Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571
پاسخ : قشنگ ترین جملاتی که تا به حال خواندید

امام علی - علیه السّلام - فرمود: ایمان عبارت است از شناخت ومعرفت قلبی، اقرار با زبان و عمل با اعضاء و جوارح.

aavvzz

New Member
لایک ها
128

سخت ترین کار دنیا اینست که پرنده ای را متقاعد کنی آزاد است

bmeng

New Member
لایک ها
76

هاوکینگ: اگر همه قوانین فیزیک را بدانیم از کار خدا سر در می‌آوریم.
هاوکینگ:قانونمندی‌ها کار خودشان را می‌کنند (جاذبه را مثال می‌زند) قانونمندی‌ها کار خودشان را می‌کنند و دخالت خدا نیاز نیست.
هاوکینگ:آینده جهان آنچنان که پیر لاپلاس می‌پنداشت، دقیقاً مطابق قانونمندی‌های علمی پیش نمی‌رود. خدا هنوز دستش را رو نکرده‌است. خدا نه تنها تاس بازی می‌کند، بلکه بعضی اوقات تاس را جایی که نمی‌شود دید پرتاب می‌کند

هاوکینگ:اصلاً لزومی ندارد که خدا را در مسئله آفرینش کهکشان دخالت داد.

(به حرف هاش ایمان دارم پیدا کردم و چون می دونم ادمی که روزی 15 ساعت کار و تلاش می کنه از منی که هیچ کاری جز یه سیری چیز خرافاتی و مزخرف بلدم و از اونا استفاده می کنم خیلی جایگکاهش بالاتره .
اصلا اگه خدا استیون رو ببره جهنم و یکی از اون ادما شکم گنده ی رو که به اسم بعضی حرفا دارن ما رو سر می برن رو ببره بهشت دیگه من نمی پرستمش و به خدای هاوکینگ که همون ذهنشه ایمان می ارم ومنم توی جهنمپیشش میشنم و این واسه من یعنی یه چیز فوق العاده)( . )
دوست عزیز خدا رو باید خودت کشف کنی و بشناسیش اونایی که تو میگی به معرفت کامل نرسیده که داره شکم پروری میکنه!! خدا رو میشه با علم ثابت کرد هرکی میگه علم نیازی به خدا نداره یعنی هنوز او سایه ای از علم رو هم از نزدیک ندیده و فقط به خودش مغرور شده!! دوست من اگه خدا اون چیزی باشه که هم وطن های ما نشون میدن اصلا ارزش پرستش نداره!! اما خدا سرچشمه ی خوبی هاست کسی که همه چیز رو به بهترین نحو ارائه داده! خدایعنی معجزه! از نظر کوانتوم یعنی انرژی!! اما این انرژی چگونه اثر میگذارد؟ چگونه عمل میکند و چگونه راکشن نشان میدهد؟؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

" Never let the fear of striking out, keep you from playing the game"
از : Babe Ruth
یعنی : هرگز نگذار ترس از باختن، تو را از ادامه بازی باز دارد.
فکر کنم به درد بچه های المپیاد بخوره این جمله :دی

bmeng

New Member
لایک ها
76

هاوکینگ در پاسخ به پرسش لری کینگ که می‌پرسد آیا خداوند جهان را خلق کرده؟ می‌گوید «خداوند ممکن است وجود داشته باشد ولی علم می‌تواند جهان را بدون نیاز به خلق کننده توضیح دهد»
دوست من بحث های فلسفی همیشه بین دانشمندا بوده! اما مسئله ی اصلی اینه که کدوم تاحالا حرفشو رو کرسی نشونده!! هاوکینگ درسته که انیشتن دوم بوده ولی زن همین اقایعنی خانوم جین ادم بسیار مذهبی بوده!! تازه در ادامه صحبتاش هاوکینگ خودش اشاره کرده که این کتابی که نوشته مبنی بر انکار خدا نیست فقط بحث و فلسفه هست
به نظر من هرکس این کتاب رو خونده باشه بیشتر واسش سوال ایجاد میشه که بالاخره منشا همه انهایی که گفت از کجاست؟ اینگونه هست که نیاز به وجود خدا رو حس میکنه!! تورو به جان عزیزتون یا اطلاعاتتون رو کامل کنید یا اصلا به زبون نیارید! ون نیمه اطلاعات ادمو نابود میکنه!

aavvzz

New Member
لایک ها
128

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو کن!

