واقعا خوش حالم وقتي مي بينم بچه هاي اول اين قدر اكتيو اند!:)
براتون بهترين هارو ارزو دارم :)

Ali007

New Member
لایک ها
70

سلام
من میخوام یه مطلبی رو بهتون بگم و اونم اینه که زیاد سخت نگیرین...
از هر منبعی که فک میکنین کمکتون میکنه در فهم مطالب استفاده کنین
باور کنین کتاب هایی که خیلی بهشون توجه نمیشه بعضا" میتونن خیلی مفید تر از بقیه کتاب ها ظاهر شن
کتاب زیست شناسی گیاهی از انتشارات دانشگاه پیام نور(فریده دخت سید مظفری) از اون دست کتاباست
یه نگاهی بهش بندازین..کتاب خوبیه ..یه تنفری از گیاهی وجود داره(جو غالب!) که غیر قابل انکاره ولی در عین حال یکی از شیرین ترین مباحث زیست شناسیه..باور کنین فقط شما نیستین و نخواهین بود که از گیاهی بدتون میاد و این بخاطر شیوه نامناسب تدریسه گیاهیه..ناامید نشین*..کتابای پیام نور چون بیشتر خوداموز تالیف میشه سعی میشه مطالب جوری بیان شه که فرد به فهم از مطلب برسه...این کتاب میتونه کمکتون کنه
.
.
بعد از اینکه دیگه تنفر نداشتین از گیاهی...برین n تا کتاب دیگه بگیرین دستتون و حساب شده بخونین...این تنفر ِ رو حل کنین اول
بعد میبینین گیاهی رو به راحتی میترکونین... با گیاهی کنار بیاین...اگه میتونین آزمایشگاه برین..برش برداری کنین از گیاه ...زیر میکروسکوپ پارانشیم کلانشیم ویه عالمه چیز دیگه رو ببینین.....مطالب رو لمس کنین...بعد بیاین مطلب بخونین حالا اصن انگار دنیاتون تغییر کرده...کتابایی که اشاره کردین از بهترین های موجود ان ولی در صورتی که با علاقه بخونینشون ،در صورتی که دیدتون تغییر کنه...اونوقته که گیاهی خیلی براتون شیرین میشه و اصن دوس دارین هر وقت خسته میشین گیاهی بخونین(ولی اینکار رو نکنین:دی)
حساب شده و هدفمند...مطالب مهم رو بخونین...
این پائین کتاب های معروفی که موجوده و شما بهش اشاره نکردینو نوشتم(نیازی نیست همه شونو بخرین چون کار زیاد جالبی نیست!! ولی اگه میتونین از کتابخونه ها بگیرین اگه خوشتون اومد بخرین)
1) آناتومی گیاهی ====>ا.فان هم توصیه میشه(البته بعد از رفع تنفر! چون ممکنه تنفرتونو بیشتر شه)
2) ریخت شناسی و تشریح گیاهی===>دکتر چلبیان
3) گیاه شناسی پایه(2 جلدی)====>دکتر قهرمان
4) plant anatomy====>Esau

پایا باشید
محسن

* با یه استادی صحبت میکردیم (ایشون دکترای زیست گیاهی دارن)برام این قسمت از صحبت جالب بود که خودشون از گیاهی خوششون نمیومد ولی کم کم علاقه مند شدن و الان دکترای زیست گیاهی دارن و در دانشگاه تدریس میکنن!...پس نا امید نشین...مطالب رو بخونین...راه یادگیری خودتونو پیدا کنین،یادبگیرین که چطور مطالب رو یاد میگیرین!اونوقت بهتر یاد میگیرین...نوع یادگرفتن هرکس فرق داره ....در ضمن آزمایشگاه رو هم فراموش نکنین.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

اره علی درست میگه معلم ما هم دکترای زیست گیاهی داره و جالب اینه که ایشون هم ژنتیک جانوری دوست داشتن اما خودشون گفتن که کم کم به گیاهی علاقه مند شدن و حالا هم دکترا دارند.
البته من هیچ وقت فک نمیکنم بتونم با گیاهی کنار بیام...!!!

zahra

New Member
لایک ها
609

حالا کلا برای من که اولم بهتره گیاهی رو از کجا و کی شروع کنم؟

sepid.h

New Member
لایک ها
146

حالا کلا برای من که اولم بهتره گیاهی رو از کجا و کی شروع کنم؟
و اینکه مطالعه گیاهی به طور نسبتا کامل چقدر وقت میبره؟
گیاهی باید چه جوری مطالعه شه؟

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

بهمن 1تا 2 روز

zahra

New Member
لایک ها
609

ینی 2 روزه تموم میشه؟فقط گیاهی کتابای درسی کلی طول میکشه!!

sepid.h

New Member
لایک ها
146

چیــــــــــــی میگیــــــی؟؟؟ ینی این همه میگید گیاهی اینجوریه گیاهی اون جوریه فقط 2 طول میکشه!!!؟ البته آدما فرق میکنن شاید من نتونم تو 2 روز تموم کنم...

amideoxy

New Member
لایک ها
400

اگه روش فوکوس کنی فقط گیاهی بخونی دو سه هفته برا دور اول ولی اگه میخوای همراه بقیه برسونی بستگی به خودت داره

sepid.h

New Member
لایک ها
146

یه جمع بندی بکنیم:
فیزیولوژی گیاهیو باید به همراه شکلو عکس خوند و زمانی که باید براش گذاشت بسته به خود فرد از 2روز تا 2 هفته متغیره!

بالا