لایک ها
154
پاسخ : قلمچی یا المپیاد؟

ینی من ازمونای قلم چیو ک نمیرسم بخونم یکم بد میدم جای نگرانی نداره؟؟؟؟؟؟اخه از الان استرس دارم برا کنکور؟؟میشه یکم راهنماییم کنین اخه من امسال تازه برا المپیاد زیست نوشتم و برا مرحله دو دارم تلاش میکنم؟؟؟؟؟لطفا یکم راهنماایییم کنینننننننن:1::3:
نه هيچ جا نگراني نداره ولي به شرط اينكه واقعا برا المپياد تلاشكنيدا اخه بهضي وقتا آدم خودشم گول ميزنه يعني به اسم المپياد پيش ميره تلاش زيادي نمي كنه و به خودش ميگه اگه درسامم عقب بيفتم المپيادو دارم ولي در اصل داره وقت تلف مينه. ولي اگه واقعا برا المپياد تلاش مي كنيد حتي اگه قبولم نشيد مطمن باشيد رر نكرديد و تو كنكورم خيلي موفق تريد. پس چه المپياد چه كنكور مهم اينكه كه تلاش كنيد تلاش. پس اگه برا المپياد تلاش ميكنيد از بد دادن آزموناتون نترسيد ولي سعي كنيد نمرات امتحانيتون بالا باشه

sara_sfkh

New Member
لایک ها
111

صمیم گیرنده ی نهایی خوده فرده اما چیزی که مسلمه اینه که قلم چی وقت گیره
فقط الزمون که نیست تحلیلو ملاقات حضوریو اینا.
بعدشم تو قلم چی میفیتین توی رقابتی که جوش از المپیاد کاملا جداس و نتیجه گیری توش راحت تره و خب این ممکنه کلا شمارو از المپ بندازه
بازهم میگم تصمیم گیرنده ی نهایی خوده فرده و تمام!

pardis#

New Member
لایک ها
12

به نظرم قلمچی کلا استرسه ....

بعضیا فک میکنن با قلمچی رفتن میتونن تو کنکور موفق نیس ...

اصلا ربطی به قلمچی نداره فقط به خود فرد بستگی داره...

همین رتبه 8 امسال ریاضی فیزیک سینا رنج کش زاده فقط یه سال تو قلمچی شرکت کرده ..
ولی من کسیو میشناسم از 4 ابتدایی تو قلمچی بوده ولی امسال مجبور شد پشت کنکور بمونه ...

J.Karimi

Active Member
لایک ها
115

ینی من ازمونای قلم چیو ک نمیرسم بخونم یکم بد میدم جای نگرانی نداره؟؟؟؟؟؟اخه از الان استرس دارم برا کنکور؟؟میشه یکم راهنماییم کنین اخه من امسال تازه برا المپیاد زیست نوشتم و برا مرحله دو دارم تلاش میکنم؟؟؟؟؟لطفا یکم راهنماایییم کنینننننننن:1::3:
اينكه ميگيد نتايج قلمچيتون جالب نيس بايد به اين هم توجه داشت كه تا چه حد خوب نيس براي افرادي مث ما كه تويه مدرسه ي نمونه دولتي درس مي خونيم به هيچ وجه نبايد يك جانبه عمل كنيم كه فقط المپياد
المپيادي بودن خيلي دستاورد ها مي تونه واسمون داشه باشه ولي واسه يه المپيادي كه فرضا سر كلاس شيمي هيچي بلد نباشه اين المپياد هيچ ارزشي نداره به نظر من آزمون هم لازمه(منم مث آقا امير معتقدم گزينه دو بهتره به خصوص براي المپيادي ها و البته دلايل خودم رو هم دارم) تا بلكه اولا ما شناخت دقيق از روند درسامون داشته باشيم(مثلا خيلي بي خيال درسا نشيم و بگيم فقط المپياد) و دوما اينكه اگه كار ما به كنكور رسيد ما هيچ وقت از شرايط آزمون دور نباشيم

E.coli

New Member
لایک ها
211

دوست عزیز من با اینکه خودم طراح قلم چی هستم اما اولا خیلی مشابهت در سوالای قلم چی در سال سوم و کنکور نمی بینم و ثانیا ندادن قلم چی رو ضرر نمیدونم ... رفتن یا نرفتن به قلم چی تاثیری در جلو یا عقب افتادن در کنکور نداره به خصوص در پایه !

شاد و سربلند باشید

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

والا من المپیاد قبول نشدم ... وضعیتمم خیلی بد و سخت نشد ... رتبه کنکورمم خداروشکر بدک نبود ... به نظرم این چیزا کاملا به توانایی های خود شخص بر میگرده!
خیلی از دوستای من با اینکه المپیادی خیلی خوبی بودن ،ولی به خاطر خیلی چیزا مثلا یاری نبودن شانس از المپیاد قبول نشدن و خیلی شکست خوردن ،تا جایی که عده ای رو میشناسم که حتی دو ساله پشت کنکورن .
علاوه بر توانایی ها به رشته المپیادم خیلی مربوطه .