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

عشق مثل ساعت شنی است.همزمان که قلب را پر میکند مغز را خالی میکند.
آلبرت انیشتین

bmeng

New Member
لایک ها
76

خوب این علم از کجا اومده؟اونو کی آفریده؟سرچشمه علم چیه؟خدا
پس نتیجه:خدا قطع به یقین وجود دارد!
لازم به ذکره من با نویسنده موضوع کاری ندارماااااااا فقط این جمله جناب فیزیکدان واسم سنگینه!

هاوکینگ می گوید:
ممکن است روشی که کیهان بوجود آمده هماهنگ با قوانین دانش باشد که در این صورت نیازی نیست به خدا متوسل بشویم تا تصمیم بگیریم که کیهان چگونه آغاز شده‌است. اگر ما یک فرضیه همه‌جانبه و کامل را در مورد پیدایش عالم کشف کنیم این مهمترین پیروزی انسان خواهد بود چون ما قادر خواهیم بود که فکر خدا را بخوانیم... بشر، راز خلقت جهان را گشوده‌است. جهان می‌تواند بطور خود بخود (خود با خود)، خودش را از هیچ بوجود آورَد، بعلاوه می‌تواند در حالت‌های متفاوت ایجاد شده باشد و همه مشاهدات و محاسبات براین نظر صحه می‌گذارد.
همچنین می گوید:
اگر همه قوانین فیزیک را بدانیم از کار خدا سر در می‌آوریم.
خوب حالا اگه مدعیه که فکر خدا رو میخونه یعنی چی؟؟ یعنی خدا هست دیگه!! چه فکرشو بخونه چه نخونه!! یعنی ادعاشم نشون میده که خدا هست!! مگه میشه ما فکر خدا رو بخونیم بگیم خدا جون ببخشید دستت درد نکنه دیگه لازمت نداریم؟؟ خودمون برا خودمون خداییم!!! نعوذ بالله!! اصلا میدونین چیه من فکر میکنم این دانشمند بزرگ کاملا زیرکانه و عمدی اومده اینجوری نوشته که اهل اندیشه و تفکر خود به خود به خدا پی ببرند!! جریان همون لعلکم تتفکرون دیگه!!ا

آخرین ویرایش توسط مدیر

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

خوب این علم از کجا اومده؟اونو کی آفریده؟سرچشمه علم چیه؟خدا
پس نتیجه:خدا قطع به یقین وجود دارد!
لازم به ذکره من با نویسنده موضوع کاری ندارماااااااا فقط این جمله جناب فیزیکدان واسم سنگینه!

هاوکینگ می گوید:
ممکن است روشی که کیهان بوجود آمده هماهنگ با قوانین دانش باشد که در این صورت نیازی نیست به خدا متوسل بشویم تا تصمیم بگیریم که کیهان چگونه آغاز شده‌است. اگر ما یک فرضیه همه‌جانبه و کامل را در مورد پیدایش عالم کشف کنیم این مهمترین پیروزی انسان خواهد بود چون ما قادر خواهیم بود که فکر خدا را بخوانیم... بشر، راز خلقت جهان را گشوده‌است. جهان می‌تواند بطور خود بخود (خود با خود)، خودش را از هیچ بوجود آورَد، بعلاوه می‌تواند در حالت‌های متفاوت ایجاد شده باشد و همه مشاهدات و محاسبات براین نظر صحه می‌گذارد.
همچنین می گوید:
اگر همه قوانین فیزیک را بدانیم از کار خدا سر در می‌آوریم.
خوب حالا اگه مدعیه که فکر خدا رو میخونه یعنی چی؟؟ یعنی خدا هست دیگه!! چه فکرشو بخونه چه نخونه!! یعنی ادعاشم نشون میده که خدا هست!! مگه میشه ما فکر خدا رو بخونیم بگیم خدا جون ببخشید دستت درد نکنه دیگه لازمت نداریم؟؟ خودمون برا خودمون خداییم!!! نعوذ بالله!! اصلا میدونین چیه من فکر میکنم این دانشمند بزرگ کاملا زیرکانه و عمدی اومده اینجوری نوشته که اهل اندیشه و تفکر خود به خود به خدا پی ببرند!! جریان همون لعلکم تتفکرون دیگه!!ا
این "فکر خدا را بخوانیم" یه جور اسعارس...یعنی اینکه از پیدایش جهان سر در بیاریم...
یه جورایی احساس انیشتینی نسبت به جهان
که مثلا انیشتین درباره بحثش سر الکترون ها با ی دانشمند دیگه گفت:خدا سر آفرینش تاس نمی ریزد.
منظورش این بود که قوانین شانسی نیستند و اینکه الکترون ها این رفتار تصادفی رو انجام نمیدن.
(که در آخر ثابت شد انیشتین اشتباه میکرده)
انیشتین خدا رو کاعنات تعریف میکرد.به قول خودش یه کافر عمیقا دینداره...استیفن هاوکینگ هم منظورش از "فکر خدا را بخوانیم" کشف حقایق جهان بود
پس سطحی به هیچ قضیه ای نگاه نکنید!
(خواهشن سعی کنید بحث رو ادامه ندین چون ربطی به تاپیک نداره!)