اين كسايي كه شما رزومه شون رو بررسي كردين اكثرا مال مدارس تاپ تهران يا شهر هايي مثل اصفهان و مشهدن كه هفته اي n ساعت كلاس دارن. تازه اونا هم قلمچي نميدن! به نظرتون اگه ما بخوايم به اندازه اونا تو خونه درس مدرسه بخونيم مي تونيم مدال بياريم؟ مطمئناً نه. تعداد شهرستاني هايي كه هم مدال آوردن هم معدل بالايي خيلي خيلي خيلي كمه.
+پس قلمچى ندين .
من خودمم تو یکی از اون شهرای ایران درس خوندم که به گفتت تاپ ان .ولی واقعا امکانات چندان خاصی تو مدرسه مون نداشتیم ،هفته ای n ساعتم کلاس نداشتیم .
قلم چی میدن .
اره میتونین.
کم بودن دلیل نیس که یه چیزی اصلا قرار نیس امکان بیفته .

+دوستان این نظر شخصی منه :)

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

من خودمم تو یکی از اون شهرای ایران درس خوندم که به گفتت تاپ ان .ولی واقعا امکانات چندان خاصی تو مدرسه مون نداشتیم ،هفته ای n ساعتم کلاس نداشتیم .
قلم چی میدن .
اره میتونین.
کم بودن دلیل نیس که یه چیزی اصلا قرار نیس امکان بیفته .

+دوستان این نظر شخصی منه :)
من نگفتم اون شهر ها تاپ ان (اين واقعا حرف بي معني ايه) من گفتم مدارس تاپي كه توي اون شهر ها وجود داره اين شرايطو دارن.
يعني واقعا شما فكر مي كنيد دانش آموزاي مدارسي مثل انرژي اتمي و حلي يك قلم چي ميدن؟ اونا كلا سيستم المپياد و كنكورشون از هم جداست در ضمن تا جايي كه من اطلاع دارم مي تونن از كلاس هاي مدرسه هم معافيت بگيرن و مي گيرن بعد اون وقت شما انتظار داريد قلم چي بدن؟
اگه بخوايم تو خونه هم به اندازه اونا درس بخونيم و بعدش شرايطو مقايسه كنيم واقعا خنده دار به نظر مياد كه هم ما مدال بگيريم هم اونا.
كم بودن يعني اينكه اگه شهرستاني ها اين كارهايي كه شما ميگين رو انجام بدن تعداد مدال هاي شهرستاني ها به سالي دو سه تا ميرسه.

واقعا به نظرم اين بحث بي فايده است چون الان شما كنكوري هستيد و من المپيادي پس معلومه كه نمي تونيم شرايط همو درك كنيم.

زمینی

Active Member
لایک ها
159

ببخشید دوستان نتونستم کل مطالبو بخونم ولی اونایی که دیدم همه تکراری بودن :197::197::197: اینم یه تکراری دیگه از دیدگاه زمینی
آدم ذهنش رو درگیر این چیزا کنه فایده ای نداره دوستان المپیادی بچسبن به المپیادشون و کنکوری ها هم همین طور (روی اون واژه المپیادی تامل بشه) فقط یک نکته: به صورت واقع بینانه در هر رشته ای که باشید 8 طلا وجود خواهند داشت و بقیه همه مجبور خواهند بود با کنکور روبرو شند پس قطع کامل ارتباط با دروس مدرسه خطای محضه
در ثانی بیش از حد بدبین بودن هم خوب نیست پدربزرگ من میگه همیشه به یک راه بچسب و همونو ادامه بده تا بشی یکه تاز اون راه ولی اگر المپیادی های عزیز بخوان قلمچی برن اون جور که باید نه به المپیادشون میرسن نه به درسای مدرسشون

پاینده باشید​

rezaizanloo

New Member
لایک ها
12

سلام
ببین بستگی داره تصمیمت برای المپیاددرچه حدی باشه و باخودت چندچندباشی؛
اگه به فکرقبولی درمرحله اولی بنظرم قلمچی اختلالی ایجادنمیکنه کمااینکه من قلمچی هم میرفتم مرحله یکم قبول شدم ترازم هم قابل قبول بود
نکته مهم تراینه که اگه سال سومی بایثدمدیریت قوی داشته باشی یعنی هم ازمدرسه هم ازکنکورهم ازنهایی وهم از المپیاد غافل نشی
امامرحله ی دوم یکم فرق داره
برای قبولی براش بایدخیلی کارکنی،خیلی خیلی،بخصوص اگه بچه شهرستان باشی
اماتوصیه من به تواینه قلمچی هم برو
چون بالاخره باید درس های مدرسه روبرای یک معدل نهایی عالی فول بشی
من خودم بعدازعید مدرسه نرفتم،قلمچی رفتم ،400تانسبت به ترم یک افت کردم درترازم،
ونتیجش معدل نهاییم شد که مورددلخواهم نبود:19/60
یاحق///

بالا