bmeng

New Member
لایک ها
76

این "فکر خدا را بخوانیم" یه جور اسعارس...یعنی اینکه از پیدایش جهان سر در بیاریم...
یه جورایی احساس انیشتینی نسبت به جهان
که مثلا انیشتین درباره بحثش سر الکترون ها با ی دانشمند دیگه گفت:خدا سر آفرینش تاس نمی ریزد.
منظورش این بود که قوانین شانسی نیستند و اینکه الکترون ها این رفتار تصادفی رو انجام نمیدن.
(که در آخر ثابت شد انیشتین اشتباه میکرده)
انیشتین خدا رو کاعنات تعریف میکرد.به قول خودش یه کافر عمیقا دینداره...استیفن هاوکینگ هم منظورش از "فکر خدا را بخوانیم" کشف حقایق جهان بود
پس سطحی به هیچ قضیه ای نگاه نکنید!
(خواهشن سعی کنید بحث رو ادامه ندین چون ربطی به تاپیک نداره!)
منم دقیقا از اون استعاره استفاده کردم!عمق هرکس تا اندازه ای کشش داره عزیز من!! کم یا بیشترش دیگه میشه سطحی!! اگه وقت داشتم و جاش بود اونقدری جواب داشتم که بهتون بدم! بله دیگه ادامه نمیدم!! چون اگه فایده داشت جواب میداد تا الانش!!

aavvzz

New Member
لایک ها
128

يكي از نشانه هاي ناداني اين است كه كسي قبل از شنيدن مطلب جواب بگويد

Wight

New Member
لایک ها
888

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

خوب این
علم
از کجا اومده؟اونو کی آفریده؟
سرچشمه
علم چیه؟
خدا
پس نتیجه:
خدا قطع به یقین
وجود دارد!
مطمئنم خود شما هم به یقین نرسیدی که خدا وجود داره و فقط این رو به خودت تلقین می کنی.
یا وجود داره یا نداره، مهم اینه که انسان به امید زنده ست و " امید به آفریننده و خدا و امید به منجی است که باعث امید ما به ادامه زندگی می شود و برای انسان حیاتی است."

aavvzz

New Member
لایک ها
128

در زندگی هر آنچه لیاقتش را داریم به ما می رسد نه آنچه که آرزویش را داریم

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

هر وقت لباسهایم کوچک می شد ، به این و آن میدادمنمیدانم چرا حالا که دلم تنگ شده است :کسی آنرا نمی خواهد...!

Wight

New Member
لایک ها
888

aavvzz

New Member
لایک ها
128

یک تعریف حماقت اینست: امروز همان کار دیروز را به همان روش انجام بدهی و انتظار تنیجه جدیدی داشته باشی!

shima gholami

Active Member
لایک ها
168

وقتی که میرفتی...بهار بود...
تابستان که نیامدی...پاییز شد...
پاییز که برنگشتی...پاییز ماند...
زمستان که نیای...پاییز می ماند...
تورا به دل پاییزی ات...
فصل هارا به هم نریز...!

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

این روزها عده ای چنان زیر آب میزننکه دلت میخواد بهشون بگی :هی هی با توام به من نگاه کن :بیا بالا یه نفس بکش لااقل خفه نشی ...!

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

بیش از حد عاقل بودن کار عاقلانه ای نیست.
مارون

بالا